Choies e-shop – recenze

Choies e-shop – recenze

Čínské e-shopy si oblíbili lidé po celém světě. Díky opravdu nepřebernému množství zboží si zde vybere téměř každý. U nabídky čínského internetového obchodu Choies by měli zbystřit hlavně milovníci módy. Nabízí totiž hlavně různé módní kousky a doplňky, navíc za příznivé ceny. Jak funguje nakupování na Choies?

Internetový obchod Choies funguje v podstatě stejně jako podstatně známější AliExpress. Nakupuje se zde přímo u prodejců. Díky tomu se ceny drží na relativně příznivé úrovni. V nabídce se nachází téměř vše, co nějakým způsobem souvisí s módou – oblečení, obuv, šperky, kabelky, peněženky, pásky, klobouky, sluneční brýle i plavky.

Plavky jsou zde stejně jako plavky na Yoins nabízené v široké škále různých barev, střihů, velikostí a stylů. Koupit zde je možné jak trendy oblečení, tak retro kousky.

Dalším čínským e-shopem, který je zaměřený na módu, v tomto případě z velké části na oblečení pro ženy, je například ChicMe.

Veškeré oblečení a doplňky jsou na webových stránkách www.choies.com přehledně řazeny do kategorií. Co někoho může odradit, je absence překladu do češtiny. Stačí ale použít Google nebo nějaký jiný překladač vhodný na čínské e-shopy.

Registrace na Choies

Jak už to bývá u podobných obchodů zvykem, před zahájením nákupů se vyžaduje registrace. Není potřeba se ji obávat, nezadává se nic jiného než e-mail a zvolí se heslo. Tím veškerá registrace končí, vzniká zákaznický účet a pak už nic nebrání nákupům.

Registraci lze provést kliknutím na „Register“ v pravém horním rohu webových stránek Choies.

Za registraci je nakupující odměněn slevovým kupónem ve výši 15 %. Díky tomu se výhodné nákupy na Choies stávají ještě výhodnější.

Choies a platební metody

Platbu za zboží z Choies lze uskutečnit dvěma způsoby. Obě varianty jsou naprosto bezpečné a člověk se nemusí obávat, že by došlo ke zneužití zadaných údajů. Nakupující může využít v první řadě PayPal. Ten není u některých čínských e-shopů vůbec podporován. Například AliExpress PayPal nenabízí z důvodu vysokých souvisejících poplatků.

Druhou možností, jak platit na Choies, je platba debetní nebo kreditní kartou. Opět lze tento způsob úhrady doporučit, není potřeba se ničeho obávat.

S platbami souvisí také povinnost hradit případné clo a DPH na zboží z Číny. Limitem pro platbu je částka 22 eur, do této hranice není potřeba clo ani DPH řešit. Od 22 do 150 eur se platí pouze DPH a u objednávek nad 150 eur musí nad rámec DPH dojít také k proclení.

Doprava na Choies

U některých čínských e-shopů si nakupující zvykli na poštovné zdarma. Nabízí ho u většiny svého zboží například známý AliExpress, LightInTheBox, DealExtreme, BangGood nebo TomTop. I u Choies se lze vyhnout platbě poštovného, má to ovšem své podmínky:

  • při hodnotě objednávky do 29,99 $ poštovné 4,99 $
  • při hodnotě objednávky nad 29,99 $ poštovné zdarma
  • při hodnotě objednávky nad 59 $ poštovné zdarma a dárek

Ve srovnání s ostatními čínskými obchody je platba za dopravu ve výši téměř 5 dolarů celkem vysoká. Objednávat si to nejlevnější zboží se v řadě případů nemusí vyplatit.

Co se týká doby doručení, obvykle se zásilka expeduje 3 až 5 dnů od objednávky. Následně trvá doručení do České republiky zhruba 12 až 18 dnů. Kdo na zásilku spěchá, může si zvolit expresní dopravu. Paušální sazba za tuto rychlejší variantu dopravy činí 15 $. Není však možné očekávat zázraky. Doba doručení se zkrátí jen o pár dnů, na cca 10 až 12 dnů od odeslání zásilky.

Dobrou zprávou je, že balíček z Choies lze sledovat. Ve chvíli, kdy se zásilka vloží do přepravy, se nakupujícímu posílá e-mail. Jeho součástí je mimo jiné i číslo balíku a odkaz, na kterém se dá sledovat jeho trasa.

Slevy na oblečení z Choies

Už tak levné oblečení bývá často na Choies ve slevách nebo výprodejích. Choies pracuje se slevami poměrně často. Zlevněné zboží prezentuje ve speciální kategorii, která se nachází přímo na home page. Mnoho slev a výprodejů najde zákazník i na e-shopu Yoins.

Ve výprodejích se nachází zboží až s 80% slevami. Co vše lze ve slevách najít?

  • Choies šaty – sleva 65 %
  • Choies blůzka – sleva 50 %
  • Choies náušnice – sleva 36 %
  • Choies svetr – sleva 44 %
  • Choies spodní prádlo – sleva 55 %

Nabídka oblečení ve slevě je poměrně široká a kdo bude pečlivě hledat, určitě nalezne nějaký svůj vysněný kousek za velmi sympatickou cenu.

Recenze Choies

Názory na nakupování na Choies se liší. Jedni tento čínský e-shop milují, jiným nabídka oblečení přijde buď příliš extravagantní nebo zkrátka neatraktivní. Faktem je, že se zde nachází i takové módní kousky, které nejsou běžně k vidění.

Co se týká kvality zboží, v recenzích se často zmiňuje nekvalitní ušití a nepadnoucí střihy. Také se v nich uvádí, že prezentované fotografie neodpovídají skutečnosti. Nejčastěji je tento problém zmiňován spolu se šaty, které na fotografii působí nadýchaně a v délce pod kotníky a ve skutečnosti jsou zplihlé a podstatně kratší.

Aby byla kritika vyvážená, mnoho žen se na internetu chlubí oblečením z Choies a považují je za nejlepší kousky svého šatníku.

Publikováno: 01. 12. 2020

Štítky:

Jak nakupovatRecenze

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang