DealExtreme – recenze, zkušenosti

DealExtreme – recenze, zkušenosti

Čínské e-shopy se stávají mezi českými zákazníky čím dál více populární. Milovníci nákupů k nim tíhnou z mnoha důvodů, ať už je to široká nabídka zboží, anebo extrémně nízké ceny. Jak je na tom DealExtreme? Co nabízí, jak se u něj dá platit, a co na něj říkají zákazníci?

DealExtreme je jedním z prověřených čínských e-shopů, který nabízí širokou škálu nejrůznějšího zboží. Ať jsou to levné telefony z Číny, notebooky, pánské nebo dámské doplňky, potřeby pro domácí mazlíčky anebo vychytávky pro dům a zahradu – DealExtreme nabízí vše.

Ne všechny e-shopy jsou ale prověřené. Na podvodné e-shopy je třeba dát si velký pozor. Mohou ze zákazníků vylákat peníze a zboží ve skutečnosti nikdy neodeslat.

DX.com existuje již od roku 2005 a řadí se mezi solidní čínské e-shopy. Jeho lákadlem jsou nejenom levné ceny, ale i mnoho slevových akcí, které lze uplatnit. Je zde také možnost nastavit si stránku do češtiny, což je při nákupu bezesporu výhodou.

Slevy poutají pozornost zákazníků i v kamenných obchodech. Je ale dobré dát si pozor na triky supermarketů, které obchodníci využívají. Tyto fígle působí na psychiku zákazníka, který pak nevědomky utratí mnohem víc, než plánoval.

Jak se zaregistrovat na DealExtreme?

Před samotným začátkem nákupu je nutné se registrovat. Registrace na DX.com je velmi intuitivní a jednoduchou záležitostí. Stačí kliknout na ikonu „Přihlásit se“, která se nachází na vrchu stránky vedle kolonky pro vyhledávání. Zde se objeví možnost přihlásit se, anebo si zdarma vytvořit účet.

Registrace na DX.com je velmi jednoduchou záležitostí.
Registrace na DX.com je velmi jednoduchou záležitostí.

Po registraci přijde do mailové schránky registrační e-mail, na který je třeba kliknout pro potvrzení registrace. Pak už nic nebrání v nákupu. Registrovat se na DealExtreme je možné zde >

Nabídka zboží a jak ho najít

DealExtreme nabízí širokou škálu zboží – nejvíce si ovšem přijdou na své zájemci o elektroniku a příslušenství k ní. To ale není vše, co DX.com nabízí. Na stránce je možné najít i kosmetické produkty, módní doplňky nebo vybavení do domácnosti. Podobný sortiment lze najít i na méně známém e-shopu Tmart.

Čínský e-shop DealExptreme se řadí mezi obchody se širokým výběrem různého zboží. Více se však orientuje na elektroniku a příslušenství.

Prohlédnout kompletní nabídku DealExtreme je možné zde >

Všechny kategorie, které jsou k dispozici, jsou přehledně uspořádané vlevo stránky. Na kategorii lze posléze najet myší, a zobrazí se veškeré podkategorie produktů. Pro rychlejší a přesnější hledání lze využít kolonku k vyhledávání na samém vrchu stránky.

Pro rychlejší hledání lze využít kolonku na samém vrchu stránky.
Pro rychlejší hledání lze využít kolonku na samém vrchu stránky.

Protože český překlad není dokonalý, je zde pro úplnost uveden seznam kategorií zboží, které stránka nabízí.

 • Telefon a příslušenství
 • Spotřební elektronika – tato sekce nabízí videokamery, herní konzole, paměťové karty a mnoho dalšího
 • Automobily a motocykly – náhradní díly i zboží potřebné k údržbě jsou k nalezení v této sekci
 • Nářadí – zde lze najít nářadí od svařovací techniky po stavební nástroje
 • Domov a kancelář
 • Bezpečnost a spotřebiče
 • Hračky a záliby
 • Světla a osvětlení
 • Počítač – tato sekce nabízí i tablety, externí úložiště a veškeré příslušenství
 • Sport a outdoor
 • Oděv a hodinky
 • Krása a zdraví
 • Příčesky – zde lze najít veškeré zboží týkající se známých „hair extensions“
 • Boty a tašky – tato sekce obsahuje i peněženky, cestovní zavazadla a kabelky

DealExtreme česky

Jak již bylo zmíněno, velkou výhodou tohoto čínského e-shopu je možnost vyhledávat v něm česky. Stačí do vyhledávače napsat https://www.dx.com/cs/, kdy /cs/ značí onen požadavek pro češtinu, a je hotovo. Na samotné stránce je také možnost změnit jazyk vpravo nahoře.

V nabídce je kromě češtiny i mnoho dalších jazyků jako například španělština nebo i finština. Občas je ale potřeba brát český překlad s rezervou.

Mezi další čínské internetové obchody v češtině patří například Gearbest, Geekbuying nebo LightInTheBox.

V nabídce je kromě češtiny i mnoho dalších jazyků.
V nabídce je kromě češtiny i mnoho dalších jazyků.

Některé e-shopy nemají možnost přepnout stránku do češtiny. Jaký překladač z angličtiny v tomto případě použít? Je možné využít Google translator, ale i jiné, celkem kvalitní překladače.

Změna měny na DealExtreme – CZK nebo USD?

Další výhodou internetového obchodu DealExtreme je možnost změnit si měnu, ve které se zboží bude zobrazovat. Jak na to je velmi jednoduché. Vedle nabídky jazyků vpravo nahoře stránky je další nabídka, kterou je třeba rozkliknout. V ní lze vybrat zemi do které je zboží nutno dopravit a také požadovanou měnu. Po zavření nabídky jazyků se objeví tlačítko „Uložit“, na které je potřeba kliknout, a měna u zboží se změní.

Takto je možné přepnout měnu na koruny, eura, libry nebo australské či kanadské dolary. Více informací o obchodě je k nalezení na tomto odkazu.

Po zavření nabídky jazyků se objeví tlačítko "Uložit", na které je potřeba kliknout.
Po zavření nabídky jazyků se objeví tlačítko Uložit, na které je potřeba kliknout.

Způsoby platby na DX.com

Zákazníci e-shopu DealExtreme mohou platit buď platební kartou nebo přes PayPal. Platba pomocí služby PayPal je výhodnou v tom, že v případě nějakého problému může zákazník dostat své peníze zpět.

PayPal je další z výhod, kterou DX nabízí, a kterou se odlišuje například od známého AliExpressu. Prostřednictvím PayPalu lze platit také na dalším čínském e-shopu – portálu TomTop.

Možnost platit přes PayPal je jednou z velkých výhod nakupování na e-shopu DealExtreme, neboť PayPal se řadí mezi nejbezpečnější způsoby placení na internetu.

Nakupovat na DealExtreme je možné zde >

Jak je to s dopravou?

Doprava z DealExtreme má jeden velký benefit – DealExtreme totiž nabízí poštovné do České Republiky zdarma. To může být značná výhoda oproti jiným čínským e-shopům, jako je například Wish, který si poštovné účtuje. Mezi další čínské e-shopy s poštovným zdarma patří například GearBest.

Informaci o dopravě zdarma ukazuje výrobek již při jeho prvním vyhledání. Tato informace lze dále ověřit kliknutím na výrobek, čímž se spolu s cenou dopravy zobrazí další podrobnosti. Zákazník si také dopravu zadarmo může ověřit v nákupním košíku ještě před zaplacením.

Informaci o dopravě zdarma ukazuje výrobek již při jeho prvním vyhledání.
Informaci o dopravě zdarma ukazuje výrobek již při jeho prvním vyhledání.

Nevýhodou může být naopak dodací lhůta zásilky, která bývá až 4 týdny. Svou zásilku z DX.com je možné sledovat a ujistit se tak o tom, kde se právě nachází. Toto umožňují weby pro sledování zásilky z Číny.

Reklamace na DX.com

V případě potřeby reklamace má tento e-shop připravený systém, který vyžaduje jen číslo objednávky. Reklamace je na tomto e-shopu jednoduchou záležitostí. Na případné dotazy existuje vstřícný zákaznický servis, který s reklamací zboží z Číny pomůže.

Zákazník má také možnost předejít případným problémům tím, že si před nákupem projde recenze daného produktu. Názor ostatních zákazníků na kvalitu daného zboží si může ověřit pomocí počtu hvězdiček a také slovního hodnocení.

Názor ostatních zákazníků na kvalitu daného zboží lze ověřit pomocí recenzí.
Názor ostatních zákazníků na kvalitu daného zboží lze ověřit pomocí recenzí.

Je dobré vědět, na co si dát pozor u reklamace zboží. Zákazníci totiž dnes čelí mnoha mylným informacím, které je jako spotřebitele znevýhodňují.

DealExtreme i na mobilu

Existuje i mobilní aplikace tohoto obchodu, kterou lze jednoduše stáhnout na Google Play nebo na App Store. Aplikace vyžaduje operační systém Android, konkrétně 4.4W a vyšší. Při stahování z App Store je nutné mít operační systém iOS 7 a vyšší. Velikost aplikace je 7,4 MB a nezabere tudíž mnoho místa.

Aplikaci lze stáhnout na Google Play.
Aplikaci lze stáhnout na Google Play.

Na Google Play aplikaci dohromady stáhlo přes 1 000 000 uživatelů. Celkové hodnocení jsou 3 hvězdičky z 5, kdy dohromady hodnotilo 7 315 uživatelů. Na App Store je hodnocení nižší – 1 hvězdička z 5 s tím, že hodnotilo jen 7 uživatelů.

Dílčí recenze na tuto aplikaci jsou různorodé. Některým uživatelům funguje vše tak, jak má a aplikaci doporučují. Mnoho uživatelů ovšem shledává problém v tom, že se aplikace často zasekává. Podle některých recenzí aplikace po jejím stažení vůbec nefungovala. V takových případech je ale třeba ujistit se, že je stažena vždy poslední verze aplikace a její aktualizace.

Většina uživatelů se shoduje na tom, že preferuje otevřít si e-shop DealExtreme ve vyhledávači svého počítače. Ovšem i tak je dobré vědět, že možnost stáhnout si tuto aplikaci existuje. Vstoupit přímo do e-shopu je možné zde >

Mnoho dalších e-shopů má své aplikace. Patří sem i známá Wish app či AliExpress. Tyto dva e-shopy mají velmi dobré hodnocení. Naopak iOffer recenze se příliš neliší od recenzí na DX.com. iOffer je ohodnocen jen 3,2 hvězdičkami z 5.

Clo a DPH u DX.com

Při nákupech z Číny je třeba také myslet na platbu DPH a cla. Kdy se clo a DPH z Číny platí a kdy ne? Existují pro to vcelku jednoduchá pravidla, která lze shrnout do tří bodů.

 • Hodnota zásilky do 22 EURneplatí se clo ani DPH
 • Hodnota zásilky mezi 22 a 150 EURplatí se DPH
 • Hodnota zásilky nad 150 EURplatí se DPH i clo

Závisí tedy vždy na celkové hodnotě zásilky. Pro zákazníka je tedy velmi příznivé, že většina čínských e-shopů nabízí poštovné zdarma, které se tak nepočítá do celkové hodnoty zboží.

Co na DealExtreme říkají lidé?

Nákupy z Číny tvoří již celkem běžnou záležitost, a tak je možné najít v případě potřeby různá hodnocení na různé e-shopy. Tak se lze ujistit, že daná stránka bude co nejlépe vyhovovat. A jaké mají zkušenosti s DX.com zákazníci?

V čem se recenze na DealExtreme shodují, je skvělá kvalita komunikace a zákaznický servis. Další výhodou, které si zákazníci váží, je již zmíněná podpora platby přes PayPal. Lidé dále oceňují nízké ceny a pohotovou reakci na problémy.

Největší nevýhodou je dodací lhůta, která je ovšem kompenzována dopravou zadarmo. Některým zákazníkům se e-shop zdá méně přehledný, někteří naopak oceňují široký sortiment.

Publikováno: 26. 07. 2020

Štítky:

Jak nakupovatRecenze

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang