Slevové kupóny na on–line nákupy – kde je získat?

Nakupování na internetu si oblíbilo spoustu lidí z mnoha důvodů. Není potřeba hlídat si otevírací dobu a času na výběr má každý tolik, kolik potřebuje. V neposlední řadě bývá zboží v internetových obchodech levnější než v kamenných pobočkách. Navíc lze ušetřit ještě více prostřednictvím slevových kupónů.

On-line nákupy vnímají lidé už jako samozřejmost, a to nejen v rámci českých e-shopů. Mnoho z nich nakupuje třeba u čínských prodejcůAliExpress zažívá podobný boom, jako před několika lety eBay. Dnes již většina znalých shopaholiců ví, jak nakupovat na eBay.com.

Co dosud jako samozřejmost vnímáno není, jsou slevové kupóny. Přitom jich lze na internetu najít stovky a ušetřit mohou nemalou částku. Právě na výše zmiňovaném AliExpress.cz lze v rámci slevových akcí s vybranými kupóny ušetřit až 70 % z celého nákupu.

Kombinací nákupu na e-shopu a slevových kupónů nebo kódů lze skutečně výrazně ušetřit. E-shopy nabízí většinou více slevových kupónů. Uplatnit lze v rámci jednoho nákupu obvykle pouze jeden. Na spotřebiteli proto je, aby si důkladně spočítal, při použití kterého kupónu bude jeho sleva maximální.

Existuje celá řada internetových stránek orientujících se na nejnovější slevy a návody, jak ušetřit. Na portálu Slevove.cz se lze dočíst o těch nejlepších e-shopech, které nabízejí slevové kupóny. Nechybí zde ani informace o těch nejžhavějších akcích, jako jsou například Dny Marianne.

Jak uplatnit slevový kupón?

Poté, co si zákazník na e-shopu vybere zboží, vloží ho od virtuálního nákupního košíku. Následuje výběr způsobu platby a dopravy. A právě v rámci těchto kroků, případně ještě u sumarizace objednávky, se obvykle zobrazuje speciální políčko, do kterého se vpisuje kód ze slevového kupónu.

Kupóny nemusí být pouze na slevu z konkrétního zboží, ale mohou platit na celý nákup nebo nabízejí třeba dopravu zdarma. Podle toho, jaký kupón zákazník uplatní, dojde k úpravě ceny. Následně se postupuje stejně jako při běžném on-line nákupu.

Využití slevových kuponů je skvělým způsobem, jak ušetřit na Vánoce, kdy obvykle kupujeme větší množství dárků. Snížit výdaje díky nim mohou i ti, kteří promeškali předvánoční slevové akce typu AliExpress Black Friday, nebo také slevové kupony na Shopee.

Jedná se rovněž o šikovnou variantu, jak ulevit osobnímu rozpočtu a jak ušetřit na výdajích.

Slevové kupóny využijí také milovníci cestování, protože se často vztahují i na nabídky cestovních kanceláří. Slevy nejsou rozhodně zanedbatelné. Díky tomu si mnozí lidé nemusí brát půjčku na dovolenou, ale vše pokryjí z vlastních zdrojů.

Jak získat slevové kupóny?

Vyhledávání slevových kupónů na internetu může být časově náročnější. To platí zvlášť v případě, kdy se spotřebitel snaží najít slevu na konkrétní zboží. V hledání slevových kupónů a kódů pomáhají různé slevové portály.

Ne všechny slevové portály nabízí slevy, kupóny nebo kódy z různých oblastí. Některé z nich se orientují pouze na určitý obor, například na cestování nebo gastronomii. Na českém trhu působí poměrně velké množství slevových portálů a je potřeba si pečlivě vybírat.

Mezi největší slevové portály patří Picodi, který působí ve 41 zemích světa. V České republice je známý a hojně využívaný Slevomat. Slevové kupóny nabízí také Skrblík.cz nebo Tipli. Poslední zmíněný portál nabízí také tzv. cashback, díky kterému lze při nakupování na internetu ještě více ušetřit.

Prostřednictvím služby cashback získává nakupující část svých peněz zpět. Princip je jednoduchý. Stačí, aby se na stránku svého oblíbeného obchodu „proklikl“ přes cashback portál a následně uskutečnil on-line nákup tak, jak je zvyklý. V nabídce Tipli je přes 450 spolupracujících obchodů.

Mezi další známé slevové portály patří například Pepa.cz, Hyperslevy, Zbožomat, Slevoking nebo Nakupia.cz. Podrobnější přehled slevových portálů nabízí další článek na slevove.cz.

Slevové kupóny mohou nabízet i jednotlivé e-shopy. Příkladem je slevový kupon eObuv, který bývá k dispozici v různých hodnotách, nebo slevový kupon Freshlabels. E-shop Astratex slevy a slevové kupóny poskytuje za registraci ve svém věrnostním programu. MediaShop, který je známý především z TV, zase slevový kupon nabízí automaticky každému novému zákazníkovi.

Hned několik desítek slevových kupónů je rovněž ve výprodeji Glami, uveřejněny jsou na webových stránkách. Stejně tak e-shop Everbuying nabízí slevové kupóny jen za odběr newsletteru jejich stránek.

Slevový kód pak stačí zadat při objednávání zboží a sleva se automaticky odečte z celkové ceny.

Publikováno: 20. 04. 2020

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang