AliExpress a PayPal – jak na placení?

AliExpress a PayPal – jak na placení?

Stejně jako zná téměř každý AliExpress, je všeobecně známá i platební metoda PayPal. Tento internetový platební systém se v poslední době řadí mezi velice oblíbené metody placení a využívá ho stále více e-shopů. AliExpress k nim ovšem nepatří. Proč není v platebních metodách AliExpressu dostupný PayPal? Jaké jiné způsoby platby lze využít?

O AliExpressu se obecně ví, že klade velký důraz na spokojenost zákazníka. Reklamační řízení vyřizuje rychle a většinou se staví spíše na stranu kupujícího než prodávajícího. Chrání také zákazníka díky ochranné lhůtě, zadržováním zaplacených finančních prostředků pro prodávajícího do doby doručení zboží kupujícímu. Na klientský servis AliExpressu lze také často slyšet kladné hodnocení.

AliExpress.com - TOP produkty s dopravou zdarma

Více než 100 milionů výrobků na jednom místě, spolehlivá zákaznická podpora, atraktivní slevy i doprava zdarma. To vše jsou důvody, proč je AliExpress jedním z nejoblíbenějších e-shopů současnosti.

Začít nakupovat

I když to na první pohled bude znít paradoxně, právě s ohledem na spokojenost zákazníka AliExpress platbu PayPal v současnosti nepodporuje. A to i přes to, že PayPal na AliExpress v minulosti dostupný byl. Jde o to, že pakliže kupující objednává zboží skrze PayPal a nemá výchozí měnu USD, dostává nevýhodný kurz. A to se AliExpressu nelíbí.

Zatímco AliExpress PayPal ze své nabídky platebních metod vyřadil, u jiných zahraničních e-shopů tomu tak rozhodně není. Jeho prostřednictvím lze uhradit zboží na Wish, CooliCool. LightInTheBox, BangGood, DealExtreme nebo eBay.

AliExpress nabízí také u většiny produktů dopravu zdarma.
Využít dopravu zdarma >

Jak nejlépe platit na AliExpressu?

Způsobů, jak uhradit vybrané zboží na AliExpressu, se nabízí hned několik. Nejbezpečnější metodou je platba kartoukreditní kartou i debetní. Karta musí mít povolené platby přes internet, nic jiného není zapotřebí.

AliExpress podporuje kartu MasterCard, Visa i Maestro. Bezpečnost finanční transakce zajišťuje využívání šifrování pro přenos dat. Platba kartou navíc není zatížena žádným poplatkem. Stržena je jen částka odpovídající hodnotě objednaného zboží (pochopitelně nezahrnuje případnou platbu cla a DPH).

K dalším možnostem úhrady zboží na AliExpressu patří například:

  • WebMoney – internetová peněženka s relativně složitým ovládáním, oblíbená především v Rusku, nutné stáhnout speciální program
  • Western Union – platební metoda, se kterou souvisí vysoké poplatky a navíc jde platba přímo obchodníkovi, nikoliv dočasně do „úschovy“ AliExpressu
  • klasický bankovní převod – jednoduchá platební metoda, kterou zná každý, ale se kterou obvykle souvisí velmi vysoké poplatky (s ohledem na převod peněz do zahraničí)

Dále AliExpress nabízí i další, ale již méně rozšířené platební metody. Jejich kompletní seznam nalezne každý na oficiálních webu AliExpressu.

Na závěr je nutné připomenout, že zboží z Číny na dobírku nelze objednávat. Vždy se vyžaduje platba předem. Důvod spočívá ve vysokém riziku a vysokých finančních nákladech prodávajícího v případě, kdy by si kupující zboží nevyzvedl. Jelikož se produkty z AliExpressu posílají do celého světa, nemůže prodávající toto riziko podstupovat.

AliExpress nabízí pro nové zákazníky slevový kupón $2 při nákupu nad $3.
Využít slevový kupón >

Publikováno: 01. 11. 2020

Štítky:

Slevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang