Sledování zásilek z AliExpressu

Sledování zásilek z AliExpressu

Mnozí lidé mohou mít pocit, že objednávat si zboží z druhého konce světa je nesmysl. Nákup z čínských e-shopů může být ovšem nejen levný, ale také bezpečný a zákazník ho má plně pod kontrolou. Existuje totiž tzv. sledování zásilky a nabízí ho většina čínských prodejců. Například zboží z AliExpressu lze pohodlně sledovat hned několika způsoby a nakupující má o zásilce mnohdy lepší informace, než když objednává zboží z Čech. Jak konkrétně probíhá sledování zásilky z AliExpressu? Co je k tomu zapotřebí?

Aby mohl zájemce nakupovat, musí se zaregistrovat na AliExpressu. Jedná se o velice jednoduchý proces, na jehož konci vznikne zákaznický účet. A právě osobní profil umožňuje sledovat zásilku ihned poté, co opustí sklad prodejce.

AliExpress.com - TOP produkty s dopravou zdarma

Více než 100 milionů výrobků na jednom místě, spolehlivá zákaznická podpora, atraktivní slevy i doprava zdarma. To vše jsou důvody, proč je AliExpress jedním z nejoblíbenějších e-shopů současnosti.

Začít nakupovat

Na zákaznickém účtu každého nakupujícího se ihned po objednání vytvoří v sekci My Orders záznam a ukládá se zde také kompletní historie objednávek. U každé objednávky se nachází políčko Track Order. Na něj stačí kliknout a tím se zobrazí trasa balíku.

Sledování zásilky z AliExpressu probíhá v historii objednávek.

Pakliže doručení zásilky trochu pokulhává, není nic jednoduššího než se podívat, kde se aktuálně nachází. V případě, že se blíží konec ochranné lhůty a balík stále nikde, je ten nejvyšší čas kontaktovat buď prodejce nebo otevřít spor přímo na AliExpressu. Druhá zmiňovaná možnost znamená, že celou záležitost bude řešit přímo AliExpress a o něm se ví, že se v tomto ohledu chová opravdu důsledně.

AliExpress u většiny produktů disponuje také dopravou zdarma.
Využít dopravu zdarma >

Sledování zásilek z AliExpressu přes webové portály

Druhý způsob, jak sledovat zásilku z Číny, poskytují specializované webové portály. Člověk k tomu potřebuje pouze tzv. tracking number (sledovací číslo). Nic víc.

AliExpress nabízí pro nové zákazníky slevový kupón $2 při nákupu nad $3.
Využít slevový kupón >

Nevýhodou je, že sledovat lze obvykle pouze zásilky s vyšší hodnotou – nejčastěji se jedná o objednávky, jejichž tracking number začíná písmenem R.

Mezi oblíbené webové portály pro sledování zásilek patří například tnt.com nebo 17track.net. Uživatelé jistě ocení, že jsou oba portály dostupné v češtině a lze sledovat zásilky přepravované jakýmkoliv dopravcem.

Jednoduché ovládání a především čeština webových portálů na sledování zásilek zaručuje, že s nimi bude umět každý.

TIP: Také stránka AliExpressu lze přepnout do češtiny. Nakupování se tak stane snazší i pro ty, kteří neovládají cizí jazyky.

Zvláště u dražšího zboží se vyplatí nechat si balík z AliExpressu poslat prostřednictvím DHL. Tato společnost za zákazníka i kompletně vyřídí záležitosti spojené s celním procesem. Stačí ji k tomu dát plnou moc. DHL sledování zásilky také nabízí. A to na svých webových stránkách www.dhl.cz. Podobně funguje i sledování zásilky PPL a sledování zásilky DPD.

Publikováno: 22. 11. 2020

Štítky:

Sledování zásilekSlevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang