Česká pošta a AliExpress – nyní dodání do 10 dnů

Česká pošta a AliExpress – nyní dodání do 10 dnů

Nakupování zboží na AliExpressu je oblíbené po celém světě. Nízké ceny a velký výběr lákají i stále více Čechů, kteří objevují výhody čínských e-shopů. Dokonce je preferují i před některými českými. Snad i proto Česká pošta uzavřela dohodu s AliExpressem o rychlejším doručení objednávek.

AliExpress je obchodní gigant disponující velkým výběrem elektroniky, oblečení, hraček nebo kosmetiky. Neexistuje téměř nic, co by se na tomto čínském e-shopu nedalo sehnat. Prozkoumat nabídku AliExpressu je možné na tomto odkazu.

AliExpress.com - TOP produkty s dopravou zdarma

Více než 100 milionů výrobků na jednom místě, spolehlivá zákaznická podpora, atraktivní slevy i doprava zdarma. To vše jsou důvody, proč je AliExpress jedním z nejoblíbenějších e-shopů současnosti.

Začít nakupovat

Vše v nabídce je navíc velmi levné a s použitím slevových kupónů AliExpress lze ušetřit ještě více.

Velkou nevýhodou nákupů z Číny byla vždy dlouhá čekací lhůta, někdy až několik týdnů. Zároveň hrozilo, že se bude platit clo a DPH z Číny i na poměrně drobné balíčky, čímž se mohla zásilka velmi prodražit.

TIP: U nákupů z Číny bylo posunuto na červenec 2021 placení DPH u všech zásilek.

Pro všechny české zákazníky však nyní přichází AliExpress s velmi dobrou zprávou. Česká pošta uzavřela s AliExpressem smlouvu, která zajistí rychlejší doručování balíčku, a to již do 10 dnů.

Aktuálně dochází kvůli koronaviru ke komplikacím v mezinárodní dopravě. V důsledku těchto problémů dochází k neobvyklým prodlevám v dodávkách, zboží z Číny se tak doručuje až s měsíčním zpožděním. Porostou také ceny za poštovné.

Co to pro zákazníka znamená?

Díky nové smlouvě mezi Českou poštou a AliExpressem, bude nyní každému zákazníkovi doručeno zboží maximálně do 14 dnů od objednávky. Doby, kdy se čekalo na objednávku přes měsíc, jsou tedy u konce.

TIP: Dopravu na AliExpressu zajišťuje také mnoho dalších dopravců. Podmínky dopravy souvisí do velké míry s tím, jak funguje AliExpress.

Další velkou výhodou je, že se tak není třeba obávat platby cla a DPH. Podle nových pravidel se od roku 2021 bude účtovat DPH pro všechny objednávky z Číny. Nová dohoda však AliExpress z těchto pravidel osvobozuje, jelikož zboží bude odesíláno z belgického skladu.

Podobná pravidla se nově týkají také čínské obchodní platformy Wish. Nedávno totiž Česká pošta navázala s Wishem spolupráci, zákazníci tak mohou bez obav z růstu cen nakupovat i na tomto e-shopu.

TIP: Jak nakoupit bez DPH zboží z Číny z dalších čínských e-shopů?

AliExpress odesílá většinu produktů s poštovným zdarma.
Nakupovat na AliExpressu je možné zde >

Pro konečného zákazníka se jinak v procesu objednávání nic nemění. Nemusí zadávat do objednávky žádné speciální údaje či zaškrtávat políčka, vše je řízeno automaticky.

TIP: Každý, kdo preferuje nákupy na internetu, by měl objednávat vánoční dárky s dostatečným předstihem. Před Vánoci bývá Česká pošta na limitu a sta tisíce objednávek nestíhá doručovat včas.

AliExpress day

Nová dohoda bude sice platit až od nového roku 2021. Nicméně, již 11. listopadu 2020 dojde k pilotnímu projektu a Česká pošta doručí deseti tisíce zásilek objednaných během AliExpress day 2020. Jedná se o obrovský slevový festival, během kterého lze nakoupit se slevami až 70 % na všechny typy zboží.

AliExpress nabízí spousty slev i mimo AliExpress day.

Tato slevová akce je příležitostní si vyzkoušet, jak bude celá spolupráce AliExpressu a České pošty fungovat. Zboží objednané v tento den bude odesíláno jako vnitrostátní zásilka ČR. Rychlé doručování zásilek Českou poštou bude pak plně spuštěno až od nového roku.

Nabídka AliExpress

Nabídka tohoto čínského e-shopu činí až 10 milionů produktů. I proto patří AliExpress mezi nejoblíbenější čínské e-shopy. To své si zde najdou muži, ženy i děti. AliExpress je navíc ideálním místem pro shánění vánočních dárků.

Se slevovým kódem „15BONUS“ lze na AliExpressu získat $15 slevu při nákupu nad $120.
Využít AliExpress slevu je možné zde >

Nabídka AliExpress je následující:

Nechybí ani příslušenství k mobilním telefonům, jako například obaly na mobily AliExpress, nabíječky či ochranné fólie. Dětem jistě udělá radost AliExpress Lego, které lze nakoupit za skvělé ceny.

Na AliExpressu lze vybírat z nabídky milionů produktů.
Prohlížet nabídku zboží na AliExpressu je možné zde >

Nákup v češtině na AliExpress

Ačkoliv se jedná o čínský e-shop, pro nákup na AliExpressu nikdo nemusí luštit čínské znaky. Celé stránky lze totiž přeložit do češtiny. Jednoduše stačí přepnout na AliExpress v češtině v pravém horním menu v položce Language.

Překlad sice není dokonalý, pro běžné potřeby zákazníka však zcela postačí. V případě, že by přeci jen něco znělo nesrozumitelně, lze přepnout e-shop do angličtiny a použít překladač.

Nákup v češtině je velkou výhodou při nakupování zboží z Číny, překlad do mateřského jazyka nabízejí i čínské e-shopy jako BangGood, LightInTheBox nebo Wish. Nyní navíc Česká pošta s Wishem spolupracuje, což pro zákazníky přináší mnohé výhody.

Platba zboží na AliExpressu

AliExpress platby se vždy realizují platební kartou předem. Podporovány jsou karty Visa, MasterCard a Maesto. Bohužel není možné využít PayPal ani platbu na dobírku z Číny.

Platby na AliExpressu se není třeba obávat, jedná se o ověřený čínský e-shop, na kterém je vše řádné zabezpečeno a nemůže dojít k krádeži dat z platební karty.

Ceny a slevy na AliExpressu

Velkou výhodou AliExpressu jsou především nízké ceny. Poštovné navíc bývá u většiny objednávek zdarma, jelikož čínská vláda dotuje vývoz zboží do ciziny.

Nyní díky tomu, že Česká pošta uzavřela smlouvu s AliExpressem, se nebude platit ani clo či DPH. Nakupování na AliExpressu bude tedy od nového roku ještě levnější a výhodnější.

Více lze ušetřit využitím slevových kuponům, které tento e-shop denně nabízí. Některé české cashback portály také poskytují několika procentní AliExpress cashback z hodnoty objednávky. Jedním z takových portálů je například Tipli.cz.

Publikováno: 14. 11. 2021

Štítky:

Slevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang