Česká pošta a AliExpress – nová smlouva slibuje dodání do 10 dnů

Česká pošta a AliExpress – nová smlouva slibuje dodání do 10 dnů

Nakupování zboží na AliExpressu je oblíbené po celém světě. Nízké ceny a velký výběr lákají i stále více Čechů, kteří objevují výhody čínských e-shopů. Dokonce je preferují i před některými českými. Snad i proto Česká pošta uzavřela dohodu s AliExpressem o rychlejším doručení objednávek.

AliExpress je obchodní gigant disponující velkým výběrem elektroniky, oblečení, hraček nebo kosmetiky. Neexistuje téměř nic, co by se na tomto čínském e-shopu nedalo sehnat. Prozkoumat nabídku AliExpressu je možné na tomto odkazu.

Vše v nabídce je navíc velmi levné a s použitím slevových kupónů AliExpress lze ušetřit ještě více.

Se slevovým kódem „15BONUS“ lze na AliExpressu získat $15 slevu při nákupu nad $120.

Využít AliExpress slevu je možné zde >

Velkou nevýhodou nákupů z Číny byla vždy dlouhá čekací lhůta, někdy až několik týdnů. Zároveň hrozilo, že se bude platit clo a DPH z Číny i na poměrně drobné balíčky, čímž se mohla zásilka velmi prodražit.

Pro všechny české zákazníky však nyní přichází AliExpress s velmi dobrou zprávou. Česká pošta uzavřela s AliExpressem smlouvu, která zajistí rychlejší doručování balíčku, a to již do 10 dnů.

Co to pro zákazníka znamená?

Díky nové smlouvě mezi Českou poštou a AliExpressem, bude nyní každému zákazníkovi doručeno zboží maximálně do 14 dnů od objednávky. Doby, kdy se čekalo na objednávku přes měsíc, jsou tedy u konce.

Další velkou výhodou je, že se tak není třeba obávat platby cla a DPH. Podle nových pravidel se od roku 2021 bude účtovat DPH pro všechny objednávky z Číny. Nová dohoda však AliExpress z těchto pravidel osvobozuje, jelikož zboží bude odesíláno z belgického skladu.

AliExpress odesílá většinu produktů s poštovným zdarma.

Nakupovat na AliExpressu je možné zde >

Pro konečného zákazníka se jinak v procesu objednávání nic nemění. Nemusí zadávat do objednávky žádné speciální údaje či zaškrtávat políčka, vše je řízeno automaticky.

AliExpress day

Nová dohoda bude sice platit až od nového roku 2021. Nicméně, již 11. listopadu 2020 dojde k pilotnímu projektu a Česká pošta doručí deseti tisíce zásilek objednaných během AliExpress day 2020. Jedná se o obrovský slevový festival, během kterého lze nakoupit se slevami až 70 % na všechny typy zboží.

AliExpress nabízí spousty slev i mimo AliExpress day.

Tato slevová akce je příležitostní si vyzkoušet, jak bude celá spolupráce AliExpressu a České pošty fungovat. Zboží objednané v tento den bude odesíláno jako vnitrostátní zásilka ČR. Rychlé doručování zásilek Českou poštou bude pak plně spuštěno až od nového roku.

Nabídka AliExpress

Nabídka tohoto čínského e-shopu činí až 10 milionů produktů. I proto patří AliExpress mezi nejoblíbenější čínské e-shopy. To své si zde najdou muži, ženy i děti. AliExpress je navíc ideálním místem pro shánění vánočních dárků.

Nabídka AliExpress je následující:

Nechybí ani příslušenství k mobilním telefonům, jako například obaly na mobily AliExpress, nabíječky či ochranné fólie. Dětem jistě udělá radost AliExpress Lego, které lze nakoupit za skvělé ceny.

Na AliExpressu lze vybírat z nabídky milionů produktů.

Prohlížet nabídku zboží na AliExpressu je možné zde >

Nákup v češtině na AliExpress

Ačkoliv se jedná o čínský e-shop, pro nákup na AliExpressu nikdo nemusí luštit čínské znaky. Celé stránky lze totiž přeložit do češtiny. Jednoduše stačí přepnout na AliExpress v češtině v pravém horním menu v položce Language.

Překlad sice není dokonalý, pro běžné potřeby zákazníka však zcela postačí. V případě, že by přeci jen něco znělo nesrozumitelně, lze přepnout e-shop do angličtiny a použít překladač.

Nákup v češtině je velkou výhodou při nakupování zboží z Číny, překlad do mateřského jazyka nabízejí i čínské e-shopy jako BangGood, Wish nebo LightInTheBox.

Platba zboží na AliExpressu

AliExpress platby se vždy realizují platební kartou předem. Podporovány jsou karty Visa, MasterCard a Maesto. Bohužel není možné využít PayPal ani platbu na dobírku z Číny.

Platby na AliExpressu se není třeba obávat, jedná se o ověřený čínský e-shop, na kterém je vše řádné zabezpečeno a nemůže dojít k krádeži dat z platební karty.

Ceny a slevy na AliExpressu

Velkou výhodou AliExpressu jsou především nízké ceny. Poštovné navíc bývá u většiny objednávek zdarma, jelikož čínská vláda dotuje vývoz zboží do ciziny.

Nyní díky tomu, že Česká pošta uzavřela smlouvu s AliExpressem, se nebude platit ani clo či DPH. Nakupování na AliExpressu bude tedy od nového roku ještě levnější a výhodnější.

Více lze ušetřit využitím slevových kuponům, které tento e-shop denně nabízí. Některé české cashback portály také poskytují několika procentní AliExpress cashback z hodnoty objednávky. Jedním z takových portálů je například Tipli.cz.

Publikováno: 14. 11. 2020

Štítky:

Slevový kupón

Copyright © 2020 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang