Primark Praha, Václavské náměstí – otevírací doba, e-shop, leták

Primark Praha, Václavské náměstí – otevírací doba, e-shop, leták

Češi již za značkou Primark nemusí cestovat do sousedního Německa či Rakouska. První česká pobočka tohoto irského řetězce s levnou módou byla otevřena na jaře 2021 v centru Prahy a svou velikostí se s přehledem vyrovná Primarku v Drážďanech nebo ve Vídni. Jaké jsou nákupy Primarku? A jaká je otevírací doba Primarku Praha?


Obsah článku

 • Co je Primark – prodejce cenově dostupného oblečení, obuvi, doplňků a domácích potřeb
 • Primark Praha, Václavské náměstí – kde obchod najít a co tu nakupovat
 • Ceny v Primarku Praha – leták
 • Praha Primark – otevírací doba prodejny na Václaváku
 • Primark Brno – kde obchod najít
 • Primark e-shop – nákupy online
 • Václavské náměstí – další obchody

Zvěsti o otevření dlouho očekávané pobočky Primark Praha se šířily už od dob rekonstrukce obchodního centra Chodov. Na začátku roku 2021 Primark svou expanzi na český trh konečně oficiálně potvrdil a nyní již prodejna Primark na Václavském náměstí sídlí.

Zkráceně mu lidé říkají „Primark Václavák„. Nákupy Primark jsou tedy konečně možné i v rámci České republiky.

Co je Primark?

Primark je mezinárodní maloobchodní prodejce rychlé módy, který je známý nabídkou cenově dostupného oblečení, obuvi, doplňků a domácích potřeb. Společnost byla založena v roce 1969 v irském Dublinu a nyní je dceřinou společností nadnárodní společnosti Associated British Foods (ABF), která se zabývá zpracováním a prodejem potravin.

Od svého založení společnost Primark rychle expandovala a v současné době provozuje více než 370 obchodů ve 12 zemích, převážně v Evropě. Její prodejny jsou známé svými velkými rozměry a širokým sortimentem výrobků, které jsou určeny mužům, ženám a dětem všech věkových kategorií a velikostí.

Jedním z klíčových prodejních bodů společnosti Primark je její schopnost nabízet nižší ceny ve srovnání s mnoha jinými prodejci módy. Toho dosahuje různými způsoby, včetně získávání výrobků z levných výrobních zemí, zjednodušeného uspořádání prodejen a omezených výdajů na reklamu a marketing.

Primark – Praha, Václavské náměstí

Obchod Primark Praha je oblíbeným cílem místních obyvatel i turistů, kteří hledají cenově dostupné módní zboží. Obchod se nachází v centru města, takže je pro nakupující snadno dostupný. Nabízí široký výběr oblečení pro muže, ženy i děti, ale také doplňky, obuv, kosmetiku a domácí potřeby.

V pražské prodejně Primark Václavské náměstí panuje živá a rušná atmosféra a personál je připraven pomoci zákazníkům. Prodejna Primark Václavák je známá svým moderním a prostorným uspořádáním, které umožňuje nakupujícím snadno prozkoumat různé sekce. Kromě toho Primark Praha podporuje udržitelnost tím, že nabízí ekologicky šetrné a udržitelné módní oblečení.

Celkově lze říci, že pražský Primark – Václavák je cílem zákazníků, kteří hledají módní a cenově dostupné módní zboží a širokou nabídku. Otevírací doba Primarku Praha, adresa i informace o slevách jsou níže.

Primark Praha – adresa 

Najít Primark Praha není nic těžkého. Adresa Primarku Praha je totiž téměř exkluzivní. Primark v Praze se nachází na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice v nově postavené budově, jež byla původně označována jako Květinový dům.

Developerská společnost Flow East, jíž objekt patří, dnes nese název The Flow Building či také VN47. Přesná adresa Primarku Praha je Václavské náměstí 47. Proto se také říká Primark Václavák.

Irský módní řetězec Primark láká především na nízké ceny oblečení, obuvi a bytových doplňků.
Irský módní řetězec Primark láká především na nízké ceny oblečení, obuvi a bytových doplňků.

Prodejna Primark Praha se rozkládá na třech podlažích o celkové ploše 4 700 metrů čtverečních a velikostí se tedy s přehledem vyrovná Primarku ve Vídni či Drážďanech, kam za levnými nákupy v Primark stále vyráží mnoho Čechů. Otevírací doba Primarku Praha je níže.

Ceny v Primarku Praha – leták

Hlavním lákadlem Primarku jsou bezpochyby příznivé ceny oblečení, obuvi a bytových doplňků. Obchodní model tohoto řetězce je postaven na prodeji obrovského množství kusů za nízké ceny a malých provozních nákladech na logistiku, marketing i samotnou výrobu zboží.

Příznivé ceny slibují i mnohé čínské e-shopy, například AliExpress. Pokud dáváte přednost nakupování z pohodlí domova, prohlédněte si čínské produkty online.
Nakupovat na AliExpressu je možné zde >

Otázkou však zůstává, zda si Primark dokáže své příznivé ceny udržet i v pražské pobočce. Marže v módním odvětví jsou totiž v České republice obecně vyšší než v jiných evropských státech a lze proto předpokládat, že by Češi byli teoreticky ochotni za oblečení zaplatit více.

Co se týče aktuálních slev, tak je dobré hlídat si aktuální slevy dané prodejny v letáku Primarku Praha. Nejlepší je podívat se na oficiální webové stránky Primarku nebo kontaktovat přímo prodejnu Primark v Praze, kde je více informací o dostupných letácích Primarku Praha nebo akcích na prodejně. Otevírací doba Primarku v Praze je níže.

Praha Primark – otevírací doba

Kdy lze za nákupy Primark vyrazit? Je to téměř nepřetržitě. Otevírací doba Primarku Praha je následující:

 • Pondělí: 09:00 – 21:00
 • Úterý: 09:00 – 21:00
 • Středa: 09:00 – 21:00
 • Čtvrtek: 09:00 – 21:00
 • Pátek: 09:00 – 21:00
 • Sobota: 09:00 – 21:00
 • Neděle: 09:00 – 21:00

Nicméně čas od času se může otevírací doba v Primarku Praha změnit, proto je dobré si před nákupem zkontrolovat webové stránky nebo sociální sítě Primarku.

Po Primarku v Praze také v Brně

Primark v Česku vyrostl hned dvakrát. Po Praze se firma rozhodla rozrůst také na Moravu, konkrétně do Brna. Primark se nachází v obchodním centru Olympia a jeho otevření bylo naplánováno na rok 2022, kdy se tomu tak stalo.

Během příštích dvou let bychom se měli dočkat také brněnské pobočky Primark.
Od roku 2022 je prodejna Primarku také v Brně.

Expanze se však netýká jen českého trhu. Primark měl do konce roku 2022 otevřít nové pobočky také u našich východních sousedů. Prodejna na Slovensku se bude s největší pravděpodobností nacházet v obchodním centru Eurovea, lokalita prodejny v Polsku zatím známá není.

Nejen Primark rozšiřuje své působení v Evropě. V současnosti také český e-shop Zoot expanduje do dalších evropských zemí, konkrétně do Slovinska, Rumunska a Chorvatska.

Primark e-shop – nákupy online

Spousta spokojených zákazníků řetězce Primark by jistě ocenila možnost nakupovat levné oblečení, obuv a doplňky do bytu online. Ani jiné země ani Praha e-shop Primark však v současné době neprovozuje a jeho produkty je proto možné sehnat pouze v kamenných prodejnách.

Nicméně je možné si na webu Primark zboží objednat a následně si ho vyzvednout na prodejně. Zdá se tedy, že si zákazníci musí na Primark e-shop ještě počkat.

Kdo nemá možnost navštívit Primark Václavák nebo v sousedních státech, může zavítat na portál Vinted, na němž spousta uživatelů oblečení z Primarku nabízí.

Levnou módu online lze nakupovat například také v e-shopu Gate či v dobře známých čínských e-shopech. Příkladem jsou obrovská online tržiště AliExpress a Wish či obchody Dresslink, Shein a Zaful. Za zmínku jistě stojí také méně proslulé internetové obchody jako LightInTheBox, Soldius nebo DHgate, které vedle levného oblečení z Číny nabízejí i spoustu dalších druhů zboží.

Velké množství oblečení, jak nové, tak z druhé ruky, nabízí také světoznámá online nákupní galerie a aukční síň v jednom, eBay. Mnohdy se zde dají sehnat i vzácné modely, kde jinde nejsou k nalezení. Prohlédnout nabídku zboží na eBay je možné zde >

Václavské náměstí – obchody

Václavské náměstí v Praze je živým centrem obchodů, restaurací a kulturních památek. Přestože není primárně známé pro luxusní značky, na Václavském náměstí nebo v jeho blízkosti lze narazit na několik známých obchodů a mezinárodních řetězců. Zde je několik významných z nich:

 • Marks & Spencer: Marks & Spencer se nachází přímo na Václavském náměstí a nabízí široký sortiment oblečení, domácích potřeb a potravin.
 • H&M: H&M se nachází nedaleko okraje Václavského náměstí a je oblíbeným prodejcem módy, který nabízí cenově dostupné a módní oblečení pro muže, ženy i děti.
 • Zara: Zara, která se rovněž nachází nedaleko Václavského náměstí, je známá španělská módní značka proslulá svými moderními oděvy, obuví a doplňky.
 • Sephora: Na náměstí se nachází velký obchod Sephora, který nabízí široký výběr make-upu, péče o pleť a parfémů.
 • Baťa: Baťa je značka obuvi českého původu, která má na Václavském náměstí své zastoupení. Nabízí různé druhy obuvi pro muže, ženy i děti.
 • Apple Store: Kousek od Václavského náměstí se v oblíbeném nákupním centru Palladium nachází Apple Store. Nabízí řadu produktů Apple, příslušenství a ochotný zákaznický servis.
 • New Yorker: New Yorker je evropský prodejce módy, který se specializuje na oblečení pro volný čas, džínovinu a streetwear.

Kromě těchto známých obchodů Václavského náměstí je v okolí také řada menších butiků, obchodů se suvenýry, knihkupectví, kaváren a jiných specializovaných obchodů. Václavské náměstí je oblíbeným nákupním místem, které svou živou atmosférou a pestrou nabídkou obchodů přitahuje místní obyvatele i turisty.

Publikováno: 04. 02. 2024

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang