Primark Praha, Václavské náměstí a e-shop

Primark Praha, Václavské náměstí a e-shop

Češi již za značkou Primark nebudou muset cestovat do sousedního Německa či Rakouska. První česká pobočka tohoto irského řetězce s levnou módou bude otevřena na jaře letošního roku v centru Prahy a svou velikostí se s přehledem vyrovná Primarku v Drážďanech nebo ve Vídni, kam se za účelem nákupů levného oblečení pořádají dokonce i speciální zájezdy. Pražská prodejna nabídne stejně bohatý sortiment jako prodejny zahraniční – dámské, pánské a dětské oblečení, obuv, doplňky i domácí zboží.

Zvěsti o otevření dlouho očekávané pobočky Primark Praha se šíří už od dob rekonstrukce obchodního centra Chodov. Na začátku loňského roku Primark svou expanzi na český trh konečně oficiálně potvrdil a nyní již víme, kde přesně bude prodejna sídlit, i odkdy bude nedočkavým zákazníkům zpřístupněna.

Primark se bude nacházet na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice v nově postavené budově, jež byla původně označována jako Květinový dům. Developerská společnost Flow East, jíž objekt patří, dnes však prezentuje název The Flow Building či také VN47 (Václavské náměstí 47). Díky strategickému umístění v cenu Prahy lze očekávat, že prodejna přiláká jak mnoho českých, tak i zahraničních zákazníků.

Irský módní řetězec Primark láká především na nízké ceny oblečení, obuvi a bytových doplňků.
Irský módní řetězec Primark láká především na nízké ceny oblečení, obuvi a bytových doplňků.

Prodejna Primark Praha se bude rozkládat na třech podlažích o celkové ploše 4 700 metrů čtverečních a velikostí se tedy s přehledem vyrovná Primarku ve Vídni či Drážďanech, kam za levnými nákupy stále vyráží mnoho Čechů.

Dle vyjádření Jana Kotrbáčka z poradenské firmy Cushman & Wakefield bude pražský Primark dokonce vlajkovou lodí střední a východní Evropy a lze s jistotou očekávat, že zákazníci z Čech i Moravy jí dají přednost před nákupy v Drážďanech či Vídni.

A odkdy bude možné v Primarku nakupovat? Dle dostupných informací by k otevření pražské pobočky mělo dojít v druhé polovině roku 2020. Stavba budovy The Flow Building pokračuje podle plánu a zatím vše nasvědčuje tomu, že bude dokončena bez zpoždění.

Jaké ceny očekávat v prodejně Primark Praha?

Hlavním lákadlem Primarku jsou bezpochyby příznivé ceny oblečení, obuvi a bytových doplňků. Obchodní model tohoto řetězce je postaven na prodeji obrovského množství kusů za nízké ceny a malých provozních nákladech na logistiku, marketing i samotnou výrobu zboží.

Příznivé ceny slibují i mnohé čínské e-shopy, například AliExpress. Pokud dáváte přednost nakupování z pohodlí domova, prohlédněte si čínské produkty online.
Nakupovat na AliExpressu je možné zde >

Otázkou však zůstává, zda si Primark dokáže své příznivé ceny udržet i v pražské pobočce. Marže v módním odvětví jsou totiž v České republice obecně vyšší než v jiných evropských státech a lze proto předpokládat, že by Češi byli teoreticky ochotni za oblečení zaplatit více. Ředitel konzultační společnosti Acomware David Vurma však vyšší ceny neočekává, jelikož Primark je poměrně cenově konzistentní ve všech zemích, kde působí.

Po Praze se Primark chystá otevřít také prodejnu v Brně

Primark v Česku vyroste ne jednou, ale hned dvakrát. Po Praze se firma rozhodla rozrůst také na Moravu, konkrétně do Brna. Primark se má nacházet v obchodním centru Olympia a jeho otevření bylo naplánováno na rok 2022.

Během příštích dvou let bychom se měli dočkat také brněnské pobočky Primark.
Během příštích dvou let bychom se měli dočkat také brněnské pobočky Primark.

Expanze se však netýká jen českého trhu a Primark měl do konce roku 2022 otevřít nové pobočky také u našich východních sousedů. Prodejna na Slovensku se bude s největší pravděpodobností nacházet v obchodním centru Eurovea, lokalita prodejny v Polsku zatím známá není.

TIP: Nejen Primark rozšiřuje své působení v Evropě. V současnosti také český e-shop Zoot expanduje do dalších evropských zemí, konkrétně do Slovinska, Rumunska a Chorvatska.

Nákupy v Primarku online?

Spousta spokojených zákazníků řetězce Primark by jistě ocenila možnost nakupovat levné oblečení, obuv a doplňky do bytu online. Ani jiné země ani Praha Eshop Primark však v současné době neprovozuje a jeho produkty je proto možné sehnat pouze v kamenných prodejnách. Kdo nemá možnost navštívit Primark v sousedních státech, může vyčkat na dokončení pražské pobočky, popřípadě zavítat na portál Vinted, na němž spousta uživatelů oblečení z Primarku nabízí.

Levnou módu online lze nakupovat například také v e-shopu Gate či v dobře známých čínských e-shopech. Příkladem jsou obrovská online tržiště AliExpress a Wish či obchody Dresslink, Shein a Zaful. Za zmínku jistě stojí také méně proslulé internetové obchody jako LightInTheBox nebo DHgate, které vedle levného oblečení z Číny nabízejí i spoustu dalších druhů zboží.

Velké množství oblečení, jak nové, tak z druhé ruky, nabízí také světoznámá online nákupní galerie a aukční síň v jednom, eBay. Mnohdy se zde dají sehnat i vzácné modely, kde jinde nejsou k nalezení. Prohlédnout nabídku zboží na eBay je možné zde >

Publikováno: 27. 02. 2021

Copyright © 2023 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang