Nejlepší rozkládací postel

Nejlepší rozkládací postel

Každý to zná, přijede návštěva a nečekaně se rozhodne, že přespí. Rozkládací postele a rozkládací pohovky jsou skvělou volbou právě pro takové situace, aby nemuseli hosté spát na koberci na zemi. Jaké jsou nejlepší plnohodnotné rozkládací postele a pohovky?

Ne všechna lůžka musí být stacionární. Životní situace se neustále mění a ne vždy má smysl mít celou místnost vyhrazenou pro jednolůžko, zejména v případě, že by u vás mohl přespat host. Naštěstí existuje spousta jiných řešení, která drží krok s moderním světem. Není nutné spoléhat na tradiční (a prostorově náročné) lůžko pro příležitostné hosty se všemi rozkládacími lůžky na trhu.

Před jejím zakoupením by se kupující měl ujistit, že je postel skutečně pohodlná na spaní, ale také se snadno skladuje. Pokud bude věnovat pozornost těmto dvěma věcem, je na správné cestě k nalezení dobré skládací postele.

Výhody plnohodnotné rozkládací postele

Je opravdu potřeba skládací postel? Níže jsou uvedeny výhody rozkládacích lehátek na spaní a pohovek.

 • Skládací postele lze snadno sbalit a uskladnit.
 • Pro volný pokoj, který je zbytečný neustále zaplňovat postelí, je skládací postel dobrým kompromisem.
 • Rodičům se skládací postele hodí, když si děti pozvou na noc kamarády.
 • Skládací postele stojí méně než standardní postele. Pokoj pro hosty lze vybavit s omezeným rozpočtem.
 • Protože jsou skládací postele přenosné a často mají kolečka, lze je snadno přemístit z jednoho místa na druhé.
 • Někteří lidé považují skládací postel za pohodlnější než jiné možnosti dočasného spaní, například nafukovací matrace.

Dobrá rozkládací postel 90 x 200 cm je nejlepším řešením pro jednorázová přespání. Nicméně s výběrem kvalitního rozkládacího lehátka na spaní na něm lze pohodlně spát každý den. Výhodnou alternativou k rozkládacím postelím jsou například rozkládací pohovky s plnohodnotným lůžkem, rozkládací válendy, nebo rozkládací křesla.

Důležitá kritéria rozkládacího lůžka na spaní

O čem přemýšlet při koupi rozkládací postele?

 • kvalita matrace
 • velikost lůžka
 • snadnost skladování
 • typ rámu
 • snadné použití
 • váha

Při výběru plnohodnotné rozkládací postele je třeba dbát na zákaznické recenze. V nich se často odhaluje životnost lůžka a další důležité parametry.

U rozkládacích postelí je nutno také koukat na váhové omezení a zamyslet se, kdo bude na posteli nejčastěji spát. Dětská rozkládací postel bude mít rozhodně co dělat s unesením dospělého člověka.

Kvalita matrace

Většina skládacích postelí má pěnovou matraci. Důvod: pěna se s postelí snadno skládá.

Ne všechny pěnové matrace jsou však stejné. Některé jsou vyrobeny ze standardní pěny s vysokou hustotou, jiné z paměťové pěny. Jiné nabízejí směs běžné a paměťové pěny. Tyto hybridy představují finanční kompromis mezi levnou pěnou a nákladnou paměťovou pěnou.

Při nákupu skládací postele věnujte zvláštní pozornost tloušťce matrace. Ve většině případů je silnější matrace pravděpodobně pohodlnější matrací. Jedna z nejtlustších a nejpohodlnějších matrací do skládací postele byla pohodlná dvanácticentimetrová matrace od společnosti Zinus.

Velikost lůžka

Většina skládacích postelí je kvůli snadnému skladování poněkud menší.

I když je možné najít skládací postel velikosti queen (153 x 203 cm), většina z nich má velikost dvoulůžka nebo menší. Standardní rozměry dvoulůžka jsou zhruba 97 x 190 (plus minus pár centimetrů), což by mělo být dostatečné pro všechny kromě nejvyšších osob.

Je dobré si však zkontrolovat rozměry vybraného výrobku, protože některé jsou ještě menší než standardní velikost dvoulůžka. Ty jsou obecně určeny spíše dětem než dospělým.

Skladování

Najít skládací postel, která se snadno skladuje, je pro mnoho spotřebitelů zásadní, zejména pro ty, kteří doma nemají mnoho úložného prostoru.

Pokud je v místě bydlení málo místa, možná bude lepší se poohlédnout po něčem, co se dá složit do extrémně kompaktních rozměrů. Například společnost iBed nabízí některé postele, které se dají složit tak, aby se vešly pod standardní postel.

Problém je, že postele, které se skládají na malé rozměry, mají obvykle tenčí matrace a tenčí matrace bývají méně pohodlné. Při nakupování budete chtít najít co nejlepší rovnováhu mezi úložnou velikostí a pohodlím.

Typ rámu

Většina skládacích postelí má kovové rámy, protože jsou díky tomu pevné a lehké. Některé rámy mají lamelovou základnu, na které spočívá matrace. Jiné mají základnu ve stylu „trampolíny“. Postele se základnou ve stylu trampolíny bývají často pohodlnější, odolnější a nosnější než postele s roštem.

U rámu je důležitá životnost, která je garantována omezením hmotnosti. Při překročení maximální doporučené hmotnosti spícího člověka se rám ničí a životnost rozkládací postele se rapidně zmenšuje.

Rozložení – použití

Pravděpodobně nikdo nechce, aby pokaždé, když vytáhne skládací postel pro hosta, musel sestavovat lůžko hodiny za použití velkého množství nářadí.

Ve skutečnosti se většina skládacích postelí skládá a rozkládá poměrně snadno, ale výjimky z tohoto pravidla existují. Při koupi skládací postele online si lze zpravidla udělat dobrou představu o tom, zda se vybraná postel snadno skládá, přečtením recenzí zákazníků.

Váha

Před výběrem skládacího lůžka je dobré zkontrolovat jeho hmotnost a ujistit se, že ho kupující zvládne. Přestože většinu skládacích postelí lze přemisťovat pomocí koleček, může se stát, že se postel bude muset zvednout nebo přenést.

Na trhu jsou nabízeny rozkládací postele lehké 26 kg a těžké 67,8 kg.

Nejlepší skládací postel na kolečkách

Recenzenti této skládací postele Milliard Diplomat si pochvalují spoustu jejích funkcí. Někteří upozorňují na robustnost rámu postele, který je vyroben ze zesílené oceli a údajně vydrží až 300 kg. Jiní komentují pohodlí matrace a to, jak dobře se jim na ní spalo.

Středně tvrdá matraceprotiskluzové dno, vrstvy podpůrné pěny a 2,5 cm vrchní vrstvy paměťové pěny. Potah matrace je snímatelný a lze jej prát v pračce.

Stejně jako většina rozkládacích postelí má i tato pro klid při spánku uzamykatelná kolečka. Ve složeném stavu má tloušťku 35 centimetrů, takže je kompaktní pro skladování. Rozměr rozloženého lůžka je 80 x 190 cm.

Skládací postel Milliard Diplomat sklízí úspěch v mnoha ohledech.

Nejlépe maskovaná rozkládací postel

Tato skládací postel ve tvaru skříně má vlastnosti klasické Murphyho postele, ale je ve tvaru dřevěné skříňky. Skříňka zabírá v zavřeném stavu zhruba 1 metr čtverečný. Matrace má 15 centimetrů gelové paměťové pěny.

S touto plnohodnotnou rozkládací postelí s úložným prostorem Night & Day Furniture Murphy „Cube“ lze zdánlivě normálně vypadající skříň během několika minut přeměnit na velkou královskou matraci s rozměrem Queen. Skříňka po zavření pojme i polštáře a povlečení.

V tomto stavu nikdo nepozná, že se jedná o složenou postel.
Rozložená postel ve velikosti manželské postele pro 2.

Nejlepší rozkládací postel 90 x 200 cm

Rozkládací postel Haven Suspension na kolečkách má výborný systém odpružení postele, který eliminuje potřebu kovových tyčí. Recenzentům se líbí pohodlí rámu postele. Samotná matrace má 2,5 centimetrů gelové paměťové pěny s regulací teploty a 7,5 centimetrů podpůrné pěny na podložce.Matrace je dodávána s bambusovým potahem, materiálem, který je často chválen pro svou chladicí schopnost a prodyšnost.

Recenzenti si také všímají toho, jak snadno (a tiše) lze postel přetáčet, ačkoli dvojitá blokovací kolečka zabraňují přetáčení během používání. Vzhledem k vysoké výšce rámu mohou hosté ukládat své věci pod postel. Na rám je poskytována desetiletá záruka. Dodává se ve 3 velikostech.

Postel Heaven Suspension je s délkou 200 cm ideální postelí pro vysoké lidi.

Rozkládací postel pro každodenní spaní

Postel Terrones Murphy je nejlepším řešením pro ty, kteří chtějí efektnější řešení každodenního pohodlí spánku v menším bytě. Postel Murphy je v podstatě nástěnná postel, která je na jednom konci sklopná, aby se dala uložit vertikálně ke zdi nebo do skříně. Uvedený model, je velmi pěkný a bude se hodit do každého moderního obývacího pokoje.

Vnější část skříně je opatřena bílým dřevěným panelem, který může mít lesklou nebo matnou povrchovou úpravu. Skříňka Terrones murphy bed je k dispozici ve třech velikostech: jednolůžková, malá dvoulůžková nebo dvoulůžková.

Zde je třeba poznamenat, že tato postel murphy se dodává bez matrace. Celkově se jedná o skvělou alternativu pro ty, kteří mají větší rozpočet, a je to kus nábytku, který kombinuje styl a praktičnost.

Tato vyklápěcí postel je ideální možností pro každodenní spaní v malém bytě.

Nejlepší dětská rozkládací postel

Rozkládací postele pro děti jsou obvykle k nalezení v menších velikostech. Často se objevují dětská rozkládací křesla, která lze rozložit do lůžka o velikosti 60 x 70 cm. Když jsou složené, jsou designovým doplňkem do dětského pokoje, protože se prodávají v designu pro děti. V případě dětské návštěvy se toto křeslo během několika vteřin rozloží a je připravené ke spaní.

Jako další možnost se nabízí na první pohled klasická rozkládací postel 90 x 200 s úložným prostorem, ale velmi rychle se připraví i pro dalšího hosta. Pod postelí se schovává přistýlka, která se zpod postele vysune a za pár vteřin je připravena na spaní.

Tato dětská rozkládací postel s úložným prostorem 90 x 200 cm DORIS je perfektním tahem pro rodiče, kteří se nechtějí při každé návštěvě tahat s rozkládací postelí. Pouze se zpod postele vytáhne přistýlka a v úložném prostoru mohou být schovány deky a polštáře. Za minutku je připraveno ke spaní.

Velmi praktická rozkládací postel Doris z borovicového dřeva.

Rozkládací pohovky pro každodenní spaní – IKEA

Rozkládací pohovky se příliš dlouho netěšily špatné pověsti. Jistě, možná nenabízejí tak elitní pohodlí, jaké by se dalo očekávat od matrace za několik desítek tisíc. Bylo by však chybou tvrdit, že jsou univerzálně nepohodlné. V dnešní době jsou už rozkládací pohovky 160 x 200 s matrací vhodné i pro každodenní použití.

Trik spočívá v nalezení nejlepší rozkládací pohovky, na které se pohodlně sedí i spí. Kouzelná kombinace, která existuje, dokáže i změnit život. Rozkládací pohovka s plnohodnotným lůžkem může i spokojeně nahradit postel v menších bytech a po složení nezabere ani tolik místa.

Rozkládací pohovka s matrací je ideálním řešením spaní návštěv. Když jsou složené, tak se na nich dá sedět a s návštěvou si povídat a když přijde čas na spaní, gauč se jen rozloží. Řešení je to snadné a rychlé, většina pohovek jde rozložit bez veliké námahy.

Nejlepší rozkládací pohovky pro každodenní použití s matrací

Pohovka Kirwin Sleeper Sectional je velký kus nábytku, který zabere celý obývací pokoj, ale je měkký a pohodlný a vejde se na něj až pět lidí. Rozkládací lehátko na spaní je skvělým místem k lenošení. Je to také styl, který se tak snadno začlení do jakéhokoli interiéru, ať už k tradičnímu, modernímu nebo současnému.

Rozkládací postel, která má velikost královny, by se dala používat každý den. Přinejmenším je to pohodlné místo pro přespání hostů na pár nocí. Matrace z paměťové pěny má vynikající hodnocení od lidí, kteří si tuto rozkládací pohovku koupili.

Tento rozkládací gauč disponuje celkovým rozměrem 320 x 180 centimetrů, který nabízí lůžko, na kterém se vyspí v pohodlí i 3 – 4 lidé.

Tento rozkládací gauč nabízí pohodlí k sezení i spaní až pro 5 lidí.

Nejlepší rozkládací pohovka IKEA

Obchod IKEA má v nabídce celou řadu rozkládacích gaučů, ale rozkládací pohovka IKEA BALKARP je z nich nejlepší vzhledem k poměru velikosti a ceny. Je to levná varianta (některé IKEA rozkládací pohovky pro každodenní spaní s matrací stojí přes 7 000 Kč) a má nejvíce (nejlepších) hodnocení a recenzí.

Zákazníci uvádějí pohodlí této postele i její elegantní, kompaktní velikost. Je o něco kratší než standardní dvojlůžko o rozměrech 100 × 190 centimetrů. Díky tomu je ideální do ložnice pro hosty nebo do malého bytu.

Nastavitelné opěradlo umožňuje sedět, naklánět se nebo se mírně naklánět. Nebo IKEA rozkládací gauč lze uvolnit, aby ležel naplocho. BALKARP se dodává v černé nebo šedé barvě.

Rozkládací pohovka BALKARP je velmi jednoduchá na rozložení a složení.

Rozkládací křeslo na spaní

Rozkládací křeslo na spaní je obvykle jedna židle, která se změní na jednu matraci. Některá Ikea rozkládací křesla na spaní zahrnují spaní na polštářích pohovky, zatímco jiná křesla mají skrytou matraci, která se vysouvá zespodu.

Stojí za to podívat se na velikost matrace na rozkládacím křesle. Většina z nich není stejná jako standardní jednolůžková matrace, takže se může stát, že nebude možné používat běžné povlečení nebo budou viset nohy z konce. Dobré je se také podívat na hloubku matrace, protože ta napoví, jak je pohodlná. Povlečení Matějovský nabízí rozměry prostěradel na vysoké i nízké matrace.

Nejlepší rozkládací křeslo

Tato postel s jedním křeslem od společnosti Made.com je velmi populární. Po rozložení vznikne matrace dlouhá 182 cm a široká 77 cm. To je asi o 10 cm kratší a užší než standardní jednolůžková matrace, takže by se mohlo použít jednolůžkové prostěradlo s mírným přesahem. Muže se zdát jako nepohodlné, ale na jednu či dvě noci velmi dobře poslouží.

Stejně jako u většiny křesel ani zde nejsou žádné pružiny, takže se spí na poměrně silném kusu pěny. Celková hloubka je 13 cm, ale není to jen pěna. Maximální hmotnost je omezena na 110 kg.

Na výběr je z několika barevných variant.

Rozkládací válenda, otoman

Válendy jsou pohodlným, praktickým a komplexním řešením včetně matrace s čelem, které navíc poskytuje úložný prostor. Mezi další výhody patří vysoká nosnost a výběr z velkého množství dekorů. Válendy mohou mít úložný prostor, nebo v sobě schovanou další matraci, která se dá vytáhnout a válenda se rozšíří. Například tato rozkládací válenda MAURIZIO se dá z velikosti 90 x 200 cm rozšířit na dvoulůžko o rozměru 180 x 200 cm.

Jednoduchá rozkládací válenda s matrací a 2 zásuvkami MAURIZIO.

Otoman, kanape, nebo také lenoška je kus nábytku, který slouží jednomu člověku, jak už název napovídá, k lenošení. Obvykle nemá opěradla, pouze vyvýšení v prostoru u hlavy. Je to pěkný estetický doplněk do domácnosti, na kterém se dá také přenocovat. Pro přenocování se musí ale vybrat otoman, který je k tomu přizpůsobený – délkou, tvarem i typem matrace.

Rozkládací pohovky IKEA a rozkládací křesla na spaní IKEA

IKEA je švédská nábytkářská firma, zaměřující se na prodej a výrobu levného nábytku a bytových doplňků. Disponuje samozřejmě širokou nabídkou postelí, IKEA rozkládacích sedacích souprav, IKEA rozkládacích pohovek, válend i křesel.

IKEA rozkládací gauče, rozkládací pohovky 160 x 200, či rozkládací sedací soupravy jsou v nabídce v různých variantách. Uvádí dvoumístné IKEA rozkládací sedačky, které po rozložení disponují lůžkem o rozměru 140 x 200 centimetrů. IKEA 3místné rozkládací sedací soupravy po rozložení mají velikost lůžka 200 x 134 cm. Nabízí například i 5místné rohové sedací soupravy s lenoškou.

Výběr z nabídky rozkládacích sedacích souprav v IKEA.

Ceny rozkládacích křesel na spaní IKEA se pohybují v řádu tisíců korun. Nabízí jednomístná rozkládací křesla s opěradlem v mnoha barevných variantách. Lůžka IKEA rozkládacích křesel mají po rozložení rozměry jednolůžka 80 x 188 centimetrů.

Výběr z nabídky IKEA rozkládacích křesel.

Rozkládací postele a pohovky levně

Rozkládací postele, sedačky a křesla lze samozřejmě koupit v mnoha obchodech s nábytkem. Mezi nejrozšířenější obchody s nábytkem v ČR patří ASKO nábytek, Sconto nábytek, Mobelix, JYSK, XXX Lutz a spoustu dalších. Obchody nabízí většinou službu dovezení až domů a sestavení profesionály. Na sedací soupravy se soustředí obchod Sedačky Phase. Nábytek Mirek recenze jsou také ve většině případů kladné a lidé si pochvalují kvalitní provedení a precizní detaily.

Levný nábytek se dá také sehnat na e-shopech z různých zemí. Nicméně u výběru pohovek a postelí se jedná hlavně o pohodlí a přes internet si nelze vyzkoušet, jak je například gauč nebo postel pohodlná. Mezi takové e-shopy patří kromě čínských oblíbených e-shopů i FAVI nábytek, Bonami a všechny již zmiňované obchody. U nich si lze nábytek objednat online a pak si je vyzvednout na prodejně.

Nejlevnější možností je koupě nábytku z druhé ruky. Bazary jsou dobré v tom, že prodávají nábytek levně a zákazník se na ně může osobně podívat a vyzkoušet si je. V bazarech lze nalézt velmi kvalitní nábytek ve výborném stavu od známých značek, například rozkládací postele ikea – bazar.. Rozhodně lze nalézt právě rozkládací postele IKEA v bazarech a další rozkládací sedací soupravy IKEA a dalších známých a kvalitních značek nábytku.

Publikováno: 20. 06. 2022

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang