Těhotenské šaty, kalhoty a móda – Lidl, F&F, HM

Těhotenské šaty, kalhoty a móda – Lidl, F&F, HM

Těhotné ženy mají v současnosti na výběr z poměrně slušné nabídky těhotenského oblečení. Vybírat si mohou jak ze zcela nového oblečení běžných nebo dokonce luxusnějších značek, sáhnout mohou ale také do řady internetových bazárků či second handů. Jaké možnosti nabízí těhotenské oblečení? Dají se například bez problémů sehnat i těhotenské svatební šaty? Je složité vybrat těhotenské kalhoty? To vše zodpoví následující článek.

Téměř kterákoliv těhotná žena jistě potvrdí, že během těhotenství je nejdůležitější cítit se pohodlně. To ovšem neznamená strávit devět měsíců ve vytahaných teplácích. Naopak, současnost poskytuje těhotným ženám volnou ruku ve výběru mnoha typů vhodného oděvu. Budoucí maminky si díky pestré nabídce těhotenského oblečení nemusí lámat hlavu nad tím, v jakém outfitu půjdou do práce, v jakém budou sportovat nebo v jakém půjdou na plesovou akci.

Nabídka totiž čítá nejen ležérní oblečení vhodné na domácí nošení, ale také různorodé těhotenské kalhoty vhodné na nošení do práce, elegantní těhotenské šaty vhodné na letní měsíce, různorodá je také nabídka společenských těhotenských šatů nebo dokonce svatebních těhotenských šatů.

Co obsahuje nabídka těhotenského oblečení?

Budoucí maminky si těhotenské oblečení vybírají především podle toho, na jaké roční období ho potřebují a v jaké fázi těhotenství jsou. Tato období mohou sledovat díky těhotenské kalkulačce velice podrobně. Většina maminek sleduje těhotenství týden po týdnu. Díky tomu vědí, jak miminko vypadá, jak se vyvíjí a co je pro miminko dobré.

Oděvy na první trimestr není potřeba příliš řešit, tělesné proporce se v tomto období zatím příliš nemění. Mnohým maminkám tak stačí ze šaten vytáhnout volnější kousky, například harémové kalhoty. Výjimku mohou tvořit ženy, které čekají vícerčata. Ty se mohou zakulacovat podstatně dříve.

Těhotenské kalhoty – Lidl nebo HM

Těhotenské kalhoty patří do skupiny nejčastěji pořizovaných kousků těhotenského oblečení. Těhotenské kalhoty nabízí Lidl nebo HM a řada dalších kamenných prodejců i eshopů. Není se čemu divit, málokterá těhotná žena dopne během těhotenství své stávající kalhoty (i když v některých případech se to stát samozřejmě může).

Těhotenské kalhoty poskytují ženám maximální pohodlí. Pas těchto kalhot bývá umístěn podstatně níže než u kalhot klasických. Díky tomu kalhoty netlačí do narůstajícího bříška. Snížený pas je nastaven elastickým pruhem úpletu, který lze regulovat podle rostoucích proporcí a který končí až v horní oblasti břicha. Má to hned několik výhod – při pohybu nedochází k posouvání kalhot, netáhne budoucí mamince na záda nebo naopak na podbřišek a celé břicho se udržuje v teple. Během letních měsíců nebo během jiných teplých dní mohou kalhoty nahradit letní těhotenské šaty.

Kalhoty s nastaveným pasem patří do šatníku každé těhotné ženy.

Těhotné ženy mají na výběr nejen klasické elegantní kalhoty, ale k dispozici mají také těhotenské džíny. Pas bývá řešený podobným způsobem popsaným výše. Džíny navíc nemají zip a knoflík, které by nepůsobily pohodlně. Džínovina bývá velice měkká a elastická.

Ani v těhotenství se netřeba zříkat módních trendů, mezi které džíny s prostřihy bezpochyby patří.

Klasikou v šatníku těhotné ženy jsou těhotenské legíny. Jedná se o univerzální kousek, který stačí doplnit o tuniku a vznikne outfit vhodný na procházku, do práce i na setkání s přáteli. Nabízejí se v různých délkách a barvách. Ani milovnice pestrých vzorů nebudou mít problém těhotenské legíny sehnat.

Těhotenské kalhoty mají tu výhodu, že se přizpůsobí aktuálnímu stupni těhotenství, díky elasticitě a možnosti regulace v oblasti pasu rostou spolu se zvětšujícím se bříškem. Ženy je mohou nosit nejen v průběhu téměř celého těhotenství, ale také určitý čas po něm během mateřské dovolené.

Těhotenské šaty

Těhotenské šaty pomáhají mnoha ženám se cítit i během především pokročilé fáze těhotenství elegantně. Dodávají jim sebevědomí. V nabídce se nachází šaty mnoha délek, vzorů, materiálů, ale i střihů. Už dávno neplatí, že těhotenské šaty vypadají jak beztvarý pytel. Naopak, trendové těhotenské šaty těhotenské bříško nezakrývají, ale nechají ho vyniknout.

Střihy si mohou těhotné ženy vybírat podle typu své postavy. Hubené budoucí maminky budou vypadat velice elegantně a vkusně i ve velmi upnutých šatech, které zvýrazní linii těla. Velice vhodné jsou například zavinovací šaty.

Obvyklým střihem těhotenských šatů je střih tzv. do áčka. Také těhotenské šaty se pod prsy začínají rozšiřovat a vytváří tak dostatek prostoru pro rostoucí bříško. Některé těhotenské šaty mají řasení v oblasti břicha, což je také oblíbený prvek těhotenského oblečení.

Kromě šatů pro běžné nošení těhotné ženy často poptávají také specifické typy šatů. Jde například o následně uvedené:

 • svatební těhotenské šaty

Do standardní nabídky mnoha svatebních salonů patří svatební těhotenské šaty. Z praktických důvodů nebývají tolik zdobené, protože pochopitelně velmi zdobené šaty bývají těžší. Těhotenské svatební šaty jsou střižené pod prsy a na různorodý živůtek navazuje volná, jemně působící, lehká sukně. Ta může být i vrstvená, obvykle se ale používají opravdu jemné materiály. Těhotné ženy tím působí něžněji.

Co se týká délky, nejsou těhotenské šaty ničím limitovány. Záleží na vkusu každé ženy. Krátké těhotenské šaty si budoucí nevěsta a maminka v jednom může vzít na rozlučku se svobodou, dlouhé těhotenské svatební šaty jsou pak vhodnou volbou na den D.

 • společenské těhotenské šaty

Plesová sezóna bývá pro řadu žen vrcholem celého roku. Ani v těhotenství se těmto společenským akcím nemusí vyhýbat. Společenské těhotenské šaty vypadají střihově velmi podobně jako šaty svatební, nabízejí se ale v nepřeberném množství barev a vzorů. I těhotná žena tak na plese nebo jiné významnější společenské události bude působit originálně a elegantně.

Pořízení těhotenských svatebních šatů nebo těhotenských společenských šatů není zrovna levná záležitost. Mnohé ženy si musí důkladně rozmyslet, zda jim tato investice za to vůbec stojí, hlavně v případech, kdy vědí, že je využijí zcela minimálně.

Tuto nepříjemnou situaci vyřeší půjčovny společenských a svatebních šatů. Jak již bylo zmíněno, i těhotenské šaty mají v nabídce své místo. I když ruku na srdce, podstatně širší výběr mají nevěsty bez těhotenského bříška. Kromě půjčoven se budoucí maminky poohlížejí po vhodných šatech také z různých internetových bazárků. O tom však podrobněji v dalších odstavcích.

Nastávající maminky, jež se rozhodnou do společenských šatů investovat, možná osloví nabídka těhotenských šatů značky Chi Chi London, kterou najdeme v e-shopu chichiclothing.com.

 • těhotenské šaty na focení

Budoucí maminky chtějí velmi často mít profesionálně „zdokumentované“ období těhotenství. Neváhají tedy investovat do služeb fotografů, kteří jsou schopni zachytit krásu ženy s bříškem v tom nejlepším světle. S fotografováním se ale pojí vhodné oblečení, které by podtrhovaly krásu maminky a zdůrazňovaly bříško.

Většinou se jedná o více odhalené šaty, které jsou střiženy nad bříškem a odhalují ho. Asi není potřeba dodávat, že je tím pádem žena oblékne skutečně jen na fotografování. Pořízení nových šatů v českých e-shopech vyjde docela draho, doporučuje se proto zvážit spíš jejich půjčení.

Existuje však ještě jedna možnost, kde sehnat těhotenské šaty na focení. Poměrně široký výběr nabízejí některé čínské e-shopy AliExpress , Wish nebo NewChic. Cena šatů na těchto portálech je zcela minimální, finanční rozpočet budoucí maminky téměř nezatíží.

Praktické těhotenské oblečení

Těhotenské oblečení se dá nosit téměř po celou dobu těhotenství a obvykle i několik měsíců poté. Je proto při výběru potřeba myslet na to, že by mělo dobře sloužit nejen mamince, ale také následně miminku.

Řeč je o možnosti kojení. Těhotenské oblečení mívá velmi často ještě „kojící funkci“, to znamená, že jejich střih je uzpůsobený následnému pohodlnému kojení. Trika pro těhotné tak mají obvykle netradičně řešený výstřih.

Využívá se k tomu různé rozepínání, například na knoflíčky, systém různých vsadek, výstřihy do tvaru písmene V nebo zipy v oblasti výstřihů. Podobně řešené bývají i noční košile. Žena si tak nemusí lámat hlavu, co s sebou do porodnice. Noční prádlo s podobným výstřihem je ta správná volba. Těhotenské oblečení nejen do porodnice nabízí český e-shop Feedo.

Kromě specifického výstřihu jsou trika nebo košile pro těhotné delší, aby nikde nic ani při pohybu nevylézalo.

Jaké zvolit velikosti u těhotenského oblečení?

Na tuto otázku bohužel neexistuje zaručená odpověď. Nikdo totiž neumí dopředu předvídat, jak se během těhotenství změní postava ženy. Zatímco některé dámy svoji velikost prakticky nezmění, v některých případech se může jednat o změnu až o dvě konfekční velikosti. Proto není vhodné dopředu nic kupovat.

Těhotenské oblečení by si měla maminka začít pořizovat až ve chvíli, kdy už ho skutečně potřebuje – tedy v okamžiku, kdy je jí její současný oděv již nepohodlný. Pokud chce, aby ji oblečení vydrželo až do samého závěru těhotenství a třeba i chvilku poté, obecná rada zní kupovat o jednu velikost větší než své běžné oblečení. Jak už ale bylo zmíněno, výjimky potvrzují pravidlo.

V mnoha různých diskuzích se kromě běžných těhotenských témat typu „jaká je nejlepší porodnice v Česku“ či „jak přežít těhotenské nevolnosti“ často objevuje téma těhotenského oblečení. A zde se dají najít opravdu zkušenosti od A do Z. Některé budoucí maminky prakticky nemusely měnit šatník, jiné si musely začít pořizovat těhotenské oblečení od prvních týdnů.

Kapitolou samo o sobě je těhotenské prádlo. To opravdu nejde dopředu kupovat už vůbec. Proporce ženy se v tomto ohledu během těhotenství mění nejvýrazněji a zároveň se jedná o oblečení, které musí „sedět“ nejvíce. Těhotenské prádlo se tak vyplatí vybírat osobně a vždy na aktuální období.

E-shop nebo kamenný obchod jako Lidl, F&F nebo HM

Těhotenskou módu nabízí velké řetězce s oblečením, menší specializované prodejny i e-shopy. Každé ženě bude vyhovovat něco jiného, každý totiž nabízí tak trochu specifický charakter těhotenského oblečení a jiný přístup:

 • známé oděvní řetězce

Základní těhotenské oblečení nabízí téměř každý oděvní řetězec – H&M, C&A, Zara, F&F, oblíbené je také těhotenské oblečení z kolekcí Tchibo nebo Lidl. I když v případě posledních dvou zmíněných značek se nejedná o obchody zaměřené jen na oblečení, těhotné si je velice chválí. V nabídce se objevují kousky i z biobavlny, které nedráždí ani citlivou těhotenskou pokožku.

V podobných obchodech se ale dají najít skutečně jen základní kousky – kalhoty a džíny, trika, legíny. Podle ročního období a aktuální kolekce se dají najít i jednoduché těhotenské šaty nebo sukně. Těhotenské prádlo je v nabídce těchto obchodů spíše výjimkou.

Ve velkých obchodech nebývá zvykem, že by se zákaznici někdo věnoval a radil s vhodným výběrem. Ani těhotná žena nemůže očekávat něco jiného. Hodí se proto vzít si s sebou třeba kamarádku. Naopak sympatické jsou v podobných obchodech nízké ceny.

 • menší specializované prodejny

Ve specializovaných obchodech s těhotenskou módou obvykle ženy nakoupí vše. Od těhotenského prádla, po kalhoty, šaty, sukně, košile, až po těhotenské mikiny, svetry nebo bundy pro těhotné. Sortiment v těchto prodejnách bývá skutečně velmi široký. A právě zde se dá očekávat, že vyškolený personál pomůže s výběrem toho nejlepšího. Cenově se však oblečení pro těhotné v těchto obchodech pohybuje poměrně vysoko, což dokazuje níže uvedená tabulka.

LidlH&MVseprotehotne.cz
Těhotenské džíny od 229 Kč od 479 Kčod 447 Kč
Těhotenské legíny (dlouhé, jednobarevné)od 89 Kč od 249 Kčod 500 Kč
Těhotenské šatyod 169 Kčod 349 Kčod 645 Kč
Těhotenské triko (s krátkým rukávem)od 149 Kč (2 kusy v balení)od 199 Kč od 540 Kč
Těhotenská noční košileod 249 Kčod 670 Kč

Jak lze vidět, cenové rozdíly jsou skutečně veliké. A dobrou zprávou pro všechny maminky, které nemají peníze nazbyt, je to, že si mohou za opravdu velice nízké ceny pořídit nové, kvalitní a pohodlné oblečení pro období těhotenství.

 • e-shopy

Internet nabízí asi největší nabídku těhotenského oblečení. A to mimo jiné i proto, že člověk není omezen nějakým konkrétním místem, ale může nakupovat třeba i v zahraničí. Českým e-shopem se slušnou nabídkou těhotenského oblečení je třeba Botovo.cz. Velký výběr těhotenské módy, za příjemné ceny, je také na C&A e-shopu. Problém však může být se zvolením správné velikosti. V mnoha případech se dobře sedící oděv bez možnosti vyzkoušení zkrátka vybrat nedá.

Mezi známé čínské e-shopy, které nabízí módu pro těhotné, se rozhodně řadí internetový obchod PatPat, jehož široká nabídka PatPat oblečení zahrnuje i sladěné sety, šaty či jiné kousky pro maminky a jejich děti.

Internetové bazary těhotenského oblečení

Nakupovat těhotenské oblečení lze také v internetových bazarech. Většinou bývají součástí některého z diskuzních portálů nebo skupin zabývající se mateřstvím a rodičovstvím, případně portálů se svatební tématikou. Sekce oblečení se nachází ale i v běžných internetových bazarech, občas se zde dají také sehnat zajímavé těhotenské kousky oblečení. Jaké jsou tedy možnosti?

 • bazar těhotenského oblečení na www.emimino.cz
 • bazar těhotenského oblečení na www.bazarek.babyweb.cz
 • bazar těhotenského oblečení na www.modrykonik.cz
 • bazar těhotenského oblečení na www.bellies.cz
 • bazar těhotenského oblečení na www.beremese.cz (především těhotenské svatební šaty)
 • bazar těhotenského oblečení na www.bazos.cz

V poslední době vzrůstá obliba také bazaru Marketplace na Facebookovské platformě. I zde se dají najít zajímavé kousky oblečení do šatníku těhotné ženy za velmi příznivé ceny.

Publikováno: 23. 02. 2021

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang