Barvič a Novotný e-shop, knihkupectví – recenze

Barvič a Novotný e-shop, knihkupectví – recenze

Barvič a Novotný je historické brněnské knihkupectví, které funguje už téměř 140 let. Knihkupectví Barvič a Novotný Brno nabízí široký výběr knih a hudebnin. Jak nakupovat na e-shopu Barvič a Novotný? Jakou mají kamennné prodejny Barvič a Novotný otevírací dobu?

Zakladatel společnosti Josef Barvič otevřel v roce 1883 v převážně německy mluvícím Brně první české knihkupectví. O třináct let později zde nastoupil do učení Josef Novotný, který později získal místo vedoucího obchodu.

V roce 1909 přibral Barvič Novotného za svého společníka a název firmy se oficiálně změnil na Barvič a Novotný.

Velký výběr knih nabízí také Knihy Dobrovský. U objednávek nad 899 Kč je doprava z KnihyDobrovsky.cz zdarma.

Využít dopravu zdarma na KnihyDobrovsky.cz >

V roce 1913 se knihkupectví přestěhovalo do Rudolfovské ulice č. 13, kde sídlí dodnes. Ulice Rudolfovská byla přejmenována na Českou. Od roku 1920 se knihkupectví Barvič a Novotný pyšní titulem Fakultní knihkupectví Masarykovy univerzity Brno“.

Josef Barvič založil v roce 1883 první brněnské české knihkupectví.

V roce 1948 byla na firmu uvalena nucená správa a poté byla zcela zlikvidována. Knihkupectví se stalo součástí Národního podniku Kniha a až v roce 1991 se restitucí vrátilo manželce Josefa Novotného. Po malé úpravě prostor společnost Barvič a Novotný knihkupectví slavnostně otevřela 29. února 1992.

Od roku 2002 disponuje knihkupectví Barvič a Novotný druhou prodejnou na Masarykově ulici v Brně. V únoru roku 2009 Barvič a Novotný otevřel svoji třetí prodejnu v Brně v prostorách Moravské zemské knihovny v Kounicově ulici.

Knihkupectví Barvič a Novotný připravuje také bohatý kulturní program, autogramiády, besedy se současnými známými i začínajícími spisovateli, autorská čtení a další.

V roce 2013 bylo knihkupectví prodáno vnuky Josefa Novotného knihkupeckému řetězci Kanzelsberger. Pobočka v Moravské zemské knihovně byla uzavřena, zbylým dvěma prodejnám prozatím řetězec ponechal tradiční název Barvič a Novotný.

Barvič a Novotný – kamenné prodejny Brno

V současnosti jsou v Brně dvě prodejny, kterým zůstal historický název Barvič a Novotný. Kde se nachází a jaká je otevírací doba knihkupectví Barvič a Novotný?

Kamenné prodejny Barvič a Novotný najdeme na těchto adresách:

Barvič a Novotný – Brno – ČeskáČeská 167/13, Brno 602 00Po – So 8 – 19, Ne 10 – 19
Barvič a Novotný – Brno – OD PetrovMasarykova 409/26, Brno 602 00Po – So 8 – 19, Ne 10 – 19

Obě knihkupectví Barvič a Novotný se nachází v samotném středu města Brna, blízko důležitého dopravního uzlu hlavního vlakového nádraží a nedaleko Zelného trhu.

E-shop Dobré-knihy.cz v současnosti nabízí levné knihy ve slevě až 80 %.

Využít nabídku levných knih >

Barvič a Novotný – Brno – Česká

Na této adrese sídlí nejstarší brněnské knihkupectví jehož tradice sahá do 19. století. Dobový interiér byl rekonstruován a rozšířen tak, aby i v dnešní době nabídl široký sortiment knih a hudebnin.

Prodej Barvič a Novotný v ulici Česká byla prošla v roce 2017 velkou rekonstrukcí.

V prvním patře prodejny si mohou zákazníci pochutnat na kávě Nespresso. Pokud jsou zákazníci členy Klubu Barvič & Novotný, dostanou šálek kávy dokonce zdarma.

Kontakt Barvič a Novotný Česká:

 • tel./fax: 542 215 040
 • email: dotaz@barvic-novotny.cz

Prodejna je zákazníkům otevřena každý den do 19 hodin.

Barvič a Novotný – Brno – OD Petrov

Prodejna knihkupectví je dvoupodlažní s celkovým sortimentem více než 62 000 titulů. Nabízí knihy z oblasti beletrie, dětské literatury, odborné literatury, učebnic a cizojazyčných publikací.

Zákazníci zde najdou také široký sortiment knih velkých obrazových publikací o městě Brně.

Knihkupeství Barvič a Novotný nabízí mimo jiné široký výběr naučné literatury.

Svým zákazníkům nabízí Barvič a Novotný standardně i informační a objednávkovou službu, a především profesionální přístup při nákupu knih v moderním a příjemném prostředí.

Kontakt Barvič a Novotný OD Petrov:

 • tel./fax: 542 218 014
 • email: masarykova@barvic-novotny.cz

Také tato prodejna na ulici Masarykova otevírá každý den a je zákazníkům k dispozici do 19 hodin.

Knihy Barvič a Novotný

Tradiční brněnské knihkupectví Barvič a Novotný nabízí vice než 60 000 českých, zahraničních i cizojazyčných knižních titulů. Zákazník zde najde široký výběr beletrie i naučné literatury.

„Knihy jsou pro lidi tím, čím jsou pro ptáky křídla. – John Ruskin

Knihy Barvič a Novotný lze prohlédnout v příjemném prostředí prodejen anebo koupit z pohodlí domova na e-shopu Barvič a Novotný – Dumknihy.cz.

Kromě klasické literatury se knihkupectví Barvič a Novotný specializuje také na hudebniny a prodává velké množství notového materiálu.

Stejně jako e-shop Knihy Dobrovský a Dobré knihy, také knihkupectví Barvić a Novotný nabízí řadu elektronických knih. Zejména na digitální tituly se na českém trhu nejvíce zaměřuje knihkupectví Palmknihy.

Knihkupectví Svojtka nabízí vyhlášené pracovní sešity pro všechny věkové skupiny a metodické příručky pro rodiče, které například radí, jak naučit dítě číst. Množství z nich vychází z populárního pedagogického směru podle Marie Montessori.

Barvič a Novotný – e-shop

E-shop knihkupectví Barvič a Novotný lze najít na webových stránkách Dumknihy.cz. Je to internetové knihkupectví Kanzelsberger a Barvič a Novotný. Díky svému propojení na prodejní síťě obou společností je Dumknihy.cz jedním z nejucelenějších e-shopů s knihami na českém internetu.

E-shop Dumknihy.cz je jasný a přehledný, zákazníci mohou vybírat z více než 60 000 titulů české i zahraniční literatury.

Český e-shop Barvič a NovotnýDumknihy.cz nabízí přes 60 000 titulů nejrůznějších žánrů. Nabídka e-shopu je pravidelně aktualizována.

V nabídce e-shopu Dumknihy.cz nechybí ani tolik populární audioknihy. Najdou se zde také audioknihy pro děti v předškolním a mladším školním věku, a také pro starší děti.

Kromě standardních služeb elektronického knihkupectví nabízí Dumknihy.cz také řadu dalších přidaných služeb, které zjednoduší nákup a pomohou k dobré orientaci v záplavě nabízených titulů. Jedná se o tyto služby:

 • interaktivní menu – v levé části menu může zákazník zúžit výběr na oblast, která ho zajímá
 • seznam přání – v e-shopu lze ukládat knihy na seznam přání, tento seznam knih lze také poslat jako tip na dárek pro přátele či příbuzné
 • recenze a hodnocení – každý zákazník může knihy z e-shopu ohodnotit v recenzi, zdařilé recenze knih Barvič a Novotný jsou vystaveny v pravidelně aktualizovaném seznamu

U každé knihy lze snadno ověřit, zda se nachází v některém z knihkupectví Kanzelsberger v okolí zákazníka. Na telefonickou či emailovou žádost lze knihu rezervovat a v ten samý den vyzvednout.

Kromě knih nabízí e-shop Dumknihy.cz také společenské a stolní hry, přání a stavebnice pro děti. Dumknihy.cz nabízí i široký výběr komiksů stejně jako e-shop Comics Point.

TIP: Originální cestovatelské knihy, které nejsou jinde k sehnání, nabízí e-shop Vemzu.

Barvič a Novotný e-shop – doprava a platba

E-shop Dumknihy.cz zasílá objednané zboží na zvolenou adresu službou Balík Do ruky, kterou poskytuje Česká pošta. Česká pošta garantuje doručení následující pracovní den po podání zásilky. Balík je doručován ČP ve vybraných lokalitách i v rámci odpolední pochůzky. Možné je také sledování zásilek české pošty.

Cena za doručení zásilky je 85 Kč, při objednávce nad 1 000 Kč je doprava zdarma.

Zásilku je možno zaplatit těmito způsoby:

Při platbě kartou využívá náš eshop bezpečnostní standard nazvaný 3-D Secure, který společně zavedla mezinárodní asociace MasterCard a VISA při on-line transakcích. Akceptována je i platbu kartou Edenred Benefits Card.

V případě platby převodem na účet je zásilka odeslána po připsání částky na účet.

Knihkupectví Kanzelsberger má širokou síť prodejen po celé republice.

Další možností je přímý odběr zboží osobně v kterémkoliv knihkupectví Kanzelsberger a Barvič a Novotný po celém území ČR. V tom případě se platí hotově nebo kartou přímo v prodejně

Barvič a Novotný akce a slevy

Knihkupectví Barvič a Novotný poskytuje slevu 10 % držitelům karet ISIC a ITIC. Další akční a zlevněné zboží lze najít přímo na prodejnách.

Na e-shopu knihkupectví Barvič a Novotný lze najít sekci výprodej, kde jsou nabízeny knihy se slevou až 70 %. Často jde o knihy s poškozeným obalem případně lehce poškozené a starší knihy.

Další možnost jak ušetřit při nákupu v e-shopu jsou tzv. cashback portály, jejichž prostřednictvím je možné při nakupování získat několik procent z ceny zboží zpět.

Například portál Tipli nabízí při nákupu na Dumknihy.cz 2 % z utracené částky zpět.

Barvič a Novotný nabízí dárkové poukázky ve více hodnotách: 50 Kč, 100 Kč, 200 Kč, 500 Kč a 1 000 Kč.

Knihkupectví Barvič a Novotný může být skvělou volbou také pro nákup dárků. Jestliže člověk hledá nějaké tipy na vánoční dárkytipy na dárky pro muže či tipy na dárky pro ženy čtenářky

Barvič a Novotný – recenze

Aktuální recenze knihkupectví Barvič a Novotný lze najít na facebookovém profilu knihkupectví. Na webu Heureka.cz má Barvič a Novotný recenze z roku 2014, novější chybí.

Většina recenzí na Facebooku Barvič a Novotný je v podobném duchu.

Recenze knihkupectví Barvič a Novotný na Facebooku jsou velmi pozitivní. Většina zákazníků chválí příjemný a ochotný personál a krásné interiéry knihkupectví.

E-shop Dumknihy.cz má na Heureka.cz přes 11 000 pozitivních recenzí.

Recenze na e-shop Dumknihy.cz lze najít i na Heureka.cz. Dumknihy.cz má na tomto portálu 96 % spokojených zákazníků. Zákazníci u obchodu v posledním půlroce nejčastěji chválí tyto přednosti:

 • rychlost doručení (528 zákazníků)
 • ochota (188 zákazníků)
 • výběr zboží (104 zákazníků)
 • komunikace (104 zákazníků)
 • ceny (79 zákazníků)

Recenze e-shopu Dumknihy.cz na Heureka.cz jsou pouze od ověřených zákazníků.

Barvič a Novotný nabízí širokou škálu knih, jejichž filmové či seriálové adaptace je možné sledovat online například na Netflixu nebo HBO GO. Existují také stránky, kde lze sledovat filmy zdarma.

Přestože že je dnes sledování filmů a seriálů online velmi populární, těší se i čtení knih stále velké oblibě.

Publikováno: 27. 05. 2021

Štítky:

Jak nakupovatRecenze

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang