DHgate v češtině – recenze

DHgate v češtině – recenze

Tisíce produktů za bezkonkurenčně nízké ceny – to je čínský e-shop DHgate! Nabídka zboží je na DHgate skutečně obrovská. Na DHgate lze výhodně nakoupit třeba oblečení, elektroniku nebo domácí potřeby. Velkým lákadlem může být i poštovné zdarma. Lze však nakupovat na DHgate v češtině? A jak si e-shop do češtiny přepnout?

Příznivců čínských e-shopů postupně přibývá. Aby ne, když díky nim zákazník ušetří nemalé peníze. Výběr zboží bývá navíc daleko rozmanitější než u českých e-shopů. Jedním z čínských e-shopů, který rozhodně stojí za rozkliknutí, je DHgate.

DHgate se pyšní obrovskou nabídkou zboží za velmi nízké ceny. V sortimentu lze najít opravdu všechno možné – od módy a kosmetiky až po elektroniku nebo domácí potřeby.

Velkou výhodou DHgate je, že u většiny produktů nabízí poštovné zdarma. Mezi další čínské e-shopy s poštovným zdarma patří třeba AliExpress nebo Banggood.

DHgate česky

Když si zákazník otevře stránky e-shopu DHgate, může si zvolit svou preferovanou měnu a jazyk. Nastavení jazyka lze provést nahoře vpravo, u ikonky zeměkoule.

Na DHgate si buď lze zvolit z nabízených jazyků, nebo využít automatického překladu od Googlu.

Čeština v nabízených jazycích bohužel není. Pokud chce zákazník nakupovat na DHgate česky, může využít Google překladu. Jedná se o automatický překlad z angličtiny. Může být místy trochu kostrbatý, ale na nakupování to rozhodně postačí.

DHgate si lze přeložit opravdu do mnoha jazyků. Čeština se českým nakupujícím zobrazuje hned na prvním místě.

Pozor! E-shop je nutno hledat pod DHgate.com. Pokud se český zákazník pokusí vyhledávat pod DHgate.cz, dostane se na zcela jiný web. Tento e-shop totiž prodává erotické prádlo a sexy kostýmy. Pro ověřenější nabídku erotického zboží je možné navštívit sex-shop Růžový slon.

DHgate platba a doprava

Platbu na DHgate lze provést jednou z následujících platebních metod:

  • platba kartou online
  • převod z bankovního účtu
  • UnionPay
  • virtuální peněženka Masterpass
  • virtuální peněženka Skrill

Na DHgate nelze platit dobírkou, neboť se jedná o čínský e-shop. Zboží z Číny na dobírku platit nelze. V případě nepřevzetí zboží by totiž byly ztráty pro obchodníka příliš velké. DHgate ale nepatří mezi podvodné e-shopy. Platba předem je tedy bezpečná.

Co se týče doručení, na DHgate lze vybírat z několika dopravců. Běžné poštovné (China post) je nabízeno zdarma a doba doručení je uváděna 14 – 35 dní. Kratší dobu doručení nabízí např. společnosti DHL či UPS, avšak za vyšší cenu.

TIP! Díky cashbackovým portálům lze při nákupu na DHgate ušetřit ještě o něco více! Tipli.cz nabízí cashback až 5 % z hodnoty nákupu.

DHgate clo a DPH

Mnoho zákazníků nemá stále jasno v platbách cla a DPH z Číny. Klíčová je celková hodnota balíčku, tedy cena zboží + cena za poštovné. Pokud celková hodnota nepřevyšuje 22 EUR, zákazník neplatí DPH ani clo.

U zásilek s hodnotou vyšší než 22 EUR, ale nižší než 150 EUR, se platí DPH. Výše DPH je v České republice stanovena na 21 % z celkové hodnoty nákupu.

Balíčky s hodnotou nad 150 EUR se již musí proclít. Výše cla závisí na druhu zboží. Pokud zákazník objednává více věcí, doporučuje se rozdělit objednávku na více menších. Je to sice pár kliků navíc, ale za ušetřené peníze to stojí.

DHgate recenze

Co říkají na DHgate recenze zákazníků? Doporučují nákup na tomto e-shopu, nebo to za to nestojí?

DHgate patří mezi nejoblíbenější čínské e-shopy. Většina recenzí na internetu hodnotí DHgate pozitivně. Nejvíce zákazníci oceňují široký výběr zboží za nízké ceny. Vyzdvihována je také dobře fungující zákaznická podpora.

Negativní zkušenosti se týkají většinou nedoručení zboží. Obecně lze však říct, že kladné zkušenosti převažují.

Publikováno: 30. 06. 2021

Štítky:

ČeskyJak nakupovat

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang