DHgate platby – jak zaplatit na DHgate?

DHgate platby – jak zaplatit na DHgate?

30 milionů produktů za velmi nízké ceny – to je čínský e-shop DHgate. Nabídka DHgate je opravdu pestrá. Na své si přijde každý zákazník, ať už shání cokoliv. Nákupy se díky nízkým cenám opravdu vyplatí. Jak je to s platbami na DHgate? Lze platit na dobírku, nebo je nutná platba předem? A která platební metoda je nejlepší?

DHgate je čínský e-shop s téměř 30 miliony produktů v nabídce. Sortiment tohoto internetového obchodu je velmi rozmanitý a sehnat lze na DHgate opravdu leccos. Nezaměřuje se pouze na jeden konkrétní druh zboží, jako některé čínské e-shopy (např. Zaful se zaměřuje pouze na módu).

DHgate patří mezi čínské e-shopy s poštovným zdarma. To může být obrovským lákadlem a mnoho zákazníků si daný e-shop oblíbí právě díky bezplatné dopravě. U standardního poštovného je doba doručení uváděna v rozmezí zhruba 14 – 35 dní.

Platba na DHgate

Zboží z DHgate je nutno vždy platit předem. Jaké metody platby DHgate svým zákazníkům nabízí?

První možností je platba online kreditní či debetní kartou. Jedná se o nejpohodlnější a nejvyužívanější metodu. Platit lze kartami typu Visa, Mastercard, Maestro nebo Diners. Aby platba proběhla v pořádku, je potřeba mít na kartě povolené platby na internetu.

Druhou možností je bankovní převod. Za převod peněz do zahraničí si však spousta bank účtuje vysoké poplatky. Nákup levného zboží se při platbě převodem může značně prodražit. Tato metoda se tedy příliš nevyplatí.

Na DHgate je nutno zboží platit předem. Nejoblíbenější a nejpohodlnější metodou je online platba kartou.

DHgate dále nabízí možnost platby skrze virtuální peněženku Skrill. Ač není Skrill příliš známá, jedná se o bezpečnou platební metodu. Nevýhodou jsou však poplatky, například za převod platby do jiné měny nebo za odeslání peněz na jiný Skrill účet.

Platbu na DHGate lze uskutečnit také prostřednictvím elektronické peněženky Masterpass. DHgate je prvním čínským e-shopem vůbec, v němž lze tuto metodu platby využít. Jedná se o velmi bezpečnou metodu.

Dále lze na DHgate zaplatit metodou UnionPay. Jedná se o čínskou platební kartu. V Česku není UnionPay sice moc známá, nicméně má více klientů než konkurenční Visa či Mastercard. Většinu zákazníků má v Číně.

Dobírka na DHgate

Dobírka je velmi oblíbenou metodou platby, neboť zákazník platí za zboží až po jeho převzetí. Zboží z Číny na dobírku však bohužel platit nelze. Prodejci by se tato metoda nevyplatila, neboť při nepřevzetí zásilky by pro něj byly ztráty příliš vysoké.

U DHgate se však není třeba obávat platby předem. DHgate patří mezi ověřené internetové obchody. Nejedná se tedy o žádný podvodný e-shop, zákazníci tak mohou nakupovat bez obav.

Clo a DPH na DHgate

O tom, zda bude zákazník platit DPH a clo, rozhoduje celková cena nákupu. Od DPH a cla jsou osvobozené balíčky s hodnotou nižší než 22 EUR.

Na zásilky s hodnotou v rozmezí 22 – 150 EUR se vztahuje povinnost platit DPH. V České republice je výše DPH stanovena na 21 % z hodnoty nákupu.

Clo se vyměřuje u objednávek, jejichž hodnota převyšuje 150 EUR. Výše cla se určuje dle druhu zboží. Pro orientační výpočet cla lze použít bezplatnou online kalkulačku.

V případě objednávání více věcí zároveň může nákup velmi rychle převýšit částku 22 EUR, případně 150 EUR. Aby se zákazník platbě DPH nebo cla vyhnul, doporučuje se rozdělit velkou objednávku na více menších, levnějších.

TIP! Při nákupu na DHgate lze ušetřit ještě více, a to díky cashbackovým portálům. Portál Tipli.cz nabízí cashback ve výši až 5 % z hodnoty nákupu.

Publikováno: 30. 06. 2021

Štítky:

Jak nakupovat

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang