Gearbest – český sklad, obchod, recenze

Gearbest – český sklad, obchod, recenze

Čínský e-shop Gearbest nabízí hlavně spotřební elektroniku a příslušenství. Sortiment se však neustále rozšiřuje a dnes je možné zakoupit na Gearbest.com i kosmetiku, hračky nebo oblečení za skvělé ceny. Gearbest se od ostatních čínských e-shopů liší hlavně umožněním platby dobírkou a sklady v ČR. Jaké výhody přináší Gearbest český sklad? A jaké zboží je z něj možné objednat?


Obsah článku

 • Co je Gearbest?
 • Jak nakupovat na Gearbest?
 • Doručení a platba zboží z českých skladů Gearbest
 • Reklamace zboží na Gearbest
 • Jak nakupovat na Gearbest v češtině
 • Gearbest recenze
 • Proč nakupovat z čínských e-shopů

Gearbest na oblíbenosti získal převážně díky své široké nabídce a výhodným cenám. Kvalitní elektroniku se zárukou a i značkovou elektroniku (oblíbené jsou hlavně nákupy Xiaomi na Gearbest) si chválí zákazníci po celém světě, což se podepisuje i na recenzích Gearbest.

Proč a jak nakupovat na Gearbest a čím se tento čínský e-shop pyšní? Jak nakupovat na Gearbest pohodlně v češtině?

Pro nové zákazníky užívající aplikaci nabízí Gearbest slevu $3 na celý nákup.
Nakupovat na Gearbest.com se slevou >

Co je Gearbest?

Gearbest je čínský obchod, který se specializuje na prodej široké škály produktů, především elektroniky, vychytávek a domácích potřeb. Působí celosvětově a nabízí široký výběr produktů z různých kategorií, včetně chytrých telefonů, tabletů, počítačů, zařízení pro chytrou domácnost, spotřebičů, módních předmětů, hraček a dalších.

Gearbest poskytuje konkurenceschopné ceny, dopravu po celém světě a často svým zákazníkům nabízí akční nabídky a slevy.

Jak nakupovat na Gearbest?

Mezi nevýhody, které s sebou přináší nakupování na čínských e-shopech, zajisté patří platba cla a DPH a dlouhá doba dodání. Čínský obchod Gearbest se snaží zákazníkům nákup ještě více zpříjemnit, a tak umožňuje nakoupit zboží z evropských skladů stejně jako například český sklad AliExpress. Tím se zákazník vyhne platbě cla a DPH i dlouhé době doručení. Nakupovat na Gearbest >  

Při nakupování bohužel nelze spoléhat na české sklady Gearbestu u veškerého zboží. Nabídka se sice stále rozšiřuje, na druhou stranu není natolik obsáhlá jako u jiných evropských skladů. Pokud tedy zákazník nenajde vhodné zboží doručované z českého skladu Gearbest, doporučuje se objednávka z evropského, čímž se dá vyhnout platbě cla a DPH.

Zboží, které je doručováno z českých skladů, označuje prodejce štítkem Fast-23. Sortiment ze skladů Gearbest obsahuje hlavně menší elektroniku, projektory nebo tiskárny.

Zboží, které je na českém skladě Gearbest k dispozici, je označeno Fast-23. Sortiment obsahuje projektory, 3D tiskárny, elektrické kartáčky a další. Všechny produkty odesílané z českého skladu mají vysoké hodnocení a jsou prověřeny. Nakupovat z českých skladů Gearbest je možné zde.

Doručení a platba zboží z českých skladů Gearbest

Na produkty z gearbest.cz mělo platit při procesu objednávky označení Expedited shipping. V objednávce poté lze zvolit CZ Local Express a zboží zákazníkovi doručí přepravní firma PPL. Doba dodání se odhaduje nas 1-2 dny. Za objednávky, které jsou lehčí než 1kg, účtuje PPL 4 kč, na těžší objednávky platí doprava zdarma.

Gearbest nabízí českým zákazníkům i další výhody. Mezi ně patří možnost platby zboží na dobírku a česká verze e-shopu.
Využít výhody Gearbest >

Možnosti platby zůstávají stejné jako pro objednávky z Číny či jiných skladů. Mezi ty patří platba kreditní kartou nebo prostřednictvím služby PayPal a na některé druhy zboží lze za určitých podmínek využít i platbu na Gearbest dobírkou. Nakupovat na Gearbest >

Reklamace zboží na Gearbest.cz

Pravděpodobnost, že dorazí poškozené zboží z Gearbest českých skladů, je téměř nulová. Pokud by se však něco takového stalo, na Gearbest platí 45 dní na vrácení zboží nebo reklamaci zboží. Zákazník může zvolit, jestli chce vrátit peníze nebo produkt opravit. Na všechno zboží platí záruční doba 1 rok

Postup při reklamaci začíná kontaktováním zákaznického oddělení, kterému zákazník sdělí číslo produktu a objednávky. Zákaznické oddělení by mělo s dalším postupem reklamujícího navigovat.

Doporučuje se si předem pořídit fotografie produktu, zákaznické oddělení po popisu a obdržení fotografií určuje, zda bude možné zboží reklamovat. Vrácení peněz či výměny zboží by mělo proběhnout do 3 – 6 pracovních dní

Jak nakupovat na Gearbest v češtině

Pro české nakupující nezůstává výhodou pouze sklad v České republice, stejně dostupný je například i AliExpress český sklad nebo další. Gearbest podobně jako NewChic česky nebo Wish česky nabízí možnost nastavení e-shopu do libovolného jazyka. Při užívání Gearbest česky není potřeba tedy plynně ovládat angličtinu pro plný prožitek z nákupu. Nakupovat na Gearbest v češtině >

Nastavit Gearbest do češtiny zvládnou i techničtí začátečníci. Stačí zadat gearbest.cz a e-shop by měl fungovat česky. Možné je také zadat gearbest.com a pokud má přijímač nastavené polohové služby, obchod bude automaticky přeložen. Nakupovat na Gearbest.cz >

Pokud by ani jedna z možností nefungovala, je možné také kliknout na tlačítko Language (tedy jazyk) v pravém horním rohu e-shopu a z nabídky jazyků vybrat češtinu.

Gearbest recenze

V recenzích Gearbest zákazníci chválí především dobrou kvalitu výrobků. Výrobky jsou vzhledem k jejich nízké ceně dost kvalitní. Dále je v recenzích Gearbest často zmiňovaná zákaznická podpora. Ta je podle zkušeností zákazníků velmi dobré a zaměstnanci jsou vždy ochotní a nápomocní.

Mezi další pozitivní stránky nakupování na Gearbest patří rychlost odeslání zásilky. Dle recenzí Gearbest je zásilka odeslaná okamžitě, což zajišťuje její brzké doručení. Čínský e-shop Gearbest se rozhodně řadí mezi perspektivní e-shopy, které dělají vše pro spokojenost zákazníků. Mají v průměru 4,6 hvězdiček.

Proč nakupovat z čínských e-shopů

Existuje několik důvodů, proč se lidé rozhodují nakupovat v čínských e-shopech:

 1. Příznivé ceny: Čínské obchody často nabízejí výrobky za nižší ceny než místní prodejci nebo jiné mezinárodní webové stránky. Je to dáno tím, že mnoho čínských výrobců prodává své výrobky přímo na těchto platformách, čímž se vynechávají zprostředkovatelé a snižují se náklady.
 2. Široká nabídka výrobků: Čínské e-shopy obvykle nabízejí široký výběr produktů, od elektroniky a vychytávek až po oblečení, doplňky, bytové dekorace a další. Zákazníci zde mohou najít rozmanitou škálu možností, které vyhovují jejich potřebám a preferencím.
 3. Trendy a módní zboží: Mnoho lidí se obrací na čínské obchody, aby si koupili trendy a módní zboží, které je v Číně populární. Čínská móda si v posledních letech získala mezinárodní uznání a čínské značky a styly oblečení jsou stále populárnější po celém světě.
 4. Inovace a technologie: Čína je známá svým technologickým pokrokem a inovacemi. Čínské obchody často nabízejí nejmodernější vychytávky a elektronická zařízení, která nemusí být v jiných zemích snadno dostupná.
 5. Doprava zdarma nebo za nízké ceny: Některé čínské e-shopy nabízejí bezplatnou nebo levnou dopravu po celém světě, což z nich činí atraktivní volbu pro zahraniční zákazníky. To může výrazně snížit celkové náklady na nákup výrobků.
 6. Hodnocení a recenze zákazníků: Čínské e-shopy mají často systém recenzí a hodnocení zákazníků, který může potenciálním kupujícím pomoci při rozhodování. Nakupující si mohou přečíst zpětnou vazbu od ostatních zákazníků a před nákupem zhodnotit kvalitu a spolehlivost výrobků.

Je důležité si uvědomit, že nakupování v čínských e-shopech má sice mnoho výhod, ale mohou se vyskytnout i problémy, jako jsou delší dodací lhůty, jazykové bariéry a potenciální problémy s kvalitou výrobků nebo padělaným zbožím. Proto je vhodné před nákupem prozkoumat a vybrat si renomované prodejce a přečíst si recenze výrobků.

Publikováno: 15. 01. 2024

Štítky:

Slevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang