Slevový portál – recenze, jak fungují a co nabízí

Slevové portály nabízejí možnost, jak ještě více ušetřit při on-line nakupování. Občas se lze setkat s označením server hromadného nakupování nebo portál kolektivního nakupování. Jde ale stále o tu samou věc – většinou časově omezenou nabídku zboží a služeb se slevou, která se aktivuje až poté, co ji zakoupí určitý počet zákazníků. Nabídka je přitom pestrá – příjemnou slevu lze získat na drobné zboží, menu v restauraci, adrenalinový zážitek nebo pobyt u moře.

Většina slevových portálů nabízí stovky slev nebo slevových kupónů. Aby se v tomto množství zákazník neztratil, třídí provozovatelé slevových portálů svoji nabídku přehledně do kategorií. Ty mohou mít různorodé pojmenování cestování, krása, relaxace, zábava, zdraví, jídlo, děti, dárky apod.

TIP: Velice vyhledávané jsou slevové kódy do módních e-shopů. Například slevy na Astratexu se díky nim obvykle pohybují kolem 25 %.

Některé slevové portály se specializují pouze na určitou oblast. Nejčastěji se tato orientace týká cestování a zážitků, ale výjimkou nejsou ani servery nabízející pouze slevy na rychloobrátkové zboží.

Na slevovém portále si zákazník obvykle kupuje voucher, který následně uplatňuje u třetí strany. V některých případech ale dochází přímo k nákupu konkrétního zboží přes slevový portál.

Množství slev na slevových portálech se mění každý den. Některým slevám zkrátka vyprší platnost a jiné jsou naopak nově zařazeny do nabídky.

Kterým slevovým portálům důvěřovat?

Slevových portálů existuje poměrně velké množství. Než se člověk rozhodne některý z nich využít, měl by si o něm nejdříve něco zjistit. Ne všechny slevové portály skutečně poskytují to, co prezentují.

Určitě se vyplatí nakupovat na velkých a známých slevových portálech. Samozřejmostí by mělo být vyhledání recenzí od ostatních nakupujících, čímž se předejde případným problémům. O důvěryhodnosti slevového portálu svědčí také například věrnostní program, možnost reklamace, garance spokojenosti apod.

TIP: Vyhledání recenzí na prodejce, ale i na samotné zboží, není vhodný postup jen při nakupování na českých slevových portálech nebo e-shopech. Stejně tak tato rada platí v případě nakupování u čínských prodejců, například na AliExpressu.

I platební metody mohou člověka v nákupním rozhodnutí ovlivnit. Samozřejmostí by měla být možnost platit kartou, na dobírku nebo on-line bankovním převodem.

Aktuální seznam slevových portálů v podstatě neexistuje. Slevové portály průběžně zanikají a vznikají a pokud na internetu člověk najde jakýsi jejich seznam, řada z nich už nemusí vůbec fungovat. I s ohledem na tuto skutečnost se doporučuje využívat především ty známější a na trhu déle působící.

Největší slevové portály

Největší a nejznámější slevový portál je Slevomat.cz. Oblíbení jsou ovšem také Pepa.cz, HyperSlevy.cz, Vykupto.cz, Slevoteka.cz, Slevovyprodej.cz, Slever.cz nebo Travelking.cz (ještě nedávno fungující jako Slevoking.cz) nebo Zapakatel.cz. Jaké kategorie slev nabízejí?

  • Slevomat: cestování, restaurace a bary, krása a relaxace, zábava, potraviny, zboží, rodina a děti, praktické, dárky
  • Pepa.cz: wellness pobyty, cestování, zboží, krása a relaxace, služby, jídlo a pití, luxusní pobyty
  • HyperSlevy.cz: cestování, zboží, gastro, krása a relaxace, zábava, kategorie „jen u nás“
  • Slevoteka.cz: wellness pobyty, lázně a termály, pobyty na horách, romantické pobyty, letní dovolená
  • Slevovyprodej.cz: postele, ložnice, jídelna, dětský pokoj, obývací pokoj, předsíňové sady, zahrada
  • Slever.cz: cestování a pobyty, jídlo, krása, zboží, zážitky, služby, dekorace
  • Travelking.cz: cestování Česko, Slovensko, Maďarsko, Polsko, Itálie, Chorvatsko, Rakousko

Některé výše zmíněné servery mají i svou „slovenskou podobu“. Mezi nejznámější slovenské slevové portály patří ZľavyDnes.sk, ZlavaDna.sk, ZaMenej.sk nebo Zlavodom.sk.

Celá řada cashback portálů dnes sdružuje kromě peněžních odměn také slevové kupóny a slevové akce. Příkladem může být cashback portál Tipli.cz, kde má každý obchod svůj profil, kde se zobrazují současné slevové akce a kupóny. Hledání slevových kódů je tak rychlejší a jednodušší.

Publikováno: 20. 04. 2020

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang