Wish – doprava zdarma – kolik je poštovné?

Wish – doprava zdarma – kolik je poštovné?

Nakupování v čínských e-shopech zažívá v poslední době velkou oblibu. Nakupující láká neuvěřitelně široký sortiment a nízké ceny. Mnoho čínských obchodů také nabízí dopravu zdarma, což představuje další velké plus. Wish, jeden z nejoblíbenějších čínských e-shopů, však dopravné účtuje. Proč tomu tak je a lze to nějakým způsobem obejít?

Většina čínských obchodů poskytuje poštovné zdarma, ať už se jedná o Lightinthebox, BuyinCoins či Everbuying. Wish tuto výhodu ovšem nenabízí. Proč tomu tak je?

Na čínských e-shopech lze ušetřit i díky slevovým kupónům. AliExpress nabízí pro nové zákazníky slevový kupón $2 při nákupu nad $3.

Využít slevový kupón >

Nabídka prodejního portálu Wish je ohromující. Člověk zde sežene vše možné (i nemožné). V nabídce má Wish levné oblečení z Číny, módní doplňky, kabelky, peněženky, obuv, dále pak i Wish kryty na mobil, kosmetiku, hodinky, šperky, dekorace do domácnosti a mnoho dalšího.

U každé jednotlivé položky, která se na webu Wish nachází, uživatel najde kromě ceny samotného zboží i cenu za dopravu. Nejedná se o žádné velké částky, obvykle dosahují maximálně několik desítek korun. Přesto se právě díky platbě poštovného může levné zboží z Wish oproti konkurenčním čínským e-shopům prodražit.

Kolik činí poštovné na Wish?

Poštovné Wish se odvíjí především od samotného zboží a jeho ceny. Není fixní. Zjistit jeho výši však není žádný problém, přehledně se zobrazuje u detailu produktu. Níže se nachází příklady ceny za dopravu u různého zboží s rozdílnou hodnotou. Výše poštovného se nachází vždy v červeném rámečku:

Z uvedených příkladů vyplývá, že cena za poštovné se úměrně zvedá spolu s cenou zboží. Především u levnějších produktů je ke zvážení, zda se i s cenou za dopravu vyplatí objednat na Wish či nikoliv.

U některých čínských e-shopů lze nalézt i většinu produktů s dopravou zdarma, jedním z nich je AliExpress.

Využít dopravu zdarma >

Proč se platí poštovné?

Když poštovné nevychází draho, proč se tedy vůbec platí? Wish poštovné zdarma nenabízí proto, že se jedná pouze o překupní místo. Zboží, které se nachází v nabídce Wish, má (nebo může mít) pokaždé jiný původ. I když objednávka bude obsahovat jen dvě položky, pravděpodobně bude každou z nich odesílat jiný prodejce a nakupujícímu přijdou dvě zásilky.

Podstatné je zmínit, že nejen že se hradí poštovné zvlášť u každé jednotlivé položky, ale sčítá se také v případě, kdy člověk objedná jeden produkt vícekrát. Vše je perfektně vidět na následujících obrázcích.

Prezentace produktu s uvedeným poštovným za jeden kus.
Pohled do elektronického nákupního košíku Wish se dvěma kusy zboží. Poštovné je dvojnásobné.

Ve chvíli, kdy se člověk rozhodne nakupovat na Wish, měl by se zkrátka smířit s tím, že se platbě poštovného nevyhne.

Vyplatí se nákup na Wish?

I přes to, že Wish bez poštovného své zboží nenabízí, nelze ho jen kvůli tomu jednoduše zavrhnout. Stále se v mnoha případech vyplatí zde nakupovat. V recenzích se často uvádí, že na Wish se dá najít spousta neobyčejných věcí, které na jiných čínských e-shopech, dokonce ani na největším AliExpressu, k vidění nejsou. V takovém případě jsou lidé schopni akceptovat i platbu menší částky za poštovné.

Pro kompletnost se hodí zmínit, že k možnostem placení na Wish patří PayPal a platba kartou. Kromě platby za objednávku a poštovné se v určitých případech platí také clo a DPH. Podmínky si ovšem musí zjišťovat jen ten, jehož objednávka překročí hranici 22 euro.

Publikováno: 19. 11. 2020

Štítky:

Slevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang