Jaké nabízí Wish možnosti placení?

Jaké nabízí Wish možnosti placení?

Čínský nákupní gigant Wish nabízí nepřeberné množství zboží. Ceny v českých korunách, webové stránky a zákaznická podpora v češtině – to vše napomáhá k tomu, že nakupování na Wish zvládne opravdu každý. A snadná je také úhrada objednávky. Wish umožňuje využití hned několika platebních způsobů. Jaké to jsou? A jak je to s bezpečím těchto plateb?

Výhodou nákupní galerie Wish je prezentace zboží s uvedením ceny v českých korunách. Oblečení na Wish, potřeby do domácnosti, Wish kryty na mobil – to vše se zobrazuje v české měně. Není potřeba žádné přepočítávání, nakupující hned vidí, kolik ho objednávka stojí. A to i včetně poštovného na Wish, které se pro každou položku načítá zvlášť.

Známý konkurenční čínský e-shop AliExpress.com si pro nové zákazníky přichystal slevový kupón se slevou $2 na jakékoliv zboží při nákupu nad $3.

Uplatnit slevu na AliExpressu je možné zde >

Platební metody na Wish

Platby na Wish jsou totožné jako platby na eBay. K dispozici má nakupující jednak možnost úhrady platební kartou a také PayPal. Zájemci mohou využít také Apple Pay a Google Pay. U čínských e-shopů není možná dobírka. Prodejci vyžadují vždy platbu předem. Není potřeba se toho obávat, jedná se o zcela běžnou a fungující praxi.

Při objednávkách z Wishe zákazník neplatí DPH ani clo, protože Česká pošta navázala s e-shopem spolupráci.

Zpozornět by měli naopak ti, kteří nakupují v e-shopu, kde jedinou platební metodou je bankovní převod. Obvykle se tak dají poznat podvodné e-shopy. Zakazníci se občas obávají, že je Wish podvod. S jistotou lze však říct, že Wish je jedním z ověřených čínských e-shopů. Ale zpět k Wish platbám.

O možnostech placení na Wish se uživatel dozví pouze ze sekce Často kladené dotazy.

Co se týká nabízené platby kartou na Wish, vztahuje se tato možnost jak na debetní, tak na kreditní karty. Musí mít však povolené platby do zahraničí a také platby na internetu. Vše přitom probíhá naprosto stejně, jako když člověk nakupuje na českém e-shopu. Zadává se číslo karty, datum expirace a CVV kód.

V recenzích uživatelé často zmiňují, že z bezpečnostního hlediska si tyto údaje neukládají do svého zákaznického profilu na Wish, ale raději ho zadávají při každé nákupu znovu. Na druhou stranu uložení karty nabízí i AliExpress a běžně tuto možnost využívají miliony uživatelů.

Další z oblíbených čínských e-shopů LightInTheBox odměňuje své zákazníky slevovým kupónem BF3 na slevu  při nákupu nad 29£.

Nakupovat výhodně na LightInTheBox >

Druhou možností, jak platit na Wish, je PayPal. Považuje se za vůbec nejbezpečnější způsob, protože prodejci peníze odcházejí nikoliv z bankovního účtu nakupujícího, ale z jeho účtu na PayPal. A sám kupující při placení nezadává žádné citlivé údaje, pouze e-mail a heslo.

Jak již bylo zmíněno v úvodu článku, zákaznická podpora Wish je kompletně v češtině. Pokud by měl nakupující jakékoliv problémy, například i s platbou, může se sem obrátit se svým dotazem a vše se tak pohodlně a obvykle i velice rychle a efektivně vyřeší.

Jak je to u konkurence?

Platební metody u konkurenčních čínských e-shopů (AliExpress, LightInTheBox, DealExtreme, BangGood nebo TomTop) se prakticky neliší. Naprostou samozřejmostí je úhrada platební kartou. S PayPalem se situace trochu liší. Nabízí ho sice většina prodejců, ale například známý AliExpress PayPal neakceptuje.

AliExpress k tomu dodává, že se jedná o vstřícný krok směrem k zákazníkovi. Pokud totiž nemá výchozí měnu USD, získává nevýhodný kurz.

Publikováno: 07. 12. 2020

Štítky:

Slevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang