DPD – sledování zásilky, MojeDPD, kurýr

DPD – sledování zásilky, MojeDPD, kurýr

V současnosti je už zcela běžné, že přepravci nabízejí zdarma sledování zásilky. Společnost DPD není výjimkou, sledování umožňuje svým klientům velice jednoduchou formou. A to prostřednictvím speciální aplikace. Jak to celé funguje?

Poslat balík prostřednictvím DPD může kdokoliv. Registrovaný zákazník s přiděleným zákaznickým číslem objednává služby skrze webovou stránku www.mojedpd.cz. Na ni má k dispozici informace k zasílání zásilky až do 230 zemí světa.

Moje DPD

Webová aplikace mojedpd.cz je přehledným nástrojem, který ulehčí práci při odesílání balíčků prostřednictvím DPD. Moje DPD umožňuje snažší a rychlejší objednání přepravy, doporučena je menším a středně velkým kleientům.

DPD umožňuje zaslání zásilky i těm, kteří nejsou smluvními klienty DPD. Tyto balíky lze posílat mezi soukromými osobami i firmami po celé ČR i do států EU. Objednávka tohoto formátu se vytváří na webových stránkách www.poslibalicek.cz.

TIP: Jak funguje dobírka u soukromých přepravních společností popisuje tento článek.

Sledování zásilky DPD

V obou případech může jak odesílatel, tak příjemce DPD zásilku sledovat. K dispozici mají číslo balíku, podle kterého se jeho aktuální pozice pohodlně najde.

Příjemce číslo balíku získává od DPD ve formě sms či e-mailu. Součástí tohoto upozornění je i stanovení přesného času, kdy k doručení dojde. DPD na svých stránkách udává, že až 98 % zásilek doručuje druhý den po převzetí do dopravy.

Podobně jako u DPD je možné balík s objednaným zbožím sledovat podle čísla zásilky i při objednávce z Číny, například z AliExpressu.

Nakupovat na AliExpressu je možné zde >

Možnosti při sledování zásilek DPD

Sledování zásilky DPD probíhá v rámci speciální aplikace na adrese www.dpdkuryr.cz. Zde stačí do příslušného pole zadat číslo balíku a osobní kód, který je vždy součástí zasílaného e-mailu s informacemi.

Po přihlášení do aplikace DPD kurýr získá uživatel možnost si změnit doručení dle svých potřeb.

Po zadaní požadovaných identifikačních údajů lze nejen sledovat balík DPD, ale také měnit čas a místo doručení. Pokud se nově zadané místo nachází v blízkosti původního zadání, doručí kurýr balík ještě týž den. V opačném případě se doručení zásilky přesune pravděpodobně na den další.

Kromě této možnosti nabízí aplikace také:

  • sledování zásilek DPD na mapě, spolu s informací, kde se kurýr nachází a kolik adres mu ještě zbývá
  • přidání záložní adresy nebo přesměrování balíčku na některé výdejní místo

Kromě doručení na konkrétní adresu si může příjemce zvolit také doručení na výdejní místo. DPD jich má již téměř tisíc a balík zde na vyzvednutí čeká celých 6 dnů. Je to ideální volba pro ty, kteří nemají možnost čekat na kurýra a raději si zvolí vlastní termín, kdy si balíček vyzvednou.

Podobně funguje také sledování zásilky DHL, sledování zásilky PPL, ale také sledování zásilky České pošty. Ve všech případech se k tomu využívá číslo balíku získané při jeho přijetí do evidence přepravce.

TIP: Nejen přepravci fungující na území České republiky nabízejí službu sledování zásilek. Nabízejí ho i některé čínské e-shopy, např. AliExpress nebo Alibaba (nakupovat na Alibabě je možné zde >). Sledování zásilky z Číny je velice jednoduché a především efektivní.

DPD kontakt

Pro všechny zákazníky, ať již z řad odesílatelů nebo adresátů, nabízí DPD kontakty, kam se mohou obracet s případnými dotazy.

E-mail: info@dpd.cz
Infolinka: 225 373 373

Publikováno: 28. 11. 2020

Štítky:

Sledování zásilek

Copyright © 2023 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang