Wish – značkové kabelky levně – recenze

Wish – značkové kabelky levně – recenze

Oblíbený čínský e-shop Wish nabízí mimo jiné nemalé množství dámského oblečení i módních doplňků. A bez věrné kabelky se málokterá žena obejde. Jaké druhy kabelek Wish nabízí? Na co se zaměřit při výběru? Jaké jsou ceny levných kabelek z Číny a kolik se platí za poštovné?

Co je to Wish? Portál Wish.com patří mezi nejoblíbenější čínské e-shopy v Česku. Mezi jeho největší výhody se řadí nakupování i zákaznická podpora Wish v češtině, nízké ceny, široký výběr nabízeného zboží, přehledná mobilní aplikace Wish a snadná reklamace.

Na čínských e-shopech lze ušetřit při nákupech i díky různým slevovým kupónům. AliExpress nabízí pro nové zákazníky slevový kupón $2 při nákupu nad $3.

Využít slevový kupón >

Jelikož však funguje jako překupní místo, je nutné platit poštovné za každý objednaný kus zvlášť. Navíc se zákazník nevyhne platbě poštovného a založení vlastního zákaznického účtu, což portál nabízí automaticky ihned po otevření stránky. Registrace na Wishi a celý proces nákupu je však velmi jednoduchý a přehledný.

Kabelka je nejen oblíbeným módním doplňkem každé ženy, ale také jejím věrným společníkem.

Dámské kabelky na Wish

Kabelky na Wish jsou často vyhledávanými doplňky. Pro lepší orientaci se vyplatí vyhledávat podle kategorií, například na základě jejich využití (kabelka přes rameno, psaníčko, nákupní taška apod.), vzhledu (např. elegantní kabelka), velikosti, barvy, materiálu nebo dokonce značky. Stačí do kolonky „Co chceš najít?“ vepsat hledaný výraz a nakupování může začít.

Při nákupu levných kabelek z Číny je vhodné sledovat „Hodnocení zákazníků“. Mnoho z tamních výrobků vypadá na fotce o dost lépe než reálně. Recenze nabízí hodnocení podle hvězdiček, které napoví, jak s výrobkem byli kupující spokojeni, a mnozí ze zákazníků ke svému komentáři připojí i fotografie, jak např. kabelka z Wish vypadá ve skutečnosti.

Wish dámské kabelky nabízí v mnoha provedeních. Jejich vyhledávání je možné v anglickém i českém jazyce. Lze je hledat pomocí hesel, např.:

 • Kabelka přes rameno
 • Sportovní kabelka
 • Crossbody kabelka
 • Psaníčko
 • Kožená kabelka
 • Elegantní kabelka
 • Business kabelka
 • Luxusní kabelka

Následujících 6 tipů dámských kabelek z Wish bylo vybráno na základě nízké ceny, vysokého hodnocení a moderního vzhledu. Je nutné podotknout, že názvy jednotlivých výrobků jsou složeny z množství klíčových slov převážně v angličtině (při rozkliknutí produktu se slova přeloží i do češtiny).

Ceny u níže uvedených příkladů jsou orientační – výrobky se v nabídce e-shopu opakují několikrát, pokaždé od jiného prodejce a s odlišnou cenou.

1. Manšestrová kabelka přes rameno

Název: Woman´s Portable Shoulder Bag
Hodnocení: 4.0
Cena výrobku: 113-130 Kč
Expedice: 120 Kč
Doba dodání: 31-59 dní
Prodejce: Sunshine754

Jednoduchá kabelka z manšestru je skvělá ke každodennímu užívání. Dlouhý popruh umožňuje nošení přes rameno. Vnitřek je prostorný a vhodný na nákupy, disponuje postranní kapsou např. na klíče, mobil apod.

Velikost kabelky uvedená výrobcem je 30 cm v délce a 34 cm na výšku, zároveň však poukazuje na možnou odchylku 1-3 cm. Dostupná je v žluté, růžové, zelené, hnědé, černé a bílé barvě.

Komentáře k materiálu a vzhledu této kabelky jsou kladné. Někteří z kupujících však uvedli, že ve skutečnosti je kabelka o něco menší, než očekávali. I přes to si však vysloužila celkem vysoké hodnocení.

2. Malá crossbody kabelka nejen pro sportovkyně

Název: Fashion Women Sports Square Bag
Hodnocení: 4.6
Cena výrobku: 69-97 Kč
Expedice: 97 Kč
Doba dodání: 35-55 dní
Prodejce: Crystal_house

Pouzdrová crossbody kabelka je vhodná nejen ke sportování, ale též do kina, do města či na procházku. Je vyrobená z nylonu. Dlouhý úzký popruh je odepínací. Sportovkyním přijde vhod gumový pásek na zadní straně, díky němuž se kabelka nasune na ruku a stane se z ní sportovní pouzdro.

Kromě přední kapsičky (viz obrázek) je malý prostor rozdělen na dvě další kapsy s přihrádkami na karty. Prodejce ji nabízí ve dvou velikostech označenými S (16 cm x 9 cm x 5 cm) a L (19 cm x 10 cm x 6 cm) a v několika barevných provedeních (fialová, fuchsiová, khaki, námořnická modř, červená, černá).

Zákazníci si chválí vzhled, který se společně s materiálem jeví velmi slušně vzhledem k tak nízké ceně. Dle mnohých výrobek souhlasí s obrázky prodejce.

3. Psaníčko vhodné ke slavnostním šatům

Klíčová slova: Women Glitter Evening Clutch Bag
Hodnocení: 4.4
Cena výrobku: 155 Kč
Expedice: 131 Kč
Doba dodání: 25-60 dní
Prodejce: Happycrazyshop

Ke slavnostním šatům či večerním róbám se hodí barevně sladěné psaníčko. Tento lesklý prototyp s třpytivým zapínáním je na Wish k sehnání v několika barevných provedeních (černá, námořnická modř, růžová, stříbrná, zlatá).

Drobný stříbrný řetízek umožňuje nošení přes rameno, vnitřek společně s postranními kapsičkami poskytuje dostatečný prostor pro dámské nezbytnosti. Prodejce uvádí velikost 24 cm délka x 14 cm výška.

Psaníčko je hodnoceno kladně, jeho vzhled se jim líbí. Na základě fotografií od zákaznic se v reálu neliší od ilustračních obrázků na Wish. Oblíbená jsou u českých zákaznic také psaníčka Dara Bags.

4. Kožená kabelka s nádechem retra

Klíčová slova: New Fashion Luxury Women Handbag
Hodnocení: 4.4
Cena: 103-205 Kč
Exedice: 143 Kč
Doba dodání: 34-61 dní
Prodejce: wanghaili

Wish kožené kabelky nabízí v hojném počtu. Některé koženky (viz obrázek) vypadají kvalitně, což se odráží i v kladném hodnocení. Tento typ má nejen dlouhý popruh přes rameno, ale dva menší sloužící k uchopení. Vnější kapsičky s postranními zipy utváří moderní vzhled, zatímco koženkový materiál vdechuje výrobku retro styl.

Vnitřek nabízí prostornou kapsu s jednou postranní, vhodnou pro uložení klíčů či telefonu. Prodejce uvádí velikost 31 cm x 26 cm x 12 cm a možnost výběru v 5 barvách (fialová, růžová, černá, šedá, hnědá).

Zákazníci si i v tomto případě chválí rychlost dodání, krásný vzhled vzhledem k ceně a cení si nepoškození při přepravě.

5. Elegantní kabelka pro elegantní ženu

Klíčová slova: Elegant Women Golden Top Handle Satchel Handbag
Hodnocení: 4.4
Cena: 305-341 Kč
Expedice: 205 Kč
Doba dodání: 22-61 dní
Prodejce: let´s gogogo

Krásná dámská kabelka z Wish je s decentními zlatými doplňky a perlovým přívěškem vhodná pro každou elegantní ženu. Hodí se nejen k slavnostním příležitostem, ale například i do práce Dvě prostorné vnitřní kapsy jsou rozděleny přepážkou uzavíratelnou na zip.

Ocenitelné je jistě i odepínání dlouhého popruhu. Jednoduchost vyšitého vzoru dodává kabelce nádech moderního vzhledu. Prodejce uvádí velikost 28,5 cm x 20 cm x 12 cm. Kromě elegantní černé je kabelka k sehnání také v barvě tmavě i světle modré, růžové, vínové či bílé.

Ani zde se nesetkáte s příliš negativním hodnocením. Na základě vložených videí a fotografií zákazníci dokládají, že v reálu vypadá kabelka stejně jako na obrázcích.

6. Značkové kabelky Wish

Čínský e-shop Wish mimo jiné nabízí i značkové produkty levně. Pokud jsou jejich ceny příliš nízké, je nutné zmínit, že se pravděpodobně jedná o zdařilé fake napodobeniny. Ani kabelky se těmto levnějším verzím nevyhnuly.

K jednotlivým značkám se návštěvník e-shopu dostane díky kolonce „Značky“ nebo jejím zadáním do vyhledávače. Od sportovních značek typu Adidas, Puma nebo Nike se v nabídce dá narazit i na luxusní kousky, např. od Louis Vuitton. Jelikož však originály nejsou příliš levnou záležitostí, levnější „Wish verze značkových kabelek si jistě najdou svého kupce.

V případě, že zákazník touží po originální značkové kabelce levně, je třeba se řídit recenzemi v kolonce „Hodnocení zákazníků“, kam mnozí z kupujících vkládají fotografie reálného vzhledu produktu, nebo navštívit ověřený e-shop originálů. Krásné kabelky s jedinečným designem nabízí například značka Anekke. Italské originální kabelky z kvalitního plastu jsou k dostání na e-shopu Obag.cz.

V případě zájmu o kvalitnější kabelky může zákazník navštívit e-shop nebo kamenné prodejny italské módní značky Carpisa. Kvalitní kabelky od různých značek pak nabízí český e-shop Zoot.

Rizika spojená s nákupem kabelek na Wish

S nákupy přes internet přichází spousta rizik. U Wish tomu není jinak. Při výběru kabelek, stejně jako jiných produktů, je vhodné si nejprve pročíst recenze a prohlédnout fotografie v komentářích. S nízkou cenou jde často ruku v ruce špatná kvalita. Kabelka se může v reálu značně lišit, může být špatně sešitá nebo materiál nemusí odpovídat popisu.

Dále jsou rizika spojená se samotnou dopravou. I přes to, že zboží chodí řádně zabalené a často kryté bublinkovou folií, může dorazit poškozené nebo se po cestě ztratit a vůbec nedorazit.

Některé zákazníky může odradit platba poštovného na Wish, což je však škoda, neboť Wish nabízí množství zboží, které se v nabídce jiných čínských e-shopů nemusí vyskytovat.

Zákazník tu může též narazit na již výše zmíněné napodobeniny značkových kabelek. I přes to, že padělaná kabelka vypadá důvěryhodně, kvalita a životnost je často nižší než u originálu.

Výhodou je snadná reklamace na Wishi, která probíhá přímo přes profil uživatele v kolonce „Historie objednávek“. V případě jakýchkoliv nejasností či potíží se zákazník může obrátit na český zákaznický servis.

Špatná kvalita a neodpovídající vzhled kabelek je častým problémem čínských e-shopů.

Clo a DPH z Číny

Díky nízkým cenám na čínských e-shopech se zákazníkům daří clu i DPH vyhnout. Při platbě je totiž rozhodující hodnota zásilky, v níž je zahrnuto cena výrobku, poštovné a pojištění dopravy.

 • Clo ani DPH se neplatí, pokud je hodnota zásilky 0 až 22 €.
 • DPH se platí v případě, že je hodnota zásilky vyšší než 22 € a nižší než 150 €.
 • Clo i DPH se platí u zásilek v hodnotě nad 150 €.

V případě, že zákazník netouží platit DPH nebo clo na Wishi, je ideálním řešením rozdělení objednávky nad 22 € do několika menších.

Publikováno: 04. 03. 2021

Štítky:

ČeskyRecenzeSlevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang