About You – vrácení zboží a reklamace – recenze, formulář

About You – vrácení zboží a reklamace – recenze, formulář

About You je e-shop zaměřující se na prodej oblečení, obuvi a doplňků známých světových značek. V sortimentu jsou k nalezení například produkty od Nike, Levi’s, či Urban Classics. Jak na About You funguje reklamace a vrácení zboží?

Na About You seženou zákazníci množství různého oblečení i obuvi, včetně například produktů na sport. E-shop nabízí podobný sortiment jako třeba Zoot, Answear či Zalando.

Může se ovšem stát, že objednané zboží zákazníkovi nesedí nebo je potřeba jej reklamovat. Jak postupovat při reklamaci a vrácení zboží na About You?

E-shop Gant nabízí kromě širokého výběru módy také dopravu zdarma.
Získat dopravu zdarma na e-shopu Gant >

Vrácení zboží na About You

V případě, že zákazník se zbožím není spokojen, nebo mu nesedí, může zboží zakoupené na About You vrátit. Zboží je možné vrátit do 100 dnů od obdržení objednávky.

TIP: Nevyhovující zboží lze vrátit i na e-shopu Gate.

E-shop About You prodává oblečení, obuv a doplňky.

Zboží musí být vráceno ve stavu, v jakém jej zákazník obdrržel. Nesmí být nijak poškozeno či upravováno. Poškozené produkty už není možné vrátit.

Vrácení zboží na About You je zcela zdarma. Všechny náklady spojené s dopravou zboží určeného na vrácení platí prodejce. Jedná se tak o nejlevnější zaslání balíku. A jak přesně postupovat v případě, že chce zákazník zboží z About You vrátit?

Jak na vrácení zboží na About You?

V každé zásilce, kterou About You posílá, jsou přiloženy také dokumenty, které jsou potřeba k vrácení zboží. Konkrétně formulář a etiketa pro vrácení. A jak přesně postupovat při vrácení zboží?

  • zabalit zboží do stejného balíčku, ve kterém bylo doručeno
  • přibalit vyplněný formulář k vrácení
  • pečlivě zavřít balík
  • nalepit etiketu (zde je již předepsaná zpětná adresa)
  • odnést na pobočku PPL

V případě, že zákazník nemá dokumenty, které jsou potřeba k vrácení zboží, je možné si je vytisknout také na internetu. Pro získání těchto dokumentů je třeba se přihlásit k uživatelskému účtu.

Peníze jsou vráceny takovým způsobem, jaký si zákazník zvolí u platby za zboží.

Peníze jsou zákazníkovi vráceny obvykle takovým způsobem, jakým zvolil za zboží zaplatit. V případě, že bylo zboží zaplaceno při dobírce, je třeba zadat do zákaznického účtu platební údaje, aby mohl e-shop poslat peníze za vrácené zboží zákazníkovi přímo na bankovní účet. Částka bývá zpravidla připsána do 14 dnů.

TIP: Ani vrácení zboží a peněz na Zoot, který se také specializuje na prodej oblečení i obuvi, není složité.

Reklamace na About You

Může se stát, že zboží buď není doručeno v pořádku, nebo se bez přičinění zákazníka rozbije. V tom případě je třeba zboží reklamovat. Jak však funguje reklamace na About You?

Zboží je třeba zabalit do stejného balíku.

Pokud zboží již při jeho doručení není v pořádku, je třeba jej vrátit. Proces probíhá stejně jako při vrácení zboží, avšak v tomto případě je třeba uvést také důvod vrácení. Toto vrácení zboží je také bezplatné.

TIP: Reklamace zboží z Číny bývají značně komplikovanější. To platí o reklamacích na eBay, reklamacích na AliExpressu i o vrácení zboží z Shein.

V případě, že je zboží potřeba reklamovat, probíhá proces také stejným způsobem. Nicméně je taky třeba uvést důvod reklamace a popsat vadu zboží.

U reklamací je třeba popsat také důvod reklamace.

Poté, co je reklamované zboží e-shopem zkontrolováno, pošle zákazníkovi peníze zpět. Vrácení peněz probíhá opět způsobem, který si zákazník zvolil při platbě.

TIP: Módu lze nakoupit také na e-shopech Gant, Different či Freshlabels. Při využití různých druhů slev na Freshlabels navíc zákazník znatelně ušetří.

Zkušenosti s vrácením a reklamací

Podle recenzí zákazníků na portálu Heureka funguje vrácení a reklamace zboží na e-shopu About You dobře. Zákazníci si mimo jiné chválí také možnost vrácení zboží zdarma, které není u všech e-shopů samozřejmostí.

Recenze na reklamace a vrácení zboží jsou kladné.

Podle recenzí jsou reklamace vyřizovány rychle a vše probíhá bez větších prodlev. Podle zákazníků je velmi rychlá také samotná doprava.

Publikováno: 19. 03. 2021

Štítky:

Reklamace

Copyright © 2023 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang