About You – vrácení zboží, reklamace, recenze, formulář

About You – vrácení zboží, reklamace, recenze, formulář

About You je e-shop zaměřující se na prodej oblečení, obuvi a doplňků známých světových značek. V sortimentu jsou k nalezení například produkty od Nike, Levi’s, či Urban Classics. Jak na About You funguje reklamace a vrácení zboží?

Na About You seženou zákazníci množství různého oblečení i obuvi, včetně například produktů na sport. E-shop nabízí podobný sortiment jako třeba Zoot, Answear či Zalando.

Může se ovšem stát, že objednané zboží zákazníkovi nesedí nebo je potřeba jej reklamovat. Jak postupovat při reklamaci a vrácení zboží na About You?

E-shop Gant nabízí kromě širokého výběru módy také dopravu zdarma.
Získat dopravu zdarma na e-shopu Gant >

About You

About You je internetový obchod s módou založený v Německu v roce 2014. Nabízí široký sortiment módního oblečení, obuvi a doplňků pro muže, ženy a děti. Obchod se zaměřuje na personalizované nákupní zážitky tím, že poskytuje osobní doporučení produktů na základě individuálních preferencí a stylu zákazníků.

Cílem About You je vytvořit bezproblémovou a příjemnou nákupní cestu poskytováním vynikajících zákaznických služeb a rychlého doručení. Společnost expandovala do několika evropských zemí a díky svému inovativnímu přístupu k online maloobchodu s módou nadále rozšiřuje svou zákaznickou základnu.

About You zákaznický účet

Vytvoření zákaznického účtu About You je zdarma a lze jej snadno provést na webových stránkách About You nebo v mobilní aplikaci. Po registraci získají zákazníci přístup k řadě funkcí a výhod. Jednou z hlavních výhod zákaznického účtu je možnost uložit si osobní preference, jako jsou oblíbené značky, velikosti a styly.

Zákaznický účet About You také umožňuje uživatelům ukládat informace o dopravě a platbě, což urychluje a zpříjemňuje proces placení. Díky zákaznickému účtu mohou zákazníci sledovat své objednávky, prohlížet si historii objednávek a v případě potřeby snadno iniciovat vrácení nebo výměnu zboží.

Kromě těchto základních funkcí zákaznický účet About You často nabízí exkluzivní akce, slevy a včasný přístup k výprodejům. Zákazníkům také nabízejí About You kódy. Zákazníci jsou také na základě svých preferencí upozorňováni na nové přírůstky a doplňování zboží.

Infolinka About You

Zákaznická infolinka About You je horká linka zákaznického servisu, která zákazníkům poskytuje pomoc a informace. Jedná se o specializovanou linku, jejímž účelem je řešit dotazy, vyřešit problémy a pomoci s různými aspekty nakupování.

Zákazníci mohou na infolinku About You zavolat a zeptat se na dostupnost výrobků, stav dodání, zásady vracení zboží a vrácení peněz a na jakékoli další otázky, které je zajímají. Cílem vyškolených a znalých zástupců zákaznického servisu je poskytovat rychlou a uspokojivou pomoc a zajistit tak všem zákazníkům bezproblémové nakupování.

Bezplatná zákaznická linka About You infolinka funguje od pondělí do pátku od 8 do 20 hodin a v soboty a svátky od 9 do 18 hodin. Jedná se o infolinku na čísle 800 022 907.

Vrácení zboží na About You

V případě, že zákazník se zbožím není spokojen, nebo mu nesedí, může zboží zakoupené na About You vrátit. Zboží je možné vrátit do 100 dnů od obdržení objednávky.

TIP: Nevyhovující zboží lze vrátit i na e-shopu Gate.

E-shop About You prodává oblečení, obuv a doplňky.

Při About You vrácení zboží musí být zboží vráceno ve stavu, v jakém jej zákazník obdržel. Nesmí být nijak poškozeno či upravováno. Poškozené produkty už není možné vrátit.

Vrácení zboží na About You je zcela zdarma. Všechny náklady spojené s dopravou zboží určeného na vrácení platí prodejce. Jedná se tak o nejlevnější zaslání balíku. A jak přesně postupovat v případě, že chce zákazník zboží z About You vrátit?

Jak na vrácení zboží About You?

V každé zásilce, kterou About You posílá, jsou přiloženy také dokumenty, které jsou potřeba k vrácení zboží. Konkrétně formulář a etiketa pro vrácení. A jak přesně postupovat při vrácení zboží?

 • zabalit zboží do stejného balíčku, ve kterém bylo doručeno
 • přibalit vyplněný formulář k vrácení
 • pečlivě zavřít balík
 • nalepit etiketu (zde je již předepsaná zpětná adresa)
 • odnést na pobočku PPL

V případě, že zákazník nemá dokumenty, které jsou potřeba k vrácení zboží About You, je možné si je vytisknout také na internetu. Pro získání těchto dokumentů je třeba se přihlásit k uživatelskému účtu.

Peníze jsou vráceny takovým způsobem, jaký si zákazník zvolí u platby za zboží.

Peníze jsou zákazníkovi vráceny obvykle takovým způsobem, jakým zvolil za zboží zaplatit. V případě, že bylo zboží zaplaceno při dobírce, je třeba zadat do zákaznického účtu platební údaje, aby mohl e-shop poslat peníze za vrácené zboží zákazníkovi přímo na bankovní účet. Částka bývá zpravidla připsána do 14 dnů.

TIP: Ani vrácení zboží a peněz na Zoot, který se také specializuje na prodej oblečení i obuvi, není složité.

About You – reklamace

Může se stát, že zboží buď není doručeno v pořádku, nebo se bez přičinění zákazníka rozbije. V tom případě je třeba zboží reklamovat. Jak však funguje reklamace na About You?

Zboží je třeba zabalit do stejného balíku.

Pokud zboží již při jeho doručení není v pořádku, je třeba jej vrátit. Proces probíhá stejně jako při vrácení zboží, avšak v tomto případě je třeba uvést také důvod vrácení. Toto vrácení zboží je také bezplatné.

TIP: Reklamace zboží z Číny bývají značně komplikovanější. To platí o reklamacích na eBay, reklamacích na AliExpressu i o vrácení zboží z Shein.

V případě, že je zboží potřeba reklamovat, probíhá proces také stejným způsobem. Nicméně je taky třeba uvést důvod reklamace a popsat vadu zboží.

U reklamací je třeba popsat také důvod reklamace.

Poté, co je reklamované zboží e-shopem zkontrolováno, pošle zákazníkovi peníze zpět. Vrácení peněz probíhá opět způsobem, který si zákazník zvolil při platbě.

TIP: Módu lze nakoupit také na e-shopech Gant, Different či Freshlabels. Při využití různých druhů slev na Freshlabels navíc zákazník znatelně ušetří.

Zkušenosti s vrácením a reklamací – About You

Podle About You recenzí zákazníků na portálu Heureka funguje vrácení a reklamace zboží na e-shopu About You dobře. Zákazníci si mimo jiné chválí také možnost vrácení zboží zdarma, které není u všech e-shopů samozřejmostí.

Recenze na reklamace a vrácení zboží jsou kladné.

Podle recenzí jsou reklamace About You vyřizovány rychle a vše probíhá bez větších prodlev. Podle zákazníků je velmi rychlá také samotná doprava.

Recenze About You

Na základě recenzí About You zákazníci často zmiňují následující aspekty:

 • Široký výběr: Zákazníci oceňují širokou nabídku produktů, které jsou na platformě k dispozici
 • Uživatelsky přívětivé rozhraní: Mnoho zákazníků považuje webové stránky a aplikaci About You za snadno ovladatelné a uživatelsky přívětivé
 • Výhodné ceny a slevy: Oceňují pravidelné slevy, výprodeje a akční nabídky, které jsou k dispozici, díky čemuž je nakupování cenově dostupnější
 • Rychlé a spolehlivé doručení: Řada zákazníků se zmiňuje o spolehlivém a rychlém doručení, které About You poskytuje
 • Citlivý zákaznický servis: Společnost About You získává pozitivní zpětnou vazbu za svůj vstřícný a ochotný zákaznický servis
 • Kvalitní výrobky: Zákazníci si často pochvalují dobrou kvalitu výrobků
 • Personalizovaný zážitek z nakupování: About You je známo tím, že nabízí personalizovaná doporučení produktů na základě preferencí zákazníků a jejich předchozích nákupů
 • Proces vracení zboží: Několik zákazníků zmiňuje snadnost a efektivitu vracení zboží About You

Je důležité si uvědomit, že recenze About You se mohou lišit a individuální zkušenosti se také mohou lišit.

Proč nakupovat na About You?

Existuje několik důvodů, proč nakupovat na About You:

 • Široká nabídka produktů
 • Personalizovaný zážitek z nakupování
 • Pohodlná a uživatelsky přívětivá platforma
 • Módní inspirace
 • Časté slevy a propagační akce
 • Kladné hodnocení a recenze About You zákazníků
 • Snadné vracení zboží a zákaznická podpora

Celkově lze říci, že nakupování na About You nabízí pohodlný, individuální a příjemný zážitek spolu s širokým sortimentem výrobků, z nichž si můžete vybírat.

Publikováno: 05. 02. 2024

Štítky:

Reklamace

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang