Alibaba v češtině – jak přepnout, aby byl e-shop česky?

Alibaba v češtině – jak přepnout, aby byl e-shop česky?

Co člověk nenajde na internetovém obchodě Alibaba, to pravděpodobně vůbec neexistuje. I tak by se dalo zjednodušeně charakterizovat množství zboží z tohoto známého čínského e-shopu. Přestože primárně není určen koncovým zákazníkům, není problém zde nakoupit i pro běžného spotřebitele. Výhodu mají ti, co umí anglicky, jelikož kompletní web je v angličtině. Jde to ale i jinak. Jak přepnout Alibabu do češtiny? Jaké se nabízejí možnosti?

Alibaba.com patří k největším internetovým obchodům světa. Některé zdroje dokonce uvádí, že se jedná současně i o největší společnost na světě. Alibaba Group provozuje stránky Alibaba.com, Taobao.com, Tmall.com, AliPay.com a také zřejmě nejznámější čínský e-shop AliExpress.com. Už to samo o sobě svědčí o tom, o jak obrovský nákupní portál a tržiště v jednom se jedná.

Alibaba Group zřejmě provozuje také známý a velmi oblíbený e-shop AliExpress. Noví zákazníci zde mohou uplatnit slevový kupón se slevou $2 na jakékoliv zboží při nákupu nad $3.
Uplatnit slevu na AliExpressu je možné zde >

Přesný počet zboží dostupného na Alibaba shopu není možné snad ani spočítat. Řádově se jedná o stovky milionů produktů ze 40 různých odvětví. Nachází se zde to, co v běžných čínských e-shopech – levné oblečení z Číny, kosmetika z Číny, elektronika, mobilní telefony, obaly a kryty na mobily z Číny, sportovní potřeby, hodinky a šperky, potřeby do domácnosti, hobby potřeby a mnoho dalšího.

U nákupního portálu Alibaba je záběr ještě širší. Sehnat zde lze také stavební stroje, chemikálie, kancelářské vybavení, nábytek na doma i na ven do veřejných prostor, různorodé obalové materiály, potřeby pro reklamu apod.

Zkušenosti s nákupem na Alibaba uvedené na různých recenzních portálech jsou z velké většiny pozitivní. Pokud si tedy člověk pohlídá i hodnocení příslušného prodejce, může se bez obav pustit do nakupování. Se samotným výběrem zboží mohou pomoci tipy na věci, které se vyplatí koupit na Alibaba.

Alibaba v češtině

Čínských e-shopů. které nabízejí češtinu systémově, není mnoho. České rozhraní nabízí Wish a přepnout do češtiny jde AliExpress. To je ale bohužel vše. Ostatní čínské e-shopy češtinu většinou nenabízí ani v jazykových mutacích těchto webů. Alibaba e-shop v češtině také neexistuje. Přejít rovnou do obchodu je možné díky tomuto odkazu.

Výběr jazyků na Alibaba.com je dost omezený.

Jak vyplývá z obrázku výše, konkrétně z červeně orámovaného rámečku, čeština se v seznamu jazykových mutací webu skutečně nenachází. Ten, kdo ale ovládá jiný z uvedených světových jazyků, ho může zvolit právě skrze zvýrazněnou nabídku v pravé části homepage a pokračovat v nakupování.

Přes to, že Alibaba neposkytuje možnost nakupování v češtině, je možné stránku přeložit díky online překladačům, jako je např. oblíbený Google Translator.
Vstoupit do e-shopu Alibaba je možné zde >

Jak si mohou poradit lidé, kteří ale nemají žádné jazykové znalosti, a přesto mají zájem o nákupy na Alibabě? Mají víceméně dvě možnosti, z nichž obě jsou uživatelsky velice jednoduché. Následující odstavce napoví více.

Přepnutí stránek Alibaba.com do češtiny

Malá nenápadná ikonka zobrazující se vpravo od zadávání www adresy dokáže zázraky. Pokud uživatel klikne myší na tuto ikonu, zobrazí se mu nabídka „Přeložit tuto stránku“. Stačí potvrdit tlačítkem Přeložit a celá zobrazovaná stránka se „přepíše“ do češtiny. Ano, takto jednoduché to je.

Malá, ale velmi šikovná ikonka se zobrazuje hned vedle místa pro zadávání URL adresy.

Má to ovšem háček. Google překlad sice dosahuje poměrně kvalitních výsledků, pořád se ale jedná o zautomatizovaný proces a může tak docházet v nepřesnostech v překladu. Pro nákupy na čínských e-shopech, tudíž i na Alibabě, to ale nemá příliš vliv. Orientační překlad, který Google nabízí, pro nakupování naprosto dostačuje a nákupy se stanou pohodlné pro všechny – i ty neoplývající jazykovou vybaveností.

Přepnout Alibabu do češtiny je možné přímo na stránkách e-shopu. Okamžitě vstoupit na Alibabu je možné zde >

Ne všechny čínské weby tento automatický překlad podporují. Může se také stát, že ikonka zkrátka nebude k dispozici. V takovém případě nezbývá než věty, fráze či slova kopírovat nebo přepisovat do online překladačů používaných u čínských e-shopů.

Když chybí slovní zásoba…

Ačkoliv mnozí lidé se angličtinu mnoho let učí a teoreticky mají slušnou znalost, prakticky ji využívat umět nemusí. Ve chvíli, kdy nabité vědomosti nemají možnost používat v praxi, omezuje se časem obvykle nejen znalost gramatiky, ale také slovní zásoba.

Online překladače do češtiny jsou skvělou pomůckou pro takové zákazníky, kteří nedisponují ani jedním z nabízených jazyků u výběru na Alibabě. Díky nim je nakupování zde jednodušší.
Nakupovat na Alibabě je možné zde >

Pokud uživatel webu Alibaba.com potřebuje pomoct s překladem jen nějaké fráze nebo výrazu, hodí se některý z online překladačů. Mezi nejspolehlivější patří Google překladač a Lingea překladač. Zde několik informací o jednotlivých možnostech:

 • Google překladač
  • překládá slova na základě kontextu ve větě nebo odstavci
  • opravuje překlepy
  • nabízí i audio záznam správné výslovnosti
  • nejkvalitněji překládá angličtinu
 • Lingea překladač
  • podobné fungování jako Google překladač
  • menší výběr jazyků
  • překládá slova na základě kontextu ve větě nebo odstavci
  • neopravuje překlepy
  • nenabízí audio záznam výslovnosti
Ačkoliv oba překladače nabízejí kvalitní pomoc, v mnoha případech se jejich překlady liší.

Dále lze zmínit také web překladac.cz, bing.com/translator, prekladacvetonline.cz, prekladac.net, prekladaczdarma.cz nebo translator.eu. Kvalita ovšem nedosahuje výše zmiňovaných a detailněji popsaných variant.

Hlavní kategorie zboží na Alibaba.com v češtině

Orientace na webových stránkách čínských e-shopů nebývá složitá. V levé části homepage bývá přehledné menu, kde dochází k třídění zboží do jednotlivých kategorií. U Alibaby je toto menu zvláště rozsáhlé.

Někomu může přijít vhod třeba překlad jen těchto kategorií. A s tím pomůže tento článek:

 • Agriculture & Food = Zemědělství a potraviny
 • Apparel, Textiles & Accessories = Oblečení, textil a doplňky
 • Auto & Transportation = Auto a doprava
 • Bags, Shoes & Accessories = Tašky, boty a doplňky
 • Electronics = Elektronika
 • Electrical Equipment, Components & Telecoms = Elektrická zařízení, komponenty a telekomunikace
 • Gifts, Sports & Toys = Dárky, sport a hračky
 • Health & Beauty = Zdraví a krása
 • Home, Lights & Constructions = Domov, světla a stavba
 • Machinery, Industrial Parts & Tools = Stroje, průmyslové díly a nářadí
 • Metallurgy, Chemicals, Rubber & Plastics = Metalurgie, chemikálie, guma a plasty
 • Packaging, Advertising & Office = Balení, reklama a kancelář

S tímto překladem už si obvykle každý poradí a najde, co hledá. K hledání na Alibaba.com může použít také běžnou vyhledávací lištu, která se nachází v horní část homepage. Sem ovšem musí uživatel webu zadat vyhledávané slovo v angličtině, nikoliv v češtině.

Publikováno: 08. 02. 2021

Štítky:

Slevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang