Alibaba –⁠ recenze, pokuta

Alibaba –⁠ recenze, pokuta

Na Alibaba.com lze sehnat cokoliv, na co si jen člověk dokáže vzpomenout –⁠ od náramkových hodinek po autobusové motory. Není proto divu, že se o tuto platformu zajímá čím dál více lidí. Na různých online fórech o e-shopu Alibaba diskutuje poměrně velké množství uživatelů, kteří si vzájemně sdělují své zkušenosti a dojmy z nákupu. Jaké jsou? Jaké má Alibaba recenze na recenzních portálech? Je nákup na Alibaba bezpečný, nebo je lepší dát přednost jinému e-shopu?

Alibaba je obrovská online platforma, na které různí výrobci nabízejí své zboží a služby. Spadá do skupiny Alibaba Group, jež zahrnuje například také AliExpress, Tmall nebo Taobao, což je v podstatě čínská verze eBay. Začít brouzdat nabídkou e-shopu Alibaba je možné ZDE.

Na čínských e-shopech lze ušetřit i díky slevovým kupónům. AliExpress nabízí pro nové zákazníky slevový kupón $2 při nákupu nad $3.
Využít slevový kupón >

Alibaba a AliExpress fungují na podobném principu –⁠ na jednom místě sdružují prodejce nabízející své zboží. Rozdíl mezi těmito dvěma platformami spočívá v tom, že zboží na AliExpress je určeno koncovým zákazníkům, zatímco Alibaba využívá tzv. B2B systém –⁠ od prodejců zde nakupují další prodejci, kteří toto zboží následně nabízejí dál.

Portál Alibaba.com tedy není běžným čínským e-shopem jako například Wish, DHgate, DealExtreme nebo právě AliExpress. I zde sice najdeme levné oblečení z Číny, čínskou kosmetiku, elektroniku, obaly na mobil z Číny a podobně, nicméně z e-shopu Alibaba lze jakékoliv produkty objednávat většinou pouze ve velkém, jelikož jsou určené k dalšímu prodeji.

Alibaba patří mezi největší e-shopy světa. Do povědomí veřejnosti se dostala zejména díky velmi nízkým cenám zboží.
Prohlédnout nabídku Alibaba >

A co na Alibaba koupit? Koncovým zákazníkům, tedy těm, kteří nemají v plánu zboží prodat dál, se vyplatí prakticky cokoliv, co často používají. Může se jednat například o kancelářské potřeby, kosmetické produkty nebo baterie –⁠ zkrátka věci, které je dobré mít v zásobě. Začít nakupovat na Alibaba je možné ZDE.

Alibaba a recenze zákazníků

O zkušenosti s nákupem na Alibaba se zákazníci dělí na nejrůznějších recenzních portálech. Patří mezi ně například Sitejabber.com či Trustpilot.com, české recenze Alibaba jsou dohledatelné spíše na diskuzních fórech, o kterých bude řeč níže.

Alibaba recenze –⁠ Sitejabber.com

Na Sitejabber.com jsou recenze e-shopu Alibaba z naprosté většiny pozitivní. O zkušenosti se podělilo přes 10 tisíc zákazníků a výsledné hodnocení 4.65 hvězdiček z 5 lze tedy považovat za věrohodné.

Recenze e-shopu Alibaba na portálu Sitejabber.com.
Recenze e-shopu Alibaba na portálu Sitejabber.com.

Většina zákazníků e-shopu Alibaba byla spokojena s výběrem a kvalitou zboží, cenami, rychlostí doručení i se zákaznickým servisem.

Alibaba recenze –⁠ Trustpilot.com

Také na portálu Trustpilot.com se objevují převážně pozitivní zkušenosti s nákupem na Alibaba. Výsledné hodnocení e-shopu je 4,5 hvězdiček z 5, přičemž se o recenzi podělilo přes 13 tisíc zákazníků.

Recenze e-shopu Alibaba na portálu Trustpilot.com.
Recenze e-shopu Alibaba na portálu Trustpilot.com.

Spokojenost plyne zejména z nízkých cen, komunikace se zákaznickou podporou, rychlostí doručení objednávky a celkové spolehlivosti platformy i obchodníků, kteří zde nabízejí své zboží.

Shrnutí

Vyplatí se nákup na Alibaba? Na základě recenzí z výše zmíněných portálů lze e-shop Alibaba.com jednoznačně považovat za levný a spolehlivý. Drtivá většina zkušeností s Alibaba.com je pozitivní, rozhodně se nejedná o nesolidní či dokonce podvodný e-shop.

Dle zákaznických recenzí je Alibaba spolehlivým e-shopem, ve kterém se nakupovat rozhodně vyplatí. Začít nakupovat na Alibaba >

Dosavadní zákazníci byli spokojeni se všemi důležitými aspekty nákupu, mezi které patří:

  • výběr zboží
  • kvalita zboží
  • ceny
  • rychlost doručení
  • komunikace se zákaznickým servisem
  • postup při reklamaci / vrácení zboží

Samozřejmě lze narazit i na negativní zkušenosti s nákupem na Alibaba, je jich však minimum a týkají se spíše zpožděného dodání zásilky, horší kvality doručených výrobků a dalších záležitostí, které se dají snadno vyřešit výměnou či vrácením zboží.

E-shop Alibaba obchodníkům umožňuje nakupovat výrobky za příznivé ceny.

Online diskuze o Alibaba.com

Internetová fóra mohou být, stejně jako recenzní portály, dobrým zdrojem informací o určitém e-shopu. Diskutující si na nich rovněž sdělují své zkušenosti s nákupem a mnohdy uvádějí specifičtější situace a konkrétnější poznatky. Co říkají internetové diskuze o Alibaba?

České diskuze o Alibaba

Na českých internetových fórech o e-shopu Alibaba diskutuje poměrně malý počet lidí. Diskuze, které najdeme na portálech Webtrh.cz, Omlazeni.cz a v menší míře na Zive.cz, jsou navíc staršího data a je tedy otázkou, do jaké míry se jimi dá řídit.

Čeští diskutující měli s nákupem na Alibaba zkušenosti jak pozitivní, tak negativní. Zmiňována je například příliš dlouhá doba dodání, nevalná kvalita zpracování zboží a podobně. Samozřejmě se najdou i tací, kteří s objednávkou neměli sebemenší problém.

Z diskuzí rovněž vyplývá, že by zákazníci uvítali e-shop Alibaba v češtině. Přepnout čínský e-shop do češtiny je dnes však díky automatickým překladačům z angličtiny snadné, a tak pohodlně nakoupí i lidé bez znalosti cizích jazyků.

Jak již bylo řečeno, diskuze o e-shopu Alibaba na českých portálech jsou několik let staré a neobsahují dostatečné množství příspěvků na to, aby bylo možné z nich učinit nějaký závěr. Pojďme se tedy podívat, co o e-shopu Alibaba říkají diskuze zahraniční.

Zahraniční diskuze o Alibaba

Existuje hned několik zahraničních portálů, na nichž si zákazníci vzájemně sdělují své zkušenosti s nákupem na Alibaba. Patří mezi ně například Quora.com, Reddit.com nebo Warriorforum.com.

Zahraniční diskuze jsou novější než ty české a obsahují mnohem více příspěvků. Jsou samozřejmě stále dohledatelné, zájemci si je tedy na uvedených stránkách mohou vyhledat a pročíst celé.

Z diskuzí na zmíněných portálech vyplývá, že zahraniční zákazníci jsou s nákupy na Alibaba obecně mnohem spokojenější než ti čeští. Týká se to jak objednávek jednorázových, tak opakovaných. V podstatě jediným častěji zmiňovaným problémem je pomalá komunikace s některými prodejci a vyšší poštovné. S platbou poštovného je třeba počítat i do celkové hodnoty zboží, ze které se poté odvíjí platba cla a DPH z Alibaby.

Zkušenosti s nákupem na Alibaba jsou z převážné většiny pozitivní. Prohlédnout nabídku Alibaba >

Z naprosté většiny však převažují zkušenosti pozitivní a mnoho diskutujících e-shop Alibaba doporučuje. Stejně jako v recenzích na Sitejabber.com a Trustpilot.com bývá předmětem chvály kvalita zboží, komunikace se zákaznickou podporou a celková spolehlivost e-shopu.

TIP: I před nákupem na jiných čínských e-shopech se vyplatí přečíst si diskuze o daném obchodu. Náš článek AliExpress diskuze přináší cenné rady a tipy pro nákup na AliExpressu.

Závěrem

Recenze a diskuzní fóra novým zákazníkům jistě poskytnou mnoho cenných informací. Nejdůležitější ovšem je, co říká hodnocení vybraného prodejce. Portál Alibaba umožňuje nakupujícím jednotlivé obchodníky hodnotit, stejně jako lze psát například recenze na AliExpress.

Recenze obchodníka se zobrazují v detailu produktu společně s dalšími důležitými údaji (míra odezvy, počet proběhlých transakcí, procentuální podíl zásilek doručených v deklarovanou dobu apod.).

Hodnocení prodejce se společně s dalšími důležitými údaji zobrazuje v detailu produktu.
Hodnocení prodejce se společně s dalšími důležitými údaji zobrazuje v detailu produktu.

Na základě recenzí i diskuzních fór lze s přehledem konstatovat, že Alibaba.com je spolehlivá platforma, na níž se obecně vyplatí nakupovat. Pokud si zákazník navíc pohlídá hodnocení prodejce, je riziko potíží skutečně malé. Zahájit nákup na Alibaba je možné ZDE.

Lze pochopitelně dohledat i negativní zkušenosti s nákupem na Alibaba, nicméně je jich minimum a také je třeba počítat s tím, že recenzi udělí spíše zákazník nespokojený než ten spokojený. Pokud nakupující vybírá prodejce na základě hodnocení, s největší pravděpodobností se nespálí.

Publikováno: 30. 07. 2021

Štítky:

RecenzeSlevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang