Co koupit v e-shopu Alibaba? 7 tipů na nejlepší produkty

Co koupit v e-shopu Alibaba? 7 tipů na nejlepší produkty

Čínský e-shop Alibaba patří stejně jako AliExpress do skupiny Alibaba Group. Představuje obrovskou nákupní platformu s takřka neomezenou nabídkou zboží, díky čemuž si získal nesčetně stálých zákazníků ze všech koutů světa. Čím se Alibaba shop odlišuje od ostatních známých internetových obchodů a jaké zboží se z tohoto portálu vyplatí objednat?

Hned na úvod je vhodné poznamenat, že Alibaba není běžným čínským e-shopem jako například zmíněný AliExpress. Rozdíl mezi AliExpress a Alibaba spočívá v tom, že AliExpress cílí na koncové zákazníky, zatímco na Alibaba se vyplatí nakupovat obchodníkům, jelikož většinu zboží lze objednat pouze ve velkém množství.

To však ještě neznamená, že by na Alibaba shopu nemohla nakupovat fyzická osoba. Nákup na Alibaba.com se díky nízkým cenám vyplatí úplně každému, kdo shání určité zboží po více kusech. Komu tento systém nevyhovuje, může navštívit například e-shopy DealExtreme, DHgate, LightInTheBox nebo Wish, které rovněž nabízejí levné produkty, avšak nevyžadují nákup ve velkém.

O tom, že se nákupy v čínském e-shopu Alibaba vyplatí, svědčí zkušenosti zákazníků. Drtivá většina recenzí Alibaba zmiňuje celkovou spolehlivost e-shopu a velmi profesionální pracovníky zákaznické podpory, kteří svědomitě řeší případné problémy a pomáhají při reklamaci, výměně nebo vrácení zboží.

Dle zákazníků se nákupy na Alibaba vyplatí.

Prohlédnout nabídku >

Čeští zákazníci rovněž ocení možnost nastavit e-shop Alibaba česky. Jednoduchý návod se nachází na konci tohoto článku.

Velkou výhodou je také hodnocení prodejců, kteří na Alibaba shopu obchodují. Pokud si člověk vybere prodejce s kladnými recenzemi, nemusí mít z nákupu zboží z Číny žádné obavy. Začít nakupovat na Alibaba je možné ZDE.

Co koupit na Alibaba?

V nabídce čínského e-shopu Alibaba lze objevit pravděpodobně úplně vše, na co si člověk vzpomene. Nabídka je přehledně rozdělena do kategorií a podkategorií, které nesou například názvy:

  • zemědělství a potraviny
  • oblečení, textil a doplňky
  • auto a doprava
  • tašky, boty a doplňky
  • elektronika
  • elektrozařízení, komponenty a telekomunikace
  • zdraví a krása
  • domácí potřeby, osvětlení
  • … a mnohé další

Kompletní nabídku e-shopu Alibaba lze zobrazit ZDE.

Alibaba je určena zejména obchodníkům, kteří zboží následně prodávají na Facebooku či ve vlastním e-shopu. Nicméně určitě zde může nakoupit i člověk, který se o produkty chystá podělit například s přáteli, nebo si chce zkrátka udělat zásobu zboží, které často používá. A co se na Alibaba vyplatí koupit?

1. Roušky, respirátory a další ochranné pomůcky

RESPIRÁTOR FFP3

Cena: $1.15 – $1.25

Minimální počet kusů: 400
Doba doručení: 30 dní

Koupit na Alibaba >

Ústenky v podobě roušek a respirátorů se v době koronavirové staly nedostatkovým zbožím. V současnosti již sice nemusíme dodržovat tak přísná bezpečnostní opatření, přesto se jistě najdou lidé, kteří se na případnou druhou vlnu epidemie rádi připraví, a zároveň se jim nechce vyrábět roušku doma.

Alibaba nabízí sady roušek a respirátorů za výhodné ceny.

Prohlédnout nabídku ochranných pomůcek >

Alibaba nabízí klasické chirurgické roušky, účinnější respirátory i mnoho dalších ochranných a hygienických pomůcek, jako jsou například dezinfekční gely a ruce, obličejové štíty a podobně. Každého jistě potěší jejich ceny, které jsou stejně jako u dalších druhů zboží velmi příznivé.

2. Obaly na mobil

KRYT NA IPHONE / SAMSUNG

Cena: $2.38 – $2.70

Minimální počet kusů: 5
Doba doručení: 9 – 12 dní

Koupit na Alibaba >

Obaly a pouzdra na telefon představují zboží, které mnozí lidé objednávají právě z Číny. Čínské e-shopy toto příslušenství nabízejí v obrovském množství provedení a navíc za skvělé ceny, tudíž se jim nabídka českých e-shopů málokdy vyrovná. Důkazem je například obliba krytů na mobil z AliExpress.

Nabídka obalů a pouzder na Alibaba shopu je rovněž obrovská. Výhodou je, že mnohé z nich jsou nabízené například jen po pěti kusech, tudíž se lze domluvit s přáteli či příbuznými a učinit společnou objednávku.

3. Oblečení k potisku

JEDNODUCHÉ PÁNSKÉ TRIČKO

Cena: $0.10 – $0.30

Minimální počet kusů: 100
Doba doručení: 15 dní

Koupit na Alibaba >

Nákupů ve velkém na Alibaba shopu mohou využít také ti, kteří shánějí oblečení k (například firemnímu) potisku. Oděvy jsou zde nabízeny za velmi dobré ceny, jak už to u oblečení z Číny bývá, a lze sehnat i kusy ze 100% bavlny.

Mezi produkty určené k dalším úpravám mohou patřit například zcela obyčejná trička v různých barvách, tílka nebo mikiny. Nemusí jít jen samozřejmě jen o oblečení, Alibaba nabízí také různé kancelářské potřeby bez potisku po stovkách kusů.

4. Vychytávky do kuchyně

KRÁJEČ JABLEK

Cena: $0.95 – $1.50

Minimální počet kusů: 1
Doba doručení: dle domluvy s prodejcem

Koupit na Alibaba >

Pro užitečné kuchyňské pomůcky, které u nás třeba ani nejsou k sehnání, se řada lidí rovněž vydává do čínských e-shopů. Oblíbené jsou například různé vychytávky z AliExpress nebo z Wish.

Také v čínském e-shopu Alibaba najdeme mnoho malých kuchyňských pomocníků. Výhodou je, že je toto zboží mnohdy nabízeno i po jednom kusu, tudíž si jej může objednat skutečně každý.

Určitě je však dobré pohlídat si cenu poštovného, aby se nákup skutečně vyplatil. Kdo za dopravu platit nechce, může nakoupit například na zmíněném AliExpress. Pošta na AliExpress je většinou zdarma bez ohledu na počet zakoupených kusů. S výší poštovného se také pojí platba cla a DPH na Alibaba, na kterou se vztahují stejné podmínky jako u ostatních čínských e-shopů.

5. Baterie

ALKALICKÉ BATERIE AA 1.5V

Cena: $0.37

Minimální množství balíčků: 12
Doba doručení: 3 – 13 dní

Koupit na Alibaba >

Baterie patří mezi věci, které se z mnoha důvodů vyplatí mít v zásobě. Alibaba nabízí všechny možné druhy baterií, které navíc není potřeba nakupovat v příliš velkém množství.

Objednat lze například jen 50 kusů naráz, což je počet, který jistě najde využití v každé domácnosti.

6. Kosmetika

SPRCHOVÝ GEL S ARGANOVÝM OLEJEM

Cena: $0.66 – $0.90

Minimální počet kusů: 20
Doba doručení: 9 – 12 dní

Koupit na Alibaba >

Kosmetiku z Číny by jedni nikdy nekoupili a druzí na ni nedají dopustit. V nabídce čínského e-shopu Alibaba najdeme voděodolnou kosmetiku, přírodní kosmetiku i klasickou tělovou a dekorativní kosmetiku.

Kosmetika z Číny si získává čím dál více příznivců.

Nakupovat kosmetiku na Alibaba >

Také kosmetické produkty lze většinou objednávat pouze po více kusech. Komu tato skutečnost nevyhovuje, může se podívat na nabídku kosmetiky na AliExpress a nakoupit ji jako v klasickém e-shopu.

7. Kancelářské potřeby

KULIČKOVÉ PERO

Cena: $0.32 – $0.62

Minimální počet kusů: 100
Doba doručení: 30 – 45 dní

Koupit na Alibaba >

Také nejrůznější kancelářské potřeby své využití najdou vždy, ať už se má jednat o zásobu propisek do domácnosti či produkty určené k firemnímu potisku.

Alibaba nabízí propisky, kuličková pera, organizéry, držáky na vizitky a další produkty do kanceláře za skvělé ceny.

Jak nastavit e-shop Alibaba česky?

Již bylo zmíněno, že lze přepnout rozhraní e-shopu Alibaba do češtiny, díky čemuž mohou pohodlně brouzdat nabídkou i méně zdatní angličtináři. Jak na to?

Alibaba se neřadí mezi e-shopy, které by nastavení jazyka nabízely přímo na stránce pod tlačítkem Language. Takovým způsobem je možné nastavit například:

Alibaba mezi čínské e-shopy v češtině sice nepatří, nicméně přepnout rozhraní obchodu Alibaba do češtiny možné je. Stačí využít automatického překladače z angličtiny, který je součástí webového prohlížeče.

Uživatelům Google Chrome postačí kliknout pravým tlačítkem myši kdekoliv na stránce a vybrat možnost Přeložit do jazyka čeština. Od tohoto okamžiku je čínský e-shop Alibaba v češtině.

Uživatelé prohlížečů Opera a Mozilla Firefox si překladač mohou nainstalovat ve formě doplňku. Poté bude možné prohlížet veškeré cizojazyčné stránky včetně e-shopu Alibaba česky.

Publikováno: 09. 08. 2021

Štítky:

Česky

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang