AliExpress Lego – recenze – čínské lego

AliExpress Lego – recenze – čínské lego

Čínské e-shopy se setkávají s čím dál větší oblibou. AliExpress si své zákazníky získal především obrovskou nabídkou zboží za bezkonkurenční ceny. Někteří možná už zaznamenali, že na AliExpress je poslední dobou populární Lego. Jak Lego na AliExpress vyhledávat? Jaké jsou jeho ceny? A co říkají na Lego z AliExpress zkušenosti zákazníků?

AliExpress

AliExpress je jedním z největších a nejoblíbenějších čínských e-shopů. Nabídka AliExpress zahrnuje opravdu všechno možné – domácí potřeby, šperky, kosmetiku, elektroniku.

AliExpress.com - TOP produkty s dopravou zdarma

Více než 100 milionů výrobků na jednom místě, spolehlivá zákaznická podpora, atraktivní slevy i doprava zdarma. To vše jsou důvody, proč je AliExpress jedním z nejoblíbenějších e-shopů současnosti.

Začít nakupovat

Velmi oblíbené jsou na AliExpress boty a oblečení. Dále nabízí AliExpress hračky pro děti, kam mimo jiné patří také populární Lego z Číny.

Lego z AliExpress – čínské lego

Lego z AliExpress je jedna z nejvyhledávanějších skupin hraček na tomto tržišti. Nutno však podotknout, že pravé Lego AliExpress neprodává. Jedná se pouze o napodobeniny.

Ty zdařilejší bývají od originálního Lega téměř k nerozeznání. Čínské Lego je navíc pochopitelně dostupné za nižší ceny. Kostičky z AliExpress bývají navíc kompatibilní s těmi originálními. Napodobeniny klasického Lega prodává na AliExpress značka čínského lega LEPIN.

Je téměř k nerozeznání, na kterém obrázku je pravé Lego a na kterém napodobenina

Jak vyhledávat na AliExpress Lego

Jelikož se jedná o napodobeninu značkového zboží, je dostupné přes tzv. skrytý prodej. To v podstatě znamená, že stavebnice nebude oficiálně inzerována jako Lego.

Lego z Číny je možné vyhledávat buď pod heslem building blocks compatible with Lego, nebo postačí zadat LEGO, případně DUPLO. Hledat lze také přímo pod značkou LEPIN.

Nabídka Lega

Na AliExpress lze sehnat všechny možné stavebnice, často i napodobeniny těch, které nejsou na českém trhu vůbec k dostání. Čínské Lego dostupné na AliExpress není sice originálem, i tak si s ním však děti vyhrají.

Mezi kluky jsou oblíbená hlavně auta, letadla, motorky. Milovníkům aut lze objednat z AliExpress Lego trucks, neboli obrovská nákladní auta.

Pro koho jsou náklaďáky už příliš okoukané, může se podívat třeba na stavebnici tanku.

Nabídka však není omezená pouze na stavebnice pro kluky! Slečnám udělají radost třeba různé domečky či pohádkové edice. V nabídce se hojně vyskytují zámky z Disney pohádek, zejména z pohádky Ledové království (Frozen).

V nabídce jsou také napodobeniny z řady Lego friends, například tato nemocnice.

Pro menší děti je pak možné zakoupit na AliExpress Lego duplo. Kostičky jsou větší, nehrozí tedy nebezpečí spolknutí.

Není nutno kupovat pouze obrovské sady o spoustě dílků. Zakoupit se dají třeba pouze obyčejné kostičky.

V nabídce se objevují také jednotlivé figurky, například tato zvířátka.

Napodobeniny stavebnice Lega na AliExpressu prodává například značka LEPIN.
Prohlédnout nabídku stavebnic na AliExpressu je možné zde >

Balení

Zatímco klasické originální Lego se prodává v krabici, Lego z AliExpressu chodí obvykle zabalené pouze v igelitových pytlíčcích.

U některých nabídek má zákazník na výběr – stavebnici lze zakoupit v krabici či bez. Lego balené v krabici je však dražší, někdy třeba i o 10 dolarů.

Pokud člověk nekupuje Lego jako dárek, vyplatí se mu koupit zboží bez krabice. Je však důležité, aby si kupující ověřil dole v popisku produktu, zda je Lego dodáváno s krabicí či bez ní.

No original box = Lego bude dodáno bez krabice

Lego z Aliexpress – zkušenosti

Z internetových diskuzí vyplývají převážně pozitivní ohlasy. Většina se shoduje, že lego patří mezi věci, co se na AliExpress vyplatí koupit.

Zákazníci hodnotí kladně především kompatibilitu s klasickým Legem, nízké ceny a v neposlední řadě široký výběr. Na AliExpress jsou totiž k dostání edice, které se často na českém trhu vůbec neobjevují, zákazníci tedy ani nemají možnost zakoupit si originál.

Co se cen týče, jsou mnohem nižší než u klasického Lega. Na druhou stranu, u originálu člověk platí za značku, zatímco koupí kopie zákazník podporuje výrobu a prodej padělků – toto je však na uvážení každého jednotlivce.

Některé ze stavebnic, které se na AliExpressu prodávají, jsou kompatibilní s originálním Legem.
Prohlédnout zboží na AliExpressu je možné zde >

Platba a doprava na AliExpress

Jelikož je zboží zasíláno z Číny, podmínky pro platbu a dopravu se od českých e-shopů liší. Pro samotné dokončení nákupu je také nutná registrace na AliExpress.

Platba

Nákupy na AliExpress nelze platit dobírkou. Veškeré zboží je tedy nutno platit předem.

Nejjednodušší a nejrychlejší metodou je platba kartou online. Pro tento krok je nutné mít povolené platby na internetu.

Existují i další možnosti, jak platit na AliExpressu. Žádná z nich se však příliš nevyplatí. Internetová peněženka WebMoney má poměrně složitý systém, převod na účet a Western Union si zase účtují vysoké poplatky.

Platba kartou je však na AliExpressu bezpečná, nejedná se o žádný podvodný e-shop.

Pro nové zákazníky AliExpressu je přichystán slevový kupón se slevou $2 na jakékoliv zboží při nákupu nad $3.
Uplatnit slevu na AliExpressu je možné zde >

Doprava

Další výhodou je na AliExpress pošta zdarma. U některých balíčků (obvykle u menších, nižší hodnoty) končí sledování poté, co balíček opustí zemi původu.

Zda bude sledování dostupné si můžete zjistit už předem. Po kliknutí na AliExpressem nabízenou metodu doručení se zobrazí tabulka se všemi možnostmi.

✔ znamená, že je sledování dostupné po celou dobu.

Balíček nejčastěji doručuje Česká pošta. U dražších zásilek se někdy využívá doručení DHL. Kromě sledování zásilek DHL také za zákazníka zařídí proclení.

Jednou z velkých výhod AliExpressu je poštovné zdarma u většiny produktů.
Nakupovat na AliExpressu je možné zde >

Na co si dát při nákupu pozor?

Dá se říct, že AliExpress je bezpečný e-shop. I přes veškeré lákavé výhody s sebou nese nákup na AliExpressu určitá rizika. Která to jsou a jak se jim vyvarovat?

Delší dodací lhůta

Zboží z AliExpressu má pochopitelně delší dodací lhůtu než české e-shopy. Ač se může stát, že zboží dorazí třeba již za 14 dní, bývá to výjimečný případ. Běžná dodací lhůta se pohybuje mezi 30-60 dny. S tou musí zákazník počítat a v případě nákupu dárků proto objednávat s dostatečným předstihem.

Kvalita zboží

Na AliExpressu je k nalezení různé zboží v různé kvalitě. Zatímco jedna stavebnice by mohla kvalitou konkurovat originálu, druhá může být velké zklamání. Je proto důležité, aby si zákazník vždy přečetl recenze zákazníků pod daným produktem.

Většina recenzí bývá anglicky, není však problém použít překladač. Někteří zákazníci přidávají reálné fotografie produktu, takže si ostatní zákazníci mohou prohlédnout, jak zboží skutečně vypadá.

Kdo před napodobeninami dává přednost Legu originálnímu, může zabrousit do nabídky e-shopu či kamenných prodejen Sparkys. Firma Sparkys nabízí hračky včetně lega v té nejvyšší kvalitě, navíc pravidelně pořádá slevové akce a výprodeje, díky nimž lze značně ušetřit.

Lego od originálního výrobce za příznivé ceny lze získat také v Mrakyhraček či díky slevovému kupónu Legenio.

DPH a clo

V případě větších objednávek je nutno připočítat k ceně zboží také výdaje za DPH, případně za clo.

Povinnost platit DPH se vztahuje na zásilky od 22 EUR do 150 EUR. Výše DPH je v každém státě jiná. Pro Českou republiku je stanovena výše DPH na 21 % z celkové částky zboží. Tyto balíčky však není nutno proclít.

  • 0 – 22 € – bez DPH, bez cla
  • 22 – 150 € – DPH 21% z celkové částky (cena zboží + cena za dopravu)
  • > 150 € – DPH + clo

U zásilek dražších než 150 EUR se kromě DPH vyměřuje i cloHodnota cla není stanovena univerzálně, odvíjí se od typu zboží.

Prodejci na AliExpressu jsou s touto skutečností obeznámeni. Na balíček proto někdy uvedou nižší hodnotu objednávky, než jakou zákazník za zboží zaplatil. Některé balíčky jsou však projížděny rentgenem, celníci to tedy stejně poznají.

Koho by otázka cla zajímala podrobněji, může si přečíst článek o DPH a clu z Číny.

Publikováno: 17. 03. 2021

Štítky:

Recenze

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang