AliExpress – boty, jejich nabídka a ceny

AliExpress – boty, jejich nabídka a ceny

Obrovské virtuální tržiště, lákavé ceny a nekonečná nabídka zboží – to vše je AliExpress. Tento král mezi internetovými obchody je oblíbený u milionů zákazníků po celém světě. Milovníci nákupů na něj nedají dopustit. Na AliExpressu jsou totiž k mání stovky produktů různých kategorií. Jednou z nejoblíbenějších kategorií je oblečení, doplňky a boty. Jaké typy bot AliExpress nabízí? Za jakou cenu jsou k dostání? Jsou nějaká rizika nákupu bot z tohoto e-shopu?

AliExpress je králem internetových obchodů. Nabídka zboží AliExpressu je opravdu obrovská – na tomto internetovém portálu lze nalézt až 100 milionů výrobků. Jaké jsou nejoblíbenější kategorie zboží? Hodinky z AliExpressu, obaly a pouzdra, mobily z AliExpressu a hlavně oblečení a boty.

AliExpress.com - TOP produkty s dopravou zdarma

Více než 100 milionů výrobků na jednom místě, spolehlivá zákaznická podpora, atraktivní slevy i doprava zdarma. To vše jsou důvody, proč je AliExpress jedním z nejoblíbenějších e-shopů současnosti.

Začít nakupovat

Tento obchod je jedním z míst, kde lze najít levné oblečení z Číny. Dámské a pánské oblečení, doplňky a boty jsou kategorie, v nichž zákazníci nakupují velice často. Při nakupování oblečení z AliExpressu, a především plavek z AliExpressu, by měl ovšem být zákazník obezřetný. Velikosti na AliExpressu totiž neodpovídají evropskému číslování.

Značkové zboží na AliExpressu, resp. jejich padělky, se velmi často prodávají prostřednictvím tzv. skrytých odkazů na AliExpressu. „Značky“ od neoficiálních výrobců nelze nalézt přímo pod jejich oficiálním jménem, protože tak by byly vystaveny risku jejich smazání. Fake značkové oblečení lze vyhledávat prostřednictvím různých zkratek a zkomolenin.

TIP: Ještě více peněz při nákupu už tak levného oblečení lze ušetřit díky cashback portálům. Velké odměny nabízí cashback portál Tipli.cz, se kterým lze ušetřit opravdu hodně.

AliExpress nabízí u většiny produktů také dopravu zdarma.
Využít dopravu zdarma >

Boty z AliExpress – nabídka

Kategorie bot je jednou z oblíbených mezi zákazníky AliExpressu. Lze ji najít mezi ostatními kategoriemi v panelu po levé straně.

TIP: Originální značkové a kvalitní tenisky lze sehnat například na e-shopu Queens.cz.

 Kategorie bot je jednou z oblíbených mezi zákazníky AliExpressu.
Kategorie bot je jednou z oblíbených mezi zákazníky AliExpressu.

Jako první se při rozkliknutí kategorie zobrazí tzv. Bestsellers. Jedná se o zboží, v tomto případě boty, které jsou momentálně hitem na trhu. AliExpress na svém e-shopu uvádí následující nabídku bot:

 • Women’s Boots – dámské kozačky (či vyšší boty)
 • Women’s High Heels – boty na podpatku
 • Women’s Flats – dámské ploché boty
 • Women’s Vulcanized Shoes – dámské boty s vulkanizovanou podrážkou
 • Women’s Slippers – dámské pantofle
 • Men’s Boots – pánské boty (vyšší)
 • Men’s Casual Shoes – pánské neformální boty
 • Men’s Dress Shoes – pánské polobotky
 • Men’s Sandals – pánské sandály
 • Men’s Slippers – pánské pantofle
 • Famous Brands – známé značky
 • Modern Style – moderní styl
 • Casual Style – ležérní styl
 • Business Style – pracovní styl
 • Street Style – pouliční styl
 • Outdoor Shoes – boty na ven

AliExpress Dámské kozačky

V sekci Women’s Boots na AliExpress je možné najít krásné dámské boty na zimu. V nabídce jsou především černé kozačky, občas se ale najde i bílý či červený pár. Dámské kozačky jsou zde k mání se silnější podrážkou, s podpatkem i bez anebo s vysokým šněrováním.

Kozačky jsou zde k sehnání v průměru za $22. Některé modely se ale mohou vyšplhat i přes $50.

 V nabídce jsou především černé kozačky, je ale možné najít i barevnější páry.
V nabídce jsou především černé kozačky, je ale možné najít i barevnější páry.

Boty na podpatku

Nabídka bot AliExpressu je opravdu široká. Výjimkou není ani podkategorie dámských bot na podpatku. K sehnání jsou zde podpatky všech barev i stylů. Jsou zde velmi elegantní boty, které se hodí k večerním šatům. Najdou se zde ovšem i boty s nižším podpatkem vhodné do práce k saku.

Jsou zde nízké i vyšší podpatky, pohodlnější široké podpatky i úzké vysoké jehly. Milovnice bot si mohou vybrat z podpatků s pásky, řemínky, ozdobnými kameny či tlustou platformou.

Boty na podpatku jsou zde v průměru k sehnání opět kolem $22.

Na AliExpressu jsou k sehnání podpatky všech barev i stylů.
Na AliExpressu jsou k sehnání podpatky všech barev i stylů.

Následující tip AliExpress bot na podpatku obsahuje nejen důležité informace o oblíbeném výrobku, ale také recenze zákazníků, kteří si boty na podpatku z AliExpressu zakoupili.

Koupit

Tyto AliExpress boty na vysokém podpatku (výška uvedena cca 10,5 cm) a se špičatou špičkou, což jim dodává moderní a elegantní vzhled, jsou na AliExpressu kromě ve světle modrém provedení ke koupi také v barvě černé, bílé, šedé, žluté, růžové či červené – výběr je tedy opravdu pestrý.

Zákaznicím, které tyto boty zakoupily, se líbí jejich reálný vzhled i barva, některé nezklamala ani jejich kvalita či pohodlnost. Jiní kupující nebyli spokojeni s velikostí (dle některých příliš malá) nebo nedodáním objednaného zboží.

AliExpress nabízí pro nové zákazníky slevový kupón $2 při nákupu nad $3.
Využít slevový kupón >

Dámské ploché boty

V této sekci se nacházejí především kratší kotníkové boty pro dámy. Jsou zde k nalezení klasické pohodlné botasky či tenisky, ale i mnoho dalšího. Milovnice tzv. oxfordek si také přijdou na své. Tyto boty stále nevychází z trendu a jsou zde k nalezení i v jiném designu než je klasická černá.

V této kategorii se nachází i boty podobné balerínám. Sportovnější či veselé barevné, v této kategorii si vybere každá. Boty v této podkategorii jsou bez podpatků. Kdo hledá elegantnější jehly, musí do sekce Dámských podpatků.

Boty jsou zde k prodeji od $6 do $40.

 V této kategorii se nachází i boty podobné balerínám.
V této kategorii se nachází i boty podobné balerínám.

Dámské boty s vulkanizovanou podrážkou

Boty s vulkanizovanou podrážkou mají na AliExpressu svou vlastní sekci. Jedná se o metodu lepení vrstev podrážky, které se v peci zataví takzvanou vulkanizací. V této sekci dámské obuvi je možné najít zejména barevné boty s vyšší podrážkou. Jsou zde k nalezení ovšem i boty s nižší podrážkou a podstatně méně extravagantním designem.

Masivnější boty s tlustší podrážkou bývají podstatně dražší. Tyto boty se pohybují okolo $20. Boty s nižší podrážkou lze sehnat i o polovinu levněji.
Nakupovat boty na AliExpress >

 Vulkanizace je metoda lepení vrstev podrážky, které se zataví v peci.
Vulkanizace je metoda lepení vrstev podrážky, které se zataví v peci.

Dámské sandále

V kategorii dámských bot jsou k nalezení i sandále. Občas se v této podkategorii náhodně objevují i boty na vyšším podpatku či páskové střevíčky. Zákazník se proto musí řádně ujistit, aby omylem nekoupil něco jiného.

K nalezení jsou zde trendy sandále k sukni nebo pohodlnější sandále s tlustší podrážkou. Jak už to v obrovské nabídce na AliExpressu bývá, i v této sekci je k nalezení téměř vše.

Sandále na AliExpressu se pohybují od $6 do $35.
Nakupovat sandály na AliExpress >

V této kategorii se často objevují i boty na podpatku.
V této kategorii se často objevují i boty na podpatku.

Jako příklad AliExpress sandálů pro ženy lze uvést „Top seller“, tedy jedny z nejvíce prodávaných, sandály s leopardím vzorem.

Koupit

Tyto dámské AliExpress sandály, které svým střihem slibují komfort a pohodlí při nošení, se na e-shopu řadí mezi Top seller (nejlépe prodávané) – prodalo se více než 2 800 kusů.

Dostupné jsou kromě v oblíbeném leopardím provedení například také s žirafím či zebřím vzorem, v imitaci hadí kůže či v jednoduchých barvách jako je černá či hnědá.

Zákaznice, které si tyto komfortní AliExpress sandály objednaly, si oblíbily nejen jejich moderní vzhled, ale také naprosté pohodlí při nošení, skvělé ušití (např. nevyčnívají nitě) či podobnost s ilustračními vzory. Naopak negativního hodnocení se dočkala například velikost (dle některých příliš malá) nebo příliš „levný vzhled“.

Dámské pantofle

Zákaznice, které hledají pantofle a chlupaté papuče všeho druhu by neměly zapomenout na podkategorii dámských pantoflí. Jsou zde nalezení papuče všech stylů a barev. Jsou zde k sehnání elegantnější černé trendy pantofle, ale i tlusté pohodlné papuče na doma.

Cena záleží na stylu a designu boty. Ty nejlevnější pantofle se pohybují kolem $4. Dražší boty z této sekce se vyšplhají až k $20.
Nakupovat pantofle na AliExpressu >

TIP: Pohodlné dámské pantofle nabízí také boty Zoot.

V sekci dámských pantoflí jsou chlupaté boty a pohodlné papuče na doma.
V sekci dámských pantoflí jsou chlupaté boty a pohodlné papuče na doma.

Pánská obuv (Men’s Boots)

Do této sekce pánské obuvi spadají zejména vyšší boty nad kotník. Boty v této kategorii jsou spíše s tlustší podrážkou anebo teplejší na zimu. Boty v této kategorii nezahrnují příliš extravagantních designů. Nejčastějším stylem jsou zde klasické tmavé boty pro pány.

Občas se tato kategorie mírně prolíná s další kategorií, kterou jsou pánské neformální boty. I zde je tedy občas možné najít sportovnější botasky.

Průměrná cena za boty v této sekci se pohybuje kolem $22. Nejlevnější boty tu lze sehnat již od $9.
Nakupovat pánské boty na AliExpressu >

 Boty v této kategorii jsou spíše vyšší, teplejší boty s tlustší podrážkou.
Boty v této kategorii jsou spíše vyšší, teplejší boty s tlustší podrážkou.

Pánské neformální boty

AliExpress nabízí celou řadu bot i pro pány. V kategorii pánské neformální obuvi jsou k nalezení jak sportovní tenisky, tak elegantní polobotky. Najdeme zde boty s nízkou podrážkou, prodyšné boty vhodné pro běh ale i boty hodící se pro formálnější záležitosti.

Jsou zde boty bez tkaniček ale i klasické boty se šněrováním. K nalezení jsou zde i boty s vyšší podrážkou. V nich díky vysoké podrážce nebude zima ani o Vánocích. Nejčastějším modelem jsou zde klasické černé tenisky. Najdou se zde ovšem i extravagantnější kousky či boty s různými potisky.

Cena opět záleží především na designu boty. Průměrná cena se ovšem pohybuje kolem $20.

 Průměrná cena bot v této sekci se pohybuje kolem $20.
Průměrná cena bot v této sekci se pohybuje kolem $20.

Jako příklad neformální obuvi lze uvést oblíbené pánské sportovní tenistky určené k běhání.

Koupit

Oblíbené pánské atletické boty z AliExpressu určené především k běhu si na e-shopu vysloužily celých 5 hvězd hodnocení. Dostupné jsou kromě v černočerveném provedení v čistě černém, červeném nebo šedém.

I přes to, že dodání trvalo déle, než bylo uvedeno, tyto AliExpress sportovní boty si vysloužily nejvyšší možné hodnocení díky kvalitě, správné velikosti i pěknému vzhledu.

Pánské polobotky

Jak již název napovídá, v této kategorii je možné najít nejrůznější pánské polobotky. Kdo tedy hledá vhodnou obuv k obleku do práce, na ples či do restaurace, neměl by tuto kategorii přehlédnout.

K sehnání jsou klasické tmavé polobotky, ale i trendy barevnější boty, které je možné sladit s barvou motýlku či saka. Pánové zde najdou boty s prošíváním, kovovou špičkou, lesklé i matné.

Průměrná cena se opět pohybuje kolem $20. Dražší polobotky se zde vyšplhají až k $50.
Nakupovat polobotky na AliExpress >

 Průměrná cena bot v této podkategorii se pohybuje kolem $20.
Průměrná cena bot v této podkategorii se pohybuje kolem $20.

Pánské sandále

V podkategorii pánských sandálů jsou k nalezení otevřené boty pro pány, které jsou perfektní do parních letních dnů. Jsou zde i prodyšné boty podobné botám Crocs. Stejně jako v následující kategorii, i zde najdeme boty podobné pánským žabkám.

Nejlevnější boty v této sekci se pohybují okolo $3, ale ceny dosahují samozřejmě i výše. Pánové, kteří hledají pohodlné sandále do teplejšího počasí by tuto sekci neměli opominout.

 Nejlevnější boty v této sekci se pohybují okolo $3.
Nejlevnější boty v této sekci se pohybují okolo $3.

Následující tip pánských sandálů přináší informace ohledně jedněch z nejprodávanějších v pánské kategorii.

Koupit

Klasické pánské sandály z AliExpressu na léto se řadí mezi zdejší Top Seller – kupující překročili hranici 2 200. Dostupné jsou hned v několika barevných provedeních, například černé, modré, hnědé, zelené atd.

Kromě celkem rychlého dodání se zákazníkům líbí padnoucí velikosti a kvalita vzhledem k ceně. Některým však tyto sandále nedorazily nebo nepadly.

Pánské pantofle

Do sekce pánských pantoflí patří klasické pantofle na doma. Jsou zde boty vyrobené z gumy, které je možné použít i na pláži. K sehnání jsou zde ale i teplé papuče čistě na doma. AliExpress sem zařazuje i pánské žabky, které lze využít jak doma, tak venku.

Pánové zde mohou sehnat i originální, vtipné pantofle ve tvaru zvířecích tlap s drápy apod. Cena nejlevnějších pantoflí začíná na $4.

 Do sekce pánských pantoflí patří klasické pantofle na doma.
Do sekce pánských pantoflí patří klasické pantofle na doma.

Ostatní kategorie

Kromě klasického rozdělení na pánské a dámské boty má AliExpress ještě další kategorie v rámci obuvi. V těchto kategoriích jsou zahrnuty jak dámské, tak pánské boty.

V kategorii Famous Brands jsou k nalezení známé značky v rámci e-shopu AliExpress. Světové známé značky obuvi jako je Puma, Nike či Adidas zde nenajdeme. Pouze padělky těchto bot je možné najít pod jejich skrytými odkazy.

V kategorii Modern Style jsou zahrnuty boty, které jsou zrovna v módě. Často se zde objevují zejména trendy boty na podpatku či vysoké kozačky. V této kategorii se objevují spíše dámské než pánské boty.

Kategorie Casual Style zahrnuje velice ležérní styl bot. Objevují se tu především pánské boty. Tuto kategorii ovládají pohodlné botasky a tenisky s nízkou podrážkou. Ležérní polobotky lze najít například i u značky Weinbrenner.

V kategorii Business Style jsou k nalezení zejména pánské polobotky k obleku a dámská obuv do práce. Najdeme zde lodičky s nízkým podpatkem či tzv. Oxford shoes pro dámy a pracovní obuv pro pány.

Street Style přináší zejména vysoké šněrovací boty s tlustší podrážkou. Této kategorii kraluje černý design a objevují se zde i některé kozačky.

Kategorie Outdoor Shoes zahrnuje mix z předešlých kategorií. Spíše než obuv do přírody tedy zobrazuje veškeré boty, které lze nosit venku. Kdo hledá opravdu kvalitní sportovní boty, měl by navštívit e-shop Jack Wolfskin.

 • Famous Brands – známé značky
 • Modern Style – moderní styl
 • Casual Style – neformální obuv
 • Business Style – pracovní obuv
 • Street Style – pouliční styl
 • Outdoor Shoes – outdoorová obuv
AliExpress má opravdu neuvěřitelné množství zboží v jednotlivých kategoriích.
AliExpress má opravdu neuvěřitelné množství zboží v jednotlivých kategoriích.

Dětská obuv

AliExpress samozřejmě disponuje i širokou nabídkou dětské obuvi. Stačí do hlavního vyhledávání napsat heslo „kid’s shoes“ či „baby shoes“ pro ty úplně nejmenší. Poté se objeví boty pro děti i malá miminka.

I v této sekci jsou k nalezení různé druhy obuvi. Je zde možné sehnat malé botasky, baleríny, pantofle i vysoké teplé boty. Velmi populární jsou na AliExpressu boty se svítící podrážkou.

AliExpress disponuje i širokou nabídkou dětské obuvi.
AliExpress disponuje i širokou nabídkou dětské obuvi.

Porovnání cen s českými e-shopy

Pro ukázku je v následující sekci článku uvedeno srovnání cen některých vybraných druhů bot z AliExpressu s podobnými botami z českých e-shopů. Pro účely tohoto článku byly vybrány dva české e-shopy s oblečením a obuví:

 • Dámské kozačky

Jako první budou srovnány dámské kozačky podobného stylu. Byly vybrány vysoké černé kozačky na podpatku. Jak je vidět na spodním obrázku, tento typ kozaček je na portálu answear.cz k sehnání za 1 119 Kč po slevě.

Vysoké černé kozačky s podpatkem jsou na answear.cz k sehnání za 1119 Kč.
Vysoké černé kozačky s podpatkem jsou na answear.cz k sehnání za 1 119 Kč.

Téměř identický styl kozaček je na webu zoot.cz k sehnání za 2 199 Kč. Jak je na tom AliExpress?

 Vysoké černé kozačky s podpatkem jsou na zoot.cz k sehnání za 2199 Kč.
Vysoké černé kozačky s podpatkem jsou na zoot.cz k sehnání za 2 199 Kč.

Na AliExpressu je tento typ bot k sehnání zhruba za $29.6, což je v přepočtu asi 714 Kč. Cenově tedy kozačky vychází lépe, než při koupi na českých e-shopech. Poštovné je v tomto případě zdarma, takže ani to nemá na cenu vliv.

Koupit

Tyto AliExpress kozačky,v které si na e-shopu vysloužily celkem vysoké hodnocení (4.8 z 5), jsou kromě v černém provedení dostupné v několika dalších barvách – např. khaki,v tmavě či světle šedém nebo dokonce v červeném.

Zákaznice, které si tyto kozačky z AliExpressu zakoupily, byly spokojené především se správnou velikostí, kvalitou vzhledem k ceně bot či jejich samotným chic vzhledem. Negativní recenze se pod výrobkem týkaly především dlouhého trvání dodání nebo nedoručení.

 • Pánské domácí pantofle

Pro druhé srovnání byly vybrány boty z kategorie pánské obuvi. Konkrétně se jedná o obyčejné šedé pantofle na doma. Za kolik jsou takové boty k sehnání na českých e-shopech a kolik za ně člověk zaplatí na AliExpressu?

Na e-shopu answear.cz za tyto boty zákazník zaplatí 439 Kč po slevě.

 Šedivé pánské pantofle na doma jsou na answear.cz k sehnání za 439 Kč po slevě.
Šedivé pánské pantofle na doma jsou na answear.cz k sehnání za 439 Kč po slevě.

Na portálu zoot.cz za boty tohoto typu zákazník zaplatí 699 Kč. Bude AliExpress opět nejlevnější alternativou?

  Šedivé pánské pantofle na doma jsou na zoot.cz k sehnání za 699 Kč.
Šedivé pánské pantofle na doma jsou na zoot.cz k sehnání za 699 Kč.

AliExpress i v tomto cenovém srovnání kraluje nejnižší ceně. Tento typ pantoflí lze na tomto e-shopu zakoupit v přepočtu za 265-312 Kč. Doprava je opět zdarma, takže ta finální cenu nijak neovlivní.

Koupit

Pánské AliExpress domácí bačkory si lze na AliExpress e-shopu vybrat ze třech barevných provedení – černé, modré či šedé. Pohodlné nošení i v zimních měsících zajišťuje měkká a teplá vnitřní vložka.

Nepříliš časté negativní reakce na tyto AliExpress bačkory se týkají především neobdržení zásilky, pro některé zákazníky jsou také příliš těžké při nošení. Tyto negace jsou však téměř ztraceny v záplavě pochvalných recenzí na tento výrobek – zákazníkům se líbí jejich kvalita, příjemný i pohodlný materiál a rychlá komunikace prodejce.

TIP: Při nákupu na e-shopu Zoot lze také získat nějaké peníze zpět díky cashback portálům. Opět zde poslouží známý Tipli.cz. Využít lze také výhod mobilní aplikace AliExpress s názvem AliExpress Shopping App, mezi něž patří speciální slevové kupony. Pro ušetření ještě větší částky se hodí sledovat Zoot slevy a výprodeje.

Velmi širokou nabídkou bot za skvělé ceny jak pro ženy, muže nebo děti, disponuje módní internetový e-shop About You.

Rizika nákupu bot z AliExpressu

Jako při ostatních nákupech z Číny je třeba brát v potaz nižší kvalitu. Ve srovnání cen oproti českým e-shopům jednoznačně vítězí. Ovšem kdo nakupuje na čínských e-shopech se musí smířit s tím, že nízké ceně bude pravděpodobně odpovídat i kvalita.

Může se stát, že boty vydrží léta. Také se ale může stát to, že se vnitřní část boty začne brzy odlepovat nebo že začne praskat podrážka.

Může se také stát, že skutečné zboží, které má prodejce v úmyslu zákazníkovi poslat, neodpovídá nahrané fotografii. Z tohoto důvodu se vyplatí řádně číst uživatelské recenze a hodnocení prodejce. Zákazník by se neměl spokojit s hodnocením prodejce, které je nižší než 98 %.

Podle uživatelských recenzí zákazník pozná, zda zboží stojí za koupi či nikoliv. Napsat recenzi na AliExpress vůbec není složité. Recenze přitom mohou budoucím zákazníkům velmi pomoci.

Další věcí, na kterou by si měl dát zákazník pozor je, že v sekcích určitých bot se mohou objevit i boty, které patří do jiné kategorie. Např. v sekci Dámské sandále jsou uvedeny i některé boty, které se hodí spíše do sekce Boty na podpatku. Toto nepředstavuje stěžejní problém, je ale potřeba se ujistit, že zákazník kupuje opravdu to, co chce.

Publikováno: 29. 11. 2020

Štítky:

Slevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang