AliExpress hračky – pro děti, kluky, holky – recenze

AliExpress hračky – pro děti, kluky, holky – recenze

Čínský internetový portál AliExpress disponuje širokou nabídkou dětských hraček, které jsou levné a kvalitní. Vyhledat lze jak spousty plyšových hraček, tak i hračky určené výlučně pro miminka, holky nebo kluky. U většiny je ještě navíc poštovné zdarma. Jaké hračky na AliExpressu je možné najít a na kolik vychází cenově? Jak se dají hračky z AliExpressu zaplatit? To vše nabízí tento článek.

Na AliExpressu je možné vyhledat hračky dle různých kategorií. Je možné například zvolit hračky dle věku dítěte, materiálu hračky, barvy nebo podle toho, komu je hračka určená – holka, kluk nebo miminko. V rámci průběhu těhotenství po týdnech má nastávající maminka dost času nakupovat hračky pro miminko, a náležitě si to užívá.

AliExpress.com - TOP produkty s dopravou zdarma

Více než 100 milionů výrobků na jednom místě, spolehlivá zákaznická podpora, atraktivní slevy i doprava zdarma. To vše jsou důvody, proč je AliExpress jedním z nejoblíbenějších e-shopů současnosti.

Začít nakupovat

Pro vyhledání hraček je nutné dát do vyhledávače na AliExpressu výrazy, pod kterými lze hračky najít:

 • Stuffed Animals&Plush – Plyšové hračky na AliExpressu
 • Toys for boys/girls – Hračky pro kluky/holky
 • Electronic Toys – Elektronické hračky
 • Toys for babies – Hračky pro miminka
 • Learning&Education – Vzdělávací hračky
 • Puzzles&Games – Puzzle a hry

V případě, že zákazník neumí nebo nerozumí anglicky, je možné se orientovat dle obrázků hraček na AliExpressu. V tomto případě je nutné dávat pozor na klamavou reklamu. Pro překlad v případě neporozumění je možné použít překladač.

Veškeré hračky z AliExpressu je nutné objednávat s dostatečným časovým předstihem z důvodu několik týdnů trvajícího dodání hraček. Alternativou může být český e-shop Feedo, který dodává zboží do 2 dní od přijetí platby. Vybráno bylo 5 tipů hraček pro děti.

AliExpress také nabízí na většinu svých produktů dopravu zdarma.
Využít dopravu zdarma >

TIP: V e-shopu Sparkys lze objednávat hračky s velmi krátkou dodací lhůtou. Sparkys dbá zejména na vysokou kvalitu nabízeného zboží a pořádá pravidelné sezónní výprodeje, díky nimž lze za nákupy zboží pro děti značně ušetřit.

Hračky pro děti

Dětská magnetická stavebnice. Je vyrobena z plastu s magnety. Výrobce udává počet 46 dílků v balení. Stavebnice má zakulacené rohy. Rozvíjí dětskou představivost, fantazii a motoriku. Učí také děti trpělivosti. Je určena pro děti od 2 let.

Hodnocení produktu: 4,8 z 5. Stavebnici ohodnotilo již 1692 zákazníků, z nichž 218 připojilo i reálné fotografie. Zákazníci chválí především rychlost dodání a precizní zpracování stavebnice.

Plyšové hračky

 • Název: Bunny stuffed soft toy
 • Cena: 5.98 $ – 20.30 $ / 138 – 467 Kč, dle vybrané velikosti
 • Doprava do ČR zdarma
 • Doba doručení: 20 – 40 dní

Dětský populární plyšový králík. Je vyroben z plyše. Výrobce udává 3 velikosti – 30 cm, 50 cm nebo 70 cm. Králík je určen pro děti od 3 let. K dispozici je ve 3 barevných variantách – bílá, šedá a růžová.

Hodnocení produktu: 5 z 5. Plyšového králíka ohodnotilo zatím 163 zákazníků, z nichž 30 připojilo k hodnocení i reálné fotografie. Zákazníci chválí především rychlost dodání a kvalitu hračky.

AliExpress nabízí pro nové zákazníky slevový kupón $2 při nákupu nad $3.
Využít slevový kupón >

Hračky pro kluky

Dětská elektrická vrtačka s destičkami a šroubky pro vytvoření vlastních tvarů a barevných kombinací. Hračka je vyrobena z plastu a je určena pro děti od 3 let. Rozvíjí dětskou motoriku a fantazii a napomáhá k dalšímu rozvoji malých kutilů.

Hodnocení produktu: 4,9 z 5. Elektrickou vrtačku ohodnotilo 405 zákazníků, z nichž 46 připojilo k hodnocení i reálné fotografie hračky. Zákazníci u této AliExpress dětské hračky chválí především rychlost dodání, pečlivost zabalení proti rozbití a kvalitu zpracování produktu.

Hračky pro holky

Panenky Anna a Elsa. Jsou vyrobené z plastu. Výrobce uvádí velikost panenky 30 cm. Panenky jsou zabaleny společně v originální krabici Ledové království jako v hračkářství. Součástí balení je i sněhulák Olaf. Jsou určeny pro holky od 6 let.

Hodnocení produktu: 4,6 z 5. Panenky zatím ohodnotilo 71 zákazníků, z nichž 10 připojilo i reálné fotografie produktu. Zákazníci chválí především rychlost dodání, vzhled panenek, neponičenou krabici a kvalitu panenek.

Komu by výběr hraček na AliExpressu nestačil, může se podívat hračky z Wishe, dalšího čínského e-shopu.

Hračky pro miminka

 • Název: Balls for Newborn
 • Cena: 3.55 $ / 82 Kč
 • Doprava do ČR zdarma
 • Doba doručení: 19 – 50 dní

Plastový měkký míček s dírami, které jsou vhodné pro lepší uchopení. Je vyrobený z měkkého plastu, který je vhodný ke kousání. Výrobce uvádí velikost 11 cm. Míček rozvíjí jemnou motoriku dětí a rozšiřuje barevné spektrum. Je vhodný i pro děti, které se učí lézt nebo chodit. Je určen pro děti od narození.

TIP: Hračky a potřeby pro ty nejmenší lze sehnat také na e-shopu Bambule.cz.

Hodnocení produktu: 4,7 z 5. Míček zatím ohodnotilo 81 zákazníků, z nichž pouze 4 připojili reálné fotografie. Zákazníci chválí především rychlost dodání, kvalitní zpracování výrobku, hezké a výrazné barvy.

TIP: Široký sortiment hraček a zboží pro děti všech věkových kategorií nabízí e-shop Mrakyhraček.

Jak hračky zaplatit?

Způsobů plateb na AliExpressu je mnoho. Jedním ze způsobů je zaplatit hračky přímo kartou v aplikaci nebo na webových stránkách. Jedná se i o nejbezpečnější způsob platby. Je možné platit kreditní i debetní kartou. Podporovány jsou karty MasterCard, Visa a Maestro. Před samotnou platbou je ovšem nutné, aby si držitel karty zkontroloval, zda má povolené platby přes internet.

Je možné platit i prostřednictvím internetové peněženky WebMoney. Pro plné využití je nutné stáhnout do počítače speciální program. Tento způsob platby je nejvíce oblíbený v Rusku.

AliExpress nabízí i platbu klasickým bankovním převodem. Je zde ovšem riziko účtování vysokých poplatků ze strany bankovní instituce. Objednávat zboží z Číny na dobírku nelze z důvodu nepřevzetí zásilky adresátem nebo ztráty zásilky.

Clo a DPH u zásilek

Výhoda AliExpressu je poštovné zdarma u většiny zásilek. Platí zde ale pravidlo, které se týká DPH a cla z Číny pro vývoz ze třetích zemí. DPH a clo z AliExpressu se odvíjí od celkové částky zásilky.

 • Pokud je hodnota zásilky do 22 €, clo ani DPH se neplatí
 • V případě, že je celková částka zásilky vyšší než 22 € a nižší než 150 €, je nutné zaplatit DPH ve výši 21%
 • U zásilek, které převyšují celkovou částku 150 € je nutné zaplatit DPH i clo.

Vzhledem k uvedené výši poplatků za clo a DPH se určitě vyplatí mít na paměti, aby nákup nepřesáhl 22 € a případnou cenově vyšší zásilku rozdělit na více objednávek.

Tyto podmínky ohledně cla a DPH platí i pro zboží, které je objednané přes skryté odkazy na AliExpressu.

Rizika spojená s nákupem

AliExpress má dlouhé dodací lhůty, proto je nutné objednávat zboží s velkým časovým předstihem. Většina čínských e-shopů poskytuje zákazníkům do zprávy sledovací číslo zásilky, což umožní sledování zásilky z Číny. AliExpress doručuje i přepravní službou DHL, která také nabízí sledování zásilky DHL, ovšem tento způsob přepravy se již platí.

Veškeré čínské e-shopy jsou v anglickém jazyce, případně v jiných jazycích. Českým zákazníkům může být tedy překážkou, že není dostupný v češtině. Výjimku ovšem tvoří český AliExpress nebo například obchody DealExtreme, GearBest či LightInTheBox, u kterých je možné nastavit češtinu a ceny se automaticky převádějí na koruny.

Dát si pozor je určitě na místě i v případě nákupu značkového zboží z AliExpressu. Pokud jsou produkty nabízené za neobvykle nízkou cenu, s velkou pravděpodobností se bude jednat o padělky.

Publikováno: 22. 02. 2021

Štítky:

RecenzeSlevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang