Poštovné zdarma na AliExpressu

Poštovné zdarma na AliExpressu

Při nákupech na českých i zahraničních e-shopech většinou každý nakupující řeší cenu za dopravu. Platba za poštovné může nákup značně prodražit. Zatímco u českých e-shopů se poštovné pohybuje v desítkách korun, například na čínském AliExpressu se u většiny zboží za dopravu vůbec nic neplatí. Jak je to možné? Platí poštovné za zboží z AliExpressu nějaká pravidla?

Zdá se skoro neskutečné, že při objednávce z českého e-shopu zaplatí nakupující za poštovné mnohdy i přes sto korun. A vůbec nezáleží na tom, že zásilka putuje jen několik kilometrů.

AliExpress.com - TOP produkty s dopravou zdarma

Více než 100 milionů výrobků na jednom místě, spolehlivá zákaznická podpora, atraktivní slevy i doprava zdarma. To vše jsou důvody, proč je AliExpress jedním z nejoblíbenějších e-shopů současnosti.

Začít nakupovat

O to zvláštnější je fakt, že za poštovné u většiny zboží z čínského e-shopu AliExpress nezaplatí nakupující ani korunu. Přitom se balík při cestě k adresátovi toulá přes půl světa. Jak je to možné?

AliExpress – poštovné zdarma díky dotacím

Vysvětlení je víc než jednoduché. Čína totiž patří k těm největším exportérům na celém světě. Každý se může zamyslet, kde všude viděl známé Made in China. Příjmy, které z exportu pro Čínu plynou, jsou nepředstavitelné. Čínská vláda proto vývoz značně podporuje a jako formu podpory zvolila dotace na dopravu.

U naprosté většiny zboží z AliExpressu tak lze najít tzv. free shipping. Podle tohoto kritéria se dá také zboží vyhledávat. Nutno ale říct, že i v případě, kdy je vyžadována platba poštovného, se nejedná o vysoké částky. Doprava z AliExpressu obvykle stojí jen pár dolarů.

Nicméně proč hradit cokoliv navíc, když to samé zboží se na AliExpressu bude nacházet pravděpodobně i s poštovným zdarma? Rozdíl bude je ten, že ho bude nabízet jiný prodejce.

Na jaké zboží nabízí AliExpress poštu zdarma? Opravdu prakticky na všechno, včetně nejčastěji hledaných produktů:

AliExpress nabízí dopravu zdarma na většinu svých produktů.
Využít dopravu zdarma >

Poštovné zdarma, ale pozor na clo a DPH

Poštovné zdarma na AliExpressu je sice příjemným benefitem, nicméně cenu za objednávku může ještě značně navýšit platba cla a DPH za zboží z Číny. DPH se od roku 2021 platí u všech zásilek bez ohledu na jejich hodnotu. U zásilek nad 150 eur se platí také clo.

S proclením může kupujícímu z Česka pomoci Česká pošta, kterou může k tomuto úkonu zplnomocnit. U dražších zásilek z AliExpressu se vyplatí zvolit jako způsob dopravy DHL. Za to si sice člověk také připlatí, ale zároveň mu DHL je schopno vyřídit i zmiňované proclení.

V roce už 2023 platí nová smlouva mezi AliExpressem a Českou poštou. Tato smlouva slibuje doručení zásilek již do 10 dnů a jejich odesílání z Belgie, což znamená nulové clo i DPH.

Balíky z Číny s hodnotou vyšší než 150 eur podléhají povinnosti projít proclením.

Clo a DPH může zásilku prodražit, existují však i způsoby, jak ušetřit. Při nákupu lze využít například cashback portál, který část ze zaplacených peněz nakupujícímu vrátí zpět. Tipli.cz nabízí cashback až do výše 10 %.

Další způsob, jak při objednávce ušetřit, je nakupování v průběhu AliExpress Day. Jedná se o zcela unikátní slevový festival, díky kterému lze nakoupit zboží až se 70% slevou.

Jak platit na AliExpressu?

Platbu poštovného na AliExpressu není nutné ve většině případů řešit. Samotnou objednávku je ovšem nutné pochopitelně zaplatit vždy a asi každý ví, že dobírka u čínských e-shopů není možná. AliExpress vyžaduje peníze předem.

Není se však čeho bát. AliExpress nepatří mezi podvodné e-shopy, a i kdyby zaplacené zboží nedorazilo, má velice kvalitní zákaznický servis a reklamace řeší velice efektivně.

Jak tedy probíhá úhrada za zboží na AliExpressu? Nejbezpečnější a zároveň nejsnadnější způsob nabízí platba kartou. Celý proces funguje prakticky stejně, jako když se kartou platí za zboží v českém e-shopu. Kdo chce a nakupuje na AliExpressu často, může si dokonce kartu do svého zákaznického účtu na AliExpressu uložit.

AliExpress nabízí pro nové zákazníky slevový kupón $2 při nákupu nad $3.
Využít slevový kupón >

V nabídce platebních metod AliExpressu je i klasický mezibankovní převod. Využít může nakupující také služby Western Union nebo WebMoney. Naopak k dispozici není jinak velmi oblíbený PayPal.

Publikováno: 27. 11. 2020

Štítky:

Slevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang