Nejlepší čínské e-shopy – který je nejlevnější?

Nejlepší čínské e-shopy – který je nejlevnější?

Nakupování na čínských e-shopech se stává čím dál tím oblíbenější. Široká nabídka zboží od kuchyňských potřeb přes oblečení, až po elektroniku a příslušenství. Další výhodou je nízká cena produktů a obchody často nabízí dopravu zdarma. Který z čínských e-shopů je nejlepší? Jaký je nejlevnější čínský e-shop?

Čínských e-shopů existuje mnoho a ne všechny jsou důvěryhodné. Proto je důležité dát pozor, na kterém e-shopu zákazník nakupuje a nejlépe si do předem prověřit. Jak poznat podvodný e-shop? Existuje mnoho způsobů, jak e-shop ověřit. Nejjednodušší variantou je, vybrat si známější a již ověřený e-shop.

Na čínských e-shopech lze ušetřit i díky slevovým kupónům. AliExpress nabízí pro nové zákazníky slevový kupón $2 při nákupu nad $3.
Využít slevový kupón >

Jedním z vodítkem mohou být podezřele nízké ceny. Ačkoli to může být zavádějící pro nováčky, kteří na čínských e-shopech nikdy nenakupovali. Ceny zboží se jim mohou zdát neuvěřitelně nízké i v ověřeném e-shopu.

Cena, kterou zákazník zaplatí za zboží je kolikrát mnohonásobně nižší, než jakou by zaplatil v Čechách. A to včetně dopravy domů. Spousta e-shopů totiž má dopravu zdarma nebo pouze za malý poplatek.

Dopravu zdarma nabízí také galerie Lunzo, která nákupy z čínských e-shopů zprostředkovává. Zákazníci se však, často ptají, zda je Lunzo podvod. S jistotou je možné říci, že se o podvod nejedná. Spousta lidí má však s tímto e-shopem negativní zkušenost, o čemž vypovídají Lunzo recenze.

Jedním z oblíbených čínských e-shopů je také LightInTheBox, který se svou nabídkou zboží podobá známějšímu AliExpressu nebo Wishi. Velkou výhodou tohoto obchodu je poštovné zdarma.
Přejít do obchodu LightInTheBox je možné zde >

Jaký je nejlepší čínský e-shop? A jaký je nejlevnější čínský e-shop? Nejlevnější rozhodně nemusí znamenat nejlepší. Často tomu bývá naopak. Jak skloubit nejnižší cenu produktu i dopravy a zároveň obdržet kvalitní zboží? Nejlepší je vhodný výběr e-shopu, který zákazníkovi, nejen cenově, vyhovuje. Češi si oblíbili především tyto čínské e-shopy:

Jedním z důvodů je nepochybně to, že jsou přeloženy i do češtiny. To umožní jednoduchý nákup i pro zákazníky, kteří nejsou jazykově vybaveni. Bohužel čínské e-shopy zatím nenabízí možnost komunikace se zákaznickou podporou v češtině, tedy kromě Wishe.

Další oblíbené čínské e-shopy

Jako další oblíbené čínské e-shopy patří Temu nebo LightInTheBox.

Temu a LightInTheBox jsou čínské platformy elektronického obchodu, které nabízejí širokou škálu produktů za konkurenceschopné ceny. Mají mnoho společných rysů, ale mezi oběma platformami jsou také některé zásadní rozdíly.

Obě platformy nabízejí širokou škálu produktů v různých kategoriích, včetně oblečení a doplňků, elektroniky, domácích potřeb, nábytku a dalších.

Navíc tyto platformy jsou známé svými nízkými cenami, které jsou často nižší než u konkurence. Toho je dosaženo tím, že produkty odebírají přímo od výrobců a eliminují zprostředkovatele.

AliExpress

AliExpress nabízí přes 100 milionů výrobků a jejich cena je opravdu nízká. Kromě oblíbených krytů na mobil z AliExpressu či dalších doplňků k mobilním telefonům či jiným zařízením, je zde k sehnání téměř jakékoli zboží

Rozhodně by se dalo říci, že AliExpress patří mezi nejlepší čínské internetové obchody. A to jak svou důvěryhodností, tak nízkými cenami. U většiny prodejců je navíc doprava zdarma nebo maximálně za malý poplatek.

Pro srovnání se na AliExpress dá pořídit kryt na telefon s malbou Zrození Venuše od Sandra Botticelliho na všechny typy iPhonů již za 37,29 Kč. Navíc s dopravou zdarma a doručení do 6 týdnů. V nabídce od stejného prodejce jsou i kryty s jinými uměleckými díly a navíc někdy doplněné vtipným komentářem.

V poslední době se opět začínají objevovat motivy různých uměleckých děl, jedním z motivů je právě Zrození Venuše, která má symbolizovat lásku, znovuzrození, plodnost či duchovní vášeň.

Wish

Největší výhodou Wishe je možnost nákupu i celé komunikace při nákupu či reklamaci v češtině. Proto češi často volí nákup na Wish, jelikož také je uživatelsky příjemný a přehledný. Dokonce některé produkty nabízí „zdarma“, zákazník uhradí pouze poštovné.

Nevýhodou je placení poštovného na Wish, narozdíl od ostatních e-shopů, které mívají poštovné z Číny zdarma. Některé produkty jsou zde dražší než v ostatních e-shopech, kolikrát mají i velmi vysoké ceny, pokud chce zákazník doručit zboží expresně.

Expresní doručení sice může stát i několik set korun, zákazník však může mít objednané zboží doma již do jednoho týdne.

Téměř totožný kryt, jako z AliExpressu – s Botticelliho obrazem Zrození Venuše, avšak navíc s vtipným komentářem, se na Wish dá koupit pouze od jednoho prodejce a navíc je kryt mnohem dražší.

Cena krytu je 84 Kč, byť ve vyhledávání se udává „zdarma“, že zákazník zaplatí pouze poštovné. Cena poštovného navíc činí 85 Kč. Doručení u tohoto produktu má být od 3 do 6 týdnů, což může potěšit, pokud zákazník na kryt spěchá – Wish zpravidla posílá produkty dříve než AliExpress.

Kryt z Wishe s Botticelliho Venuší a komentářem „Nemám, co si obléci“, tento kryt se dá pořídit nejen na Wish.com.

Gearbest

Sortiment na Gearbest je také rozsáhlý, byť se zaměřuje především na prodej elektroniky a příslušenství. Co koupit na Gearbest? Zákazníci zde často vyhledávají nejnovější technologické vychytávky či elektronické výrobky za velmi nízké ceny a zároveň mají s produkty dobré zkušenosti.

Pro nově registrované uživatele navíc nabízí na první objednávku mnoho slevových kuponů. Kromě toho často pořádá i slevové akce na různé druhy zboží. Dále může zákazník ušetřit pomocí cashback portálu Tipli.cz, z každého nákupu pak může dostat až 1,5 % zaplacené částky zpět.

Za částku okolo 3000 Kč si může kdokoli koupit domů svou 3D tiskárnu a tvořit tak doma cokoli.

Jedním z produktů, bez kterého se již mnozí neobejdou a který se na Gearbest dá sehnat ve velmi dobré kvalitě a za nízké ceny jsou například i powerbanky. Ty se hodí především při cestování, kdy není možné napájet mobilní telefon ze sítě.

Co se týče zmiňovaných krytů na mobilní telefony, tak ty jsou zde o něco dražší než například na AliExpressu. Navíc Gearbest nabízí menší výběr a pro milovníky umění či moderních trendů bude špatnou zprávou, že zde jsou především kryty s jednodušším designem.

Kryty jsou často jednobarevné či s decentními motivy. Výjimkou je například tento kryt s malbou Alenky v Říši divů:

Kryt s Alenkou v Říši divů se ve vyhledávání objevil až ke konci, Gearbest nabízí spíše levnou elektroniku než velký výběr krytů na telefon. Navíc narozdíl od AliExpressu je zpoplatněná doprava – ta je však stále nižší než u Wish.

DealExtreme

DealExtreme je další z prověřených čínských e-shopů a nabízí, stejně jako ostatní e-shopy, velký výběr zboží. Lze zde pořídit například neznačkovou elektroniku za nízké ceny, kosmetiku či osvětlení do domácnosti. Avšak největší výběr je zde právě z elektroniky a příslušenství.

Rovněž pro nově registrované zákazníky nabízí slevy na první nákup. Čím více zákazník utratí peněz za první nákup, tím větší slevu může získat. Kromě slevy pro nové zákazníky jsou zde k nalezení „bleskové akce“, kde je již tak levné zboží, ještě více zlevněno, ale jen po určitou dobu.

Vzhledem k tomu, že český překlad stránky DealExtreme je pouze strojový, může být složitější pro zákazníka najít nějaké konkrétní zboží. Pro zákazníky, kteří rozumí anglicky, je proto lepší ponechat stránku v anglickém jazyce.

Nabídka krytů je obdobně jako na Geabestu méně pestrá než například na AliExpressu, Alibabě či Wishi. Avšak kryty jsou levnější oproti Gearbestu a cenově podobné s některými produkty na Wishi nebo AliExpressu.

Pestrobarevné kryty, které nadchnou milovníky abstraktního umění, cena se pohybuje okolo 40 Kč za kus a poštovné je zdarma, navíc doba doručení je kratší než u ostatních e-shopů.

Závěrem

Čínský nejlevnější internetový obchod je pravděpodobně AliExpress, nejvíce však záleží jaké zboží zákazník shání. Podle toho by měl zvážit i výběr čínského e-shopu, aby vyhovoval jeho požadavkům.

Wish bude vyhovovat zákazníkům, kteří neovládají žádný světový jazyk a mají strach, jak by případně vyřídili reklamaci či jinou komunikaci se zákaznickou podporou.

Zatímco AliExpress lze zařadit mezi nejoblíbenější čínské e-shopy vůbec, Zaful je oblíbený u zákazníků, kteří preferují obchody primárně zaměřené na módu.
Prohlédnout nabídku Zaful je možné zde >

Na AliExpressu se dají najít produkty za neuvěřitelně nízké ceny, ovšem značková či neznačková elektronika se dá pořídit výhodněji na Gearbest či DealExtreme.

Nelze tedy jednoznačně říci, který čínský e-shop je nejlevnější. Mezi nejrozšířenější a nejpopulárnější určitě lze zařadit AliExpress, který ostatní e-shopy v mnoha ohledech předčí, avšak žádný ze zmiňovaných e-shopů rozhodně není předražený či nedůvěryhodný.

Nákupy z Číny se vždy vyplatí, cena produktů je vždy nízká, ať si zákazník vybere jakýkoli z prověřených e-shopů. Cena se na jednotlivých e-shopech může lišit, ale záleží na požadovaném produktu a často i na slevové akci, kterou zrovna daný e-shop nabízí. Obecně se však nejlevnější produkty dají najít na AliExpressu.

Publikováno: 11. 05. 2021

Štítky:

Slevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang