Nejlepší čínské e-shopy – který je nejlevnější?

Nejlepší čínské e-shopy – který je nejlevnější?

Nakupování na čínských e-shopech se stává čím dál tím oblíbenější. Široká nabídka zboží od kuchyňských potřeb přes oblečení, až po elektroniku a příslušenství. Další výhodou je nízká cena produktů a obchody často nabízí dopravu zdarma. Který z čínských e-shopů je nejlepší? Jaký je nejlevnější čínský e-shop?

Čínských e-shopů existuje mnoho a ne všechny jsou důvěryhodné. Proto je důležité dát pozor, na kterém e-shopu zákazník nakupuje a nejlépe si do předem prověřit. Jak poznat podvodný e-shop? Existuje mnoho způsobů, jak e-shop ověřit. Nejjednodušší variantou je, vybrat si známější a již ověřený e-shop.

Na čínských e-shopech lze ušetřit i díky slevovým kupónům. AliExpress nabízí pro nové zákazníky slevový kupón $2 při nákupu nad $3.

Využít slevový kupón >

Jedním z vodítkem mohou být podezřele nízké ceny. Ačkoli to může být zavádějící pro nováčky, kteří na čínských e-shopech nikdy nenakupovali. Ceny zboží se jim mohou zdát neuvěřitelně nízké i v ověřeném e-shopu.

Cena, kterou zákazník zaplatí za zboží je kolikrát mnohonásobně nižší, než jakou by zaplatil v Čechách. A to včetně dopravy domů. Spousta e-shopů totiž má dopravu zdarma nebo pouze za malý poplatek.

Dopravu zdarma nabízí také galerie Lunzo, která nákupy z čínských e-shopů zprostředkovává. Zákazníci se však, často ptají, zda je Lunzo podvod. S jistotou je možné říci, že se o podvod nejedná. Spousta lidí má však s tímto e-shopem negativní zkušenost, o čemž vypovídají Lunzo recenze.

Jedním z oblíbených čínských e-shopů je také LightInTheBox, který se svou nabídkou zboží podobá známějšímu AliExpressu nebo Wishi. Velkou výhodou tohoto obchodu je poštovné zdarma.

Přejít do obchodu LightInTheBox je možné zde >

Jaký je nejlepší čínský e-shop? A jaký je nejlevnější čínský e-shop? Nejlevnější rozhodně nemusí znamenat nejlepší. Často tomu bývá naopak. Jak skloubit nejnižší cenu produktu i dopravy a zároveň obdržet kvalitní zboží? Nejlepší je vhodný výběr e-shopu, který zákazníkovi, nejen cenově, vyhovuje. Češi si oblíbili především tyto čínské e-shopy:

Jedním z důvodů je nepochybně to, že jsou přeloženy i do češtiny. To umožní jednoduchý nákup i pro zákazníky, kteří nejsou jazykově vybaveni. Bohužel čínské e-shopy zatím nenabízí možnost komunikace se zákaznickou podporou v češtině, tedy kromě Wishe.

AliExpress

AliExpress nabízí přes 100 milionů výrobků a jejich cena je opravdu nízká. Kromě oblíbených krytů na mobil z AliExpressu či dalších doplňků k mobilním telefonům či jiným zařízením, je zde k sehnání téměř jakékoli zboží

Rozhodně by se dalo říci, že AliExpress patří mezi nejlepší čínské internetové obchody. A to jak svou důvěryhodností, tak nízkými cenami. U většiny prodejců je navíc doprava zdarma nebo maximálně za malý poplatek.

Pro srovnání se na AliExpress dá pořídit kryt na telefon s malbou Zrození Venuše od Sandra Botticelliho na všechny typy iPhonů již za 37,29 Kč. Navíc s dopravou zdarma a doručení do 6 týdnů. V nabídce od stejného prodejce jsou i kryty s jinými uměleckými díly a navíc někdy doplněné vtipným komentářem.

V poslední době se opět začínají objevovat motivy různých uměleckých děl, jedním z motivů je právě Zrození Venuše, která má symbolizovat lásku, znovuzrození, plodnost či duchovní vášeň.

Wish

Největší výhodou Wishe je možnost nákupu i celé komunikace při nákupu či reklamaci v češtině. Proto češi často volí nákup na Wish, jelikož také je uživatelsky příjemný a přehledný. Dokonce některé produkty nabízí „zdarma“, zákazník uhradí pouze poštovné.

Nevýhodou je placení poštovného na Wish, narozdíl od ostatních e-shopů, které mívají poštovné z Číny zdarma. Některé produkty jsou zde dražší než v ostatních e-shopech, kolikrát mají i velmi vysoké ceny, pokud chce zákazník doručit zboží expresně.

Expresní doručení sice může stát i několik set korun, zákazník však může mít objednané zboží doma již do jednoho týdne.

Téměř totožný kryt, jako z AliExpressu – s Botticelliho obrazem Zrození Venuše, avšak navíc s vtipným komentářem, se na Wish dá koupit pouze od jednoho prodejce a navíc je kryt mnohem dražší.

Cena krytu je 84 Kč, byť ve vyhledávání se udává „zdarma“, že zákazník zaplatí pouze poštovné. Cena poštovného navíc činí 85 Kč. Doručení u tohoto produktu má být od 3 do 6 týdnů, což může potěšit, pokud zákazník na kryt spěchá – Wish zpravidla posílá produkty dříve než AliExpress.

Kryt z Wishe s Botticelliho Venuší a komentářem „Nemám, co si obléci“, tento kryt se dá pořídit nejen na Wish.com.

Gearbest

Sortiment na Gearbest je také rozsáhlý, byť se zaměřuje především na prodej elektroniky a příslušenství. Co koupit na Gearbest? Zákazníci zde často vyhledávají nejnovější technologické vychytávky či elektronické výrobky za velmi nízké ceny a zároveň mají s produkty dobré zkušenosti.

Pro nově registrované uživatele navíc nabízí na první objednávku mnoho slevových kuponů. Kromě toho často pořádá i slevové akce na různé druhy zboží. Dále může zákazník ušetřit pomocí cashback portálu Tipli.cz, z každého nákupu pak může dostat až 1,5 % zaplacené částky zpět.

Za částku okolo 3000 Kč si může kdokoli koupit domů svou 3D tiskárnu a tvořit tak doma cokoli.

Jedním z produktů, bez kterého se již mnozí neobejdou a který se na Gearbest dá sehnat ve velmi dobré kvalitě a za nízké ceny jsou například i powerbanky. Ty se hodí především při cestování, kdy není možné napájet mobilní telefon ze sítě.

Co se týče zmiňovaných krytů na mobilní telefony, tak ty jsou zde o něco dražší než například na AliExpressu. Navíc Gearbest nabízí menší výběr a pro milovníky umění či moderních trendů bude špatnou zprávou, že zde jsou především kryty s jednodušším designem.

Kryty jsou často jednobarevné či s decentními motivy. Výjimkou je například tento kryt s malbou Alenky v Říši divů:

Kryt s Alenkou v Říši divů se ve vyhledávání objevil až ke konci, Gearbest nabízí spíše levnou elektroniku než velký výběr krytů na telefon. Navíc narozdíl od AliExpressu je zpoplatněná doprava – ta je však stále nižší než u Wish.

DealExtreme

DealExtreme je další z prověřených čínských e-shopů a nabízí, stejně jako ostatní e-shopy, velký výběr zboží. Lze zde pořídit například neznačkovou elektroniku za nízké ceny, kosmetiku či osvětlení do domácnosti. Avšak největší výběr je zde právě z elektroniky a příslušenství.

Rovněž pro nově registrované zákazníky nabízí slevy na první nákup. Čím více zákazník utratí peněz za první nákup, tím větší slevu může získat. Kromě slevy pro nové zákazníky jsou zde k nalezení „bleskové akce“, kde je již tak levné zboží, ještě více zlevněno, ale jen po určitou dobu.

Vzhledem k tomu, že český překlad stránky DealExtreme je pouze strojový, může být složitější pro zákazníka najít nějaké konkrétní zboží. Pro zákazníky, kteří rozumí anglicky, je proto lepší ponechat stránku v anglickém jazyce.

Nabídka krytů je obdobně jako na Geabestu méně pestrá než například na AliExpressu, Alibabě či Wishi. Avšak kryty jsou levnější oproti Gearbestu a cenově podobné s některými produkty na Wishi nebo AliExpressu.

Pestrobarevné kryty, které nadchnou milovníky abstraktního umění, cena se pohybuje okolo 40 Kč za kus a poštovné je zdarma, navíc doba doručení je kratší než u ostatních e-shopů.

Závěrem

Čínský nejlevnější internetový obchod je pravděpodobně AliExpress, nejvíce však záleží jaké zboží zákazník shání. Podle toho by měl zvážit i výběr čínského e-shopu, aby vyhovoval jeho požadavkům.

Wish bude vyhovovat zákazníkům, kteří neovládají žádný světový jazyk a mají strach, jak by případně vyřídili reklamaci či jinou komunikaci se zákaznickou podporou.

Zatímco AliExpress lze zařadit mezi nejoblíbenější čínské e-shopy vůbec, Zaful je oblíbený u zákazníků, kteří preferují obchody primárně zaměřené na módu.

Prohlédnout nabídku Zaful je možné zde >

Na AliExpressu se dají najít produkty za neuvěřitelně nízké ceny, ovšem značková či neznačková elektronika se dá pořídit výhodněji na Gearbest či DealExtreme.

Nelze tedy jednoznačně říci, který čínský e-shop je nejlevnější. Mezi nejrozšířenější a nejpopulárnější určitě lze zařadit AliExpress, který ostatní e-shopy v mnoha ohledech předčí, avšak žádný ze zmiňovaných e-shopů rozhodně není předražený či nedůvěryhodný.

Nákupy z Číny se vždy vyplatí, cena produktů je vždy nízká, ať si zákazník vybere jakýkoli z prověřených e-shopů. Cena se na jednotlivých e-shopech může lišit, ale záleží na požadovaném produktu a často i na slevové akci, kterou zrovna daný e-shop nabízí. Obecně se však nejlevnější produkty dají najít na AliExpressu.

Publikováno: 11. 05. 2021

Štítky:

Slevový kupón

Copyright © 2023 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang