Co je eBay – nákup, recenze

Co je eBay – nákup, recenze

Jedna z největších online nákupních galerií světa a aukční síň v jednom – to je eBay.com. Toto internetové tržiště navštěvují miliony uživatelů po celém světě – nakupujících i prodejců. eBay nabídka je vskutku široká a dá se zde sehnat ledasco. Co je eBay vlastně zač? Co vše se zde prodává? Co je možné na eBay zakoupit?

Nakupování na eBay se stává čím dál oblíbenějším. V první řadě je dobré vysvětlit, co je eBay vlastně zač a jak eBay funguje.

Základní definice eBay.com se dá shrnout do jedné věty: jedná se o internetový nákupní portál, kde je možné kromě nakupování také prodávat nebo se účastnit online aukcí a dražeb.

Chcete na eBay nakupovat bez poštovného? Zboží s dopravou zdarma snadno zobrazíte pomocí kolonky „Free International Shipping“.
Nakupovat s dopravou zdarma >

Na podobném principu internetového tržiště funguje spousta známých čínských e-shopů jako např. AliExpress, Alibaba, Wish apod., podobu online aukce má např. český portál Aukro. Obdobně jako eBay funguje také iOffer.

Co je eBay?

eBay mezi internetovými tržišti vyniká nejen širokým výběrem nabízeného zboží, ale také několika možnostmi, co s produkty dělat. Je zde totiž možné:

eBay je tedy místem, kde se dá sehnat a prodat snad cokoliv, na co člověk pomyslí. Lze tu vybírat z nových produktů, ale také ze zboží z druhé ruky, nakupovat v akcích a výprodejích nebo za velmi výhodné ceny. Stejně jednoduše je možné na eBay prodávat již nepotřebné či nadbytečné předměty nebo je nechat dražit v aukcích.

Na eBay.com lze nakupovat, prodávat či dražit věci z celého světa z pohodlí domova.

Pro návštěvníky internetového tržiště eBay, kteří preferují nakupování v němčině, existuje i německá mutace – eBay.de. Nakupovat je možné i na britské verzi – eBay.co.uk.

Pro nakupující z Česka se možnost vybírat zboží z eBay v češtině zatím nenabízí, je však možné použít několik online překladačů nebo využít své znalosti angličtiny (např. článek „Jak se snadno a rychle naučit anglicky v roce 2020“ nabízí užitečné rady).

Na americkém eBay, jedné z největších online nákupních galerií světa a aukční síň v jednom, je možné jak nakupovat, tak prodávat a účastnit se různých aukcí.
Přejít přímo na eBay je možné zde >

Nákup na eBay

eBay.com vyniká širokou škálou nabízeného zboží od módy a doplňků přes elektroniku či starožitnosti až po zahradní potřeby a motorová vozidla. Právě obsáhlost výběru činí z eBay jednu z nejnavštěvovanějších obchodních platforem na internetu.

Nejvyhledávanější kategorie zboží pro nákup na eBay jsou umístěny do hlavního menu v horní části hlavní stránky webu. Jedná se o:

 • Elektronika (Electronics)
 • Móda (Fashion)
 • Zdraví a krása (Health & Beauty)
 • Motorová vozidla (Motors)
 • Sběratelské předměty (Collectibles)
 • Sportovní výbava (Sports)
 • Domácnost a zahrada (Home & Garden)
 • Výprodeje (Deals)
 • Zboží pod 10 $ (Under 10$)

Po kliknutí na rozcestník „Shopping by category“ eBay nabídne vyhledávání podle jednotlivých kategorií a jejich podkategorií. Kolonka „See all categories“ pak odkáže ke všem nákupním kategoriím eBay. Zakoupenou zásilku může zákazník sledovat. Sledování zásilky na eBay je poměrně jednoduché.

Platba na eBay využívá platební systém PayPal. Jedná se o spolehlivou a bezpečnou platební metodu, kterou využívá řada internetových obchodů.

Následující kapitoly tohoto článku nabízí základní přehled jednotlivých eBay kategorií a několik tipů, co všechno můžete na eBay zakoupit a co je možné prodávat na eBay.

Do přehledu všech kategorií a jejich podkategorií se lze na eBay dostat jednoduše přes kolonku „Shop by category“.

1. eBay Motors

První kategorii po rozbalení kolonky „See all categories“ zastupují „Motors“ – tedy nabídka a prodej všemožných doplňků, součástí a příslušenství pro motorová vozidla (motorky, skútry, auta, lodě apod.) a péči o ně. Zboží je možné prohlížet jak v novém stavu, tak i použité produkty za výhodné ceny, které jistě ještě poslouží.

Kromě jednotlivých součástek jsou na eBay nabízena také jednotlivá motorová vozidla od různých výrobců (Chevrolet, Dodge, Jeep, BMW atd.). Lze zde vybírat z množství aut, buggy vozů, trucků, veteránů, motocyklů, lodí a podobně. K nabídce aut se lze dostat přes tento odkaz.

Na eBay lze vybírat z množství krásných a udržovaných veteránů.

S motorovými vozidly se pojí také správná péče o ně. Na eBay lze zakoupit mnoho přípravků pro vhodnou údržbu nejen jejich exteriérů (např. různé značkové přípravky pro čištění, voskování,impregnaci apod.), ale i interiérů (různé vysavače, pečující sady atd).

Pro dokonalý vzhled hýčkaného motorového vozidla jistě poslouží mnoho nabízených eBay doplňků – od ochranných pomůcek např. proti opotřebování, stylových samolepek, vnitřních reproduktorů pro lepší zvuk přes zavazadlové kufříky na motocykl až po lodní voděodolné stříšky a stany či různé osvětlení.

V případě, že se motorové vozidlo porouchá či je potřeba sehnat nějakou součástku, která je na českém trhu nedostupná či příliš drahá, lze nahlédnout do eBay nabídky nebo naopak nepotřebné díly nabídnout k prodeji.

 • Tip: Zavazadlový kufřík pro Harley Davidson

Koupit >

Zavazadlový kufřík z eBay kategorie „Motors“ je 100% ruční výrobou pocházející z Korey. Je vyroben z italské kůže a vyrobena speciálně pro Harley Davidson 883, avšak s možností nastavení pro všechny typy motocyklů.

Kufřík je vyráběný na zakázku a je možné jej zaslati do České republiky.

2. Fashion: Móda z eBay

Další kategorii na eBay zastupuje móda a módní doplňky pro ženy, muže i děti. Nové kousky i výrobky z druhé ruky je možné prohlížet na základě typů (trika, šaty, kalhoty, kabáty, móda pro těhotné apod.), velikostí (XS, S, M atd.), velikostních typů (Plus, Junior, Tall apod.), značek (Adidas, Zara, Napapijri, Lacoste, Ralph Lauren, Calvin Klein atd.) a podobně.

Na eBay lze nakoupit jak levné oblečení z Číny za pár desítek či stovek korun, tak kvalitní značkové kousky, jejichž cena překračuje i desetitisíce, nebo jejich napodobeniny. Nabízeny tu jsou mimo jiné také limitované a vzácné modely z módních přehlídek pocházejících z různých let (např. jedinečná kolekce 300 exklusivních šatů z dílny Versace s celkovou hodnotou 2 000 000 $, tedy zhruba 46 904 000 Kč).

Na eBay je možné sehnat spoustu módního oblečení z různých exkluzivních kolekcí, od světových návrhářů, oblíbených značek apod. To vše je možné zde sehnat jak nové, tak zánovní za výhodnější ceny.
Prohlédnout kompletní nabídku oblečení na eBay je možné zde >

Nevýhodou levného oblečení může být jeho horší kvalita. Může se také stát, že nedorazí v takovém stavu, v jakém bylo prezentováno na webu. V takovém v případě lze ovšem zažádat o vrácení peněz na eBay.

Na eBay.com lze kromě značkového oblečení, jejich napodobenin či levné módy z Číny zakoupit exkluzivní módní kousky z limitovaných kolekcí, jejichž hodnota se pohybuje v řádech stovek tisíc korun až milionů.

Alternativy k levnému oblečení z eBay

Neznačkové oblečení z Číny lze vybírat i na množství čínských e-shopů. Velmi vyhledávané je například levné oblečení z AliExpressu, šaty z Wishe, Zaful mikiny, Yoins plavky, PatPat sladěné outfity apod.

Ne levnou módu z Číny se dále specializují čínské e-shopy jako SheIn, Milanoo, Dresslily, NewChic, ChicMe a jiné.

Alternativy ke značkovému oblečení z eBay

Kromě čínských e-shopů, které zpravidla nabízí levné neznačkové oblečení, lze navštívit i množství módních e-shopů s oblečením různých značek. Jedná se například o internetové obchody jako Zalando, About You nebo různé české e-shopy s oblečením.

Módu z druhé ruky lze pak nabízet i nakupovat díky portálu Vinted.

Nakupování nejen oblečení je díky moderní době a možnosti online shoppingu možné i z pohodlí domova. Mnohé obchodní portály, jako je např. eBay, navíc své produkty nabízí za příznivější ceny než kamenné prodejny.

Vedle dámského, pánského a dětského oblečení nabízí eBay internetové tržiště také různé boty a módní doplňky.

Dámy zde mohou vybírat z množství kabelek, tašek, klobouků, čepic, slunečních brýlí, šperků, bižuterie, vlasových doplňků apod., pány jistě potěší široký výběr levných i značkových hodinek, pásků, kravat, tašek, peněženek aj. Děti jistě nepohrdnou širokým výběrem rodinných kostýmů a party převleků.

Boty jsou na eBay prodávány jak dámské, tak i pánské a dětské. Opět je na výběr z širokého výběru značek, stylů i druhů. Prohlédnout nabídku bot na eBay je možné zde >

Alternativu k levným eBay botám mohou poskytnout AliExpress boty nebo boty z Wishe, značkovou obuv pak nabízí e-shopy jako Botovo, eObuv, Footshop aj.

 • Tip: Unisex Converse tenisky

Koupit >

Converse značka je na eBay jen zlomkem z nabízených brandů známých po celém světě. Lze zde nakoupit jak dámské, tak pánské, dětské nebo tzv. výše uvedené unisex Conversky.

Neutrální barevné provedení (světle šedé) těchto kotníčkových Converse bot z eBay je vhodné pro ženy i muže. Prodejce je zasílá i do České republiky.

3. Knihy, filmy a hudba z eBay

Široký výběr produktů eBay nabízí i v rámci kulturního odvětví. Je možné zde zakoupit či prodávat (značkové, nové i z druhé ruky) hudební nástroje (kytary, basy, piana, klávesy, housle atd.).

S hudbou souvisí také množství nabízených CD, vinylových desek, kazet a jiných formátů s muzikou slavných světových i českých hudebníků (např. Karel Gott). Ke koupi i k jsou na eBay jak nové kousky, tak sběratelské a cenné desky.

Na eBay lze nakoupit i mnoho hudebních nástrojů, ale také různá CD či gramofonové desky s hudbou světových interpretů, jako jsou třeba Beatles.

Dále lze na eBay vybírat z řady filmů na DVD, Blue-Ray a jiných formátech. Kromě zahraničních filmů (např. v angličtině, francouzštině apod.) je zde nabízena řada titulů s českým dabingem či titulkami (např. oblíbené filmy jako Nabarvené ptáče či Milada Horáková, dále sběratelské edice např. českých animovaných filmů z období 1925-45 atd.).

Vedle filmů je množné na eBay nakupovat knihy v různých jazycích, žánrech, stáří, cen, od světových autorů i od česky píšících (Karel Čapek, Jan Neruda apod.) nebo české překlady. Veškerý výběr knih, filmů a hudby lze najít na tomto odkazu.

TIP: Široký výběr českých i zahraničních titulů nabízí oblíbené české knihkupectví Knihy Dobrovský.

Na eBay je možné sehnat i česká vydání světových populárních knih – například první či druhá vydání oblíbeného Harryho Pottera.

4. Elektronika na eBay

Elektronika a její různé doplňky má na eBay velmi silné zastoupení. Je možné kupovat a prodávat na eBay:

 • počítače, notebooky a příslušenství
 • mobilní telefony, chytré hodinky a doplňky (např. eBay kryty)
 • herní konzole a hry
 • kamery, fotoaparáty, drony a jiná zařízení
 • televize, video a audio domácí elektronika
 • sluchátka, přenosná elektronika (MP3, MP4, iPod atd.)
 • elektronika pro motorová vozidla (kamery, reproduktory, radia apod.)
 • baterie, nabíjecí zařízení či adaptéry
 • chytrá domácnost, virtuální realita aj.

Veškerá elektronika je stejně jako ostatní zboží na eBay nabízena jak v novém stavu, tak i z druhé ruky. V silném zastoupení jsou zde oblíbené značky jako Apple a jejich iPhone, Samsung, Lenovo, LG a podobně.

Prodejci na eBay nabízí své zboží jak v novém stavu, tak z druhé ruky. Po jednoduché registraci a zadáním požadovaných údajů můžete na eBayi prodávat i vy.
Registrovat se na eBay je možné zde >

Jako alternativa k eBay nabídce elektro zboží mohou posloužit čínské e-shopy s elektronikou jako např. Geekbuying, CooliCool nebo GearBest.

Apple je oblíbenou značkou elektroniky po celém světě. Mnoho Apple produktů je k sehnání také na eBay.

5. Sběratelské předměty a umění na eBay

eBay.com se od levných čínských e-shopů odlišuje možností nakupování a prodeje sběratelských předmětů či uměleckých děl. Podobnou sortu zboží pak nabízí např. americký Amazon, něco je možné sehnat také na české Alze.

Na eBay je možné kupovat a prodávat sběratelské předměty jako:

 • zbraně, vojenské či válečné předměty
 • komiksy
 • sběratelské figurky
 • sběratelské karty (např. z odvětví sportu)
 • známky
 • dýmky, zapalovače a jiné tabákové sběratelské předměty
 • antické předměty
 • mince z eBay či papírové peníze ze všech koutů světa
 • panenky, plyšové a jiné sběratelské hračky apod.

Z umění nabízeného na eBay lze jmenovat umělecké obrazy, fotografie, sochy, kresby, dále různé keramické výrobky, všelijaká memorabilia (hudební, filmová, televizní atd.) a spousta dalšího.

TIP: Hudební nástroje pro sběratele jsou dostupné také na e-shopu Kytary.cz. Pro zbraně a jejich repliky se zase vyplatí prozkoumat nabídku na Colosus.cz.

Kromě uměleckých děl je na eBay možné sehnat množství uměleckých a řemeslných potřeb jako jsou pastelky, akvarely, plátna, šicí nástroje a potřeby, látky, korálky, bloky, sešity, barevné papíry atd. Více k nalezení na tomto odkazu.

 • Tip: sběratelský domek pro panenky

Koupit >

Nádherný dřevěný domek pro panenky z eBay.com jistě pro svou cenu neposlouží jako hračka, ale potěší nejednoho sběratele těchto skvostných domků. Tento sestává ze tří pater. Interiér i exteriér společně s miniaturními detaily vytváří dokonalou kopii goticky viktoriánského stylu.

6. Domácnost a zahrada na eBay

Kategorie Home&Garden na eBay odkazuje k produktům do domácnosti a na zahradu. Opět je možné vybírat z nových výrobků nebo již použitých, z druhé ruky.

Podkategorie venkovních a zahradnických potřeb nabízí zákazníkům široký výběr energetických zařízení, jako jsou například sekačky na trávu, motorové pily, generátory, venkovní vysavače apod. Dále je zde na výběr z mnoha bazénů, vířivek, rostlin a semen, zahradnických potřeb (nůžky, hrábě, rýče atd.), venkovní osvětlení, výrobky pro letní kuchyň, grily a podobně.

Kromě zahradnických potřeb je možné nakupovat a prodávat na eBay.com všelijaké pracovní náčiní, nářadí do práce i do domácnosti, kuchyňské potřeby a spotřebiče, kávovary, uklízecí prostředky a nástroje, vysavače, vnitřní i venkovní osvětlení, dekorace, nábytek, ložní prádlo, peřiny či polštáře, ale i jídlo, sýry, nápoje a spousta jiných produktů.

Na eBay lze do domácnosti, na zahradu i do práce sehnat opravdu všechno – nové i z druhé ruky.

7. Sportovní zboží na eBay

Nejednoho sportovce potěší široká nabídka sportovních strojů, náčiní, doplňků a všeho možného z nabídky sportovního zboží.

Přes kategorii Sporting Goods na eBay se lze dostat k následujícímu zboží:

 • lovecké vybavení
 • příslušenství pro outdoorové sporty (vybavení pro kempink či turistiku, lukostřelbu, jezdectví, dále skateboardy atd.)
 • cyklistické příslušenství (kola, doplňky, helmy, vhodné oblečení,…)
 • příslušenství pro golf, rybaření, fitness, vodní či zimní sporty aj.
 • indoorové hry (kulečníkové či pingpongové stoly apod.)
 • příslušenství pro tenis a raketové hry

… a spoustě dalšího. Prohlédnout veškerou nabídku eBay zboží je možné zde >

V kategorii sportovního zboží na eBay je možné vybírat z množství sportovního náčiní nejen pro outdoorové sporty, ale i indoorové – oblíbené jsou například různé posilovací stroje.

8. Hračky a hobby na eBay

Kategorie s názvem Toys&Hobby na eBay s nabídkou hraček a hobby příslušenství potěší nejen dětskou část rodiny. Na výběr je zde z množství akčních figurek (postavy z filmů, seriálů, komiksů apod.), RC modelů (lodě, auta, trucky, vrtulníky, letadla atd.), společenské hry (stolní, karetní, logické, šachy, elektronické,…), stavebnice (Lego, kostky,…), puzzle, roboti, skákací hrady a mnoho dalšího.

Milovníkům modelů jistě udělá radost jejich široký výběr. Na eBay se dají sehnat vzácné či sběratelské modely vlaků, aut, letadel, lodí aj.

Kromě hraček z eBay je možné nakupovat i levné hračky na AliExpressu nebo na Wishi. O něco dražší, zato velmi kvalitní hračky včetně nejrůznějších variant stavebnice Lego nabízí Sparkys.

 • Tip: Model Polárního expresu

Koupit >

Které dítě by nemilovalo oblíbenou pohádku Polární expres? Značkové modely tohoto vláčku bývají již téměř raritou, jejich hodnota je rok od roku vyšší, proto jsou v dnešní době brány spíše jako sběratelské kousky. Na eBay jejich cena dosahuje až k několika tisícům.

9. Obchod a průmysl

Další zvláštnost, která eBay odlišuje od ostatních internetových tržišť, je kategorie „Bussiness&Industrial“. V této sekci si na své přijdou zdravotníci, zubaři, elektrikáři, různí řemeslníci, svářeči, skladníci, stavebníci, úředníci, pracovníci v kancelářích a mnoho jiných profesí.

Co eBay odlišuje od jiných online tržišť? Jistě možnost nakupovat a prodávat zde motorová vozidla od motocyklů přes veterány až po těžké hospodářské stroje.
Prohlédnout kompletní nabídku eBay je možné zde >

Kromě různých pracovních pomůcek jsou na eBay nabízeny pracovní stroje, jako jsou například traktory, přívěsy na kamiony, ještěrky, bagry a jejich součástky.

Úředníkům a pracovníkům v kancelářích přijdou jistě vhod všelijaké kancelářské potřeby, pořadníky, boxy apod.

Prodejci na eBay nabízí i těžké pracovní stroje, jako jsou například traktory, bagry či rypadla, nebo jejich součástky.

10. Zdraví a krása

Kategorie „Health&Beauty“ na eBay nabízí všechny možné produkty týkající se zdraví a krásy – od zdravotních pomůcek až po kosmetiku.

Z přípravků pečujících o zdraví nabízených na eBay lze jmenovat:

 • různé vitaminy a doplňky stravy
 • přípravky na péči o pokožku
 • produkty zdravotní péče (teploměry, různé monitory, potřeby pro diabetiky apod.)
 • pomůcky pro pohybový aparát, ortopedické pomůcky
 • přírodní a alternativní medicína
 • péče o zrak (brýle, rámečky, kontaktní čočky apod.)
 • ústní hygiena
 • ochrana před sluncem

Z kosmetických produktů pro krásu je na eBay možné zakoupit:

 • vlasové přípravky a produkty na jejich údržbu (hřebeny, kulmy, fény, žehličky apod.)
 • vůně a parfémy pro muže i ženy
 • make-up a kosmetika (přírodní, voděodolná, různé kokosové oleje atd.)
 • holicí strojky a pečující produkty
 • manikúra, pedikúra, péče o nehty
 • osobní hygiena (sprchové gely, pěny a sole do koupele, deodoranty apod.)
 • masážní zařízení a produkty (lehátka, gely, oleje atd.)
 • opalovací krémy a oleje

…a spousta dalšího.

Na eBay je možné sehnat levnou kosmetiku, ale také produkty přírodní, voděodolné či od známých a kvalitních výrobců kosmetiky.

Levnou variantou pro kosmetické přípravky může být kosmetika z AliExpressu, přírodní produkty pak nabízí např. iHerb. Prověřené pečující přípravky o zdraví je možné objednat z e-shopů českých lékáren – např. Dr. Max.

Co prodávat na eBay?

Na základě výše uvedeného přehledu o eBay nabídce je zřejmé, že tu lze prodávat v podstatě cokoliv: od starožitností a uměleckých děl přes hudbu, filmy, literaturu až po auta či zemědělské stroje.

Pokud má tedy člověk na půdě nepotřebné cennosti, při vyklízení nalezne věci, které by mohly někomu ještě posloužit, nebo se třeba stěhuje a je mu líto vyhodit málo opotřebovaný nábytek, je eBay skvělou volbou, kde takové zboží nabídnout.

eBay recenze

Vesměs všechny stránky pro online nakupování mají svá zákaznická hodnocení, dle kterých mohou noví zákazníci usoudit, zda se vyplatí daný e-shop využít. Jaké jsou recenze eBay? Dle zahraničních portálů na tom tento web není zrovna nejlépe.

Na známé stránce Trustpilot.com má eBay pouze 1,3 hvězdiček z 5. Na stránce Sitejabber.com je průměrné hodnocení eBay 3,3 hvězdiček, avšak ani to není žádná sláva. České recenze tohoto obchodu jsou však podstatně lepší.

Recenze eBay zahrnují jak chválu na příznivé ceny a velký výběr zboží, tak negativní komentáře zejména co se týče komunikace se zákaznickým servisem a také dlouhé doby doručení. Jako většina obchodů, i eBay má tak svá pro a proti.

Publikováno: 28. 07. 2021

Štítky:

ČeskyJak nakupovatRecenze

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang