Geekbuying – recenze, zkušenosti

Geekbuying – recenze, zkušenosti

Čínský e-shop Geekbuying se řadí mezi přední prodejce elektroniky. Funguje již od roku 2012 a vedle široké nabídky kvalitního zboží svým zákazníkům slibuje špičkový zákaznický servis a rychlé doručení objednávek do všech koutů světa. Jak v tomto internetovém obchodě nakupovat, kdy se platí clo a DPH a jaké mají s Geekbuying zkušenosti samotní zákazníci?

Hned na úvod se hodí poznamenat, že e-shop Geekbuying patří mezi ověřené čínské e-shopy s obrovským množstvím kladných recenzí, tudíž se není třeba obávat podvodu a ztráty peněz. Pokud se náhodou stane, že zboží nedorazí nebo přijde poškozené, není problém přistoupit k reklamaci.

Ne všechny e-shopy jsou ovšem prověřené. Někteří obchodníci patří mezi podvodníky, kteří se snaží ze zákazníku vyloudit peníze. Zboží pak nikdy neodešlou. Jak poznat podvodný e-shop naštěstí není zas tak složité.

Jak již bylo řečeno, prodejce Geekbuying se orientuje především na prodej elektroniky a příslušenství k ní. Nabídku tohoto typu produktů najdeme také na:

Jednou z výhod nákupů z Číny je možnost nastavení českého jazyka a měny ve většině e-shopů. Patří mezi ně i Geekbuying, což proces objednávky značně usnadňuje těm, kteří si nejsou jisti angličtinou. Ačkoliv je třeba brát překlad do češtiny s rezervou, pro bezproblémový nákup plně dostačuje.

A jaký překladač z angličtiny použít u webu, kde není možnost nastavení do češtiny? Existuje jich celá řada, těch kvalitních je ovšem málo. Pozor ne nekvalitní překladače, které překládají s chybami.

Jak je to s kvalitou zboží?

Spousta lidí se k nákupům v čínských obchodech staví poněkud skepticky, jelikož se obává nízké kvality zboží. Mnohé možná uklidní, že Geekbuying garantuje přísná pravidla při výběru dodavatelů a také kontrolu každého kusu zboží před jeho odesláním na adresu zákazníka.

Nabídka a vyhledávání produktu

Geekbuying se řadí mezi nejlepší čínské e-shopy s elektronikou. Nabídka skýtá obrovské množství nejnovějších mobilních telefonů, tabletů, kamer, kuchyňských přístrojů a další spotřební elektroniky. Velmi podobnou nabídkou sortimentu disponuje i e-shop Tmart.

Jak se v e-shopu orientovat? Najít konkrétní zboží je snadné – lze využít jednotlivé kategorie z rozbalovací nabídky v levém horním rohu nebo lištu pro vyhledávání, kam je však třeba psát každý pojem anglicky.

Na Geekbuying lze zakoupit vše od smartphonů přes tablety a PC doplňky až po vybavení do domácnosti.
Na Geekbuying lze zakoupit vše od smartphonů přes tablety a PC doplňky až po vybavení do domácnosti.

V nabídce e-shopu Geekbuying najdeme například:

 • Mobilní telefony a příslušenství (smartphony značek Huawei, Xiaomi, OnePlus, mobily do 1 000 Kč, kryty, kabely, bezdrátové nabíječky apod.)
 • Mini PC a příslušenství (značky VOYO, Tronsmart, Vorke apod.)
 • Laptopy, tablety a příslušenství (netbooky, ultrabooky, klávesnice, kabely, nabíječky apod.)
 • Spotřební elektronika (sluchátka, power banky, paměťové karty, herní ovladače, reproduktory, vysavače, čističe vzduchu apod.)
 • Hračky a výrobky pro fajnšmekry (drony, modely aut a letadel na dálkové ovládání apod.)
 • Příslušenství pro zabezpečení (bezpečnostní kamery, poplašná zařízení, vysílačky apod.)

Ačkoliv se jedná o obchod zaměřený primárně na elektroniku, nabízí také doplňky pro domácnost a zahradu, oblečení, obuv a módní doplňky. Výběr tohoto zboží však není tak široký jako například nabídka na AliExpressu nebo čínských e-shopech, které se vyloženě zabývají prodejem módy.

Ačkoliv Geekbuying nabízí herní příslušenství, hry si zde člověk nekoupí. Pro výhodný nákup her pro konzole a počítače lze využít server G2A. Dalšími celosvětově oblíbenými prodejci her jsou i obchody Fanatical, Paradox Store nebo Green Man Gaming.

Registrace

Pro vytvoření objednávky a přidání zboží do nákupního košíku je nutné provést registraci. V pravém horním rohu stačí kliknout na pole ,,Přihlášení“ a poté vytvořit nový účet.

Po úspěšném provedení registrace už nákupům nic nebrání.
Po úspěšném provedení registrace už nákupům nic nebrání.

Při registraci je třeba vyplnit přezdívku, e-mailovou adresu, heslo a opsat přístupový kód. Jméno, příjmení a údaje pro doručení jsou požadovány až při vytváření objednávky.

Slevy na Geekbuying

Velké procento zákazníků na čínské e-shopy zavítá především za účelem levných nákupů. Ceny produktů, ať už se jedná o elektroniku, oblečení, módní doplňky nebo vybavení do domácnosti, jsou zkrátka důvodem, proč jim jiné internetové obchody jen stěží konkurují.

Jinak tomu není ani v případě Geekbuying, který většinu produktů nabízí za skutečně příznivé ceny. Nákupy mohou být navíc ještě výhodnější díky různým akcím, slevám a kuponům.

Slevy na Geekbuying lze rozdělit do tří kategorií:

 • Časově omezená akce – v limitovaných akcích lze zakoupit zboží ze všech kategorií s až 50% slevou. Časově omezené slevy jsou k nalezení v sekci „Deals“ (popř. „Nabídky“ v českém překladu, který je v tomto případě trochu zavádějící).
V sekci časově omezených slev lze najít produkty s několikaprocentní slevou.
V sekci časově omezených slev lze najít produkty s několikaprocentní slevou.
 • Výprodej – klasický výprodej, který trvá až do vyprodání zásob. Obsahuje kolem 20 stran produktů se slevou až 50 % a nejdeme jej v sekci „Clearance“ (popř. „Odbavení“, pokud je stránka přeložena do češtiny).
Také v sekci s permanentně zlevněným zbožím lze najít produkty se slevou až 50 %.
Také v sekci s permanentně zlevněným zbožím lze najít produkty se slevou až 50 %.
 • Slevy v mobilní aplikaci – ušetřit je možné také díky mobilní aplikaci Geekbuying, která je dostupná v App Store a Google Play. Přináší mimo jiné exkluzivní slevy, slevové kupony a informace o chystaných akcích a výprodejích.
Nakupovat výhodněji lze rovněž v mobilní aplikaci, jež přináší slevové kupony a exkluzivní akce.
Nakupovat výhodněji lze rovněž v mobilní aplikaci, jež přináší slevové kupony a exkluzivní akce.

Slevy nenabízí jen e-shopy, ale i kamenné obchody. Slevy nás upoutávají červenými cedulkami a lákají nás ke koupi. Je ale dobré projít si triky supermarketů a ujistit se, že se nejedná o tzv. falešné slevy.

Platba a doručení zásilky

Objednávku je možné zaplatit kartou, přes službu PayPal nebo přes Western Union. Všechny varianty jsou bezpečné a jelikož jde o solidní e-shop, není důvod se obávat ztráty peněz.

O odeslání zásilky je zákazník vždy informován e-mailem. Doba doručení se liší v závislosti na skladu, ze kterého je zboží zasíláno. Některé produkty se nacházejí ve více skladech a sám nakupující si může zvolit, který z nich preferuje.

Umístění skladuDoba doručení
Čína (Air Mail)30 – 40 dní
Čína (Registered AirMail)15 – 30 dní
Čína (Priority Line)10 – 20 dní
Čína (DPD Express)3 – 7 dní
Evropa (DPD Express)2 – 7 dní
Evropa (UPS Express)2 – 10 dní
Evropa (GLS Express)2 – 7 dní
Itálie (DPD)2 – 7 dní
Itálie (DHL)1 – 2 dny
Španělsko (Europe Express)2 – 5 dní
Německo (DHL Express)1 – 2 dny
Německo (UPS Express)1 – 2 dny
Německo (Germany Economy)2 – 7 dní

Uvedená doba doručení je pouze orientační a může se o pár dní prodloužit, zejména v případě zásilek z čínského skladu.

Poštovné, clo a DPH

Pokud zásilka cestuje z Číny, je třeba dát pozor na celní poplatky. Nakupujeme-li pouze levné příslušenství, je snadné se platbě cla a DPH vyhnout. Rozhodující je totiž hodnota zásilky, která sestává z ceny zboží, poštovného a pojištění dopravy.

Výhodou je, že Geekbuying patří mezi čínské e-shopy s poštovným zdarma. Poštovné tedy na finální cenu nemá vliv a stejně tak se nezapočítává do hodnoty zásilky.

Kdy je nutné uhradit clo a DPH z Číny:

 • Hodnota zásilky 0 až 22 € – neplatí se clo ani DPH
 • Hodnota zásilky vyšší než 22 € a nepřesahuje 150 € – platí se DPH
 • Hodnota zásilky vyšší než 150 € – platí se DPH i clo

V případě nákupu dražší elektroniky či jiného zboží je tedy nutné s těmito poplatky počítat.

Reklamace a vrácení zboží

Přes veškerou kontrolu kvality výrobků a dodavatelů se může stát, že se zboží poškodí při přepravě, popřípadě dorazí něco jiného, než zákazník očekával. Jak v takovém případě postupovat? Vrácení zboží i reklamace na Geekbuying je snadná, stejně jako ostatní reklamace zboží z Číny.

Prvním krokem je vždy kontaktování zákaznické podpory, jejíž pracovníci vysvětlí další postup. Na zákaznický servis je nutné se obrátit do dvou dnů od doručení zásilky a připravit si fotografie zboží, pokud se jedná o reklamaci z důvodu poškození.

Po ověření všech požadovaných informací je možné zboží zaslat zpět. V případě vrácení zboží bude platba zaslána zpět na bankovní účet (během 7 – 14 pracovních dní) nebo PayPal účet (během 48 hodin). Při reklamaci z důvodu poškození bude odesláno nové zboží.

Je vždy dobré vědět, na co si dát pozor u reklamace zboží. Existuje totiž mnoho mylných informací, které spotřebitele znevýhodňují.

Nákup na Geekbuying – zkušenosti zákazníků

O kvalitě výrobků, přístupu zákaznického servisu, době doručení a dalších služeb vždy nejlépe vypovídají zkušenosti samotných zákazníků. Jaké má internetový obchod Geekbuying recenze? Na recenzním portálu Trustpilot.com, kde e-shop hodnotilo přes 10 000 lidí, si Geekbuying vysloužil 4,5 hvězdiček. To lze považovat za velmi dobrý výsledek.

Na portálu Trustpilot.com převládají pozitivní recenze.
Na portálu Trustpilot.com převládají pozitivní recenze.

Pochvalné komentáře se týkají především vstřícnosti zákaznického servisu, rychlosti doručení, postupu při reklamaci či vrácení zboží a kvality výrobků. Jak už to tak bývá, najdou se i méně spokojení či nespokojení zákazníci. Objevilo se například pár hodnocení, jejichž obsahem je stížnost na pozdní vrácení platby nebo zaslání nefunkčního zboží. Takové případy však bývají vyřešeny ke spokojenosti kupujícího a nestávají se příliš často.

Jisté je, že Geekbuying patří mezi spolehlivé internetové obchody, které se svým zákazníkům snaží vycházet vstříc.

Publikováno: 21. 09. 2020

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang