Nejlepší chytré hodinky z Číny

Nejlepší chytré hodinky z Číny

AliExpress je znám obrovským množstvím zboží k prodeji. Mezi nejčastěji vyhledávané a kupované produkty patří jednoznačně hodinky. Zákazníci vyhledávají buďto originální hodinky přímo od čínských výrobců nebo naopak mají spadeno na fake hodinky známých značek. V nabídce se nachází obojí. Jak hodinky vybírat, aby byl nakupující spokojený? Na co si dávat pozor? A jaká specifika platí při nákupu hodinek na AliExpressu?

Na AliExpressu nakupují miliony lidí především ze dvou důvodů. Prvním z nich je obrovská nabídka zboží. Udává se, že AliExpress čítá přes 100 milionů výrobků.

AliExpress nabízí pro nové zákazníky slevový kupón $2 při nákupu nad $3.
Využít slevový kupón >

Druhý důvod spočívá v cenové úrovni, zboží z AliExpressu je obvykle velmi levné. Nákupy navíc mohou být ještě výhodnější díky cashback portálu Tipli.cz, který umožňuje získat až 10 % z ceny nákupu zpět.

Nabídka AliExpressu zahrnuje kromě výše zmiňovaných hodinek také levné oblečení z Číny, kosmetiku z Číny, vychytávky z AliExpress, šperky z AliExpress, náušnice z AliExpress příslušenství k mobilním telefonům a tabletům, drobnou elektroniku, šperky, potřeby do domácnosti i na zahradu, sportovní i hobby vybavení a mnoho dalšího.

Mezi velice oblíbené artikly z AliExpressu patří obaly a kryty na mobilní telefony. Mnoho nakupujících si ani není schopno z tak obrovského množství zboží vybrat jen jeden kousek a nakupují ve velkém.

Co potěší, AliExpress nabízí poštovné zdarma na většinu svého zboží. A tak se opravdu může stát, že si zájemce objedná například chytré hodinky v hodnotě 150 Kč a za dopravu z Číny do České republiky nezaplatí nic navíc.

Poštovné zdarma na AliExpressu funguje především kvůli dotacím vlády. Ta se tímto zvýhodněním snaží podporovat export čínského zboží do zahraničí.

TIP: Širokou nabídku hodinek nabízí také české e-shopy. Jedním z nich je například Hodinky.cz.

Dalším velice žádaným zbožím na AliExpressu (ale i v jiných čínských e-shopech – například na Alibabě, Wish, DealExtreme, LightInTheBox nebo GearBest) jsou hodinky. A i zde má AliExpress vskutku co nabídnout.

Po zadání anglického slova Watches do vyhledávací lišty se zobrazí více než 1 milion položek. Pokud by přesto výběr nebyl dostačující, je možnost vybrat hodinky na Wishi.

Jak vybírat hodinky na AliExpressu?

Asi není potřeba zmiňovat, že probírat se takovým množstvím hodinek by zabralo opravdu dlouhou dobu. Bez zvolení konkrétní kategorie se tak člověk neobjede. Menu, ze kterého lze vybírat, se nachází na levé straně homepage. Zhruba v polovině se nachází nabídka Jewelry&Watches a to je právě ta kategorie, která zájemce o hodinky zajímá.

Nutno dodat, že je možné užívat AliExpress v češtině. Nabídku hodinek tak pohodlně najdou i ti, kteří nemají dostatečnou jazykovou vybavenost.

AliExpress nabízí u většiny produktů také dopravu zdarma.
Využít dopravu zdarma >

Kategorie Jewelry&Watches se dále dělí podle typů hodinek – například pánské, dámské a dětské hodinky. Jaké další hodinky jsou v nabídce?

 • AliExpress dotykové hodinky
 • AliExpress fitness hodinky
 • AliExpress hodinky pro páry
 • AliExpress kapesní hodinky
 • AliExpress digitální hodinky aj.

Každému se pochopitelně líbí jiný design a jiné provedení. Jak nakupovat, aby nebyl člověk nakonec zklamaný? I v tomto případě platí stejné zásady, jako u nákupu jiného zboží z AliExpressu. Doporučují se sledovat dva důležité parametry:

 • hodnocení prodejce (mělo by být vyšší než 90 %)
 • hodnocení samotného produktu

Hodnocení samotných hodinek může k nákupu leccos napovědět. V sekci Customer Reviews totiž produkt hodnotí ti, kteří si ho již zakoupili a byl jim doručen.

Z těchto uživatelských recenzí se dá zjistit, že hodinky na obrázku působí mnohem větší, než jsou ve skutečnosti, červený náramek je spíše dorůžova nebo že chytré hodinky fungují bez problémů.

Nejlepší chytré hodinky

Chytré hodinky (Smart Watches) nesmí v nabídce AliExpressu chybět. Získávají si oblibu čím dál tím většího počtu lidí. Velice jednoduše se dají spárovat s chytrým mobilním telefonem.

Díky tomu pak prostřednictvím chytrých hodinek člověk získává různé notifikace, lze díky nim dokonce i uskutečňovat hovory, číst SMS zprávy, ovládat přehrávač hudby nebo fotoaparát.

Některé modely mají také zabudovanou navigaci a poslouží i zdravému životnímu stylu – měří tep, tlak, mají instalovaný krokoměr a částečně fungují i jako fitness hodinky.

Zájemci o nejlepší chytré hodinky by si měli hlídat nejen funkce, které nabízí, ale především také výdrž. Hodinky se totiž musí nabíjet (podobně jako mobilní telefon). Výdrž se liší podle vybraný model. Chytré hodinky nabízí také e-shop Cafago.

 • pánské chytré hodinky z AliExpressu

Koupit

Pánské chytré hodinky z AliExpress s jednoduchým, ale líbivým designem – to je model IP68. Hodinky jsou dodávány v několika barevných variantách. Nabízí nepřeberné množství funkcí: monitor srdečního tepu, tlakoměr, sledování režimu spánku, ovládání hudby a kamery mobilního telefonu, notifikace většiny komunikačních aplikací a sociálních sítí.

Hodinky nepodporují češtinu, ale angličtinu ano. Výdrž baterie při standardním používání dosahuje 2 dnů. Cena se pohybuje kolem 500 Kč, doprava do ČR zdarma.

 • dámské chytré hodinky z AliExpressu

Koupit

Módní dámské chytré hodinky H2 s kovovým páskem nabízí také řadu funkcí. Kromě běžných funkcí lze zmínit například nastavení ostrosti displeje a víceúčelový sportovní režim s využitím pro mnoho aktivit – běh, plavání, jízda na koni, lezení, basketbal, fotbal, chůze, badminton.

Čelní displej má také funkci malého zrcátka – zkrátka ideální hodinky pro ženy. Cena 643 Kč vč. dopravy do ČR.

 • dětské chytré hodinky z AliExpressu

Koupit

I děti si v nabídce AliExpressu přijdou na své. Mohou si zde pořídit opravdu líbivé dětské chytré hodinky s mnoha funkcemi pro ně samotné, ale také pro jejich rodiče. Obsahují GPS, díky tomu rodiče mají přehled o pohybu svých ratolestí.

Kromě toho nabízejí následující funkce: monitorování srdeční frekvence, analýza kvality spánku, předpověď počasí, svítilna, rádio, záznamník, kalkulačka, kalendář, budík aj. Cena 242 Kč vč. dopravy do ČR.

U dětských chytrých hodinek si mnozí mohou položit otázku, zda to není jen další „elektronická hračka“, která rozptyluje pozornost dětí. Hodinky však mají ještě další funkce nad rámec výše zmíněných a ty jsou opravdu užitečné.

Řeč je například o tlačítku SOS, které dítě může zmáčknout, když je v nebezpečí. Nebo o funkci elektronický plot – rodiče vymezí oblast, kde se dítě může pohybovat a dostane upozornění ve chvíli, kdy dojde k překročení stanovených hranic.

AliExpress – pánské hodinky

Pánské hodinky z AliExpressu mohou být například vhodným dárkem pro muže k Vánocům, k narozeninám nebo pro jinou výjimečnou příležitost. V nabídce se nachází hodinky s mnoha různými designy a vhodné pro různorodé situace – do práce i pro sport.

Kromě standardních analogových a digitálních ciferníků se dají najít také různé „vychytávky“, které z běžných hodinek dělají vskutku originální módní doplněk.

Ceny se odvíjejí od konkrétního modelu. Na AliExpressu nalezne zájemce jak hodinky za méně než 50 korun, tak ale také modely za více než 1 000 korun. I tak se pochopitelně jedná o ceny, které nemají konkurenci. Na opačné straně nabídky pak stojí luxusní pánské hodinky s cenou přesahující jeden milion korun.

TIP: Ležérní eleganci a vysokou kvalitu za příznivé ceny představují hodinky Gant. Nabídka zahrnuje dámské i pánské modely, většinou z oceli a s kulatým ciferníkem.

AliExpress – dámské hodinky

Dámy si mohou na AliExpressu vychutnat ještě širší nabídku hodinek než pánové. K dispozici mají přes 420 000 odkazů. I v tomto případě lze zvolit elegantní, extravagantní, náramkové, sportovní, třpytivé, decentní nebo okázalé modely hodinek z mnoha materiálů – kovové, kožené, silikonové, plastové aj.

Cenově se běžné dámské hodinky pohybují ve stejném rozsahu jako ty pánské. Díky tomu, že jsou opravdu levné, si jich žena může nakoupit více a vždy je sladit se svým outfitem nebo zkrátka podle nálady. Na AliExpressu se dají sehnat i dámské hodinky za 85 000 korun.

Unikátní hodinky za cenu, která není na AliExpressu běžná.

V tomto případě se jedná o ručně sestrojené hodinky s perleťovým ciferníkem a náramkem z rejnočí kůže. Ano, i takové specifické zboží se na AliExpressu nachází.

AliExpress – dětské hodinky

Veselé barvy, oblíbené dětské postavičky, různé vychytávky, svítící řemínky – to vše nabízejí dětské hodinky z AliExpressu. Pokud se rodič trefí do vkusu svého dítka, určitě mu některý dětský model hodinek vykouzlí úsměv na tváři. A samozřejmě například i učení hodin bude podstatně příjemnější.

Nejlevnější dětské hodinky z AliExpressu stojí kolem 20 korun. Nízká cena opět nahrává tomu jich pořídit více. Třeba pro případ, že by je dítě někde ztratilo.

Clo a DPH na hodinky z AliExpressu

Clo a DPH jsou drobné nepříjemnosti, kterým se člověk při nakupování z Číny (a ze zahraničí mimo Evropskou unii vůbec) zpravidla nemá šanci vyhnout. Rozhodující je při tom vždy cena zakoupeného zboží.

Clo a DPH při dovozu zboží z Číny platí vždy zákazník, nikoliv prodejce. Z toho důvodu není clo ani DPH uvedeno v ceně výrobku. Platí následující jednoduchá pravidla:

 • Pokud se celková cena balíčku vejde do 22 € (zhruba 560 Kč) neplatí se clo ani DPH. Částka 22 € se počítá včetně poštovného.
 • Jakmile celková cena zásilky přesáhne 22 €, ale vejde se do 150 €, platí se na AliExpress DPH (21 % z ceny zboží) a poplatek za zpracování a zastoupení poštou či kurýrní společností. Ten se v případě pošty pohybuje kolem 5 €, kurýrní společnosti mají poplatky různé.
 • Clo se platí až v okamžiku, kdy objednané zboží přesáhne hodnotu 150 €. V takovém případě tedy člověk platí clo, DPH i poplatek za zpracování a zastoupení poštou či kurýrní společností.

Pakliže si nakupující vyhlídne na AliExpressu více zboží a celková cena by přesáhla 22 eur, může vyjít lépe jednotlivé produkty objednávat odděleně a tím se vyhnout výše zmíněným platbám. Problém by to nemělo činit hlavně u takového zboží, kde prodejce nabízí dopravu zdarma.

Publikováno: 29. 11. 2020

Štítky:

Slevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang