Jak nakupovat oblečení na Wish?

Jak nakupovat oblečení na Wish?

Wish patří mezi nejznámější čínské e-shopy sdružující velké množství prodejců. V jeho široké nabídce se nachází pochopitelně i oblečení. A jak jinak než za rekordně nízké ceny. Jak nakupovat oblečení, aby člověk nebyl zklamaný? Čím se při nákupu oblečení z Wish řídit a čeho se vyvarovat?

Nakupování na Wish si oblíbily miliony lidí na celém světě. Kromě běžných drobností typu obaly na mobilní telefony, různé kuriozity a potřeby do domácnosti nebo levné chytré hodinky Wish, někteří ve velkém na Wish nakupují i oblečení.

Na výběr mají přitom obrovské množství levného oblečení z Číny. Nakupující zde sežene téměř vše – kalhoty, svetry, Wish šaty, trička, mikiny, sukně, bundy, kabáty, spodní prádlo, domácí oblečení, ale také řadu kostýmů k různým příležitostem. Kdo raději vsadí na kvalitu, může zkusit e-shop Jack Wolfskin, kde najde celou řadu oblečení i bot.

Konkurenční čínský e-shop AliExpress, nabízející podobný sortiment jako Wish, si pro nové zákazníky přichystal slevový kupón se slevou $2 na jakékoliv zboží při nákupu nad $3.

Uplatnit slevu na AliExpressu je možné zde >

Jak vybírat oblečení z Wish?

Obecně se ví, že oblečení z čínských e-shopů velikostně příliš nekoresponduje s velikostními tabulkami v ČR. Obvykle je oblečení z Číny menší. Při nákupu se tak doporučuje objednávat módní kousky minimálně vždy o číslo větší.

K výběru správné velikosti na Wish slouží hned několik pomocníků. Pokud se jej nakupující naučí využívat, s velkou pravděpodobností se při nákupu oblečení na Wish nesplete.

  • tabulka velikostí

Tabulku velikostí najde nakupující u každé nabídky oblečení. Nachází se v obrázcích, pokaždé má trochu jinou podobu, podle toho, jaký prodejce oblečení prodává. I když Wish funguje v češtině, tabulky velikostí jsou většinou v angličtině. Jedná se ale jen o pár slov, takže by to neměl být problém ani pro lidi bez jazykových znalostí.

Nutno dodat, že bohužel v tomto případě nelze použít překladače používané u čínských e-shopů – jak již bylo zmíněno, jedná se o obrázek, a nikoliv o text přímo na webových stránkách.

V tabulce velikostí se udávají míry potřebné pro stanovení správné velikosti. Stačí se tedy doma přeměřit a podle toho vybírat.

  • hodnocení velikosti

Další malá nápověda, která pomůže vybrat vhodnou velikost, spočívá v hodnocení velikosti těmi, kteří již módní kousek zakoupili. Mají možnost ve svých recenzích vyplnit, zda oblečení oproti jejich běžné velikosti sedí, je menší nebo naopak větší. Výsledky tohoto „hlasování“ se graficky zobrazují tak, jak ukazuje následující obrázek.

V případě tohoto kousku oblečení většinou velikosti odpovídají těm, které nakupující běžně nosí.

I toto znázornění může být pro rozhodování, zda si oblečení z Wish koupit či ne, velice užitečné. Vpravo dole se navíc dá rozkliknout ještě mnohem více.

  • recenze těch, co již zboží zakoupili

Není nic lepšího, než když oblečení ohodnotí někdo, kdo ho již má doma. Prostřednictvím slovního hodnocení sděluje ostatním, zda odpovídají velikosti nebo jak je na tom použitý materiál, barva, či vzor. Na Wish se objevují jak cizojazyčné, tak také české recenze.

Noví zákazníci dalšího z oblíbených čínských e-shopů, Zaful, mají možnost získat 15 % slevu ihned při registraci.

Nakupovat zboží na Zaful se slevou 15 % >

Oblečení na Wish – postup při koupi

Prvním krokem by měl být výběr oblečení podle výše zmiňovaných rad. Kromě velikosti pak obvykle nakupující volí ještě barvu nebo třeba vzor. Poté už zboží může putovat přímo do elektronického nákupního košíku.

Na Wish se platí poštovné, nenabízí dopravu zdarma. Poštovné sice nedosahuje vysokých částek, ale nakupující s ním musí počítat. Už jen s ohledem na limit 22 eur, kdy se neplatí DPH a clo na zboží z Číny.

Wish nabízí tak širokou nabídku oblečení, že je těžké si vybrat. Samotný nákupní proces je už ale velice jednoduchý.

Co se týká plateb, k dispozici má kupující platbu kartou a oblíbený PayPal. Oba způsoby se dají považovat za bezpečné a záleží na každém, jakou možnost platby zvolí. U čínských obchodů není možná dobírka. Za jak dlouho balíček dorazí k zákazníkovi se uvádí v detailu každého konkrétního zboží.

Reklamace oblečení na Wish

Co dělat, když přijde oblečení z Wish, které vůbec neodpovídá objednávce? Jak postupovat? Nejprve se sluší říct, že Wish není podvodný e-shop. Patří k tě spolehlivým a případným reklamacím se skutečně věnuje.

Nedoporučuje se s podáním reklamace otálet. Wish akceptuje a vyřizuje takové reklamace, které proběhnou do 30 dnů od doručení zásilky. A to samé platí v případě žádosti o vrácení peněz.

Wish umožňuje poslat reklamaci v češtině. Bude ji tím pádem řešit český zákaznický servis. Odpověď z jejich strany lze očekávat zpravidla do 72 hodin. Reklamovat může zákazník poškozené oblečení, ale pochopitelně také oblečení, které barevně nebo velikostně neodpovídá objednávce. V takovém případě má zákazník právo požadovat vrácení peněz.

Publikováno: 20. 12. 2020

Štítky:

Slevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang