Jak platit na eBay?

Jak platit na eBay?

Internetové tržiště eBay svým uživatelům nabízí hned několik způsobů, jak platit za objednané zboží. Ve všech případech jsou platby na eBay bezpečné, liší se však ve výhodnosti pro nakupujícího. Jak lze platit na eBay? Jaký způsob je nejlepší?

eBay patří mezi celosvětově známé internetové nákupní galerie. Své zboží zde inzerují drobní prodejci z celého světa, včetně oblíbených prodejců fungujících také v mnoha čínských e-shopech. Nakupování na eBay je možné i prostřednictvím aukce, podobně, jak je tomu u českého Aukra.

Mezi výhody eBay patří široká nabídka zboží s dopravou zdarma. Snadno jej vyhledáte pomocí filtru „Free International Shipping“.

Prohlédnout nabídku eBay >

Kromě nakupování eBay umožňuje také řadu věcí prodávat. K prodeji na eBay, ale pochopitelně také k nákupu, musí mít uživatel založený svůj vlastní účet.

Do roku 2009 bylo možné na eBay nastavit český jazyk. V současnosti lze nakupovat na eBay v češtině díky automatickým překladačům webových stránek.

Platby na eBay

Podobně jako většina prodejců a e-shopů, nabízí i eBay možnost úhrady zboží debetní nebo kreditní kartou. Akceptuje ji většina prodejců na eBay, ale dají se najít i výjimky, kde tímto způsobem platit nejde.

Platba na eBay prostřednictvím kartou probíhá úplně stejně, jako jsou nakupující zvyklí z českých e-shopů. To znamená, že se zadavá číslo karty, datum její expirace a trojmístný CVV kód. Tento postup nemusí každému vyhovovat, někdo nechce tyto citlivé informace při platbě zadávat.

Pakliže s tím má opravdu někdo problém, může zvolit další nabízenou metodu, jak platit přes eBay. Tou je oblíbený a čím dál tím více používaný PayPal.

PayPal na eBay

PayPal je s nákupy na eBay spjat podstatně více než u jiných e-shopů. Od roku 2002 totiž eBay firmu Paypal vlastnil. A to až do roku 2015, kdy se obě společnosti osamostatnily. Nelze však očekávat, že se PayPal z platebních možností pro eBay ztratí – alespoň ne do roku 2023. Do té doby totiž spolu mají smlouvu.

Možnost platit přes PayPal nabízí většina čínských e-shopů, k dispozici je ale i na eBay.

PayPal patří mezi nejbezpečnější metody placení na internetu. Při realizování platby nezadává uživatel žádné jiné údaje nad rámec e-mailu a hesla. Citlivé údaje se proto k prodejci vůbec nedostanou, není zde možnost jejich zneužití.

S využíváním PayPal při nákupech souvisí jedna výhoda. A to v případě reklamace na eBay. Když objednávka nedorazí nebo dorazí zboží neodpovídající původní prezentaci, nabízí eBay při platbě přes PayPal garanci vrácení peněz. Navíc, uživatel může otevřít spor přímo na eBay, ale může se také současně obrátit na PayPal.

Nutno dodat, že ne všechny známé nákupní galerie PayPal nabízejí. Například AliExpress PayPal neakceptuje, Amazon také ne. Opačně je tomu třeba u Choies, TomTop, Wish nebo Dresslink.

Další způsoby plateb na eBay

Dá se předpokládat, že eBay půjde s dobou a bude se postupně přizpůsobovat i dalším novým platebním metodám. Již začátkem roku 2019 eBay oznámil, že nejprve v rámci mobilní aplikace a později i na webových stránkách začne akceptovat platby prostřednictvím Google Pay.

Ještě dříve eBay oznámil možnost platit skrze Apple Pay, zatím ovšem pro omezenou skupinu zákazníků, která se bude postupně rozrůstat.

Publikováno: 06. 12. 2020

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang