Nakupování na eBay – tipy na nákupy

Nakupování na eBay – tipy na nákupy

Obliba zahraničních e-shopu stále roste. Nakupování na eBay si oblíbily miliony zákazníků po celém světě. Není divu, nabídka e-shopu je obrovská a ceny zboží jsou často velmi příznivé. Co všechno lze koupit na eBayi? Je možné nakupovat na eBay v češtině? A je k nákupu na eBay nutná registrace?

eBay představuje jedno z největších internetových tržišť na světě. Miliony zákazníků zde pravidelně nakupují zboží všeho druhu. Nabídka této nákupní galerie je opravdu rozmanitá.

Na tomto internetovém portálu mohou zákazníci zboží nakupovat, a dokonce i prodávat. Dále se lze na eBay účastnit online dražeb a aukcí. Počet českých prodejců v roce 2020 vzrostl na 7 tisíc, nejvíce se jim daří v oblasti elektroniky, autodílů a výrobků pro dům a zahradu.

Mnoho prodejců nabízí na eBay poštovné zdarma!
Nakupovat s dopravou zdarma >

Na eBayi se také objevují nabídky od čínských prodejců, jejichž zboží je nabízeno již tradičně za velmi příznivé ceny. Přejít na nabídku e-shopu lze skrze tento odkaz.

Na principu virtuálního tržiště funguje také spousta oblíbených čínských e-shopů. Podobně rozmanitou nabídku mají e-shopy AliExpress nebo Alibaba.

Co koupit na eBay?

Nabídka nákupní galerie eBay je velmi rozmanitá a lze v ní nalézt téměř všechny druhy zboží. Od levného oblečení přes kosmetiku, potřeby do domácnosti či elektroniku.

Oblíbeným zbožím jsou na eBay kryty na mobil, které lze pořídit mnohem levněji, než v českých kamenných obchodech. K dispozici je navíc daleko více variant, a to i na méně obvyklé typy telefonů.

eBay je největším online tržištěm, na kterém lze sehnat téměř vše, a to za velmi příznivé ceny.
Prohlížet nabídky na eBay je možné zde >

Méně obvyklým atributem jsou starožitnosti. Sběratelé mohou nakoupit na eBay mince či jiné sběratelské předměty. Nakupovat na eBay lze přes tento odkaz.

Na eBay je k dostání jak nové zboží, tak zboží z druhé ruky. Tímto způsobem lze získat třeba značkové oblečení za zlomek původní ceny. Například oblečení Calvin Klein na eBay zákazník často pořídí velmi levně.

Multifunkční šátky

Multifunkční šátky jsou skvělou vychytávkou a mnohdy i dobrým tipem na dárek. V zimě zahřejí místo šály, dají se rovněž užít jako gumička do vlasů či lehká čepice. V současné době mohou také posloužit místo ústenky.

Sport Wrap Scarf Band

 • Cena: 40 Kč
 • Dostupné i další barvy: ano

Koupit >

K dostání jsou jak veselé varianty s potiskem, tak i jednobarevná provedení. Šátky lze nakupovat zde.

Pokrývky hlavy

Teplým dnům již odzvonilo a po čepicích sahají i ti největší otužilci. Pro někoho se jedná o ryze praktickou záležitost, pro jiného o módní doplněk. eBay nabízí pokrývky hlavy všeho druhu, většinou za velmi příznivé ceny.

Milovnice francouzské módy jistě potěší nabídka baretů. Barety na eBay jsou k dostání za velmi příznivou cenu, výběr barev je navíc opravdu obrovský. Svůj odstín si tedy vyberou i náročnější ženy.

Wool Blend Beret Plain

 • Cena: 87 Kč
 • Dostupné i další barvy: ano

Koupit >

Pokrývky hlavy však nejsou pouze zimní záležitostí. Zejména v horkých letních dnech sahá spousta lidí po kšiltovkách, aby se při delším pobytu na sluníčku vyvarovali nepříjemnému úžehu.

Doslova za pár korun se dají na eBayi pořídit jednobarevné kšiltovky, které jsou navíc unisexové. Hlavní výhodou je, že v případě výběru správné barvy se hodí téměř k jakémukoliv oblečení.

Baseball Cap Snapback Hat Hip-Hop Adjustable

 • Cena: 65 Kč
 • Dostupné i jiné barvy: ano

Koupit >

V nabídce je spousta barevných variant, takže si zajisté vybere každý. Prohlédnout si celou nabídku kšiltovek je možné zde.

Kabelky a batohy

Módních doplňků je na eBayi k sehnání nespočet. Ať už člověk shání školní či turistický batoh, nebo elegantní kabelku či sportovní tašku, nabídka je na eBay opravdu obrovská. Nakupovat kabelky a batohy je možné zde.

Crossbody kabelky jsou elegantním a praktickým doplňkem. Tato kabelka najde využití jak na běžný den, tak i na formální příležitosti. Decentní design nepřiláká sám o sobě přílišnou pozornost, spíše vhodně doplní outfit.

Women Quilted Rhombic Small Bag

 • Cena: 357 Kč
 • Dostupné barvy: bílá, černá, červená

Koupit >

Stále více žen se z praktických důvodů kloní spíše k batohům než ke kabelkám. Tento kousek je důkazem, že se kvůli pohodlí není nutné vzdát elegantního stylu.

Leather Women Casual School Bags

 • Cena: 364 Kč
 • Dostupné barvy: černá

Koupit >

Tento typ batohu je nabízen v mnoha různých barvách. Kromě černé z obrázku, nechybí ani bílá, hnědá či tmavě modrá.

Korejská kosmetika

Aktuálně populární kategorií zboží na eBay právě korejská kosmetika. Jedná se tak o vhodnou alternativu ke kosmetice z Číny. Velmi oblíbené jsou zejména pleťové masky. Některé produkty jsou vyladěné i po designové stránce, mohou být tedy dobrým tipem na dárek.

Tato pleťová maska se aplikuje na oblast obličeje a krku. Nechává se působit přes noc, podobně jako noční krém, a během ranního čištění obličeje se smyje.

Tonymoly Magic Food Banana Sleeping Pack

 • Cena: 270 Kč
 • Značka: Tonymoly
 • Množství: 50 g

Koupit >

Tatéž značka má v nabídce ještě masku, jejíž obal vypadá jako panda. Maska se opět aplikuje na noc a nechá se působit.

Tonymoly Panda’s Dream White Sleeping Pack

 • Cena: 290 Kč
 • Značka: Tonymoly
 • Množství: 50 g

Koupit >

Na eBay nechybí ani klasické masky na jedno použití. Při zakoupení balíčku o více kusech bývá cena obvykle výhodnější. V nabídce jsou různé druhy masek. Pokud zákazník prodejci nenapíše, o které druhy má zájem, budou mu vybrány náhodně.

Tonymoly Pureness Mask Sheet

 • Cena: 268 Kč
 • Značka: Tonymoly
 • Množství: 10 kusů

Koupit >

Pleťové masky je rovněž možné koupit v sektoru kosmetiky na AliExpressu. Ti, kteří se bojí čínské kvality kosmetických produktů, mohou zůstat u evropských značek. Osvědčenou přírodní kosmetiku seženou například u francouzské značky Yves Rocher.

Kosmetické taštičky

Kdo chce mít v kosmetických potřebách pořádek, toho by mohla zaujmout tato kosmetická taštička. Taštička je prostorná a má více přihrádek, díky nimž lze uspořádat produkty přehledněji.

Travel Storage Makeup Bag

 • Cena: 102 Kč
 • Dostupné i jiné barvy: ano

Koupit >

Tato taštička může být dobrým tipem na dárek pro vášnivé cestovatele či milovníky kosmetiky.

Roušky

Roušky jsou vzhledem k přetrvávající pandemii koronaviru stále povinné. Na eBay lze sehnat ideální roušky pro každého, kdo chce zaručeně vystoupit z davu jednobarevných jednorázových roušek.

Halloweenské hororové roušky s potiskem strašidelných klauních úsměvů nebo vyceněných zubů jsou k dostání za 85 Kč a rozhodně přitáhnou pozornost. V nabídce je i rouška inspirována oblíbeným Jokerem!

Reusable Washable Facemask Halloween Print

 • Cena: 85 Kč
 • Dostupné i další motivy: ano

Koupit >

Milovníci koček, vlků, nebo i dravých ptáků možná ocení roušky s 3D zvířecím potiskem. Některé motivy jsou realistické, jiné připomínají spíše fantasy. Balení obsahuje dvě roušky.

3D Fun Mouth Facemask

 • Cena: 178 Kč
 • Počet kusů: 2
 • Dostupné i další motivy: ano

Koupit >

TIP: Roušky s potiskem jsou sice nápadité, neposkytují však takovou ochranu před viry jako české nano roušky a respirátory. Díky nanovláknu jsou tyto české ochranné pomůcky nejspolehlivější na trhu.

Registrace na eBay

Pro rychlejší proces nákupu se zákazníkům vyplatí udělat si na eBay registraci. Pro samotný nákup na eBay registrace sice nutná není, avšak díky ní není nutné vyplňovat osobní údaje opakovaně při každém nákupu.

Pokud chce člověk prodávat na eBay nebo se účastnit aukcí, registrace je nezbytná. Vytvoření zákaznického účtu však zabere pouhých pár minut. Ve svém účtu zákazník může také pohodlně sledovat zásilky z eBay.

Díky registraci je na eBay nákup mnohem rychlejší.
Registrovat se na eBay >

Platba na eBay

Mnoho nových zákazníků tápe, jak platit na eBay. Jak už to u zahraničních e-shopů bývá, zboží je nutno zaplatit předem. Dobírka není možná, neboť v případě nepřevzetí zboží by byly ztráty pro obchodníka příliš vysoké.

První možností je platba přes službu PayPal, která funguje na principu elektronické peněženky. Zákazníkovi stačí jednou do PayPal zadat číslo své platební karty. K samotnému obchodníkovi se však nikdy nedostane.

PayPal představuje pro zákazníky jeden z nejbezpečnějších způsobů platby.

Díky tomu, že je PayPal v podstatě prostředníkem mezi e-shopem a zákazníkem, je tato platební možnost považována za jednu z nejbezpečnějších na světě.

Pokud je tedy na e-shopu podporována platba přes PayPal, nejedná se o podvodný e-shop a zákazník se nemusí nákupu obávat.

Druhou možností je zaplatit platební kartou online. Je potřeba mít u své debetní či kreditní karty povolené platby přes internet. Tato funkce se však dá často zapnout přes internetové bankovnictví.

eBay česky

Bohužel, e-shop zatím nenabízí možnost přepnutí do českého jazyka. Pokud tedy zákazník zadá do vyhledavače eBay.cz, bude automaticky přesměrován na eBay.com.

Pokud chce zákazník přeci jen nakupovat na eBay česky, může využít překladač z angličtiny. Jedná se o automatické překladače a v překladu se proto mohou vyskytnout drobné nepřesnosti. Svůj účel však splní.

eBay.de

Pro zákazníky ovládající němčinu může být zajímavá německá verze eBay. Nabídka zahrnuje i zboží, které na eBay.com není k dostání.

Na eBay.de lze narazit mimo běžného zboží také na dopravní prostředky, nábytek či starožitnosti.

eBay.co.uk

Kromě výše zmíněné německé verze eBay existuje také verze britská. Ta je k nalezení na adrese eBay.co.uk. Nabídka je velmi obsáhlá, stejně jako u celosvětové verze. Jednou z nejvyhledávanějších kategorií je oblečení.

Závěrečné tipy pro nákup na eBay

Na eBay je k dostání obrovské množství zboží od spousty prodejců. Kvalita zboží bývá různá, proto je dobré věnovat čas čtení recenzí. Zároveň se díky recenzím může zákazník vyhnout neseriózním prodejcům.

Chce-li zákazník nakupovat na eBay dárky, doporučuje se objednat je s dostatečným předstihem. Dodací lhůta může být až 60 dní, kolem Vánoc trvá občas doručení i déle.

Publikováno: 03. 01. 2021

Štítky:

Slevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang