Jak se zaregistrovat na eBayi?

Jak se zaregistrovat na eBayi?

Internetový obchod eBay nabízí vše, na co si jen člověk dokáže vzpomenout. E-shop využívají miliony zákazníků napříč celým světem. Jak je to s registrací na eBayi? Je pro nákup nutná, nebo se dá nakupovat na eBayi bez registrace? A jak takovou registraci vůbec provést?

EBay je internetový nákupní portál, který využívají miliony zákazníků po celém světě. Kromě nákupu na eBay může zákazník také prodávat na eBayi nebo se účastnit aukcí. Podobu internetové aukce má také například český portál Aukro.

Nabídka eBay zahrnuje všechno možné. Na eBay člověk pořídí kosmetiku, elektroniku, oblečení, ale třeba také motorová vozidla. Výjimkou nejsou ani starožitnosti, kdy někteří sběratelé nakupují na eBay mince. Vybírat lze jak ze zcela nového zboží, tak i ze zboží z druhé ruky.

Na eBay aktuálně působí zhruba 7 tisíc českých prodejců. Jejich zboží se nejčastěji prodává dále do Evropy a Velké Británie.

eBay často nabízí poštovné zdarma. Jelikož se většina produktů odesílá ze zahraničí, lze na dopravě zdarma ušetřit nemalé částky.

Nakupovat s poštovným zdarma >

EBay se těší velké oblibě zejména díky čínským prodejcům, kteří nabízí své zboží za opravdu nízké ceny. V tomto případě je vhodné, aby si zákazník zjistil, jak funguje clo a DPH u zboží z Číny.

Pro rychlejší proces nákupu na eBayi je vhodné se na eBayi zaregistrovat. Registraci eBay nabízí svým zákazníkům zcela zdarma a nezabere více než pár minut. Vytvořit registraci je možné skrze tento odkaz.

Jak se registrovat na eBayi?

V horní části stránky se nachází políčko „register“, tedy „registrovat“. Pokud si zákazník účet již dříve zakládal, přihlásit se může přes políčko „sign in“.

Pro registraci je nutno vyplnit jméno, příjmení, e-mailovou adresu a heslo. Heslo musí obsahovat alespoň 6 znaků, přičemž minimálně jednou musí být zastoupeno písmeno.

Zákazník si může buď vytvořit zákaznický účet, nebo se přihlásit skrze propojení účtu s Googlem, Facebookem či Applem.

Registrací zákazník také potvrzuje, že již dosáhl 18 let. V rámci registrace se však nevyplňuje datum narození, věk tedy není možné nijak ověřit.

Po kliknutí na „create account“ je zákazníkovi odeslán potvrzovací e-mail. Proklikem před odkaz svou registraci na eBay potvrdí.

Rovněž se může stát, že bude po zákazníkovi vyžadováno ověření. Jedná se o jednoduchý úkol, kdy je cílem dostat dílek puzzle na prázdné místo. Tento krok slouží k potvrzení skutečnosti, že si účet zakládá skutečně člověk a ne robot.

Jako ochranu před neoprávněnými uživateli může eBay od zákazníka vyžadovat jednoduché ověření.

EBay umožňuje i přihlášení skrze účet na Facebooku, Google nebo Apple. To se hodí zejména pro zákazníky, kteří si nechtějí vytvářet další uživatelský účet a přesto chtějí využívat výhody, které s sebou eBay registrace nese.

Na eBay lze sehnat nejrůznější zboží, často za velmi nízké ceny.

Nakupovat na eBay zde >

Výhody registrace na eBay

Mnoho lidí zajímá, zda lze nakupovat na eBay bez registrace. Ano, nakupovat na eBayi mohou i neregistrovaní uživatelé. Prodávat zboží nebo se účastnit online aukcí však mohou pouze registrovaní uživatelé.

Registrovaní uživatelé mají nákup dokončený během pár kliknutí. Neregistrovaný uživatel musí při každém nákupu znovu vyplňovat doručovací a kontaktní údaje.

Výhodou vlastního účtu na eBayi je také přehled o minulých nákupech. Ne vždy se člověku podaří zpětně dohledat dříve zakoupený produkt, obzvlášť pokud člověk nakupuje na eBayi často.

Zákaznický účet nabízí také přehled o nedávno prohlížených nabídkách. Dále si zákazník si ve svém účtu může spravovat seznam přání nebo si ukládat oblíbené prodejce.

Díky registraci na eBay je celý proces nákupu rychlejší.

Registrovat se na eBay zde >

eBay Deutschland

Kdo ovládá němčinu, ten jistě ocení německou verzi webu, tedy eBay.de. Nabídka zahrnuje i zboží, které zákazník na celosvětové verzi e-shopu nenajde.

Německá verze eBay nabízí možnost nakupovat v online bazaru eBay Kleinanzeigen. Na bazaru lze zakoupit jak knihy nebo elektroniku, tak i auta, lodě nebo motorky. Zákazníkům ovládajícím němčinu se proto registrace na eBay.de vyplatí.

Nakupovat na eBay česky bohužel nelze. Stránka do češtiny zatím přeložena nebyla. Pro překlad lze využít některý z internetových překladačů, které web přeloží automaticky.

Platba na eBay

Nakupující mají dvě možnosti, jak platit na eBayi:

Při platbě online platební kartou je nutné mít povolené platby přes internet. Vzhledem k tomu, že je eBay bezpečným e-shopem, se zákazník nemusí tohoto způsobu platby bát. Pokud chce mít přeci jen jistotu, může si ve svém internetovém bankovnictví nastavit určitý limit plateb.

PayPal funguje jako elektronická peněženka a je v podstatě prostředníkem mezi zákazníkem a e-shopem. Zákazník jednorázově zadá do PayPal číslo své platební karty, které se k samotnému obchodníkovi nikdy nedostane.

Možnost placení skrze PayPal také hodně vypovídá o spolehlivosti e-shopu. Na podvodných e-shopech není platba skrze PayPal podporována. Platba přes PayPal se považuje za nejbezpečnější způsob plateb na světě.

Sledování zásilek z eBay

Doručení ze zahraničních e-shopů často trvá déle než pár dní. Díky sledování zásilek má však člověk jasnější přehled o tom, kde se jeho balíček nachází.

Většina dopravců dnes možnost sledování u svých zásilek nabízí, ať už se jedná o Českou poštu, DPD, DHL či PPL. Jak je to však se sledováním zásilek z eBay?

Ano, sledovat zásilku z eBay lze, pokud prodejce zvolil způsob dopravy, který sledování umožňuje. U velmi levného zboží často sledování dostupné být nemusí. U hodnotnějších zásilek už trasování většinou funguje.

Publikováno: 22. 11. 2021

Štítky:

Jak nakupovatSlevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang