Tally Weijl – e-shop, prodejny – recenze

Tally Weijl – e-shop, prodejny – recenze

Z nabídky značky Tally Weijl si vyberou jak zákaznice, které preferují neotřelé, mnohdy až bláznivé trendy kousky, tak ty, jejichž šatníku dominují spíše univerzální barvy a jednoduchost. Kde se nacházejí prodejny Tally Weijl, jaké očekávat ceny a jak nakupovat v e-shopu tohoto populárního módního řetězce?

Kořeny společnosti Tally Weijl sahají do 80. let minulého století. Tehdy se Tally Elfassi-Weijl společně s Beat Grüring rozhodly rozšířit svou malovýrobu oblečení a začaly svými produkty zásobovat švýcarské butiky a obchodní domy. Malá domácí firma se tak rozrostla ve velkou společnost, jejíž prodejny dnes najdeme ve více než třiceti zemích světa.

Za prvotním úspěchem zakladatelek značky Tally Weijl stála především schopnost vyrábět oblečení velmi rychle, jež umožnila takřka okamžité reakce na momentální poptávku zákazníků. Již od počátku se firma zaměřuje na výrobu trendy dámského oblečení, které se stalo oblíbeným především u žen nižších věkových kategorií.

Nabídka oblečení pro ženy a dívky

Designéři Tally Weijl čerpají inspiraci zejména v městu módy Paříži. To však neznamená, že bychom od této značky měli očekávat vysoce elegantní a jednoduchou módu, jež je typická právě pro Pařížanky.

Oblečení z kolekcí Tally Weijl odpovídá aktuálním trendům, je nápadité a mnohdy až šílené – své příznivce si najde především mezi mladými ženami a dívkami, které se nebojí módních výstřelků a divokých barev. Díky velkému výběru takzvaných ,,basic“ kousků zde však pohodlně nakoupí také vyznavačky umírněnějšího stylu oblékání.

V prodejnách Tally Weijl najdeme kompletní nabídku oblečení na takřka každou příležitost i roční období. Lze se těšit například na:

 • Tally Weijl topy, trička a košile
 • Tally Weijl svetry a mikiny
 • Tally Weijl šaty a overaly
 • Tally Weijl džíny, kalhoty a leginy
 • Tally Weijl šortky
 • Tally Weijl bundy a kabáty
 • Tally Weijl kabelky, obuv a módní doplňky

Co konkrétně nejvíce láká zákaznice prodejen Tally Weijl a jaké jsou zhruba ceny oblečení?

Tally Weijl šaty

K oblíbeným artiklům se bezpochyby řadí šaty, které jsou k dipozici v nejrůznějších barevných provedeních. Ze široké škály šatů Tally Weijl si vyberou jak zákaznice, které dávají přednost tlumeným barvám, tak ty, které preferují barvy výraznější.

Převážná část nabídky je tvořena šaty, které se hodí na každodenní nošení. K dispozici jsou jak kousky jednobarevné, tak například pruhované, květované, s puntíky či kostkami. Velmi rozmanitý je i výběr střihů a délek. Designéři značky Tally Weijl zkrátka myslí na potřeby každé zákaznice.

Podobnou nabídku šatů jako v internetovém obchodě Tally Weijl lze najít například v čínském e-shopu Joyshoetique, který se zaměřuje především na prodej šatů a nejrůznějších druhů obuvi.

V nabídce pro běžné nošení najdeme šaty v délkách mini, midi i maxi.
V nabídce pro běžné nošení najdeme šaty v délkách mini, midi i maxi.

Nechybí ani odvážnější šaty, které se hodí třeba na večírek s přáteli. Sekce s šaty na party potěší hlavně milovnice černé barvy, cvočků, flitrů, koženky a vypasovaných střihů.

Tally Weijl nabízí širokou škálu šatů na různé večerní příležitosti.
Tally Weijl nabízí širokou škálu šatů na různé večerní příležitosti.

Šaty Tally Weijl jsou nejčastěji nabízeny ve velikosti XXS až L. Tally Weijl cílí spíše na ženy menšího vzrůstu a může se tak stát, že vyšším zákaznicím nebude oblečení sedět tak, jak by mělo. Před nákupem v Tally Weijl je proto určitě dobré si vybrané kousky vyzkoušet.

Tally Weijl džíny

Designéři značky Tally Weijl bedlivě sledují aktuální módní trendy a jednotlivé kolekce jim přizpůsobují. Nikoho proto nepřekvapí, že nabídka kalhot zahrnuje zejména slim džíny s vysokým pasem, decentním šisováním a často také džíny potrhaného vzhledu.

To však neznamená, že bychom v prodejnách Tally Weijl nesehnali například džíny ve stylu „boyfriend“ nebo džíny rovného, méně upnutého střihu. Džíny Tally Weijl jsou k sehnání takřka v každém provedení, na které si lze vzpomenout.

Džíny s vysokým pasem tvoří podstatnou část nabídky kalhot.
Džíny s vysokým pasem tvoří podstatnou část nabídky kalhot.

Většina žen bude souhlasit s tím, že není vždy snadné sehnat dobře padnoucí, univerzální černé džíny. I na tento častý problém designéři společnosti mysleli a černé džíny navrhli hned v několika různých provedeních.

Tally Weijl nabízí jak džíny odpovídající posledním módním trendům, tak džíny jednoduché a univerzální.
Tally Weijl nabízí jak džíny odpovídající posledním módním trendům, tak džíny jednoduché a univerzální.

Džíny Tally Weijl jsou zpravidla k sehnání ve velikosti 32 až 42. Stejně jako v případě šatů i zde platí, že před koupí je lepší dané kalhoty vyzkoušet. Týká se to především žen vyššího vzrůstu.

Tally Weijl bundy a kabáty

Značka Tally Weijl nabízí oblečení pro každé roční období. Velký výběr kabátů a bund je proto naprostou samozřejmostí.

Nabídka zahrnuje jak trendy koženkové bundy a křiváky, tak lehčí šusťákové bundy vhodné například na sport.

V prodejnách Tally Weijl najdeme koženkové křiváky i lehké bundy vhodné na sport.
V prodejnách Tally Weijl najdeme koženkové křiváky i lehké bundy vhodné na sport.

Stejně rozmanitá jako nabídka bund Tally Weijl je i nabídka kabátů. Najdeme zde jak elegantní trench coaty, blejzry a jarní kabáty, tak teplé zimní kožíšky či delší parky sportovního střihu.

Elegantní blejzry a jarní kabáty i pohodlné zimní kožíšky – nabídka Tally Weijl uspokojí požadavky každé ženy.
Elegantní blejzry a jarní kabáty i pohodlné zimní kožíšky – nabídka Tally Weijl uspokojí požadavky každé ženy.

Kabáty a bundy Tally Weijl jsou zpravidla k sehnání celoročně. Nejčastěji jsou k dispozici ve velikostech XS až XL.

Jaké ceny v Tally Weijl očekávat?

Ceny oblečení Tally Weijl jsou srovnatelné s cenami jiných známých módních řetězců, jako jsou například Mohito nebo Sinsay. Tally Weijl nepatří k těm úplně nejlevnějším a například Primarku, pokud jde o ceny, nemůže konkurovat.

Přesto je oblečení této značky určeno zejména studentkám a mladým ženám, které obvykle nemívají peněz nazbyt. V nabídce Tally Weijl je tak možné najít i kousky za velmi nízké ceny, zejména v období sezónních slev a výprodejů. V porovnání s cenami oblečení značek Street One, Gant apod. lze ceny v Tally Weijl označit za příznivé.

ProduktCena v e-shopu Tally Weijl (ke dni 28. 3. 2020)
Tally Weijl trička a topy175 – 467 Kč
Tally Weijl šaty290 Kč – 2 050 Kč
Tally Weijl džíny877 Kč – 1 460 Kč
Tally Weijl svetry205 Kč – 877 Kč
Tally Weijl bundy a kabáty584 – 1 750 Kč
Tally Weijl boty468 Kč – 2 047 Kč
Tally Weijl kabelky293 Kč – 877 Kč

V rámci sezónních výprodejů se zpravidla zlevňuje oblečení ze všech kategorií nabídky Tally Weijl – šaty, bundy, džíny, sukně, módní doplňky i obuv. Komu se nechce nakupovat za plnou cenu, může vyčkat na konec příslušného ročního období a šatník si vybavit za zhruba poloviční cenu.

Tally Weijl e-shop

Pro české zákaznice bohužel není e-shop Tally Weijl dostupný. Kdo však žije například na Slovensku, v Německu či v Anglii, může Tally Weijl e-shop navštívit a ihned začít nakupovat.

V současné době e-shop Tally Weijl doručuje objednávky do těchto států:

 • Belgie
 • Bulharsko
 • Francie
 • Irsko
 • Německo
 • Nizozemí
 • Polsko
 • Rakousko
 • Slovensko
 • Spojené království
 • Švýcarsko

Vzhledem k vysoké popularitě e-shopu Tally Weijl ve výše uvedených zemích a poměrně velké poptávce po oblečení této značky v České republice je možné, že i českým zákaznicím bude v budoucnu umožněno nakupovat online.

V e-shopu Tally Weijl v současnosti mohou nakupovat například zákaznice ze Slovenska.
V e-shopu Tally Weijl v současnosti mohou nakupovat například zákaznice ze Slovenska.

Zatím si však musíme vystačit s nákupy v prodejnách Tally Weijl, popřípadě v níže uvedených e-shopech, jejichž nabídka oblečení této značky zahrnuje.

Oblečení Tally Weijl – e-shopy:

Oblečení Tally Weijl lze z ČR zakoupit online například v těchto internetových obchodech:

Produkty značky Tally Weijl najdeme také na portálu Vinted. Ten sice funguje primárně jako online second-hand, nicméně velká část jeho uživatelů nabízí i zbrusu nové kousky.

Za zmínku jistě stojí také možné alternativy značky Tally Weijl. Trendy oblečení a módní doplňky pro ženy a slečny nabízí například obchody Gate, Sinsay, Cropp, Cheap Monday nebo Mohito. Každý z nich navíc provozuje e-shop, a tak nic nebrání nákupům z pohodlí domova.

Jak nakupovat v e-shopu Tally Weijl?

Nakupování v e-shopu Tally Weijl je snadné a příliš se neliší od nákupů v jiných zahraničních internetových obchodech. Ti, kteří již mají zkušenosti s objednávkou například z čínských e-shopů jako Dresslink, Shein nebo Zaful, jistě nebudou ničím překvapeni.

Brouzdat nabídkou e-shopu a přidávání zboží do nákupního košíku je bez problému možné bez registrace. Platba a dokončení objednávky se však už bez registrace neobejdou. Je na každém, zda se rozhodne vytvořit zákaznický účet rovnou, nebo až těsně před odesláním platby a výběrem způsobu doručení.

Registraci lze provést prostřednictvím tlačítka Sign in v pravém horním rohu. Po rozkliknutí možnosti Register se objeví registrační formulář, v němž je třeba vyplnit jméno, příjmení, adresu a telefonní číslo. Přihlašování je případně možné také pomocí sociálních sítí Facebook a Google+.

Během registrace v e-shopu Tally Weijl je požadováno několik základních údajů.
Během registrace v e-shopu Tally Weijl je požadováno několik základních údajů.

V okamžiku, kdy je registrace dokončena, už nic nebrání výběru způsobu platby. Objednávku v e-shopu Tally Weijl je možné uhradit pomocí kreditní / debetní karty nebo prostřednictvím služby PayPal. Výše poštovného je 7 €, v případě nákupu v hodnotě od 50 € je pošta zdarma. Doba doručení se nejčastěji pohybuje od 1 do 3 pracovních dní.

E-shop Tally Weijl je dostupný pouze v angličtině. Kdo preferuje nákupy v češtině či jiném jazyce, může použít jeden z automatických překladačů z angličtiny.

Již bylo zmíněno, že z Česka v e-shopu Tally Weijl bohužel nakupovat nelze. Nic však nebrání nákupům v kamenných prodejnách Tally Weijl, které jsou rozmístěny napříč celou republikou.

Prodejny Tally Weijl – Praha, Brno, Ostrava, Olomouc i další města

V současné době se v České republice nachází celkem 16 prodejen Tally Weijl. Najdeme je jak ve velkých, tak menších městech.

E-shop Tally Weijl do ČR bohužel nezasílá, české zákaznice se proto musí spokojit s nákupy v prodejnách Tally Weijl v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Plzni a dalších velkých i menších městech.
E-shop Tally Weijl do ČR bohužel nezasílá, české zákaznice se proto musí spokojit s nákupy v prodejnách Tally Weijl v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Plzni a dalších velkých i menších městech.

Přesné adresy prodejen Tally Weijl v Praze, Brně, Ostravě a Olomouci jsou uvedeny v tabulce.

Tally Weijl PRAHATally Weijl BRNOTally Weijl OSTRAVATally Weijl OLOMOUC
Praha hlavní nádraží
Wilsonova 300/8
110 00 Praha
Galerie Vaňkovka
Ve Vaňkovce 1
602 00 Brno
Forum Nová Karolina
Jantarová 3344
702 00 Moravská Ostrava
Olympia Olomouc
Olomoucká 90
777 00 Velký Týnec
Palladium
Náměstí republiky 1
110 00 Praha
OC Olympia
U Dálnice 777
664 42 Brno
Galerie Šantovka
Polská 1
779 00 Olomouc

Další prodejny Tally Weijl se nacházejí v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Jihlavě, Karlových Varech, Pardubicích, Plzni, Teplicích, Ústí nad Labem a ve Zlíně.

Oblečení Tally Weijl a zkušenosti zákaznic

Recenze oblečení Tally Weijl jsou vesměs pozitivní a dle dosavadních zákaznic se nákup vzhledem k příznivým cenám vyplatí.

Jediné, na co je třeba dát pozor, jsou již zmíněné velikosti. Oblečení Tally Weijl často odpovídá spíše kolekcím petite, které známe z jiných obchodů. To znamená, že většina kousků je vhodná hlavně pro slečny a ženy nižšího vzrůstu a drobnější postavy. Oblečení Tally Weijl je proto doporučováno zkoušet ještě před koupí.

Zkušenosti s e-shopem Tally Weijl již tak kladné nejsou. Zákazníci si často stěžují na špatnou komunikaci ze strany e-shopu, která znemožňuje zdárně vyřešit nastalé problémy.

Vzhledem k tomu, že v e-shopu Tally Weijl z České republiky nakupovat nelze, jsou pro české zákaznice důležitější zkušenosti s kvalitou oblečení. Ta je z převážné většiny hodnocena kladně a v prodejnách Tally Weijl je proto možné nakupovat naprosto bez obav.

Publikováno: 29. 03. 2021

Štítky:

Jak nakupovatRecenze

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang