Vova shop – česky, zkušenosti, recenze – boty, outlet

Vova shop – česky, zkušenosti, recenze – boty, outlet

Jako houby po dešti vznikají nová online obchodní centra, kde je možné koupit prakticky cokoli. Vova je přesně taková. Prezentuje se jako prodejce cenově výhodných produktů vysoké kvality. Od oblečení, přes elektroniku, mobilní telefony a kosmetiku, až po doplňky k nábytku. Jak zboží hodnotí jeho zákazníci? Jaké jsou na obchod Vova recenze?

Vova se řadí mezi čím dál početnější řádku čínských e-shopů, které nabízejí zboží všeho druhu. Stejně jako Wish, AliExpress, LightInTheBox, nebo DHgate. Vova nabízí artikly v těchto kategoriích:

  • boty
  • dámské oblečení
  • mobilní telefony a příslušenství
  • pánské oblečení
  • zdraví a krása
  • elektronika
  • dům a zahrada

Využijte na Zaful slevový kupón na 15% slevu za registraci.

Využít nákupy na Zaful s 15% slevou >

Pestrá škála šátků a šál láká zákazníky na zářivé barvy.

Vova na svých stránkách hlásá, že spolupracuje s těmi nejdůvěryhodnějšími dodavateli po celém světě. Přičemž svou nabídku popisuje jako nejnovější a nejžádanější výrobky vysoké kvality za dostupné ceny.

Vova – recenze a zkušenosti

V posledních letech se online shopping stal běžným způsobem, jak si opatřit vytoužené zboží, aniž by člověk musel vyjít ven z bytu nebo kanceláře.

Zákazníci se ve virtuálním shoppingu stávají čím dál odvážnějšími a díky nízkým cenám se nechají snáze zlákat k nákupu i z ne zcela prověřených čínských e-shopů. Právě velmi nízké ceny jsou častokrát varovně zdviženým prstem.

Recenze na Vova se ve zkušenostech rozcházejí. Zatímco jedna strana se přiklání ke spokojenosti a objednává z Vova pravidelně, opačná strana nemůže obchodu přijít na jméno.

Bez zkrášlujících doplňků si už čínské e-shopy nelze představit.

Zkušenosti s Vova má každý jinaké. Nelze se zalíbit všem, přestože se to od e-shopu takových rozměrů přirozeně očekává. Příliš kladů se neobjevuje ani v recenzích Floryday, natož v recenzích Boutiquefeel.

Pozitivní Vova zkušenosti

Kladné hodnocení obchodu Vova se objevuje zejména u zákazníků, kteří dopředu očekávají zboží snížené kvality. Respektive v poměru cena výkon nečekají zázraky. S velkým kladným ohlasem se setkává taktéž doprava zdarma.

Nakupte pelíšky, oblečky i hračky pro psy v bezkonkurenčních barvách.

Nakupovat na BeCydog.cz >

S většinou doručeného zboží jsou spokojeni a za to, co jim nevyhovuje, dostali po reklamaci peníze zpět. Častokrát zmiňují i to, že obchod vrácení nevhodné objednávky nepožaduje a rovnou refunduje.

Některé recenze jsou důkazem, že nad čínskými e-shopy není třeba lámat hůl.

Zkušení zákazníci doporučují ostatním číst komentáře u jednotlivých výrobků. Častokrát se pod produktem zobrazují i reálné fotografie a hodnocení, což novým zájemcům o totéž zboží dost napoví.

Člověk musí brát zřetel na to, že produkty pocházejí z laciných čínských velkovýroben. Reálně uvažující člověk nemůže očekávat, že napodobeniny světoznámých značek přijdou ve stejné kvalitě jako originál.

Negativní recenze Vova.com

Stížnosti na kvalitu zboží z čínských e-shopů se pomalu, avšak jistě stávájí evergreenem. Recenze na e-shop Vova toho nejsou výjimkou. Nejčastěji zákazníci vyjadřují svou nespokojenost s použitými materiály.

Objednané textílie jsou vyrobeny ze syntetických umělých tkanin, namísto inzerované bavlny. Na kabelkách se po pár dnech užívání trhá koženka. Hodinky vypadaly jako vyrobené z papíru. To je jen malý výčet poznatků.

Nejčastější příčinou vrácení je neshoda zboží s fotografií.

Velkým problémem se zdá být také dlouhá dodací doba. Zákazníci často reklamují, že zboží nebylo doručeno ani do uvedeného termínu. Co do rychlosti doručování a kvality zboží lidé hodnotí mnohem lépe konkurenční e-shopy Wish a AliExpress.

Nakupovat na Vova – ano či ne?

Z obecného hlediska Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje před nákupy na nespolehlivém e-shopu Vova. Poukazuje zejména na podezřelé praktiky, jež nepatří do bezpečného online nakupování.

Podrobně o praktikách podvodných e-shopů pojednává článek na tomto odkazu. Obecně platí, že pokud není snadno k dohledání provozovatel obchodu, nedoporučuje se na tomto e-shopu cokoli kupovat.

Zboží bývá nevalné kvality a materiálů.

Nezřídka si obchod Vova po zaplacení zboží po zákaznících žádal ofocení dokladu totožnosti a platební karty, kvůli ověření pravosti nakupujícího. Dokud dokumenty e-mailem neodešlou, nebude jim objednávka odeslána.

Takové postupy se u zákazníků nesetkávají s pochopením. Je dobré si ujasnit, jaké zboží a za jakým účelem kdo nakupuje, aby se vyvaroval případnému zklamání. Obecně lze říci, že se na Vova vyplatí nakupovat zboží na jedno použití.

Oblíbené legíny jsou k dostání ve všech barvách a délkách.

Nakoupit levně a s klidem v duši je možné na ověřených čínských e-shopech. I v těch čínských. Nejznámějším je v tomto případě patrně obchod AliExpress, který je transparentní a svým zákazníkům vychází vstříc.

Vova – reklamace a vrácení zboží

Na webových stránkách Vova je reklamace zboží a žádost o vrácení peněz velmi přehledně popsána. Stačí se přihlásit do svého účtu a najít si sekci „Objednávky“. Pod potvrzenou objednávkou je tlačítko „Žádost o refundaci“.

Obecně platí, že zboží musí být vráceno do 30 dnů od doručení. Obchod bude vyžadovat i trasovací číslo zásilky s vráceným zbožím. Peníze bývají refundovány zpravidla do 14 dnů na platební kartu, která byla použita k úhradě. V případě PayPalu jsou peníze vráceny do 24 hodin.

Dobrou zprávou je určitým způsobem fakt, že obchod Vova častokrát po zákaznících vrácení zboží ani nepožaduje. Automaticky na žádost vrátí peníze na účet a čas od času zboží nechává ve vlastnictví zákazníků. Zákazníkům se nevyplatí ho přepravovat na druhý konec světa a Vova e-shopu se nevyplatí poštovné hradit.

Publikováno: 05. 03. 2021

Štítky:

Recenze

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang