LightInTheBox – recenze a zkušenosti

LightInTheBox – recenze a zkušenosti

LightInTheBox se řadí mezi velké čínské e-shopy, na kterých je možné vybírat z rozsáhlého sortimentu zboží. Jde zde nakoupit téměř vše – od oblečení až po elektronická zařízení. Jaké mají zákazníci s LightInTheBox zkušenosti? Jsou recenze LightInTheBox spíše negativní, nebo naopak pozitivní? Co je nejčastěji obsahem stížností, co si naopak zákazníci nemůžou vynachválit? Odpovědi na tyto otázky přináší následující článek.

Tento e-shop se stal populárním díky svému globálnímu dosahu a konkurenceschopným cenám. Nicméně, před tím než se zákazníci rozhodnou nakupovat na LightInTheBox, je důležité prozkoumat recenze a zkušenosti ostatních zákazníků.

Shrnutí článku:

Recenze e-shopu LightInTheBox ukazují rozmanitý obraz zkušeností zákazníků.

Někteří chválí široký výběr produktů a konkurenceschopné ceny, zatímco jiní upozorňují na možné problémy s kvalitou zboží a komplikace s dodáním a vrácením.

Důležité je před nákupem důkladně prostudovat recenze a zvážit individuální potřeby a očekávání, aby se z nákupu na LightInTheBox stalo informované rozhodnutí.

Light in the box – levné oblečení a další zboží

E-shop lightinthebox.com je jedním z ověřených čínských e-shopů, které nabízejí levné oblečení z Číny. Výhodou tohoto e-shopu jsou nízké ceny, vysoké slevy a originální kousky, které v Česku nelze sehnat. LightInTheBox navíc patří mezi čínské e-shopy v češtině, není tedy nutné se při nákupu trápit s angličtinou.

LightInTheBox odměňuje své zákazníky slevovým kupónem BF3 na slevu při nákupu nad 29£.

Nakupovat výhodně na LightInTheBox >

Pod záštitou LightInTheBox funguje také e-shop MiniInTheBox, jehož hlavní nabídka se skládá z elektroniky, příslušenství nebo hraček. Na LightInTheBox a MiniInTheBox lze nakupovat v těchto kategoriích:

LightInTheBoxMiniInTheBox
Dámské, pánské, dětské oblečeníElektronika
Sportovní potřeby a outdoorPříslušenství pro mobilní telefony
Obuv a taškyPouzdra a kryty
Dům a zahradaHračky a hobby doplňky
OsvětleníDomácnost a kuchyně
Svatby a akcePříslušenství do auta

TIP: Někteří zákazníci se obávají, že je MiniInTheBox podvod. Proto se před nákupem rozhodně vyplatí přečíst si MiniInTheBox recenze.

S kódem WIN5 je možné získat slevu 5 € při nákupu nad 49 €.
Nakupovat na LightInTheBox je možné zde >

LightInTheBox recenze: Smíšené zkušenosti s nízkými cenami

LightInTheBox se na trhu pohybuje již řadu let a za tu dobu nasbíralo mnoho recenzí, jak kladných, tak i záporných. LightInTheBox recenze ukazují, že zkušenosti zákazníků s tímto čínským online obchodem jsou smíšené.

Na jednu stranu oceňují zákazníci nízké ceny a širokou nabídku produktů. Na druhou stranu se někteří potýkají s problémy s kvalitou produktů, dlouhou dobou dodání a problematickou komunikací s obchodem. LightInTheBox recenze pomohou se zorientovat v široké nabídce produktů a služeb a učinit informované rozhodnutí o tom, zda na tomto obchodě nakupovat.

LightInTheBox recenze na Google Play a Apple Store

O kvalitě e-shopu do jisté míry vypovídá také hodnocení jeho mobilní aplikace. Jaké jsou recenze LightInTheBox aplikace na Google Play a v App Store?

Nákupy na LightInTheBox lze pohodlně realizovat i na mobilním telefonu. Stačí si stáhnout příslušnou aplikaci. Zákazníci mohou svou zkušenost s e-shopem ohodnotit na Google Play nebo Apple Store. Svou spokojenost vyjadřují počtem hvězdiček a mohou připojit i slovní hodnocení. Na negativní recenze Light in the box reaguje a navrhuje řešení vzniklých problémů.

Na Google Play se hodnocení zákazníků velmi liší. Část je nadšená, část velmi nespokojená.

Na Google Play dosáhl LightInTheBox hodnocení 3,2 hvězdiček z 5. Ohodnotilo ho téměř 61 tisíc uživatelů. Více než polovina hodnotících je s e-shopem velmi spokojena a udělila mu plný počet hvězdiček. Nicméně, najde se mnoho zákazníků, kteří mají naopak negativní zkušenost.

Na Apple Store jsou recenze o něco vstřícnější, zde dosáhl LightInTheBox průměrného hodnocení 4,2 hvězdiček z 5. Hodnotilo ho zde však mnohem méně lidí než na Google Play, a to necelé tři tisíce.

Recenze LightInTheBox na SiteJabber

SiteJabber.com je webová platforma, která pomáhá zákazníkům rozeznat podvodné e-shopy od těch ověřených, které se mohou pyšnit velkým množstvím spokojených zákazníků. O podvodné e-shopy není na internetu nouze, proto je potřeba si vždy ověřit, zda je obchod spolehlivý.

Své hodnocení sdílelo 4563 zákazníků.

LightInTheBox si na SiteJabber.com vede obstojně. Průměrné hodnocení je 3,7 hvězdiček z 5. Na webu je uvedeno, že většina zákazníků je se svým nákupem víceméně spokojena. E-shopu LightInTheBox patří sedmé místo na žebříčku spokojenosti v kategorii velkoobchodů s oblečením.

Na SiteJabberu se hodnotí i jednotlivé oblasti e-shopu. Zákazníci jsou nejvíce spokojeni s kvalitou a hodnotou zboží. Nejvíce jim vadí proces reklamace.

Hodnocení konkrétních produktů

Při výběru konkrétního produktu, je také možné si prohlédnout hodnocení zákazníků, které již své zboží obdrželi. Na LightInTheBox se nachází hodnocení hned pod názvem a popisem produktu. Míra spokojenosti je opět vyjádřena ve hvězdičkách, lidé mohou připojit i slovní hodnocení, případně fotografii své doručené objednávky.

Díky těmto hodnocením je možné se předem seznámit s kvalitou produktu a dozvědět se, zda uváděné velikosti oblečení odpovídají realitě. Mnoho pozitivních recenzí pak napovídá, že je zboží kvalitní, neponičené a nic nebrání v tom, si jej objednat.

České diskuze o LightInTheBox – recenze nakupujících

Své zkušenosti s LightInTheBox sdílejí zákazníci i v Česku, a to nejčastěji na portálech jako emimino.cz nebo modnipeklo.cz. V diskuzích o LightInTheBox se probírá, jak dlouho trvá doprava, v jaké kvalitě je doručené zboží nebo kdy se platí DPH a clo.

Recenze Light in the box jsou v těchto diskuzích spíše negativní. Lidé si stěžují, že jejich zboží mělo zpoždění, nebo nebylo doručeno vůbec. Najdou se však i tací, kteří jsou z nákupu na LightInTheBox nadšení a chtějí z něj objednat znovu.

recenze na lightinthebox
Příklad pozitivní recenze z portálu emimino.cz.

LightInTheBox recenze – Heureka

Na Heurece, českém cenovém porovnávači a recenzním webu, lze nalézt hodnocení a recenze od skutečných zákazníků, kteří nakoupili na LightInTheBox. Tyto recenze poskytují cenné informace o kvalitě služeb, rychlosti dodání, spolehlivosti e-shopu a zkušenostech s vrácením zboží. Díky recenzím LightInTheBox na Heurece si mohou zákazníic udělat před nákupem na LightInTheBox lepší představu o tom, co očekávat a jaké jsou zkušenosti ostatních s tímto e-shopem.

Jaké jsou nejčastější stížnosti?

Ve svých recenzích na LightInTheBox si lidé nejčastěji stěžují na:

  • zpoždění v dodání zásilky
  • komunikace s e-shopem
  • záměna zboží při doručení
  • vysoké clo a DPH

Vůbec nejčastější výtkou je zpoždění při dodání zásilky. Zákazníci si stěžují, že na své zboží musí dlouho čekat, někdy až několik měsíců. To je bohužel riziko při objednávání zboží z Číny. Proto je vždy potřeba objednat zboží s dostatečným předstihem, aby nedošlo ke komplikacím.

Vytýkána je také platba cla a DPH, na kterou obchod předem neupozorní. Neexistuje lepší prevence, než se poučit o tom, jak se clo a DPH na LightInTheBox platí. LightInTheBox navíc nabízí za příplatek pojištění, které zákazníky ochrání před nutností platby cla.

Špatná komunikace je další často zdůrazňovaný problém. E-shop se snaží komunikovat v češtině, může zde však dojít k nedorozuměním kvůli špatnému překladu. Pokud je to možné, je lepší komunikovat anglicky. Nicméně, LightInTheBox se snaží na všechny stížnosti reagovat a vzniklé potíže řešit.

Stejně jako mnoho jiných e-shopů má i LightInTheBox recenze jak pozitivní, tak negativní. Ze všeho nejdůležitější však je, že se nejedná o podvodný e-shop, a tak v něm zákazníci mohou bez obav nakupovat.

Špatná komunikace či zpoždění zásilky jsou obvyklé předměty negativních recenzí i na další čínské e-shopy, jako je WhatWears či NewChic. Jedná se o nejčastější komplikace při nákupech zboží z Číny.

Vhodnou alternativou je prověřený e-shop AliExpress s velmi snadným procesem reklamace.
Nakupovat na AliExpressu je možné zde >

Co si lidé nejčastěji pochvalují?

Své pozitivní zkušenosti s LightInTheBox vyjadřuje velké množštví zákazníků. Často také uvadějí, že zde plánují nakoupit znovu. Jsou nadšení ze snadného objednávání nebo nízkých cen. Nejčastěji si v diskuzních fórech pochvalují následující:

  • velký výběr zboží
  • vysoké slevy a nízké ceny
  • možnost platby v korunách
  • možnost nákupu v češtině
  • mobilní aplikaci

Jako plus také často zaznívá rychlost doručení nebo kvalita zboží. Zde se zkušenosti zákazníků s LightInTheBox nejvíce liší. Někdo je s dobou dodání naprosto spokojen, zatímco jiný musel čekat i tři měsíce. Stejně je to i s kvalitou zboží.

TIP: Zákazníci si také velmi pochvalují velký výběr šatů na LightInTheBox. Nabídka šatů je zde opravdu široká, od letních přes společenské až po svatební či těhotenské šaty.

Nakupovat, nebo nenakupovat na LightInTheBox?

Recenze na lightinthebox.com jsou velmi rozdílné. Jak bylo popsáno výše, velká část zákazníků si zboží i servis velmi pochvaluje. Na druhé straně ani stížností není málo, a to převážně těch, které se týkají pozdního doručení zboží či špatné komunikace s e-shopem.

Při nákupech z Číny vždy existuje nějaké riziko. Nicméně, z části tomu lze předcházet, pokud si nakupující dá pozor na pravidla pro platbu cla a DPH z Číny, nebo si zkontroluje hodnocení jednotlivých produktů přímo na e-shopu. Je potřeba také počítat s delší dobou dodání a objednávat zboží s předstihem.

Publikováno: 23. 05. 2024

Štítky:

RecenzeSlevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang