Cafago – recenze a zkušenosti

Cafago – recenze a zkušenosti

Nakupování elektroniky na čínských e-shopech je mezi lidmi oblíbené hlavně z důvodu nízkých cen. Ne vždy je však elektronika kvalitní. Jednou z možností, kde nakupovat levnou elektroniku, je e-shop Cafago. Jaké jsou recenze na Cafago? Jaké zkušenosti mají zákazníci s kvalitou zboží z tohoto e-shopu?

E-shop Cafago patří mezi ověřené čínské e-shopy, který nabízí širokou škálu elektroniky, oblečení, domácích potřeb a dalších produktů za nízké ceny. Jeho cílem je stát se největším on-line prodejcem elektroniky na trhu. V Čechách není ještě tolik známý, což je škoda, protože nabízí mnoho výhod a většina zákazníků je se svým nákupem naprosto spokojena.

Klíčové informace článku:

Nákup na e-shopu Cafago přináší možnost nakupovat široký sortiment produktů za konkurenceschopné ceny přímo z Číny.

Přestože má své výhody v podobě dostupných cen a rozmanitého výběru zboží, je důležité zvážit možné nevýhody, jako jsou delší doba dodání a možné komplikace s kvalitou zboží či zákaznickou podporou.

Před nákupem je proto vhodné pečlivě prostudovat recenze a zkušenosti ostatních zákazníků pro informované rozhodnutí.

Využijte slevový kupón ADMP8 a získejte 8 % slevu na celý nákup.
Využít slevový kupón >

Mimo Číny a USA má Cafago sklady také v několika evropských zemích, včetně Německa, Španělska či Spojeného království. Co všechno lze na tomto e-shopu sehnat?

 • mobilní telefony a notebooky
 • sluchátka a mikrofony
 • fotoaparáty a videokamery
 • chytré hodinky
 • robotické vysavače
 • vybavení a nářadí
 • RC hračky a modely
 • LED svítilny, baterky
 • hudební nástroje
 • sport a outdoor

Cafago.com láká na velký výběr RC hraček či modelů. RC je zkratka pro remote control, což v překladu znamená dálkové ovládání. V nabídce zde lze najít RC auta, helikoptéry, nebo drony. V nabídce nechybí ani levné mobily z Číny.

Cafago patří mezi přední čínské e-shopy s elektronikou.
Prohlédnout nabídku Cafago >

TIP: Oblíbeným produktem jsou také robotické vysavače, které pomohou s úklidem domácnosti. Při rozhodování o koupi mohou být nápomocné recenze robotických vysavačů, kde jsou jednotlivé přístroje porovnány.

Recenze na Cafago – Google Play

Velkou výhodou e-shopu Cafago je možnost snadného používání mobilní aplikace, která je dostupná pro Android i pro iOS. Aplikace umožňuje tvorbu seznamu přání či správu objednávek. Na Google Play se také mnoho nakupujících podělilo o svou zkušenost s e-shopem Cafago.

Většina zákazníků je s nákupem velmi spokojena.

E-shop zde ohodnotilo přes tisíc uživatelů a jak je vidět na grafickém znázornění, drtivá většina z nich je s e-shopem Cafago velmi spokojena. Průměrné hodnocení nyní činí 4,2 hvězdiček z 5. Většina hodnotících se dokonce rozhodla udělit obchodu plný počet hvězdiček.

Recenze na SiteJabber.com a TrustPilot.com

SiteJabber a TrustPilot jsou platformy, na kterých zákazníci s ostatními veřejně sdílí své nadšení či zklamání z nákupu u konkrétního obchodníka. E-shop Cafago dosahuje výborného hodnocení na obou těchto webech.

Na Sitejabber.com dosáhl e-shop 4,59 hvězdiček z 5. To je velmi příznivé hodnocení v porovnání s ostatními čínskými e-shopy. Většina zákazníků je tedy s nákupem na tomto e-shopu spokojena.

Není tak divu, že se Cafago umístilo na sedmém místě v kategorii Gadgety. Jedná se navíc o aktuální recenze, protože podle SiteJabber bylo za poslední rok 78 % recenzích pozitivních.

Na SiteJabber hodnotilo e-shop Cafago přes 500 uživatelů.

Podobně příznivě si vede Cafago i na TrustPilot.com. Dosahuje zde celkového hodnocení 3,6 hvězdiček z 5. Více než polovina zákazníků ohodnotila e-shop plným počtem bodů.

Přibližně čtvrtina je naopak nespokojena. Nutno podotknout, že e-shop na všechny negativní recenze reaguje a nabízí možná řešení.

Plný počet bodů udělilo e-shopu 66 % hodnotících

Na co si lidé nejčastěji stěžují?

Ačkoliv jsou recenze na Cafago vesměs pozitivní, najdou se i tací, kteří jsou z různých důvodů zklamáni. Častý důvod nespokojenosti je nefungující či různými způsoby poškozená elektronika.

To je samozřejmě vždy riziko při nákupech z Číny, Cafago však podobně jako další e-shopy nabízí možnost reklamace zboží z Číny.

Druhou nejčastější výtkou je zpoždění zásilky. To je častý problém při objednávání zboží z Číny. Nicméně, v případě Cafago může být tento nedostatek z části vyřešený díky skladům, které se nacházejí i na několika místech v Evropě.

Stává se tak běžně, že je některým zákazníkům z Evropy zboží doručeno již do dvou týdnů a bez platby cla a DPH.

TIP: Mezi české e-shopy, které nabízejí široký výběr elektroniky, chytrých telefonů apod., patří Expert Elektro nebo Smarty.cz. Jelikož se jedná o české obchody, zboží dorazí rychleji a bez nutného placení cla.

Co si lidé nejčastěji pochvalují?

Pozitivní recenze na Cafago jsou mnohem častější než ty negativní. Je vidět, že se e-shop snaží vytvářet dobrou pověst a daří se mu to na výbornou. Nejvíce spokojeni jsou zákazníci s:

 • velkým výběrem zboží
 • zákaznickým servisem
 • dobrou komunikací
 • příjemnými cenami
 • rychlostí doručení
 • kvalitou zboží

Mnoho pozitivních hodnocení také zmiňuje, že produkty přesně odpovídají popisu i fotografii na webu. Nakupující prohlašují, že na e-shopu rádi nakoupí opětovně.

Výhody a nevýhody nákupu na Cafago

Cafago má mezi svými zákazníky velmi dobrou reputaci. Spokojenost panuje ohledně kvality zboží i rychlosti doručení. Navíc Cafago patří mezi čínské e-shopy v češtině, stejně jako AliExpress nebo Wish. Jaké další výhody má nakupování na cafago.com?

 • sklady v Evropě – neplatí se clo a DPH z Číny
 • oblíbená mobilní aplikace – ke stažení zdarma
 • kvalita elektroniky – hodnocení kvality dosahuje až 4,5/5
 • Nízké ceny: Jednou z největších výhod Cafago jsou nízké ceny produktů. Obchod často nabízí produkty za ceny nižší než konkurence.
 • Široká nabídka: Cafago nabízí širokou škálu produktů, takže si každý najde to, co hledá.
 • Rychlé dodání: Obchod nabízí rychlé dodání zboží do České republiky a dalších zemí Evropy.
 • Možnost vrácení zboží: Pokud nejste s produktem spokojeni, můžete ho do 14 dnů vrátit a dostat peníze zpět.
 • Zákaznický servis: Cafago má poměrně dobrý zákaznický servis, který je k dispozici v češtině.

Nejčastěji nakupující vyzdvihují právě kvalitu zboží vzhledem k nízkým cenám. V porovnání s kvalitou elektroniky z konkurenčních e-shopů si vede Cafago velmi dobře.

Nevýhody nákupu na Cafago:

 • Dlouhá doba dodání: I když Cafago nabízí rychlé dodání, u některých produktů může být doba dodání delší.
 • Clo a DPH: U produktů nad 22 EUR je nutné počítat s clem a DPH, které si budete muset doplatit sami.
 • Kvalita produktů: Kvalita produktů se může lišit. U některých produktů může být nízká.
 • Komunikace: Komunikace s obchodem může být problematická, protože zákaznický servis není vždy k dispozici v češtině.

Před nákupem na Cafago je tedy vhodné zvážit tyto faktory a případně porovnat s dalšími možnostmi nákupu, aby se minimalizovaly rizika spojená s mezinárodním nákupem zboží.

Další e-shopy se zaměřením na elektroniku

Ačkoliv je Cafago velmi oblíbeným e-shopem, nabízí se využití dalších alternativ s podobným sortimentem. Mnoho čínských e-shopů prodává levnou elektroniku a příslušenství. Mezi ty nejznámější patří:

Jak zákazníci hodnotí tyto e-shopy a jaké výhody na nich nakupující získá? Porovnání výše zmíněných e-shopů s elektronikou se nachází v následující tabulce.

Zákazníci jsou s nákupem na Cafago velmi spokojení. Nejvíce si pochvalují kvalitu zboží.
Nakupovat na Cafago je možné zde>

TIP: Na každém z těchto e-shopů lze sehnat mimo jiné i mobilní telefony. Jaké jsou nejlepší mobily do 1000 Kč v roce 2020?

Porovnání čínských e-shopů s elektronikou

E-shopHodnocení z 5Kvalita z 5Nákup v češtiněPoštovné zdarma
Cafago4,59 4,5AnoS výjimkami
Gearbest4,44 4,5AnoNe
BangGood4,552,5AnoAno
MiniInTheBox3,79 4AnoAno
TinyDeal3,34 2,5NeAno
DHgate3,55 3AnoS výjimkami
Porovnání jednotlivých e-shopů z hlediska hodnocení a výhod

Nejlepším e-shopem v kategorii elektronika je jednoznačně Gearbest. Na SiteJabber ho ohodnotilo přes 10 tisíc zákazníků a dosahuje zde průměrného hodnocení 4,44 hvězdiček z 5.

Recenze na Gearbest často zmiňují dobrou kvalitu zboží. E-shop navíc umožňuje nákup v češtině. Jedinou nevýhodu je, že se musí platit poštovné, ceny však i tak zůstávají nízké.

Cafago si mezi podobnými e-shopy vede velmi dobře. Výborné je také hodnocení kvality zboží. Dá se tedy říct, že se na tomto e-shopu rozhodně vyplatí nakupovat. V případě, že by přeci jen byl se zbožím nějaký problém, je možné se obrátit na vstřícný zákaznický servis a využít možnosti reklamace.

Závěr: Proč zvážit nákup v tomto čínském online obchodě?

Cafago je online obchod z Číny, který nabízí široký sortiment produktů za atraktivní ceny. Před nákupem je důležité zvážit jak jeho výhody, tak i nevýhody. Při preferenci nižších cen a ochotě počkat na doručení, může Cafago být zajímavou volbou. Je ale rozumné se informovat pomocí recenzí produktů a zkušeností ostatních zákazníků předtím, než uděláte rozhodnutí.

Publikováno: 04. 06. 2024

Štítky:

RecenzeSlevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang