Levné mobilní telefony z Číny – nejlevnější mobily

Levné mobilní telefony z Číny – nejlevnější mobily

Levné mobily z Číny jsou jednoznačně jednou z věcí, která přitahuje zákazníky na čínské e-shopy. Široká nabídka různých modelů a značek, které se v České republice ani neprodávají a často nabízená doprava zdarma jsou dalšími výhodnými aspekty těchto obchodů. Kde ovšem levné mobily z Číny hledat? Kolik stojí a vyplatí se vůbec?

Nákupy z Číny jsou dnes již samozřejmostí všech milovníků online nakupování. Ať už se jedná o levné oblečení z Číny, kamery z Číny či jiné zboží, zákazník má velkou šanci sehnat téměř vše, co potřebuje. Mobilní telefony levně z Číny lze pořídit z mnoha internetových obchodů. O které se jedná?

Na čínských e-shopech lze ušetřit i díky slevovým kupónům. AliExpress nabízí pro nové zákazníky slevový kupón $2 při nákupu nad $3.
Využít slevový kupón >

Telefony za dobrou cenu se dají sehnat například na následujících e-shopech:

Tyto e-shopy nejsou jediné, kde zákazník může sehnat mobilní telefony levně. Tento článek se zaměří na některé z dalších čínských e-shopů, kde lze sehnat levné mobilní telefony. Podívá se na to, jak jsou tyto obchody hodnoceny zákazníky a vyzdvihne modely, na které stojí za to se podívat.

Levné mobily z Číny na Gearbest.com

Jednou z možností, kde hledat levný mobil z Číny, je Gearbest. Výhodou tohoto e-shopu je to, že má několik svých skladů v evropských státech, a to včetně České republiky. Díky tomu bude zásilka doručena dříve a zákazník se navíc nemusí zabývat DPH a clem z Číny.

Další možností je ověřený čínský e-shop CooliCool, který má své sklady v Německu. Nicméně je dobré vědět, že výběr zboží je v evropských skladech poměrně omezený a nabídce skladů v Číně se ani zdaleka nevyrovná.

Gearbest nabízí celou řadu levných telefonů. Ať už se jedná o levné iPhony, mobily do 1 000 Kč, ale i značky jako je Xiaomi, Cubot, Huawei a podobně. Tyto telefony jsou často prodávány i v rámci různých slev a výprodejů, takže při nákupu lze ušetřit nemalé peníze.

 • Název: CUBOT X19 4G
 • Cena: 2 428 Kč
 • Operační systém: Android 8.1
 • Velikost displeje: 5.93
 • RAM: 4 GB
 • Hodnocení: 4,74

Koupit >

Levné mobilní telefony z Číny na DealExtreme

Dalším čínským e-shopem nabízející levné mobilní telefony a příslušenství z Číny je DealExtreme. Na stránce je ovšem možné najít i kosmetické produktymódní doplňky nebo vybavení do domácnosti. Zákazníky jistě potěší free shipping, neboli poštovné zdarma.

DX.com nabízí mnoho značek telefonů za dobré ceny. Jedná se například o Xiaomi, Oukitel, Ulefone či UMI. Velkou poptávku mají levné telefony Samsung z Číny. Mobily Samsung na tomto e-shopu ovšem překvapivě nenajdeme. Nákup na DX.com je otázkou vlastní ochoty vyzkoušet své štěstí.

 • Název: Oukitel U25 PRO
 • Cena: 2 606 Kč
 • Operační systém: Android
 • Velikost displeje: 5.5
 • RAM: 4 GB

Koupit >

Tento čínský e-shop má totiž poněkud rozporuplné recenze. Někteří zákazníci jsou s e-shopem spokojení, jiní DealExtreme odsuzují jako podvodníky. Při nákupu něčeho jako je mobilní telefon je proto možná lepší spolehnout se na lépe hodnocený e-shop.

Nakupovat na DealExtreme je možné pomocí tohoto odkazu.

Levné mobily z Číny na AliExpressu

AliExpress je králem všech internetových obchodů. Nabídka AliExpressu čítá přes 100 milionů produktů – je tedy jasné, že zde najdeme i levné mobilní telefony. Mobily z AliExpressu jsou velmi diskutovanou kategorií. Stejně je na tom i příslušenství, obzvlášť populární jsou AliExpress obaly a kryty na mobily nebo AliExpress popsocket.

Jak si z obrovské nabídky AliExpressu vybrat? Čtení uživatelských recenzí je jednou z největších pomocí nejen při koupi telefonu. Napsat recenzi na AliExpress nezabere mnoho času a může pomoci potenciálním zákazníkům v rozhodování, zda daný předmět stojí za koupi.

Stojí za to sázet na jistotu a nakupovat jen od opravdu ověřených prodejců. GoldWay Hong Kong má v aktuálním hodnocení 98,5 % a lze jej považovat za jednoho z nejspolehlivějších prodejců s elektronikou. Pozor na ostatní prodejce, kteří do svého názvu záměrně vkládají slovo „Goldway“.

 • Název: UMIDIGI A7 Pro
 • Cena: 2 641 Kč – 3 170 Kč
 • Operační systém: Android 10
 • Velikost displeje: 6.3
 • RAM: 4 GB
 • Hodnocení: 4,8

Koupit >

AliExpress patří mezi velmi populární čínské prodejce. Recenzní portál Trustpilot.com dává tomuto e-shopu 4,4 hvězdiček, což je vynikající hodnocení.

Na AliExpressu je řada spolehlivých prodejců, mezi které patří např. GoldWay Hong Kong.
Prohlédnout nabídku mobilů >

Levné telefony z Číny na Geekbuying

Geekbuying se řadí mezi přední čínské prodejce elektroniky. Hned na úvod se vyplatí zmínit, že se jedná o ověřený čínský e-shop, takže se zákazníci nemusí obávat žádného podvodu. Obchod nabízí mobilní telefony a příslušenství, notebooky, tablety, powerbanky a další spotřební elektroniku.

Výhodou nákupu na tomto e-shopu je fakt, že má své sklady i v Evropě. To znamená, že zákazníkovi odpadnou starosti s DPH a clem z Číny. Celá řada zboží se ovšem i tak odesílá z čínských skladů a na to je třeba dát si pozor.

Geekbuying nabízí celou řadu značek telefonů. Populární jsou čínské značky jako Xiaomi, LeEco, UleFone, či Huawei. Bohužel levné telefony Samsung z Číny zde zákazník nenajde. Telefony Samsung jsou sice v nabídce, ovšem za ceny, za které se prodávají, se pravděpodobně vyplatí nakoupit je u nás.

 • Název: Xiaomi Redmi 8A
 • Cena: 3 079 Kč
 • Operační systém: Android 10
 • Velikost displeje: 6.22
 • RAM: 4 GB
 • Hodnocení: 5

Koupit >

Tento e-shop patří mezi spolehlivé a zákazníky oblíbené obchody. O tom svědčí i recenzní portál Trustpilot.com, kde si tento e-shop vysloužil 4,1 hvězdiček. Celkem jej hodnotilo přes 11 300 lidí. Levné mobilní telefony z Číny na Geekbuying je možné prohlédnout si zde.

Levný mobil z Číny na Banggood.com

Levné mobilní telefony a příslušenství z Číny nabízí také e-shop Banggood. Banggood patří mezi čínské e-shopy s poštovným zdarma. V tom má výhodu například oproti Wishi, na kterém se poštovné platit musí. Levný mobil z tohoto e-shopu tak neohrozí ani cena poštovného.

Další konkurenční výhodou je fakt, že i Banggood má sklady v Evropě. Zákazník se jen při svém výběru zboží musí ujistit, že se vybrané produkty v těchto skladech opravdu nachází. Benefitem je i to, že je Banggood v češtině. Zákazníci tak mohou prohlížet nabídku levných mobilů i česky.

 • Název: Xiaomi Redmi Note 8
 • Cena: 3 122 Kč
 • Operační systém: Android
 • Velikost displeje: 6.3
 • RAM: 4 GB
 • Hodnocení: 4,98

Koupit >

I Banggood patří mezi ověřené weby a nejedná se o podvodný e-shop. Jeho hodnocení na Trustpilot.com činí 3,6 hvězdiček, což je běžný průměr. Tento e-shop zde celkem ohodnotilo přes 28 000 zákazníků.

Celou řadu levných mobilních telefonů nabízí i e-shop Banggood.
Prohlédnout nabídku mobilů >

Levné mobilní telefony z Číny na DHgate

Také DHgate nabízí levné mobilní telefony a příslušenství z Číny. Výhodou je, že je možné nakupovat na DHgate v češtině. Jedná se o automatický překlad z angličtiny, který může být místy trochu kostrbatý, ale na nakupování zajisté postačí.

Doprava do České republiky je zdarma skrze službu DHL. Je možné nastavit si sledování zásilky a mít tak přehled o tom, kde se balíček právě nachází. Na tomto e-shopu je možné platit kartou, bankovním převodem či virtuální peněženkou SkrillZboží z Číny na dobírku bohužel platit nelze. 

Tento e-shop nabízí celou řadu různých modelů od různých značek. Zákazníci zde najdou mobily Samsung, Lenovo, Vivo či iPhone. DHgate nabízí také repasované telefony, které jsou ještě levnější než kompletně nové mobily. Ty jsou k nalezení v kategorii „refurbished phones.

 • Název: Original Huawei P8 Lite
 • Cena: 1 956 Kč
 • Operační systém: Android
 • Velikost displeje: 5
 • RAM: 2 GB
 • Hodnocení: 4,2

Koupit >

Hodnocení tohoto obchodu na webu Trustpilot.cz není zrovna nejlepší. Tento e-shop si od zákazníků vysloužil pouze 2,9 hvězdiček. Ovšem i přesto existují zákazníci, kteří DHgate doporučují. Zákazník si může nabídku mobilních telefonů DHgate prohlédnout na tomto odkaze.

Lepším řešením pro koupi repasovaných telefonů je společnost Swappie. Prodává pouze iPhony, které byly důkladně testovány a opraveny. Všechny telefony jsou ve vynikajícím stavu a fungují jako nové. Swappie recenze si chválí především rychlé a spolehlivé dodání či bezchybný zákaznický servis.

Levné telefony na Alibaba.com

Alibaba patří mezi největší e-shopy světa. Alibaba a AliExpress fungují na podobném principu –⁠ na jednom místě sdružují prodejce, kteří nabízí své zboží. I na tomto e-shopu lze brouzdat obrovskou nabídkou zboží. Zákazníci si mohou vybírat ze známých značek Xiaomi či Huawei.

K nalezení je zde i široká nabídka telefonů, které se u nás vůbec neprodávají. Jedná se například o mobily značek Umi, Oppo nebo Vivo. Velkou výhodou nákupu na Alibaba je i to, že je zde široká nabídka tzv. repasovaných telefonů. Zákazník může nakoupit i použitý telefon.

 • Název: ViVO Y83
 • Cena: 2 768 Kč
 • Operační systém: Android
 • Velikost displeje: 6.22
 • RAM: 4 GB

Koupit >

Hodnocení tohoto e-shopu na Trustpilot.com je 4,5 hvězdiček z 5, přičemž se o recenzi podělilo přes 13 tisíc zákazníků. Toto hodnocení je oproti ostatním obchodům přímo vynikající. Zákazníci jsou spokojeni s nízkými cenami, přiměřenou kvalitou zboží a včasným dodáním.

Recenze levných telefonů z Číny

Recenze telefonů z e-shopu Banggood jsou přímo excelentní. Mnohé modely mají tisíce pětihvězdičkových hodnocení spokojených zákazníků. Potenciální zákazníci si mohou přečíst detailní hodnocení jednotlivých zákazníků a prohlédnout si autentické fotky zboží.

Recenze telefonů z e-shopu Banggood jsou velice dobré. Většinou se pohybují okolo pěti hvězdiček.
Recenze telefonů z e-shopu Banggood jsou velice dobré. Většinou se pohybují okolo pěti hvězdiček.

Také telefony na Geekbuying mají velmi dobrá hodnocení. Při rozkliknutí uživatelských recenzí jsou vidět opět pětihvězdičková hodnocení a pozitivní slovní komentáře. Telefony tu ovšem nejsou hodnoceny tak často jako na Banggood.com.

Výborná hodnocení sklízí také telefony na Gearbest.com. I zde je možné přečíst si rozsáhlé komentáře spokojených zákazníků. Mnohé modely mobilů mají stovky pozitivních hodnocení, kde opět převažuje pět hvězdiček. I zde zákazníci často sdílí fotky obdržených telefonů.

Výborná hodnocení sklízí také telefony na Gearbest.com.
Výborná hodnocení sklízí také telefony na Gearbest.com.

Recenze na nákup mobilů z AliExpressu jsou individuální. Celkově mají jednotlivé telefony vcelku vysoká hodnocení, ovšem objevují se u nich i hodnocení jednou hvězdičkou. Zákazníci by proto měli nakupovat pouze u vysoce hodnocených prodejců.

Značně individuální jsou také recenze mobilů na Alibaba.com. Ačkoliv mnohé modely mají vysoká hodnocení kolem 4,5 hvězdiček, najdou se i horší hodnocení. Vyplatí se proto vždy vyhledat spolehlivé prodejce a dívat se na modely s konzistentními dobrými recenzemi.

Recenze telefonů na Alibaba.com jsou značně individuální.
Recenze telefonů na Alibaba.com jsou značně individuální.

Levný mobil z Číny – vyplatí se?

Mobilní telefony z Číny zákazníky jistě zaujmou svými lákavými cenami. Je ovšem třeba počítat i s ostatními aspekty, které se pojí s nákupy zboží z Číny. Jedná se především o platbu poštovného, DPH a cla.

I přesto, že má mnoho výše zmíněných e-shopů sklady v Evropě, se většina mobilních telefonů zasílá ze skladů v Číně. To znamená, že DPH i clo se připočte k výsledné ceně zásilky, která se tak může prodražit. Zásilka se pak také bude potýkat s celním řízením a celý proces objednávky se může protáhnout.

Dalším problémem je, že i přesto, že se některé e-shopy prezentují jako e-shopy s poštovným zdarma, nemusí tomu tak vždy být. I e-shopy s „poštovným zdarma“ mohou mít u mnoha svých výrobků nasazenou cenu poštovného, která nemusí být zrovna nejmenší.

Je dobré vědět, že existují e-shopy, kde se koupené zboží v řádu několika dolarů pojistí proti zadržení celnicí. Tyto e-shopy následně veškeré související náklady zašlou zpět na účet či PayPal zákazníka. Mezi tyto e-shopy patří například Banggood.com.

V případě, že se chce zákazník výše uvedeným eventuálním problémům vyhnout, může zvolit nákup v některém z českých obchodů s elektronikou. Smarty.cz se zaměřuje na veškerá chytrá zařízení, mnohdy dražší, avšak i zde lze nakoupit se slevou a levně.

Dobrou volbou je i využití internetového obchodu Mobilegear.cz, který prodává širokou škálu mobilního příslušenství, včetně telefonů, tabletů, notebooků a dalších. Lze zde zakoupit například levné repasované iPhony.

Publikováno: 26. 08. 2021

Štítky:

RecenzeSlevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang