Cafago – recenze

Cafago – recenze

Cafago je společnost, která se zaměřuje především na gadgety a další elektroniku. Jejich cílem je „stát se předním online prodejcem elektroniky“ a poskytovat svým zákazníkům kvalitu za příznivé ceny. Cafago má sklady v různých zemích jako je Čína, Španělsko, Německo, USA a Velká Británie. Na jejich e-shopu jsou k nalezení mobilní telefony, příslušenství k mobilním telefonům, hračky na ovládání, televizní boxy, sluchátka, mikrofony, videohry a mnoho dalšího. Jak probíhá nákup na Cafago? Co na tento e-shop říkají zákazníci?

Cafago se svým sortimentem podobá e-shopům TinyDeal či DHgate. Kdo tedy hledá elektroniku a příslušenství k ní, je na správném místě. Přesto, že Cafago nabízí i určité artikly oblečení, jedná se o oblečení určené pro sport či outdoor. Nakupovat na Cafago je možné na tomto odkaze.

Ačkoliv má Cafago ve svém sortimentu velkou řadu zboží, například elektronické cigarety v nabídce nejsou. E-shop Cigabuy má naopak nabídku zaměřenou pouze na elektronické cigarety a jejich příslušenství, a díky tomu si vybere opravdu každý.

Móda a doplňky nejsou zaměřením tohoto e-shopu. Kam se může zákazník obrátit, pokud je právě oblečení tím, co hledá? Existuje celá řada českých i zahraničních e-shopů, které jsou zaměřeny na módu. Mezi ně patří například:

Alternativy Cafaga

Módu a doplňky je možné zakoupit také na čínských e-shopech. Mezi ty nejpopulárnější patří AliExpress, Temu a LightInTheBox. Co tyto e-shopy nabízí?

Webové stránky Temu jsou uživatelsky přívětivé a snadno ovladatelné i pro zahraniční zákazníky. Naproti tomu AliExpress je jednou z nejoblíbenějších platforem pro elektronické obchodování na světě a důvěřují jí miliony nakupujících. LightInTheBox se pak silně zaměřuje na mezinárodní dopravu a nabízí různé možnosti dopravy do různých zemí.

Cafago česky

Výhodou tohoto e-shopu je bezpochyby fakt, že je na něm možné nakupovat v češtině. Stačí za stránky tohoto webu napsat /cs/, takže konečná adresa bude vypadat takto:

Je ovšem dobré podotknout, že český překlad není ideální a je potřeba ho brát s rezervou. Při nakupování na jakémkoliv e-shopu je vždy možné použít překladač. Automatické překlady e-shopů ovšem většinou pro účely online nakupování postačí.

Alternativu k nakupování v Číně pak představuje česká online galerie Lunzo, která umožňuje objednávat zboží z čínských e-shopů v českém jazyce a českých korunách.

Nákup na Cafago

Webové stránky Cafago vypadají jako klasický e-shop. Na hlavní stránce se nachází vyhledávací pole, do kterého může zákazník vepsat dle své potřeby to, co si přeje najít. Je dobré věnovat zvýšenou pozornost pravé straně hlavní stránky, kde se nachází políčko s dopravou a měnou.

Je dobré si hned na začátku nastavit, kam vybrané zboží poputuje. V tomto případě je třeba rozkliknout políčko „Dopravit do“ a vybrat Českou republiku. Hned vedle se nachází tlačítko s měnou, kde je možné najít CZK a tím měnu přepnout na českou korunu. Zákazník pak bude přesně vědět, kolik za jaké zboží zaplatí.

Na e-shopu Cafago si lze nastavit vlastní měnu podle potřeby.
Na e-shopu Cafago si lze nastavit vlastní měnu podle potřeby.

Jako na každém jiném e-shopu je i zde možnost vytvořit si vlastní účet. Registrace se zpravidla pojí s nějakými výhodami a stejně tak je tomu i na Cafago. Pokud se zákazník na tomto e-shopu zaregistruje, může dostat slevu na nákup a body do příštího nákupu. Je možné se přihlásit i k odběru newsletteru, za což zákazník dostane další slevu.

Jaká je nabídka e-shopu Cafago? Jak již bylo zmíněno v úvodu tohoto článku, Cafago se zaměřuje na gadgety, elektroniku a další příslušenství. Pokud zákazník hledá e-shop s oblečením, na Cafago.com velmi neuspěje. Jednou z kategorií je ovšem sport a outdoor, kde se nabídka zboží velmi podobá e-shopu Jack Wolfskin.

Jaké další kategorie zboží jsou v nabídce Cafago a co v nich zákazník může najít?

 • mobily – mobilní telefony, nabíječky, powerbanky
 • hračky na ovládání a hobby – autíčka, letadla, loďky na dálkové ovládání
 • video a audio – videohry, sluchátka, mikrofony
 • fotoaparáty a videokamery – fotoaparáty, objektivy, digitální kamery
 • chytré příslušenství – chytré náramky, chytré hodinky, robotické vysavače
 • auta a motorky – dekorace do auta, příslušenství pro motorky
 • počítače – notebooky, tašky na notebook, klávesnice
 • LED svítilny a baterky – diody, nástěnná světla,
 • vybavení a nářadí – baterie, teploměry, vrtačky
 • hodinky a šperky – dámské a pánské hodinky
 • sport a outdoor – skateboardy, kola, rybářské náčiní
 • hudební nástroje – klávesy, bicí

Robotický vysavač Cafago

Robotický vysavač nahradí lopatku a smetáček a je vhodný pro úklid tvrdých podlah, ale i koberců. Mnohé modely nabízí UV-C lampu, která podlahu vydesinfikuje a zničí neviditelné bakterie. Někteří výrobci navíc poskytují i možnost instalace mobilní aplikace, se kterou bude možné vysavač ovládat na dálku. Kdo by potřeboval klasický vysavač s takovýmto pomocníkem?

Tento robotický čistič účinně zachycuje nečistoty a prach z dřevěných, mramorových a nylonových podlah. Dokáže identifikovat nebezpečná místa, jako jsou rohy, a automaticky měnit směr. Je ideální pro čištění podlah, rohů a štěrbin.

Textilie z mikrovlákna může být po čištění odstraněna. Vysavač se jednoduše čistí – jediné, co je nutné udělat, je vyčistit tkaninu z mikrovlákna. S vysavačem se lehce manipuluje. Vysavač váží 500 g.

 Tento robotický čistič účinně zachycuje nečistoty a prach z dřevěných, mramorových a nylonových podlah.
Tento robotický čistič účinně zachycuje nečistoty a prach z dřevěných, mramorových a nylonových podlah.

Robotický vysavač a čistič 1800Pa

Tento robotický vysavač slibuje jednodušší čištění podlah, díky jeho schopnosti absorbovat zvířecí chlupy, lupy, semínka, prach, popel, potravinové částice, saze, špínu a všechny další malé částice.

Díky vynikající vestavěné trase je vysavač schopný komplexně vnímat své okolí. Inteligentní senzor se samostatně vyhýbá překážkám, takže čisticí výkon dosahuje až 90%. Vysavač slibuje úplné vyčištění domu za 30 minut bez ohledu na typ podlahy.

 Vysavač slibuje úplné vyčištění domu za 30 minut bez ohledu na typ podlahy.
Vysavač slibuje úplné vyčištění domu za 30 minut bez ohledu na typ podlahy.

Multifunkční robotický čistič AmTidy A325

Tento robotický vysavač nabízí režimy vícenásobného čištění. Je s ním možné zametat, vysávat či dezinfikovat. Tento vysavač je extrémně tichý (do 50 dB) a prodává se spolu s dálkovým ovladačem. Nabízí možnost plánovaného vysávání, takže je s ním možné uklízet, i když nikdo není doma.

Když se vysavač přiblíží překážce, zpomalí nebo se zcela vyhne danému objektu. Zabudovaný senzor detekuje schody, aby nedošlo k pádu. Vysavač nabízí dvě provozní rychlosti a je velmi vhodný pro tvrdé podlahy.

 Tento vysavač je extrémně tichý a prodává se spolu s dálkovým ovladačem.
Tento vysavač je extrémně tichý a prodává se spolu s dálkovým ovladačem.

RC auta Cafago

Jestli v něčem Cafago vyniká, tak je to nabídka hraček na dálkové ovládání. V nabídce jsou helikoptéry, lodě, letadla a samozřejmě i auta. Kromě toho Cafago nabízí i nabíječky, baterky, různé částečky a další příslušenství. Jednoznačně největší nabídku této kategorie mají RC auta Cafago. Jaké modely jsou v nabídce a za jakou cenu je zákazník pořídí?

Spy Tank s kamerou

 • Název: YD-211 Spy Tank
 • Cena: 38,99 €
 • Doprava z: Číny
 • Poštovné: zdarma

YD-211 Spy Tank je model tanku s kamerou na dálkové ovládání. Má vestavěnou kameru, se kterou je možné pořizovat fotky i videa. Kameru je možné naklánět a natáčet, takže fotky i videa mohou být pořízené z více úhlů.

Pro ovládání tohoto tanku je možné využít smartphone nebo tablet. Dobíjecí baterie podporuje přibližně 40 minut doby, po kterou je možné s tankem jezdit. Tank je vybaven pásy a velkým hnacím výkonem, takže je možné s ním jezdit prakticky kdekoli. Jedná se o skvělou hračku, která potěší nejen děti, ale i celou rodinu.

 YD-211 Spy Tank je model tanku s kamerou na dálkové ovládání.
YD-211 Spy Tank je model tanku s kamerou na dálkové ovládání.

Rock Crawler Cross Country RC Truck

S rychlostí tohoto modelu, která dosahuje až 50 km/h si všichni mohou užít soutěže na trati nebo na vlastní zahradě. Dálkové ovládání tohoto modelu dosahuje až 100 m. Model zahrnuje rám, kokpit, tlumiče a motory.

Čtyři velká protiskluzová kola, která jsou spojena pružinami odolnými proti nárazům, jsou velice stabilní. Kola jsou vyrobena z vyztužené, elastické gumy, díky čemuž je auto vhodné i do náročnějšího terénu. Opět se jedná o perfektní dárek, se kterým se zabaví celá rodina.

Tento model je vhodný i do náročnějšího terénu.
Tento model je vhodný i do náročnějšího terénu.

Wltoys XKS Buggy 4WD

Velmi populárním autem na ovládání je na Cafagu model Buggy 4WD. Tento model dosahuje rychlosti až 60km/h, přičemž dálkové ovládání tohoto modelu dosahuje až 100 m. Model je v nabídce v různém barevném provedení.

V balení se nachází i baterie pro auto, nabíječka a návod k použití. Výrobci tohoto modelu slibují mnoho zábavy jak na silnici, tak v terénu. Díky stabilnímu materiálu tohoto auta se s ním dá jezdit skrz vodu, ve sněhu i v blátě.

 Tento model dosahuje rychlosti až 60km/h,
Tento model dosahuje rychlosti až 60km/h,

Cafago hodinky Lenovo 

Cafago hodinky Lenovo jsou v nabídce v různých stylech a barevném provedení. Tyto chytré hodinky zvládnou monitorovat spánek či nedostatek tělesné aktivity. Mohou se také propojit s telefonem a některé z nich jsou dokonce voděodolné. Za jakou cenu jsou Cafago hodinky Lenovo k dostání?

Lenovo Watch 9

Tyto hodinky jsou voděodolné, takže je není třeba sundavat ani při mytí rukou. Ocelové zhotovení a lakování ze slitiny zinku s vynikajícími mechanickými vlastnostmi zajišťují odolnost proti opotřebení. Hodinky jsou lehké a vhodné i pro sportování.

Lenovo Watch 9 hodinky jsou odolné vůči potu, přátelské k pokožce a navíc velmi pohodlné. Je možné si stáhnout aplikaci do mobilu a propojit ji s těmito hodinkami. Hodinky pak budou oznamovat příchozí hovory či notifikace jiných aplikací.

 Tyto hodinky jsou lehké a vhodné i pro sportování.
Tyto hodinky jsou lehké a vhodné i pro sportování.

Lenovo Watch S

 • Název: Lenovo Watch S Smart
 • Cena: 51,15 €
 • Doprava z: Číny
 • Poštovné: zdarma
 • Barvy: červená, černá

Jednoduchý design hodinek Lenovo Watch S Smart je prodyšný, odolný proti potu a pohodlný. Elegantní ciferník hodinek je vybavený luminiscenčními ručičkami, které jasně zobrazují čas i v šeru. Hodinky jsou voděodolné a jsou tedy vhodné i pro sporty jako je plavání.

Tyto hodinky se také dají propojit s mobilní aplikací. Hodinky nabízí možnost prozvonění mobilního telefonu, které je tak možné jednodušeji najít. Hodinky monitorují kvalitu spánku a pohyb. Při nedostatku pohybu začnou vibrovat.

 Hodinky monitorují kvalitu spánku a dostatek pohybu.
Hodinky monitorují kvalitu spánku a dostatek pohybu.

Lenovo Watch X Plus

 • Název: Lenovo Watch X Plus
 • Cena: 85,79 €
 • Doprava z: Číny
 • Poštovné: zdarma
 • Barvy: červená, černá

I hodinky Lenovo Watch X Plus jsou voděodolné a nabízí možnost propojení s mobilní aplikací. Při hovorech, zprávách či oznámení různých aplikací začnou vibrovat. Je s nimi také možné na dálku ovládat mobilní fotoaparát. Jejich provedení je odolné proti škrábancům.

Mají v sobě zabudovaný krokoměr sledovat dostatečnou aktivitu a pohyb člověka. Elegantní design těchto hodinek se hodí ke každodennímu nošení i sportování. Hodinky jsou z prodyšného materiálu, který je šetrný ke kůži.

Lenovo Watch X Plus v sobě mají zabudovaný krokoměr.
Lenovo Watch X Plus v sobě mají zabudovaný krokoměr.

Levné nákupy na Cafago.com

Jak již bylo zmíněno, zákazník může získat slevu na nákup za registraci a za přihlášení se k odběru newsletteru. Pokud si zákazník přeje ušetřit ještě nějaké peníze navíc, může využít bohatou nabídku zlevněného zboží. Slevy a výprodeje na tomto e-shopu jsou běžnou záležitostí.

Zlevněné zboží se nachází v kategoriích Advance sale, Flash offers, Clearance a Promotion. Velmi podobnou strukturu levného zboží nabízí i e-shop Tmart či Everbuying. Co každá kategorie znamená a co v ní najdeme?

V sekci Flash offers jsou časově omezené produkty za velmi nízké ceny. Slevy trvají vždy nějaký čas, např. několik dní, a poté skončí. Po uplynutí této doby dojde k vypršení nabídky. Poté ovšem začne nová nabídka s novým zbožím. Do této kategorie lze zařadit i tzv. Daily deals, ve které je několik nabídek, které platí jen jeden den.

Kategorie Clearance je sekcí výprodeje. Kusy zlevněného zboží jsou v nabídce s různou slevou od 10 % až po 60 % z celkové ceny. Co zde zákazník pořídí? Vše od malých šikovných gadgetů, sluchátek, USB disků až po světla na zahradu či mixér na ovoce.

V kategorii Promotion je možné najít propagace různých výrobků různými značkami. Tyto produkty jsou pak většinou za zvýhodněné ceny. I v sekci Top sellers může zákazník najít levnější zboží. Kromě toho si může udělat představu o tom, jaké zboží se momentálně nejvíce prodává.

 Slevy a výprodeje na tomto e-shopu jsou běžnou záležitostí.
Slevy a výprodeje na tomto e-shopu jsou běžnou záležitostí.

Mnoho e-shopů také nabízí slevové kupóny. Ty je možné uplatnit na konci nákupu před samotným zaplacením a získat další slevu na nákup. V neposlední řadě existují cashback portály, při jejichž využití má zákazník možnost získat určité procento ze svého nákupu zpět. Jedním z takových portálů je Tipli.

Doprava a platba

V současné době Cafago nabízí platbu pomocí kreditní karty a platební brány PayPal. PayPal je dobrým způsobem, jak si ověřit, že se nejedná o podvodný e-shop. Pokud e-shop nabízí jen jeden způsob platby, a to převod peněz na bankovní účet, měl by si zákazník dát pozor.

A jak je to s dopravou? Nejlepším řešením je vždy zkontrolovat dobu dodání u každého produktu zvlášť. Stačí po kliknutí na daný produkt sjet dolů pod fotografie a nabídky podobného zboží, kde se zobrazí detailní popis produktu a další informace. Zde je možné najít i informace o dopravě.

Vždy záleží, z jakého skladu se zboží posílá a do jaké země putuje. Českou Republiku je možné hledat v prostředním sloupci tabulky s názvem „Area“. Pokud v tabulce nebude explicitně vypsána, spadá do kategorie „Other countries.“ Výhodou je, že Cafago poskytuje dopravu zdarma a to při nákupu jakéhokoliv zboží za jakoukoliv cenu. Ovšem při dopravě pomocí EMS či DHL je nutné zaplatit poplatek navíc.

 Při dopravě pomocí EMS či DHL je nutné zaplatit poplatek navíc.
Při dopravě pomocí EMS či DHL je nutné zaplatit poplatek navíc.

Cafago na mobilu

Jako mnohé další internetové obchody, i Cafago má svou mobilní aplikaci. Tato aplikace s názvem CAFAGO-Coole Gadgets má velmi dobré hodnocení a je ke stažení na Google Play i App Store. Na Google Play má 4 hvězdičky z 5, přičemž celkově Cafago hodnotilo 897 uživatelů.

Velikost této aplikace je 15 MB a vyžaduje Android 4.0.3 a vyšší. Tato aplikace nabízí možnost prohlížet si nejnovější produkty Cafago a přidávat je do svého seznamu přání. Kromě toho je možné v aplikaci spravovat své objednávky. Uživatel bude mít také možnost získat plný přístup k historii objednávek.

Jaké existují další mobilní aplikace pro nakupování? Zákazníci mohou zkusit AliExpress Shopping App či mobilní aplikaci Wish. Své aplikace ke stažení zdarma nabízí také další čínské obchody, jako například Geekbuying či DealExtreme.

 CAFAGO-Coole Gadgets má velmi dobré hodnocení.
CAFAGO-Coole Gadgets má velmi dobré hodnocení.

Cafago recenze

Na tento obchod zatím bohužel neexistuje velké množství recenzí v češtině. Recenze na Cafago lze ovšem dohledat na různých zahraničních webech. Jedním z nich je sitejabber.com, kde e-shop Cafago ohodnotilo přes 500 zákazníků. Hodnocení zákazníků zde činí 4,52 hvězdiček 5, z čehož vyplývá, že většina zákazníků je s nákupy obecně spokojena.

CAFAGO se také na tomto webu řadí na 6. místo mezi obchody spadající do kategorie Gadgets. Jednoznačným vítězem této kategorie je Gearbest, do první pětadvacítky se pak řadí i obchody jako je MiniInTheBox, LightInTheBox či Wish.

TIP: MiniInTheBox nepatří mezi nejznámější čínské e-shopy. Před nákupem se proto vyplatí přečíst si na MiniInTheBox recenze.

 Zákazníci si velmi chválí nízké ceny tohoto obchodu a širokou nabídku zboží.
Zákazníci si velmi chválí nízké ceny tohoto obchodu a širokou nabídku zboží.

Spokojení zákazníci na tomto e-shopu oceňují hned několik aspektů. Prvním a důležitým faktorem je, že většině zákazníků zboží přišlo naprosto v pořádku a odpovídalo popisu produktu na webových stránkách. Občas mají e-shopy problém s tím, že zákazníkovi přijde neodpovídající produkt a musí nastat reklamace zboží.

Zákazníci si dále velmi chválí nízké ceny tohoto obchodu a širokou nabídku zboží. Nabídka zboží na AliExpressu čítá přes 100 milionů produktů. Tomu se Cafago zřejmě nevyrovná. Ovšem kvalita produktů na AliExpressu je již diskutabilní. Kvalitu produktů si zákazníci Cafaga naopak pochvalují. Dalším plusem Cafaga je rychlá doba doručení a příjemný zákaznický servis. Nakupovat na Cafago je možné na tomto odkaze.

Publikováno: 02. 06. 2021

Štítky:

ČeskyJak nakupovatRecenze

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang