Levné a nejlevnější dotykové mobily do 1 000 Kč

Levné a nejlevnější dotykové mobily do 1 000 Kč

Když se řekne mobil do 1 000 Kč, většina z nás si nejspíše představí starý tlačítkový telefon. Za tuto cenu se ovšem prodávají i chytré, dotykové telefony. Že to není možné? Tento článek přesvědčí o opaku. Překvapivě, mnohé mobily do 1 000 Kč vypadají opravdu slušně, takže zákazník může udělat mnoho parády za málo peněz. Kde sehnat levné dotykové mobily do 1 000 Kč? A jak si stojí levné tlačítkové mobily?

Mnoho levných telefonů nabízí české e-shopy jako je Alza, Smarty, Mobilegear nebo CZC. Pokud zde ovšem zákazník shání chytrý mobil do 1000 Kč, s velkou pravděpodobností tu moc nepochodí.

Na českých e-shopech budou v nabídce levných mobilů figurovat především ty tlačítkové.

Kde hledat širší nabídku levných mobilů včetně smartphonů? Odpovědí jsou samozřejmě čínské e-shopy. Aby také ne – nákupy z Číny uspokojí každého, ať už hledá levné oblečení z Číny, hračky pro děti, dekoraci do bytu nebo právě elektroniku.

Je tedy libo ultra levný telefon s dotykovou obrazovkou, který ještě k tomu dobře vypadá? Není problém. Levné telefony jsou k najití na e-shopech jako je AliExpress, Alibaba či Geekbuying.

Zde si zákazník může vybrat z levných dotykových telefonů do 1 000 Kč i tlačítkových telefonů za dobrou cenu.

Telefony nabízí i další e-shopy, jako je například DealExtreme či DHgate. Spotřební elektroniku a její příslušenství nabízí také Banggood a GearBest. Tyto obchody mají ovšem výrazně horší celkové hodnocení než výše zmíněný AliExpress a spol.

Když se ovšem zákazník podívá na bližší recenze jednotlivých mobilů na těchto e-shopech, zjistí, že si je zákazníci většinou chválí. Vždy se také vyplatí kupovat pouze od ověřených a spolehlivých prodejců, kteří mají vysoké hodnocení. V opačném případě hrozí reklamace zboží z Číny.

Levné tlačítkové telefony, ale i smartphony nabízí e-shopy jako AliExpress, DHgate či Geekbuying.
Levné tlačítkové telefony, ale i smartphony nabízí e-shopy jako AliExpress, DHgate či Geekbuying.

Levné mobily do 1 000 Kč na AliExpressu

Mobily na AliExpressu jsou poměrně vyhledávanou kategorií. Stejně jsou na tom i obaly a kryty na mobil AliExpress, které lákají širokou nabídkou a nízkými cenami. Zákazník tak může nakoupit mobil i kryt na jednom místě.

Jak se vyznat v široké nabídce AliExpressu? Nejprve je třeba najít kategorii Phones & Telecommunications, ve které se nachází podkategorie Mobile Phones. V ní je možné se orientovat se dle filtrů jako je značka telefonu, velikost displeje, barva, cena, velikost paměti apod.

Jedním z pomocníků při nakupování nejen telefonů jsou již zmíněné zákaznické recenze. Vyplatí se proto číst i recenze na AliExpressu. Dále se opět doporučuje nakupovat pouze od ověřených prodejců. Zákazníci doporučují GoldWay Hong Kong, který má v aktuálním hodnocení více než 98 %.

 • Název: XGODY S20 Mini
 • Cena: 783 – 1 175 Kč
 • Operační systém: Android 9.0
 • Velikost displeje: 7.2
 • RAM: 1 GB
 • Hodnocení: 4,9

Koupit >

Tento model levného dotykového mobilu do 1 000 Kč je nabízen hned ve třech barevných provedeních. Přední i zadní kamera má 5 Mpx a telefon disponuje odnímatelnou baterií. Mobil je možné nechat si zaslat jak ze skladu z Číny, tak z Itálie. Prodejcem je XSS Technological Co., Ltd Store, který má aktuálně 94,6%.

 • Název: CECTDIGI V15 Pro
 • Cena: 791 – 1 121 Kč
 • Operační systém: Android
 • Velikost displeje: 5.72
 • RAM: 512 MB
 • Hodnocení: 5

Koupit >

I tento model telefonu je nabízen ve třech barevných provedeních. Přední i zadní kamera má 2 Mpx a telefon umožňuje použití dvou SIM karet najednou. Prodejcem je Cectdigi Store, který má aktuálně 93,6%. Nakoupit tento telefon na AliExpressu je možné pomocí tohoto odkazu.

 • Název: Oukitel L2801
 • Cena: 397 – 499 Kč
 • Velikost displeje: 2.8
 • RAM: 128 MB
 • Hodnocení: 4,8

Koupit >

Oukitel L2801 je tlačítkový telefon, nabízený buď v černé nebo zlaté barvě. Telefon má Bluetooth a slot pro Micro SD kartu. Nevýhodou telefonu je, že podporuje pouze 15 jazyků, mezi kterými není čeština. Prodejcem je Mobile Phone Online Store, který má aktuálně 96,5%.

Tlačítkový i chytrý mobil do 1000 Kč je možné najít na oblíbeném AliExpressu.
Prohlédnout si nabídku levných telefonů >

Nejlevnější dotykové mobily do 1 000 Kč na Alibaba

Levné mobily z Číny nabízí také Alibaba. Z recenzí Alibaba a množství věrných zákazníků tohoto e-shopu vyplývá, že se jedná o spolehlivou platformu. Koupit nejlevnější dotykový mobil by tedy nemělo být nic, čeho by se zákazník musel obávat. Na Alibabě je možné najít jak levné iPhony, tak dotykové telefony i tlačítkové telefony.

Alibaba v češtině bohužel není, zákazník ovšem může využít některý překladač z angličtiny, který nákup usnadní. Jak za telefon zaplatit na Alibaba.com? Vždy je nutné zaplatit předem – tak jako u dalších e-shopů, zboží z Číny na dobírku obvykle zakoupit nelze.

 • Název: Blackview A30
 • Cena: 881 – 994 Kč
 • Operační systém: Android 8.1
 • Velikost displeje: 5.5
 • RAM: 2 GB

Koupit >

Tento chytrý mobil patří mezi nejlevnější dotykové mobily s cenovkou do 1 000 Kč. Je nabízen ve třech barevných provedeních. Podporuje odemykání obličejem, přední kamera má 5 Mpx a zadní duální kamera 8 Mpx. Prodejcem je Shenzhen Komay Electronic Commerce Co., Ltd., jehož aktuální hodnocení je 4,3 hvězdiček.

Nakupovat na Alibaba je možné pomocí tohoto odkazu.

Mobily do 1 000 Kč na Geekbuying

Mobily do 1 000 jsou k nalezení i na internetovém obchodu Geekbuying. Výhodou tohoto e-shopu je, že nabízí mnohé slevy a výprodeje. Zákazník tak na již levném zboží může ušetřit ještě více. Výhodou je i to, že Geekbuying patří mezi čínské e-shopy s poštovným zdarma.

Objednávku mobilu je možné zaplatit kartou, skrz PayPal nebo přes Western Union. Podpora služby PayPal zákazníka ujistí v tom, že se nejedná o podvodný e-shop. Celková zákaznická hodnocení tohoto e-shopu jsou navíc velmi pozitivní a nákup na tomto e-shopu vřele doporučují.

 • Název: KUMI Mi1
 • Cena: 887 Kč
 • Velikost displeje: 2.4
 • RAM: 32 MB
 • Hodnocení: 5

Koupit >

Zajímavostí tohoto tlačítkového mobilu je, že má v sobě zabudovaný teploměr. To se nyní v období koronavirové krize může hodit. Mobil dále umožňuje použití dvou SIM karet najednou, podporuje FM rádio a má svítilnu. Prohlédnout si nabídku levných mobilů na Geekbuying je možné zde.

Levné mobily do 1 000 Kč na Alze

I české e-shopy nabízí mobily do 1 000. Jedná se především o robustnější tlačítkové kousky, chytrý mobil do 1 000 Kč na nich najdeme jen stěží. Alza a jiné e-shopy, jako například CZC.cz, za tuto cenu nabízí jen chytré telefony Alcatel s 4jádrovým procesorem a systémem Android.

Na Alze jsou momentálně nejprodávanějšími modely mobily Nokia v elegantním černém provedení. Dále jsou zde populární mobilní telefony Aligator s velkými tlačítky uzpůsobené speciálně pro seniory. Ty vydrží bez nabíjení až dva týdny.

Koupit >

Tento tlačítkový telefon je nabízen v černé a oranžové barvě a disponuje fotoaparátem o 0,3 Mpx. Podporuje dual SIM a má i slot na paměťovou kartu. Skvělou výhodou tohoto mobilu je fakt, že je nárazuvzdorný a voděodolný, takže se hodí i do terénu. Baterie telefonu při běžném používání vydrží neuvěřitelné 3 týdny.

Čínský e-shop Alibaba má velmi pozitivní zákaznická hodnocení.
Prohlédnout nabídku levných mobilů zde >

Repasovaný telefon – co to znamená?

Jedním z termínů, se kterým se zákazník může setkat při nákupu levných telefonů, je označení repasovaný telefon. Zde je pak možný důvod toho, proč je daný telefon levnější. Zákazník by měl zbystřit – repasovaný telefon totiž není zcela nový.

Zahraniční e-shopy používají termín refurbished phone. Co to tedy znamená? Takový telefon funguje jako nový, i přesto, že nový není. Obvykle se jedná o telefon, který byl vrácen kvůli nějakému problému. Tento telefon byl poté zcela opraven a nyní je prodáván za nižší cenu.

Repasovaný telefon neznamená ani použitý. Jaký je mezi těmito dvěma termíny rozdíl? U použitého telefonu stále existují jakékoli poruchy a problémy. Cena použitých telefonů tak bývá ještě nižší, než cena repasovaných mobilů.

Nevýhody levných telefonů

S nízkou cenou mobilních telefonů přichází i určité nevýhody. Samozřejmě neplatí vždy, že vysoká cena zajistí i vysokou kvalitu. Ovšem v případě telefonů a další elektroniky je pravděpodobné, že nižší cena uživatele telefonu v jistých ohledech znevýhodní.

První nevýhodou je vzhled samotného telefonu. Levné telefony se vyrábí spíše proto, aby byly praktické. Velká tlačítka pomáhají v manipulaci seniorům, robustní vzhled pak umožní vzít telefon i do terénu. Kdo očekává dokonalý a luxusně vypadající design si bude muset připlatit.

Další nevýhodou je malá paměť. Samotní prodejci těchto telefonů varují uživatele před nadměrným stahováním aplikací, které mohou telefon zaseknout. Milovníci sociálních médií či her na telefonu u levných mobilů moc nepochodí.

Také aplikace a funkce dostupné ve smartphonech nižší třídy budou velmi omezené. Staré operační systémy neumožní instalovat mnohé aplikace, budou chybět aktualizace a téměř vše od fotoaparátu po možnosti připojení bude o krok zpátky za dražšími telefony.

Další nevýhodou, která platí specificky pro nákup mobilů z Číny je, že některé levné dotykové mobily do 1 000 Kč nepodporují češtinu. To nebude vadit zákazníkům, kteří umí anglicky, ovšem pro ostatní to může být dost závažný problém. Celková podpora různých jazyků je u levných, zejména tlačítkových telefonů značně omezená.

Samozřejmě neplatí vždy, že vysoká cena zajistí i vysokou kvalitu. S nízkou cenou mobilních telefonů ovšem přichází i určité nevýhody.
Samozřejmě neplatí vždy, že vysoká cena zajistí i vysokou kvalitu. S nízkou cenou mobilních telefonů ovšem přichází i určité nevýhody.

Rizika nákupu levných telefonů z Číny

Prvním rizikem, které se vztahuje k nákupu telefonů z Číny, je jazyková bariéra. Z tohoto důvodu je lepší, když se zákazník před samotnou koupí telefonu s prodejcem spojí. Tak si lze jednoduše ověřit, zda prodávající ovládá alespoň základy angličtiny.

Komunikace s prodejcem je důležitá z mnoha důvodů. Člověk nikdy neví, zda bude muset řešit nějaký problém nebo reklamaci. Nespolehliví prodejci se mohou odvolávat na špatnou znalost jazyka, v takovém případě je ovšem lepší od koupě ustoupit.

Zákazník by měl také prodejce kontaktovat v případě jakýchkoliv otázek či nejasností. Je důležité pečlivě si prostudovat technické parametry telefonu a nejasnosti konzultovat s prodávající stranou. I zde si zákazník ověří, jak moc je prodejce seriózní a ochotný pomoci.

Je také třeba myslet na to, že v Číně neplatí české zákony týkající se reklamace zboží. U nás musí prodejce ze zákona dát dvouletou záruku, ve které může zákazník zboží reklamovat. V Číně má každý e-shop nastavenou vlastní záruční dobu, která se může lišit pro různé druhy zboží.

Publikováno: 13. 02. 2022

Štítky:

Recenze

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang