AliExpress – jak využít cashback?

AliExpress – jak využít cashback?

Většina lidí v této době využívá ke svým nákupům právě AliExpress. Díky svému velkému výběru a nízkým cenám si našel své věrné zákazníky. Peníze z účtu odchází, člověk ani neví jak a každý by si jistě přál ušetřit. A přesně taková možnost tu je – díky cashbackovým portálům. Jak cashback z AliExpress funguje a kolik lze ušetřit? A co udělat proto, aby se část utracených peněz vrátila opět na bankovní účet zákazníka?

Část lidí cashback využívá už delší dobu a přišli si na své. Někteří o tom nikdy neslyšeli a někteří to naopak znají, ale jsou velmi skeptičtí a hledají v tom háček. Tento článek popíše základní princip fungování cashbackových portálů, jak přesně začít využívat cashback z AliExpress a samozřejmě, jak ušetřit.

AliExpress.com - TOP produkty s dopravou zdarma

Více než 100 milionů výrobků na jednom místě, spolehlivá zákaznická podpora, atraktivní slevy i doprava zdarma. To vše jsou důvody, proč je AliExpress jedním z nejoblíbenějších e-shopů současnosti.

Začít nakupovat

AliExpress

V první řadě je dobré v krátkosti představit portál AliExpress. AliExpress je virtuální tržiště, na kterém lze najít stovky malých prodejců. Prodejci nabízí například:

Díky svým bezkonkurenčně nízkým cenám na AliExpress denně nakupují tisíce zákazníků. AliExpress působí jako zprostředkovatel mezi obchodníkem a zákazníkem, a proto se lidé nebojí zde nakupovat. Je to ověřený čínský e-shop, který je bezpečný a pro zákazníky nepředstavuje téměř žádné riziko.

Dodání zboží se pohybuje v řádech týdnů, je možnost sledování zásilky z Číny a ani s případnou reklamací nejsou problémy. Díky recenzím uživatelů na AliExpressu si člověk snadno vybere, do kterého produktu má cenu své peníze investovat, a který se naopak vyplatí přeskočit.

Na AliExpress je možné najít miliony produktů různých kategorií od tisíců různých prodejců.

Jak fungují cashback portály?

Jednou z možností, jak částečně ušetřit své peníze je nakupování skrz cashbackové portály. Co to cashback je? Cashback služba propojuje internetové obchody a koncového zákazníka.

Provozovatelé e-shopů platí internetovým serverům za to, že jim přivedou nového zákazníka. Z uskutečněného nákupu vzniká provize, o kterou se cashbackový portál se zákazníkem podělí. Účelem těchto portálů tedy je, aby zákazník skrz jejich portál co nejvíce utrácel a nakupoval.

Výše provize se odvíjí od toho, kolik zaplatí e-shop cashbackovému portálu a o jaké procento se pak portál podělí se zákazníkem. Obvykle se provize pohybuje mezi 2 % – 10 %, což při větším nákupu může zákazníkovi ušetřit nemalé peníze.

Jak využít cashback z AliExpress?

Cashbackových portálů je na trhu mnoho, a jedním z nich je Tipli.cz. Na tomto serveru zde bude ukázán postup, jak získat utracených část peněz zpět. Tipli spolupracuje s více než 700 e-shopy, a jedním z nich je právě AliExpress.

V první řadě se zákazník musí zaregistrovat. Taková registrace na AliExpress je velmi snadná a zabere jen pár minut. Na Tipli.cz lze registraci propojit s účtem u Apple, Facebookovým profilem nebo účtem Google+. Registrace je zcela zdarma a některé portály nabízí malý finanční bonus i za registraci samotnou.

Registrace je velice rychlá, snadná a bez poplatků.

Po registraci už nic nebrání výhodnějším nákupům. Princip fungování cashback z AliExpress spočívá v tom, že na tyto stránky zákazník nepůjde přímo přes vyhledávač, ale nechá se tam přesměrovat skrz cashbackový portál. Dále už nakupuje tak, jak je zvyklý.

AliExpress cashback využívá již nějaký čas a za tu dobu ho využilo tisíce spokojených zákazníků.

Na stránky AliExpress zákazník půjde skrz cashbackový portál.

Po uskutečnění nákupu a po platbě za objednávku se zákazníkovi do 48 hodin přičte část utracených peněz, tedy odměna, na jeho zákaznické konto. Po delší době, která může být až 2 měsíce, se pak ušetřená částka připisuje zákazníkovi na jeho bankovní učet.

Důvodem této dlouhé časové prodlevy je ten fakt, že se čeká na uplynutí lhůty, kdy je možné zboží vrátit. V tomto případě se pak zákazníkovi vrací od prodejce celá částka na jeho bankovní účet, a proto samozřejmě nemůže být cashback odměna zákazníkovi vyplacena.

Je dobré zmínit, že některé cashback portály mají stanovenou minimální hranici pro vyplácení odměny na bankovní účet. Některé portály připisují zákazníkům odměny už od jedné koruny, jiné to mají nastavené na částku v hodnotě desítek, občas i stovek korun. Při malém nákupu v nízké finanční hodnotě pak zákazníkovi žádná odměna nepřijde.

Publikováno: 26. 03. 2021

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang