AliExpress a koronavirus – jak je to s balíčky?

AliExpress a koronavirus – jak je to s balíčky?

Koronavirus aktuálně zasáhl životy skoro ve všech zemích a zasáhl i do všech rodin. Hodně lidí se bojí nákazy i při převzetí balíčků z čínských e-shopů. V tomto případě je ale obava z nákazy úplně zbytečná. Nákaza virem se přes balíčky z Číny totiž nepřenáší. Jak je to tedy s AliExpressem a koronavirem? Je bezpečné objednávat balíčky z AliExpressu? To vše nabízí tento článek.

AliExpress se svou nabídkou řadí mezi nejlepší čínské e-shopy. Zákazníky lákají především velmi nízké ceny a ve většině především poštovné zdarma na AliExpressu.

AliExpress.com - TOP produkty s dopravou zdarma

Více než 100 milionů výrobků na jednom místě, spolehlivá zákaznická podpora, atraktivní slevy i doprava zdarma. To vše jsou důvody, proč je AliExpress jedním z nejoblíbenějších e-shopů současnosti.

Začít nakupovat

Jelikož má koronavirus původ v Číně, někteří lidé, dokonce i pošťačky se bojí nákazy koronavirem přes balíčky z AliExpressu. Co se týče nákazy mezi AliExpressem a koronavirem, obavy jsou zde úplně zbytečné. Dle dokumentu z ministerstva stojí, že „virus nepřežije mimo lidský organismus více než několik hodin“.

Jiní se bojí, zda své zaplacené zboží z AliExpressu díky viru vůbec obdrží. Aktuálně balíčky z AliExpress a koronavirus komplikují dodací lhůtu. Někteří zákazníci postřehli již v lednu, že jejich zaplacená objednávka nebyla odeslána a okomentovali to slovy, že většinou alespoň odepíšou důvod, proč se tak děje.

Ochranné zboží z AliExpress a koronavirus.

Aktuálně již není nutné se obávat vůbec, protože už se v podstatě zvládl virus v Číně a AliExpress je tak stejně bezpečný jako byl doposud bez veškerých obav. Momentálně je koronavirus velký problém spíše pro Evropu.

AliExpress má ve své nabídce zboží také roušky. Jaké roušky proti koronaviru jsou ty nejúčinnější? Tyto informace nabízí článek roušky proti koronaviru, případně je možné vyrobit ochrannou roušku doma. Aktuálně se zavádí znovu opatření, od kdy se budou muset nosit roušky.

Nano roušky zachycují až 99,9 % částic.
Prohlédnout nano roušky od české firmy >

AliExpress a koronavirus

Za AliExpressem stojí největší čínský internetový e-shop Alibaba, který již v únoru upozorňoval na to, že díky koronaviru nejspíš dojde k jeho poklesu internetových tržeb.

I přes nákazu epidemií je stále možnost získat až 10 % zpět z nákupu přes cashbackový portál Tipli.cz.

AliExpress si pro nové zákazníky přichystal slevový kupón se slevou $2 na jakékoliv zboží při nákupu nad $3.
Uplatnit slevu na AliExpressu je možné zde >

Některé čínské e-shopy po vypuknutí epidemie zavedly určitá ochranná opatření a avizovaly, že nebudou nejdéle do 18. února 2020 vyřizovat objednávky, případně, že budou mít omezený režim.

Díky viru v Číně AliExpress prosí zákazníky o trpělivost s delší čekací dobou při zpracování některých balíčků. Podobně může ovlivnit koronavirus Wish a zásilky z Číny obecně.

Balíčky z AliExpress a koronavirus

AliExpress a koronavirus. To jsou aktuálně největší strašáci všech zákazníků čínských e-shopů, především tedy AliExpressu. Balíčků z AliExpressu, byť i jejich převzetí, není třeba se obávat.

Viry všeobecně mimo tělo hostitele zvládnou přežít maximálně 24 hodin. I když je koronavirus označován za „silnější“, tak i v tomto případě dokáže přežít maximálně 48 hodin. Tím pádem je zde vyloučena nákaza koronavirem ze zásilek z Číny, protože dodací doba je většinou v řádech týdnů.

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že není třeba, aby Česká pošta nebo další přepravní společnosti musely přijmout speciální opatření na zboží z AliExpressu kvůli koronaviru. Pokud by přišla zásilka, která by jevila podezření, že by mohla obsahovat nějaký nakažlivý materiál, je podrobena hygieně.

Doručení balíčků z AliExpressu a koronavirus jsou aktuálně nejvíce vyhledávaná témata u nákupů z Číny.

Balíčky z AliExpressu a koronavirus nemají spojitost a není třeba se obávat nákazy.

Čínská vláda nařídila, že veškeré balíčky, které jsou odeslané nebo procházejí-li přes město Wu-chan musí být dezinfikovány. Tato zvláštní opatření se týkají i Chupej.

Více ohledně zásilek lze nalézt v článku Zásilky z Číny a koronavirus.

Zboží z AliExpress a koronavirus

V souvislosti s vypuknutím viru v Číně AliExpress upozorňuje, že objednané a zaplacené zboží, které ještě nebylo odesláno, je možné přes servisní službu AliExpressu zrušit.

Některé zboží z AliExpressu není zasíláno přímo z Číny, ale i z jiných zemí – například Rusko, Španělsko, Itálie, Polsko nebo USA.

Díky své delší dodací době a typem přepravy není možné, aby se zákazník ze zboží z AliExpressu koronavirem nakazil.

Nákup zboží na AliExpress

Nabídka zboží na AliExpress je velmi široká. Lidé zde nakoupí téměř vše, co potřebují. Od levného oblečení až po to značkové oblečení. Nejvíce však zákazníci nakupují obaly a kryty na mobil, které jsou za bezkonkurenční ceny.

Pokud by zákazník neuměl anglicky, je možné použít překladač, případně AliExpress v češtině.

Pokud má AliExpress podezření, že jednání prodejce je nepoctivé, pak zmrazí objednávku a tím se nemusí zákazník obávat nějakého podvodu.

Zboží z AliExpressu je velmi levné, ovšem je možnost nákupu ještě za lepší ceny a to díky tzv. AliExpress coupons, tedy slevovými kupóny. Další možností jsou také AliExpress Days, které se tradičně konají každý rok 11. 11.

AliExpress se těší velké oblibě u zákazníků hlavně díky širokému sortimentu a dopravě zdarma u většiny zboží.
Nakupovat na AliExpressu je možné zde >

Clo a DPH u nákupu zboží

Nutno podotknout, že zákazník by měl mít na paměti clo a DPH z Číny, případně to, jak nakupovat čínské zboží bez cla.

  • zboží do 22 EUR nepodléhá clu ani DPH
  • zboží nad 22 EUR do 150 EUR podléhá zaplacení DPH ve výši 21 %
  • od hodnoty zboží nad 150 EUR je nutné mimo zaplacení DPH zboží i proclít

Cena za zboží uvedená na AliExpressu je bez případného DPH nebo cla. Výše poplatků závisí na celkové ceně nákupu. V případě, že je zboží nutné proclít, či zaplatit DPH, je o tom zákazník informován dopisem od České pošty, ve kterém má uvedený další postup.

U každé objednávky je také možnost sledování zásilky z AliExpressu.

Platba na AliExpressu

Jak se dá platit na AliExpressu? Zde jsou uvedené možnosti plateb.

  • prostřednictvím internetové peněženky WebMoney, u které je nutné stáhnout speciální program
  • prostřednictvím Western Union Pay – bohužel poplatky za převod jsou velmi vysoké
  • klasický bankovní převod
  • platba kartou, která je jediným bezpečným způsobem placení

Jediná možnost platby, která není na AliExpressu možná, je platba na dobírku.

Publikováno: 23. 03. 2021

Štítky:

Jak nakupovatSlevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang