AliExpress plavky – recenze

AliExpress plavky – recenze

Léto se pomalu blíží a tak je načase se poohlédnout po nových plavkách, bez kterých se člověk u vody rozhodně neobejde. Oblíbený čínský portál AliExpress má v nabídce velké množství produktů, vyjímkou nejsou ani plavky různých druhů, barev a střihů. Na co se při výběru plavek z AliExpressu zaměřit a na co si dávat pozor? Jak si pohlídat cenu za poštovné a případné clo?

Plavky na AliExpressu patří, především před začátkem letní sezóny, mezi často vyhledávané zboží. Plavky lze hledat i pod českými názvy, ale AliExpress nenajde ani zdaleka tolik výsledků, jako kdyby byl produkt hledaný v angličtině.

AliExpress.com - TOP produkty s dopravou zdarma

Více než 100 milionů výrobků na jednom místě, spolehlivá zákaznická podpora, atraktivní slevy i doprava zdarma. To vše jsou důvody, proč je AliExpress jedním z nejoblíbenějších e-shopů současnosti.

Začít nakupovat

TIP: Velký výběr plavek i pro plnoštíhlé nabízejí plavky Manzara.

Plavky lze vyhledat podle druhů, materiálů či podle barev. Škála možností je opravdu rozmanitá. Ve vyhledávači je možné vyhledat téměř jakýkoliv typ plavek:

 • one piece swimsuit – jednodílné plavky
 • two piece swimsuit – dvoudílné plavky
 • bikini – dvoudílné plavky
 • swimwear for women – dámské plavky
 • swimwear for men – pánské plavky

Při výběru plavek z AliExpressu je nutné se zaměřit na několik faktorů, aby člověk nešlápl vedle (stejně tak například u AliExpress kosmetiky, kde je nutné dbát zvýšené pozornosti nejen na komentáře pod jednotlivými výrobky,ale také seznam složení). U všech plavek lze najít recenze uživatelů na AliExpressu, kteří si plavky objednali. Realita může být jiná, než jak to vypadalo na fotce. Pokud by si na AliExpressu někdo nevybral, může zkusit například Yoins plavky nebo plavky Zaful.

Výběr velikosti plavek

Velikostí plavek z AliExpress se není třeba obávat, u některých produktů je možné najít tyto věty:

 • Fits true to size. – Odpovídá klasickým velikostem.
 • Fits smaller than usual. – Menší než klasické velikosti.
 • Fits bigger than usual. – Větší než klasické velikosti.

Podle těchto popisků u plavek je snadné si vybrat velikost, která bude sedět. U některých produktů je přiložena i tabulka velikostí s přesnými mírami, které pomohou ve výběru velikosti. AliExpress dámské plavky prodává opravdu ve velkém, proto není nutné se obávat, že by se nenašly ty správné.

Zde jsou příklady 4 základních tipů plavek, ve kterých se člověk určitě neztratí, a navíc mají poštovné zdarma.

Jednoduché jednodílné plavky

Plavky jsou vyrobeny z nylonu, k prodeji jsou ve velikostech S – XL. Je možné vybrat ze několika barevných provedení, ať už jen čistě jednobarevné nebo vzorované. Hodnocení produktu je 4,9 z 5.

Dvoudílné plavky

Název: Women’s Bikini Cut Flower Two Piece Swimsuit
Cena: $7.10-8.24/177-205 Kč
Doprava: do ČR zdarma
Doba dodání:
cca 4 týdny

AliExpress dvoudílné plavky nabízí asi nejvíce ze všech. Je možnost si vybrat z velké škály barev a vzorů, střihů, materiálů a kombinací. Tyto konkrétní plavky jsou vyrobeny z nylonu, a na výběr je pouze tato konkrétní kombinace. Podobných typů plavek je tam mnoho, takže své vyvolené jistě najdete. Plavky mají hodnocení 4,8 z 5.

Dvoudílné plavky s vysokým pasem

Název: Lace Up Bikini High Waist Swimsuit
Cena: $10.59/264 Kč
Doprava: do ČR zdarma
Doba dodání: cca 7 týdnů

Na AliExpressu je dámských plavek na výběr mnoho. Jedny z nejoblíbenějších jsou tyto s vysokým pasem, které hezky zvýrazní ženské křivky nebo naopak schovají to, co je potřeba. U těchto konkrétních plavek je na výběr ze 3 barevných variant a vyrobeny jsou taktéž z nylonu. Hodnocení mají 4,7 z 5.

Pánské plavky

Název: Swimwear Men Trunks
Cena: $11.58/288 Kč
Doprava: do ČR zdarma
Doba dodání: cca 7 týdnů

Nesmí tu být opomenuty ani pánské plavky, které na AliExpressu najdete v poměrně velkém množství. Stejně tak jako u plavek dámských, i zde lze vybírat z velkého množství střihů a barev. Tyto plavky jsou vyrobeny z polyesteru, a jsou hodnoceny 4,5 z 5.

Platba na AliExpressu

Na AliExpressu se dá platit dvěma způsoby.

Prvním z nich je platba prostřednictvím WebMoney. Je to internetová peněženka, která není zrovna jednoduchá na ovládání. Nemá cenu si tuto aplikaci stahovat jen kvůli AliExpressu, protože poplatky za platbu jsou velice vysoké.

Další nevýhodou je, že platba jde rovnou k obchodníkovi, nikoliv přes AliExpress jako takový. Kvůli tomu je omezená možnost případné reklamace na AliExpressu nebo při nedodání objednaného zboží z AliExpressu. Reklamaci je možné se vyhnout především díky recenzím. Napsat recenzi na AliExpressu není těžké, a mohlo by to pomoci při rozhodování dalším zákazníkům.

Druhým, výhodnějším způsobem je platba kartou na internetu. Jedná se o nejrychlejší a nejbezpečnější platbu na AliExpressu. Platba nepodléhá žádným poplatkům a vše je zašifrované, aby nedocházelo k žádnému zneužití údajů. Peníze jdou nejprve na účet AliExpressu a až po doručení zboží zákazníkovi jsou peníze přeposlány samotnému prodejci. AliExpress akceptuje platby kartami Maestro, Visa a MasterCard.

Více informací o platbě na internetu lze najít v článku o platbě na AliExpressu.

Jak ušetřit na AliExpressu

Neplatí, že nejlevnější nabídka je zároveň i tou nejvýhodnější. Některé levné produkty mají poštovné za poplatek, a tak se může cena produktu ve finále vyšplhat na vysokou částku. Naopak produkt, který stojí o něco více, může mít poštovné zdarma a vy tak můžete ušetřit.

V tomto ohledu se vyplatí si produkty pořádně projít a porovnat všechna pro a proti.

Dále se dá ušetřit díky cashbackovým portálům, například Tipli.cz, které poskytují až 10 % zpět z celkové částky nákupu. Cashback z AliExpress je možný, protože právě AliExpress je jedním z čínských e-shopů, který s těmito portály spolupracuje. Především u dražších nákupů se nejedná o zanedbatelné částky a určitě se to vyplatí.

Nemalé peníze se dají ušetřit i s aktuálními AliExpress promo kódy, které lze získat buď přímo na e-shopu nebo zprostředkovaně na slevových portálech.

Jednou z možností, jak ušetřit na AliExpressu, jsou cashbackové portály.

Clo a DPH

Výhodou objednávek z Číny je ta, že u většiny produktů je poštovné zcela zdarma, případně je velmi nízké. Proto by zákazník neměl zapomenout na clo a DPH z Číny. Cena cla a DPH zásilek z AliExpressu se odvíjí od celkové ceny za zásilku. Zde je výhoda, že se zboží odesílá jednotlivě, protože každý produkt je od jiného prodejce. Při objednávce takto levných produktů se zákazník nejspíš nedostane na velkou sumu, protože platí:

 • Clo ani DPH se neplatí v případě, že hodnota zásilky je do 22 €
 • DPH ve výši 21 % se platí v případě, že hodnota zásilky je vyšší než 22 € a nižší než 150 €
 • Od hodnoty vyšší než 150 € je nutné zaplatit DPH i clo

Z tohoto důvodu je dobré myslet na to, že pokud by cena zásilky od jednoho prodejce přesahovala 22 €, je lepší zásilku rozdělit na více objednávek.

Rizika spojená s nákupem plavek

AliExpress plavky jsou pro zákazníky velice lákavé hlavně díky velkému množství výběru a snadnému nákupu. K takto levným produktům se pojí i určitá rizika, se kterými je třeba počítat.

Největší riziko hrozí u nákupu značkového zboží na AliExpressu. U takových produktů je dobré se zaměřit především na cenu a na hodnocení, v případě, že by to bylo levné zboží, s největší pravděpodobností se jedná o padělek.

Dalším rizikem u plavek z AliExpressu je jejich kvalita. U takto levného zboží je nutné počítat s tím, že plavky nemusí být dobře sešité, můžou z toho koukat nitě a to může ubírat na kvalitě produktů. Kdo hledá opravdu kvalitní plavky, avšak za dostupné ceny, jistě ho potěší nabídka e-shopu Calzedonia či Astratex.

Doručení zásilky

Velká část prodejců odesílá zásilku hned v den zaplacení zásilky na AliExpressu, případně další den. Většinou zákazník dostane po odeslání i sledovací číslo zásilky, přes které může svou zásilku sledovat na internetových stránkách České pošty. V případě připlacení si za poštovné je zboží zasíláno přepravní službou DHL, která také nabízí službu sledování zásilky u DHL.

Publikováno: 12. 03. 2021

Štítky:

Recenze

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang