AliExpress kosmetika – recenze, zkušenosti

AliExpress kosmetika – recenze, zkušenosti

Snad každá žena toužila být alespoň jednou v životě krásná, neodolatelně vonět nebo se zbavit pleťových nešvarů. Kvalitní kosmetika je však mnohdy drahá a zkrášlování tak stojí dost peněz. Pro nenáročné slečny a ženy se nabízí možnost levnějšího nákupu make-upů, parfémů a jiných zkrášovadel“. Jak je na tom taková kosmetika z AliExpressu? Jak se zde pohybují ceny, co vše se tu dá sehnat? A jaká je kvalita?

Webový portál AliExpress se řadí mezi oblíbené čínské e-shopy u nás. Nabízí mnoho druhů levného zboží – od levného oblečení AliExpress se mohou zákaznice dostat až k AliExpress botám, levným kabelkám z AliExpressu či k šperkům z AliExpressu.

AliExpress.com - TOP produkty s dopravou zdarma

Více než 100 milionů výrobků na jednom místě, spolehlivá zákaznická podpora, atraktivní slevy i doprava zdarma. To vše jsou důvody, proč je AliExpress jedním z nejoblíbenějších e-shopů současnosti.

Začít nakupovat

Např. AliExpress náušnice, děti určitě potěší široký výběr AliExpress hraček, muži i ženy si jistě vyberou oblíbený kus z AliExpress hodinek a podobně.

Nabídka zboží z AliExpressu je opravdu široká a v množství nabízených produktů si jistě vybere každý nenáročný nakupující.

Velkou výhodou tohoto čínského e-shopu se vedle široké škály produktů nízkých cen řadí také možnost nakupovat na AliExpress v češtině a jednoduchá a rychlá AliExpress registrace. Za zmínku rozhodně stojí, že na AliExpressu je poštovné zdarma.

Ovšem i přes to, že je AliExpress přeložen i do českého jazyka, mnohdy se spíš vyplatí vyhledávat přes klíčová slova v angličtině – tamní vyhledávač tak najde větší množství hledaného produktu.

Nezdatným angličtinářům mohou pomoci překladače z angličtiny, jejichž použití je mnohem rychlejší a jednodušší než zdlouhavé listování tlustými slovníky. Dnešní doba navíc poskytuje mnoho způsobů, jak se snadno a rychle naučit anglicky.

TIP: Nabídku kvalitní kosmetiky nabízí například český e-shop Dermacol.

Online nakupování na čínských e-shopech je v dnešní době velmi oblíbené nejen zákazníky z České republiky.

Nákupy z Číny jsou nejen Čechy stále oblíbenější. Vedle AliExpressu existují i jiné čínské e-shopy, které jsou českými zákazníky hojně navštěvované. Jedná se například o:

… a mnoho dalších.

AliExpress také nabízí na většinu svých produktů dopravu zdarma.
Využít dopravu zdarma >

AliExpress kosmetika

Kosmetika z Číny i v dnešní době rozděluje lidi na dva tábory – někteří se s ní spokojí a chválí si ji, jiní jsou zásadně proti. Jak v ohledu ke kvalitě, tak k informacím, že se mnohé čínské kosmetické výrobky stále testují na zvířatech.

Ovšem záleží, na jaké zboží se zákazník zaměří – zda na levné napodobeniny nebo originální značky asijské kosmetiky. Na českém internetu nabízí kvalitní kosmetiku od ověřených výrobců například e-shop Vemzu.

Kosmetické přípravky na AliExpressu se dají vyhledat přes levé menu kliknutím na kolonku „Krása a zdraví, vlasy“ (Beauty & Health, Hair) nebo přes jednoduché vyhledávání pomocí lupy.

AliExpress nabízí pro nové zákazníky slevový kupón $2 při nákupu nad $3.
Využít slevový kupón >

Kosmetické přípravky a doplňky se dají vyhledat přes rozcestník v levém menu nebo díky jednoduchému vyhledávači.

V nabídce AliExpress kosmetiky lze vyhledat výrobky hned několika druhů, například:

 • dekorativní kosmetika
 • přírodní kosmetika
 • pečující kosmetika
 • vlasová kosmetika
 • spreje, antiperspiranty, parfémy
 • pánská kosmetika
 • dětská kosmetika
 • kosmetické doplňky

Co vše z kosmetických přípravků lze na AliExpressu najít? Jaké jsou tamní ceny a co na produkty říkají zákazníci?

TIP: Široký výběr různých druhů kosmetiky nabízí například také e-shop Krása.cz.

1. Dekorativní kosmetika

Dekorativní kosmetikou se myslí veškerá zkrášlovadla od make-upů, pudrů, tvářenek po řasenky, oční stíny nebo laku na nehty.

V šuplíku, kosmetické taštičce či organizéru každé ženy se jistě nachází minimálně jeden produkt dekorativní kosmetiky. Ať se jedná o make-up, řasenku, oční stíny, rtěnku či lak na nehty. Vždyť zkrášlování a péče o vlastní tělo patří k ženské podstatě!

Je ovšem dobré zmínit, že v případě kožních problémů či četných alergických reakcích není kosmetika z AliExpress tou nejvhodnější volbou. Při jakýchkoliv potížích by se měl člověk zaměřit na kvalitní a přírodní kosmetiku ověřených značek, nakupovat po konzultaci s lékařem, lékárníkem nebo se držet již lety prověřeného produktu. Za zdraví je vždy lepší si připlatit.

Jak je to tedy s dekorativní kosmetikou z AliExpressu? Lze v množství tamních produktů najít něco, co vydrží, nebo třeba nezanechá skvrny?

Následující výběr poskytuje tipy a recenze na jednotlivé přípravky dekorativní kosmetiky z AliExpressu.

Make-up

Make-up je nesdílnou součástí vybavení každé maskérky, vizážistky, kosmetičky, nachází se i však i v mnoha obyčejných dívčích či ženských koupelnách a kosmetických skříňkách.

Kosmetický trh nabízí celou řadu kvalitních i méně kvalitních make-upů. Cenová relace se různí – od pár desítek korun až k několika stovkám. Široká škála výrobků je však dostupná všem tónům barev nebo typům pleti – kupodivu se to samé dá říct i o make-upu z AliExpressu.

Na čínských e-shopech je při výběru jakéhokoliv produktu, ať se jedná o kosmetiku, oblečení či doplňky a podobně, důležité zaměřit se na recenze, které jsou u každého produktu často doprovázeny fotografiemi reálného vzhledu zakoupeného zboží. Zákazníci neprohloupí ani v případě, když si pročtou AliExpress diskuze.

TIP: Článek „Jak napsat recenzi na AliExpress“ přináší rady, jak a kde takové recenze vytvořit.

I na AliExpressu existuje množství make-upů, které nenáročným ženám a dívkám vyhovují nebo si dokonce pochvalují jejich kvalitu vzhledem k jejich nízké ceně.

Popfeel make-up z AliExpressu je tu k zakoupení ve čtyřech odstínech. Na e-shopu si vysloužil celkem vysoké hodnocení – 4.8 z 5. Tento AliExpress kosmetický produkt je hodnocen kladně.

Zákazníci, kteří si tento Popfeel make-up pořídili, chválí správnost objednaného odstínu i silné krytí make-upu. Pod výrobkem jsou doložené i fotografie reálného produktu.

V případě negativních hodnocení tohoto AliExpress kosmetického výrobku jsou zákazníci nespokojeni spíše s dodavatelem – buď zboží dorazilo později, nebo vůbec. Recenze pod výrobkem jsou však z velké části kladné, o čemž svědčí i jeho vysoké hodnocení.

 • Název produktu: LANGMANNI 12 Colors Face Makeup Liquid
 • Značka: LANGMANI
 • Prodejce: EIECOOL Cosmetic Store
 • Cena: 10 – 35 Kč
 • Velikost: 12 ml
 • Doba doručení do ČR: do 67 dní
 • Hodnocení: 4.5

LANGMANNI make-up z AliExpressu je dostupný ve 12 barvách. Stejně jako výše zmíněný Popfeel make-up se tento produkt svým hodnocením vyšplhal nad 4 hvězdy, řadí se tedy mezi převážně kladně hodnocené AliExpress kosmetické výrobky.

V recenzích, které jsou sice překládané do anglického jazyka, ale s trochou znalostí této řeči či s použitím některého z překladačů z angličtiny si je lze jednoduše přeložit, se nachází několik kladných i negativních komentářů.

Kladně se zde hodnotí například skvělé krytí nedokonalostí, voděodolnost a pocit svěžesti po nanesení. Někteří zákazníci však nebyli spokojeni s barvou a špatným nanášením (lepkavostí) tohoto make-upu.

Krycí korektory

Krycí korektory jsou velmi oblíbeným produktem v rámci dekorativní kosmetiky. Zakryjí nečekaně vzniklé kožní nevzhlednosti (například kruhy pod očima, akné apod.) bez potřeby nanesení make-upu (nebo překrytím jen v tenké vrstvě). Navíc se vejdou do každé kabelky.

PHOERA korektor je na AliExpressu nabízen hned v několika odstínech. Vzhledem k nízké ceně, která začíná na 39 Kč, jsou tyto krycí PHOERA korektory celkem vysoce hodnocené. Co se zákaznicím líbilo, co naopak ne?

Kvalita korektoru je dle většiny recenzí uspokojivá. Tento AliExpress kosmetický produkt dle některých vydrží, neotírá se a skvěle skrývá nedostatky. Korektor nezanechává hrudky a příjemně voní (i když dle některých je trochu cítit olej).

Negativní ohlasy se u tohoto tekutého korektoru týkaly především barev. Mnohé zákaznice ji označily za příliš žlutou, některým přišel tmavší odstín než na ilustrační fotografii. Také otevírání některé označily za celkem obtížné, což ovšem přineslo i malé plus – nevyteče v kabelce.

Velkým přínosem je množství reálných fotografií tohoto výrobku pod jeho nabídkou na AliExpressu.

Dalším dobře hodnoceným AliExpress kosmetickým produktem je korektorové pero MAC free. Kulatá špička usnadňuje nanášení a pomáhá tak snadněji se zbavit tmavých kruhů pod očima. Pero je dostupné v šesti odstínech.

Dle komentujících je na svou cenu opravdu skvělý, zanechává pleť hydratovanou a netvoří vrásky. Kupující se nesetkali s alergickou reakcí. Barvou odpovídá ilustrační fotografii.

V rámci negativních zkušeností lze vyhledat i fotografie, na nichž kupující došel korektor bez jakéhokoliv označení či seznamem složení. Podle některých lehce zapáchá po alkoholu.

Vysoké hodnocení i nemalý počet kladných ohlasů však řadí tento korektor k oblíbeným AliExpress kosmetickým výrobkům.

Pleťové pudry a tvářenky

Některým pletím stačí jen výživa, jiným postačí make-up nebo jen zmatnění či rozjasnění – od toho existují pudry a tvářenky. Lze na AliExpressu najít takové, které by vzhledem k nízké ceně byly relativně kvalitní a nezanechávaly takzvané „žmolky“?

Tento lisovaný pudr z AliExpressu se řadí mezi levné a vysoce hodnocené kosmetické produkty tohoto čínského e-shopu. Je jemný s lehkým perleťovým nádechem a prodejcem nabízený ve třech barevných provedeních.

Podle zákaznic, které si tento pudr zakoupily, ladí s tónem pleti a skvěle sedí. Dle mnohých odpovídá informacím i fotografiím – v komentářích jsou doloženy i fotografie reálného produktu. Dále si chválí přírodní barvu a absenci zápachu.

Vedle kladných recenzí se však ani tento produkt nevyhnul negativním ohlasům. Někteří si stěžovali na špatné zabalení a následné poničení produktu, jiným například pudr nedorazil vůbec. Stížnostem se nevyhnula ani komunikace s prodejcem.

 • Název produktu: 6 Color Miss Rose Blush Face Powder
 • Značka: Miss Rose
 • Prodejce: FaRRES Makeup Store
 • Cena: 89 – 127 Kč
 • Velikost: 20 g
 • Doba doručení do ČR: do 50 dní
 • Hodnocení: 4.6

Tvářenky se používají při touze rozjasnit obličej. V dnešní době jsou oblíbené rovnou celé paletky, kdy je možné kombinovat jednotlivé barvy nebo stínovat do ztracena.

Vedle tvářenek, které již nebývají jen v růžových či červených odstínech, ale také v hnědých a jiných barevných provedeních, existují například také bronzery, které letnímu opálení dodají žádaný třpyt a lesk.

Tvářenka Miss Rose z AliExpressu je 20g paletka s 6 různými odstíny uschovanými v krásném a praktickém pouzdře, v nabídce jsou také k zakoupení i jednotlivě – barva po barvě. Kupující tohoto produktu chválí zabalení při odesílání, velikost i tóny barev. Dle mnohých vydrží na pleti dlouho, krásně rozjasní.

V komentářích však lze snadno narazit i na stížnosti. Mnohým se nelíbila chybějící možnost sledování zásilky, některým zboží nedorazilo vůbec – někdy dokonce bez vrácení peněz.

Rtěnky, lesky na rty

Zvýraznění úst je v dnešní době využíváno nejen při slavnostních událostech, ale pro mnohé slečny a ženy se stalo běžnou součástí každodenního outfitu. Trh s kosmetickými produkty je plný všemožných druhů rtěnek, lesků, balzámů, konturovacích tužek apod. snad v každém možném odstínu, jaký si člověk dovede jen představit.

Velkou výhodou rtěnek a lesků na rty z AliExpressu je jejich ohromný výběr a výrazně nízké ceny. Vedle dlouhotrvajících rtěnek i lesků zde lze najít například matné rtěnky nebo třeba průhledné, vedle toho lze vybrat ze škály lesků na rty různých barev i vůní.

Matná rtěnka HANDAIYAN je v nabídce AliExpressu k dostání hned ve 12 různých barvách. Prodejce dokládá i voděodolnost a pocit doteku sametu u tohoto výrobku.

O oblíbenosti této rtěnky vypovídá vedle hodnocení 4.8 z 5 také vysoký počet kupujících, jejichž číslo přesáhlo 1100. Převážně chválí její vůni, rychlost doručení nebo snadnou aplikaci na rty (není příliš tuhá či naopak). Podle mnohých je rtěnka jasná a odolná.

V rámci negativních reakcí lze narazit na komentáře ohledně špatného odstínu lehce odlišného od ilustračního obrázku a lehce nepříjemného pocitu po aplikaci.

V komentářích je doložena spousta fotografií reálného produktu.

 • Název produktu: Wet Cherry Gloss Plumping Lip gloss
 • Značka: Beckisue
 • Prodejce: Fashion Online Shipping Mall
 • Cena: 23 – 36 Kč
 • Velikost: 14 g
 • Doba doručení do ČR: do 68 dní
 • Hodnocení: 4.6

Tento lesk na rty z AliExpressu dle mnohých zákaznic voní po mentolu. Dodá tak rtům potřebnou svěžest a lesk. Díky malému a praktickému balení se vejde do každé kabelky i peněženky.

Dívky a ženy tento AliExpress kosmetický produkt chválí pro jeho vůni, balení i výslednému vzhledu rtů po jeho aplikování. Při nanesení příjemně chladí. Světlé odstíny jsou na rtech průhledné.

Ze záporných recenzí na tento lesk z AliExpresu lze vyčíst, že byl pro některé zákazníky příliš lepkavý, bez barvy nebo v odlišném odstínu, než jaké nabízí ilustrační fota.

I pod tímto produktem je však k nalezení množství fotografií, kde lze porovnat reálný vzhled tohoto lesku na rty od ilustračního obrázku.

TIP: Neotřelé příchutě ochucených a pečujících balzámů na rty lze najít také v nabídce značky Lip Smacker na Notino.

Řasenky, oční stíny, linky a úprava obočí

Najít dobrou řasenku i v produktech známých a kvalitních značek je mnohdy celkem zdlouhavý proces. Internet sice poskytuje mnoho recenzí a zkušeností s jednotlivými výrobky, každé ženě však vyhovuje jiný tvar kartáčku, jiná struktura či odstín náplně. Některé si potrpí na kvalitu, jelikož používají řasenku denně, jiné zas hledají něco levného jen pro občasné použití. Takovým by řasenka z AliExpressu mohla postačit.

Oproti tomu oční stíny z AliExpressu jsou mnohými zákazníky velmi oblíbené. Nejenže jsou cenově dostupné, ale e-shop nabízí širokou škálu různobarevných palet, krásné odstíny i pěkná balení.

V případě očních linek a různých sad na úpravu obočí lze na AliExpressu také vyhledat množství doporučovaných a hojně kupovaných produktů.

AliExpress nabízí široký výběr různých druhů, typů řasenek od různých asijských značek či napodobenin. (Zdroj: www.aliexpress.com)

Ceny řasenek se na AliExpressu pohybují již od pár desítek korun, cenově jsou tedy dostupné opravdu každému.

Při výběru správné nebo vyhovující řasenky je však často potřeba ji vyzkoušet – tedy alespoň nahlédnout do jejího vnitřku. Důležitá je totiž nejen náplň (aby nebyla příliš hustá a neslepovala řasy k sobě, příliš tekutá, hrudkovitá apod.), ale také druh kartáčku.

Každá žena má totiž úplně jiné proporce očí, které se liší jak velikostí, tak tvarem, hustotu i délku řas nebo jejich kvalitu. To vše má při výběru vyhovující řasenky velký vliv.

Oční stíny jsou na AliExpressu velmi oblíbeným kosmetickým produktem. E-shop je nabízí v širokém výběru z mnoha barevných i vzhledových provedeních. Paletky AliExpress očních stínů se pohybují již od pár desítek korun a mnohdy dokáží vykouzlit podobný efekt jako stíny drahé kosmetické značky.

Oční stíny z AliExpressu jsou oblíbeným kosmetickým produktem hojně objednávaným nejen ženami z České republiky.

Také u očních linek je důležitý jak obsah, tak samotný aplikátor. Některým ženám může sednout linky ve fixu, v tužce či v tekuté tužce, jiné dávají přednost gelovým linkám s úzkým štětečkem.

AliExpress nabízí škálu cenově dostupných a kvalitou se lišících očních linek. Jako v případě všech ostatních produktů je dobré prostudovat recenze a zkušenosti jednotlivých výrobků a dát přednost ověřeným produktům.

Pro úpravu obočí v dnešní době existuje spousta kosmetických přípravků. Ať jsou to tužky, stíny, paletky, štětečky apod., vše lze na AliExpressu najít. Tamní prodejci dokonce nabízí na jednoduchou úpravu obočí například i vodní a jednorázová tetování nebo různé šablony.

Laky na nehty, péče o nehty

Nehty potřebují péči – to bezpochyby. A krásně upravené nehty jsou oblíbeným doplňkem nejedné moderní ženy a dívky. Mnohé již dávají přednost například gelovým nehtům či umělým, stále však existují i ženy takové, které upřednostňují jen občasné nalakování barevným či pečujícím lakem. A AliExpress nabízí škálu barevných i třpytivých laků i gelů na nehty.

Laky na nehty a pečující kosmetické přípravky na nehty se na AliExpressu pohybují již od pár desítek korun. (Zdroj: www.aliexpress.com)

Krémy, olejíčky a jiné pečující přípravky na nehty jsou k sehnání i na AliExpressu – za velmi přijatelnou cenu. Je však velmi důležité pročíst tamní recenze a komentáře k jednotlivým výrobkům a opět raději zvolit ty nejprověřenější.

Kromě laků a pečujících přípravků na nehty lze v nehtové kosmetice z AliExpressu dohledat například:

 • šablony (nejen) na francouzskou manikúru
 • samolepky, kamínky, dekorace
 • třpytky na nehty
 • sušičky na nehty
 • pilníčky
 • odlakovače
 • houbičky
 • pera, štětečky
 • umělé nehty

… a mnoho dalšího.

2. Přírodní kosmetika

Mnohé z AliExpress kosmetických přípravků nesou i přízvisko „přírodní kosmetika„.

Na AliExpressu, přes užití anglického klíčového slova Natural Cosmetics, lze dohledat spoustu produktů z řady „přírodní kosmetiky“, například líčidla (řasenky, make-upy apod.), různá mýdel, krémy apod.

Nejčastěji jsou zde k zahlédnutí výrobky z včelího vosku (mýdla, vosky k výrobě rtěnek apod.), oblíbené jsou také různé olejíčky (masážní, vlasové, na péči o pleť apod.), například kokosový olej nebo všelijaké ovocné oleje (jahodový, jablečný atd.).

Na AliExpressu lze vyhledat mnoho výrobků z kokosového či různého ovocného oleje. Nachází se tam také spousta zboží z včelího vosku. Je však třeba dbát zvýšené pozornosti složení a zkušeností nakupujících.

Na čínských e-shopech je však často nedohledatelná certifikace či deklarace o skutečných přírodních zdrojích a výrobních postupech těchto výrobků. V tomto případě je lepší si připlatit a zaměřit se na domácí či prověřenou a certifikovanou bio přírodní kosmetiku, kterou například nabízí český e-shop Yves Rocher.

Užívání levných a často nesprávných výrobků může na citlivé pokožce způsobit mnoho kožních problémů jako například exémy, alergické reakce a podobně.

3. Pečující kosmetika

Pečující kosmetikou se rozumí takové přípravky, které pečují nejen o naši pleť, ale celé tělo i vlasy. Řadí se sem množství krémů, masek, peelingů (peelingy se dají vyrobit i doma – návod poskytuje článek „Domácí peeling – výroba“), čistících mýdel a podobně.

Na AliExpressu se dá najít spousta takových výrobků. Ale stejně jako v případě již výše zmíněné přírodní kosmetiky (i u mnohých produktů z dekorativní kosmetiky jako jsou například make-upy apod.) je třeba dbát zvýšené pozornosti na složení (často však cizojazyčný) a recenze zákazníků.

Níže jsou uvedené příklady pečující kosmetiky z AliExpressu – s vysokým hodnocením (nad 4.5 z 5) a nízkými cenami.

Pečující krémy

Pečujících krémů na AliExpressu se dá vyhledat mnoho. Nejen na obličej, ale také na ruce, tělo, rty a podobně. V případě jakýchkoliv neověřených přípravků z čínských e-shopů, které přijdou do kontaktu s citlivou pokožkou, je však potřeba dbát zvýšené pozornosti na složení i recenze.

Jaké pečující krémy lze na AliExpressu najít? A jak takové kosmetické přípravky na tomto e-shopu vyhledávat?

Nabídka pečujících krémů je na AliExpressu široká. Vedle obličejových a různých pleťových krémů pro ženy se zde dají najít i pečující krémy pro muže i děti, na strie, vrásky, jizvy a podobně.

Vyhledávání na AliExpressu je jednoduché – pokud nedostačují česká klíčová slova, je třeba zalovit v paměti a do vyhledávače zadávat anglické „key words“ (těm, kteří anglicky neumí, mohou pomoci online překladače), například:

 • care cream – pečující krém
 • face cream – krém na obličej
 • day/night cream – denní/noční krém
 • hand cream – krém na ruce
 • skin cream – krém na pokožku
 • feet cream – krém na nohy
 • wrinkle cream – krém na vrásky
 • stretch marks cream – krém na strie

Pečující pleťové masky

Dalším oblíbeným produktem z kosmetiky na AliExpressu jsou pečující pleťové masky (facial masks). Na e-shopu se dají vyhledat různé druhy, například:

 • hydratační masky
 • masky proti vráskám
 • masky proti pórům a černým tečkám
 • peelingové masky
 • antistresové masky
 • osvěžující masky

Černé masky proti ucpaným pórům a černým tečkám se v poslední době staly velkým hitem. Její sejmutí je však mnohdy bolestivé, ovšem s jistým účinkem čistší a krásnější pleti. Ani AliExpress se nevyhnul tomuto kosmetickému boomu a nabízí širokou škálu těchto produktů.

 • Název produktu: LANBENA Blackhead Remover Black Mask
 • Značka: LANBENA
 • Prodejce: L & B Market Store
 • Cena: 42 – 159 Kč
 • Velikost: 50 g
 • Doba doručení do ČR: do 65 dní
 • Hodnocení: 4.8

Jednou z nejprodávanějších černých masek s vysokým hodnocením 4.8 na AliExpressu je maska čínské značky LANBENA. Prodává se hned v několika provedeních – v tubě, v krému či v sáčku. Prodejce udává, že je tato maska vyrobena z bambusového uhlí.

Zákazníci, který tento AliExpress kosmetický produkt zakoupili, chválí jeho rychlé působení – stačilo jim jen pár aplikací k tomu, aby se nežádoucích černých teček zbavili. Jejich pleť prý byla po použití této černé masky jemnější, hladší a zdravěji vypadající. Kupující chválili také příjemnou vůni.

Někteří ze zákazníků však s produktem spokojeni nebyli. Buď jim nedorazil a prodejce nekomunikoval, nebo negativně zhodnotili samotnou masku – některým se špatně sloupávala nebo vůbec nepomohla.

Pečující peelingy, tělová mléka a mýdla

Dalšími kosmetickými produkty, které se dají na AliExpressu sehnat, jsou peelingy, tělová mléka a mýdla. I v případě těchto výrobků je na tomto čínském e-shopu výběr velmi široký.

Pečující peeling je na AliExpressu k sehnání hned v několika formách – buď jako krém, nebo jako mýdlo, maska apod. Tento kosmetický produkt je oblíbený díky jeho funkci, kdy pomocí hrubých částeček odstraňuje odumřelé buňky nejen z pokožky, ale i rtů, obličeje apod.

Na AliExpressu jsou peelingové produkty k dostání v různých vůních, druzích využití (na obličej, na rty, na ruce, na tělo apod.), formách (krém, mýdlo aj.) i v baleních (tuby, sáčky, lahvičky atd.).

Ceny peelingů z AliExpressu začínají již na pouhých desítkách korun.

Tělová mléka jsou na trhu k dostání v množství druhů, stejně jako jiná pečující kosmetika. I na AliExpressu jsou k sehnání tělová mléka, která pokožku hydratují, uklidní pokožku po opalování a podobně.

Stejnou funkci splní i AliExpress mýdla – dají se zde sehnat mnohých vůní, v krásných a rozličných baleních, tekutá či v pevném stavu, na obličej,… I v jejich případě by se však měl zákazník změřit na recenze a zkušenosti.

4. Vlasová kosmetika

Vedle pokožky, pleti a těla je třeba řádně a správně pečovat i o vlasy. Stejně jako v případě pokožky i u vlasů je péče o ně individuální záležitostí – každý má totiž vlasy úplně jiné.

AliExpress z vlasové kosmetiky nabízí širokou škálu od různých šamponů, kondicionérů, masek, olejů (oblíbený je například kokosový olej na vlasy) či sér po všelijaké gely, laky, pudry, spreje,… – jen je třeba vybírat z takových produktů, které právě našim vlasům sednou. Existují totiž přípravky pro suché vlasy, poškozené, barvené, mastné, zplihlé, pro jejich zhuštění, objem, lesk a podobně.

Pro širší výběr hledaných přípravků z vlasové kosmetiky je opět vhodné na AliExpressu vyhledávat přes klíčová slova v angličtině (hair cosmetics, dry hair shampoo, hair conditioner atd.).

Prodejci na AliExpressu sází i na důležitost péče o vlasy a mimo jiné také nabízí množství kosmetických vlasových přípravků.

5. Spreje, antiperspiranty, parfémy

Na AliExpressu lze v oddělení kosmetiky najít také množství různých sprejů – vedle pečujících na tělo, přes parfémované spreje až po různé spreje na vlasy. Prodejci na AliExpressu také nabízí škálu různobarevných náhradních sprejových lahviček různých materiálů.

Dalším důležitým kosmetickým přípravkem, který jistě neodmyslitelně patří téměř do každé koupelny, kabelky či batohu, je deodorant či antiperspirant. A na AliExpressu jich je k sehnání celá řada – jak pro ženy, tak pro muže.

TIP: Značkové parfémy a vůně jsou k dostání ve francouzské parfumerii Sephora, která má dlouholetou tradici a pyšní se vysokou kvalitou svých výrobků.

Jaký je mezi nimi vlastně rozdíl?

Zatímco deodorant, který je často bez obsahu hliníkových solí (na AliExpressu je však důležité – jak je již výše několikrát zmíněno – kontrolovat složení), tělesný pach vzniklý pocením pouze překrývá, antiperspirant vzniku potu přímo zamezuje a reguluje tak vlhkost podpaží.

Na AliExpressu se dá také dohledat množství dámských i pánských vůní. Zákazníci zde mohou objednávat od levných produktů toaletních vod až po dokonalé napodobeniny slavných světových parfémů (na portálu Slevove.cz lze více informací o tom, jak jsou na tom napodobeniny z AliExpressu, zjistit například v článku „AliExpress a značkové zboží“).

Mezi oblíbené napodobeniny prodejců na čínských e-shopech se jistě řadí také známá značka Coco Chanel.

6. Pánská kosmetika

Vedle dívek a žen si na AliExpressu a jeho široké nabídce kosmetických přípravků na své přijdou i muži. Vedle širokého výběru z různých sprchových gelů a šamponů zde mohou páni vyhledat i všemožné pečující nebo třeba masážní krémy či olejíčky, deodoranty, parfémy a podobně.

Oblíbenými kosmetickými produkty pro muže se na AliExpressu staly přípravky, kartáčky, hřebeny či přístroje na úpravu vousů.

V rámci kosmetických produktů pečujících o mužské vousy lze na AliExpressu najít například:

 • pěny/gely na holení
 • vody po holení
 • pečující oleje
 • vosky, gely na úpravu
 • balzámy
 • kondicionéry

Níže uvedený produkt je příkladem oblíbených pánských kosmetických přípravků na péči o vousy, které lze na AliExpressu zakoupit.

 • Název produktu: Men Beard Growth Oil Kit Soften Hair
 • Značka: YIBER Man Co.
 • Prodejce: YIBER Official Store
 • Cena: 73 – 90 Kč
 • Velikost: 20 ml
 • Doba doručení do ČR: do 55 dní
 • Hodnocení: 4.5

Olej na péči o pánské vousy YIBER je u zákazníků oblíbený pro svou nízkou cenu a účelem pro lepší růst vousů. Prodejce zaručuje 100% přírodní produkt – v ingrediencích je vypsán například arganový a mandlový olej.

Co se týče kladných ohlasů na tento pánský kosmetický přípravek z AliExpressu, zákazníci chválí balení i pevnost a výdrž skleničky s YIBER olejem. Vousy se po nanesení přípravku lesknou a olej nezapáchá.

V rámci negativních reakcí se kupujícím nelíbila dlouhá doba dodání, nepříjemná vůně při rozbalení či přílišná tekutost přípravku.

Velkým plusem u tohoto AliExpress kosmetického pánského produktu je komunikace prodejce, který snad u každého komentáře zanechal zpětnou vazbu.

TIP: Nejlepší pánské parfémy Notino lze získat i se slevou 5 % zpět z nákupu přes portál Tipli.

7. Dětská kosmetika

Vedle produktů pro ženy a muže se na AliExpressu dá vyhledat také množství dětské AliExpress kosmetiky. Děti však mají mnohem citlivější pokožku než dospělí lidé, proto je zde opravdu důležité vybírat jen z prověřených produktů.

Vedle různých dětských mýdel, šamponů, vlhčených ubrousků se zde dají zakoupit také pleny, různé dětské krémy, pudry nebo krásné dětské kufříky, tašky a jiná balení s dívčími malovátky za dostupnou cenu.

Dívkám v různém věku jistě udělá radost AliExpress kosmetický kufřík s množstvím různých zkrášlovadel.

8. Kosmetické doplňky

Kosmetických doplňků existuje celá řada. Profesionální kosmetičky, vizážistky a jiné pracovnice či pracovníci příbuzných oborů si za kvalitu těchto doplňků raději připlatí. Pro laickou společnost a občasné uživatele však AliExpress nabízí širokou škálu všemožných organizérů, přístrojů a vymožeností, které za velmi nízkou cenu mohou obohatit domácí kosmetický koutek.

Následující výčet těchto produktů, které lze na AliExpressu sehnat za velmi lacino, obsahuje jen zlomek z celkového množství různých kosmetických doplňků:

 • kosmetické tašky, kufříky, organizéry
 • různé štětce, štětečky, houbičky a jiná nanášedla
 • nehtová studia
 • doplňující lahvičky na spreje, parfémy apod.
 • hřebeny, kartáče, kartáčky atd.
 • odličovací prostředky
 • nůžky, pinzety, pilníčky
 • všelijaké zastřihávače, strojky, žiletky
 • kosmetické stolky

… a mnoho dalšího.

Oblíbeným kosmetickým doplňkem je organizér – nejenže doma ušetří mnoho místa, ale jakýkoliv stolek či kosmetický koutek díky němu hned vypadá o poznání lépe.

Shrnutí

Hledání v nezměrném množství AliExpress zboží je jednoduché – stačí zadat požadované klíčové slovo do vyhledávače (pro větší rámec výběru je lepší zadávat v angličtině) a stisknout „Enter“ či najet na lupu.

Pro snadné nakupování na tomto čínském e-shopu vznikla také mobilní AliExpress aplikace.

Vždy a v každém případě, ať se jedná o kosmetiku, AliExpress plavek, levného AliExpress oblečení, hodinek z AliExpressu atd., je dobré projít recenze a komentáře pod daným produktem, případně prohlédnout reálné fotografie.

AliExpress nabízí opravdu širokou škálu kosmetických a pečujících přípravků a různých doplňků – je jen na zákazníkovi, zda dává přednost dražším, avšak kvalitním produktům nebo postačí méně kvalitní AliExpress zboží, ale s mnohem nižší cenou.

Publikováno: 19. 05. 2021

Štítky:

RecenzeSlevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang