MiniInTheBox – recenze

MiniInTheBox – recenze

E-shop MiniInTheBox se řadí k oblíbeným čínským internetovým prodejcům nejrůznějšího sortimentu. Ten začíná u elektroniky, pokračuje přes módu a končí u bytového vybavení. A to všechno za velkoobchodní ceny. K tomu navíc nabízí možnost nákupů v češtině a dopravu zdarma. Jaké má MiniInTheBox recenze? Není MiniInTheBox podvod? A jak vypadají osobní zkušenosti s MiniInTheBox?

Už z názvu lze vyčíst, že e-shop MiniInTheBox spadá pod větší a známější LightInTheBox. Od svého předchůdce a dalších čínských e-shopů v češtině, jako je Wish, Aliexpress či DHgate, se liší tím, že je přímo koncovým prodejcem svého zboží a plně za něj zodpovídá. Na stejném principu funguje například Banggood.

Při nakupování na mobilní aplikaci MiniInTheBox je možné uplatnit slevový kupón -10 % na celý nákup.
Více informací je dostupných na e-shopu MiniInTheBox.com >

Na veškeré produkty na miniinthebox.com se tedy vztahují naprosto stejné podmínky. Výše zmíněné portály sdružují obrovské množství různých prodejců, jejichž obchodní podmínky se liší.

Hned na úvodní straně láká MiniInTheBox na akční ceny a originální produkty.

MiniInTheBox recenze na Trustpilot.com

Největší množství zkušeností s MiniInTheBox sdružuje recenzní portál Trustpilot.com. Celkem se jedná o více než 14 tisíc hodnocení, jejichž průměr je pouhých 2,1 hvězdiček z 5. Tomuto číslu lze docela spolehlivě věřit. Při jeho výpočtu se totiž bere ohled na stáří recenzí a jsou v něm zahrnuty jen ty aktuální.

Celkový průměr hodnocení na portálu Trustpilot.com se počítá pouze z hodnocení aktuálních.

Procentuální zastoupení známek vypadá poměrně příznivě a průměru 2,1 vůbec neodpovídá. Nelze mu ale úplně důvěřovat, neboť na rozdíl od celkového průměru zahrnuje naprosto veškeré známky udělené e-shopu za celou dobu.

Procentuálnímu zastoupení jednotlivých známek na Trustpilot.com se nedá úplně věřit.

Recenzenti si nejvíce stěžují na nedoručení zaplaceného zboží. Někteří uvádějí, že nedostali ani potvrzení objednávky, jiní na zásilku čekají neúspěšně již měsíce a e-shop na jejich zprávy nereaguje a peníze nevrací.

Objevují se i příspěvky o dodání chybných produktů a o jejich nízké kvalitě. Nutno dodat, že na negativní recenze MiniInTheBox reaguje a poskytuje vysvětlení problému a jeho řešení.

MiniInTheBox nabízí široký sortiment za bezkonkurenční ceny.
Nakupovat výhodně na Miniinthebox.com >

Mezi recenzemi na MiniInTheBox za několik posledních týdnů se jen zřídka objevuje více než jedna hvězdička. V takových případech jde většinou o zkušenost, kdy zboží došlo bez komplikací, ale zákazník nebyl spokojený s jeho kvalitou.

Jen pár jedinců v nedávné době udělilo plný počet hvězdiček. Chválí si v první řadě nízké ceny a celý proces nákupu i doručení popisují jako bezproblémový. Zmiňují i dobrou kvalitu a velký výběr. Přejít na MiniInTheBox je možné pomocí tohoto odkazu.

MiniInTheBox recenze na Sitejabber.com

Na portálu Sitejabber.com vypadá situace pro MiniInTheBox na první pohled příznivě. Více než 2 tisíce recenzentů e-shop ohodnotilo většinou pozitivně a průměr tak činí úctyhodných 3,8 hvězdiček z 5.

Podobně zákazníci hodnotí i jednotlivé aspekty nákupu, tedy servis, ceny, vracení zboží a kvalitu. O něco méně spokojeni jsou s dobou dodání.

Recenzenti na Sitejabber.com si nákup na MiniInTheBox chválí.

Na rozdíl od Trustpilot.com Sitejabber.com v uvedených statistikách nezohledňuje stáří recenzí. Uvádí ale zvlášť údaje za posledních 12 měsíců. Během uplynulého roku dostal e-shop MiniInTheBox pouze 12 % kladných recenzí, konkrétně šest. Oproti tomu bylo 44 recenzí negativních.

V současnosti jsou zákazníci s e-shopem MiniInTheBox velice nespokojení.

Naprostá většina kladných recenzí miniinthebox.com je tedy několik let stará a průměr 3,8 aktuálně nelze brát v potaz. U zobrazení procentuálního zastoupení jednotlivých známek portál nabízí zvolení si časového úseku. To velmi pomůže ke zjištění, jak si obchod vede v současné době.

Na Sitejabber.com si lze snadno prohlédnout známky třeba za poslední měsíc.

Zákazníci si nejvíce stěžují, že jim e-shop nedodal zboží a na urgenci vrácení peněz či jiného řešení problému nereaguje. Ti, ke kterým se jejich objednávka dostala, píšou o mizerné kvalitě produktů a o potížích s reklamací.

Poslední pozitivní recenze MiniInTheBox dostal v květnu. V nich recenzenti oceňují doručení ve stanovené době a skvělé produkty i servis.

Facebook recenze MiniInTheBox

O své zkušenosti s MiniInTheBox se dělí i uživatelé Facebooku. Tyto recenze lze najít na Facebook stránce e-shopu v záložce Hodnocení. Facebook hodnocení není tak přehledné jako předchozí portály. Nenabízí filtrování ani žádné možnosti specifického vyhledávání.

Nakupující své zkušenosti s MiniInTheBox sdílí i na Facebooku e-shopu.

Snadno však vyčíst základní informaci, že zde lidé MiniInTheBox hodnotí průměrně 2,8 hvězdičkami z 5. Facebook nabízí pouze možnost udělení názorů „doporučuji“ a „nedoporučuji“, nikoliv konkrétního počtu hvězdiček.

Po zobrazení recenzí od nejnovější se objevují z naprosté většiny nedoporučující příspěvky. Znovu převažují zkušenosti s nedoručováním zboží, nevracením peněz a špatnou kvalitou produktů. Dále si nakupující stěžují, že e-shop na jejich nespokojené e-maily nereaguje.

AliExpress srudužuje obrovské množství kladně hodnocených prodejců.
Nakupovat raději na AliExpressu >

České recenze na MiniInTheBox

Na českém webu se zabývají e-shopem MiniInTheBox diskuze na Poradna.net a na Zbozizciny.hys.cz. Všechny jsou však několik let staré.

Čeští nakupující v diskuzích MiniInTheBock spíše kritizují. Bohužel, i jejich zkušenost je převážně taková, že se k nim zboží nedostalo, peníze už neviděli a e-shop absolutně nekomunikuje.

Někteří popisují až neuvěřitelné zážitky, kdy si dali práci se založením ticketu a ten byl bez jakékoliv nápravy situace za několik dní smazaný. Reklamace zboží z Číny jsou při nákupech z Číny častou komplikací.

TIP: Po informacích o méně známých čínských e-shopech se na českém internetu pátrá těžko. Stačí však do vyhledávače zadat například NewChic – recenze a objeví se řada diskuzí a zkušeností s daným obchodem.

Další recenzentka zaplatila zboží kartou a doručovatel po ní chtěl následně zaplatit i dobírku. Ti, kdo jsou se zbožím spokojeni, pro změnu kritizují dlouhou dodací dobu a vysoké dodatečné poplatky.

Hodnocení produktů na miniinthebox.com

Užitečné recenze jsou k dohledání i přímo na miniinthebox.com. Nachází se u veškerého zboží, které již někdo koupil a ohodnotil. Stačí vybranou položku rozkliknout a sjet na stránce trochu níže. Kromě průměrného počtu hvězdiček pro daný produkt si lze přečíst užitečná slovní hodnocení.

Zákazníci ke svým recenzím na miniinthebox.com přikládají i užitečné fotografie.

Tímto typem recenzí miniinthebox.com pomáhá především ke zvážení koupě konkrétního produktu. Hodnotitelé popisují, jaká je jeho kvalita, jestli dobře funguje, jestli vypadá stejně jako na obrázku apod. Někteří ke svým příspěvkům přidávají i vlastní fotografie, které často vypoví více než ty na e-shopu.

Hodnocení produktu většina doplní i o zkušenost se samotným obchodem, například jak dlouhá byla dodací doba. Této sekci se rozhodně vyplatí věnovat pozornost. Například MiniInTheBox šaty se těší výbornému hodnocení.

Produkty i s recenzemi z MiniInTheBox lze prohlížet na tomto odkazu.

Řada zákazníků nakupuje na AliExpressu opakoveně a bez komplikací.
Nakupovat raději na AliExpressu >

Doporučují zákaznické recenze miniinthebox.com?

Ač podle hodnocení bývalo MiniInTheBox v minulosti oblíbeným e-shopem, v posledních letech je tomu přesně naopak. Recenzenti od nákupu v naprosté většině odrazují a potvrzují to svými negativními zkušenostmi.

Jako největší a nejčastější problém uvádějí, že jim zboží nepřišlo a e-shop nevrátil peníze. MiniInTheBox nereaguje ani na četné stížnosti svých zákazníků a nevyřizuje reklamace zboží. To už je pádný důvod, proč si objednávku z miniinthebox.com rozmyslet.

Nutno vyvrátit názor, který se na internetu občas objevuje, že je MiniInTheBox podvod. Lidé často pochybují, zda je nakupování zboží z Číny bezpečné. Podvodný e-shop se dá ovšem jednoduše odhalit.

Ti, kdo své zboží dostali, kritizují jeho kvalitu. Jen zřídka si nakupující chválí jak produkt a samotný e-shop, tak celý průběh nákupu.

Pozitiva jako nízké ceny, výhodné akce a velký výběr tak e-shopu MiniInTheBox nejsou k ničemu, když nezvládá vyřizovat zákaznické požadavky.

Podobné čínské e-shopy

Zmíněnými přednostmi ale disponuje i řada dalších čínských e-shopů, které své zásilky navíc doručují a potíže svých zákazníků řeší. Kdo se nákupu na miniinthebox.com obává, může si vybrat raději některou ze spolehlivějších alternativ.

Níže uvedené e-shopy lákají na nízké ceny a rozmanitý výběr nejrůznějšího zboží. Jejich recenze na rozdíl od MiniInTheBox potvrzují také spokojenost zákazníků.

AliExpress

AliExpress na rozdíl od MiniInTheBox funguje jako online tržiště. Přes 100 milionů produktů zde totiž nabízí různí prodejci, které AliExpress sdružuje.

Lidé po celém světě ho milují. Patří mezi nejlevnější čínské e-shopy a v nabídce má takřka vše, na co si člověk vzpomene. K naprostému pohodlí při nákupech přispívá AliExpress mobilní aplikací.

AliExpress je mezi čínskými e-shopy absolutním lídrem.

Vzhledem k rozšíření e-shopu se u většiny jeho produktů nachází dlouhá řada relevantních AliExpress recenzí, včetně reálných fotografií a zkušeností s reklamací na AliExpressu.

Kromě toho je na AliExpressu obzvlášť důležité přečíst si před nákupem hodnocení prodejce. Zákazník se tak může rychle a snadno rozhodnout, zda danou objednávku uskutečnit. Obecně lze ale říct, že je Aliexpress bezpečný.

Wish

Portál Wish představuje největšího konkurenta pro AliExpress. I Wish láká na nízké ceny a obrovský výběr zboží všeho druhu. Mezi oblíbené položky patří například Wish boty, Wish šaty nebo Wish hodinky. Od obchodů stejného druhu se Wish liší tím, že požaduje úhradu poštovného.

Wish sdružuje obrovské množství různých prodejců, kteří si kladou odlišné obchodní podmínky.

Aby si mohl člověk Wish vůbec prohlédnout, musí se zaregistrovat nebo přihlásit přes Google či Facebook, a to i při užívání Wish aplikace. E-shop celkově není tak přehledný jako jeho konkurenti.

Stejně jako AliExpress Wish sdružuje velké množství prodejců. Ti si stanovují různé obchodní podmínky, poštovné a dodací lhůty, kterým je třeba věnovat pozornost u každého produktu zvlášť. I Wish nabízí funkci hodnocení prodejců. Reklamace na Wish není v případě nespokojenosti nijak komplikovaná.

DHgate

E-shop DHgate se, co se cen a kategorií týče, podobá AliExpressu. Prodává vše od levného oblečení z Číny, přes elektroniku, až po bytové doplňky.

DHgate nabízí široký výběr nejrůznějších produktů.

E-shop DHgate je založen na stejném principu jako AliExpress, působí na něm tedy různí prodejci. Jeho nabídka je oproti známějšímu gigantovi nesrovnatelně skromnější.

Z důvodu velkého množství obchodníků je na DHgate potřeba věnovat zvláštní pozornost jejich hodnocení, ale i obchodním podmínkám a poštovnému. Tyto údaje se u jednotlivých produktů liší.

DealExtreme

DealExtreme se specializuje na elektroniku a příslušenství, v menší míře ale nabízí i oblečení, kosmetiku či domácí potřeby. S výběrem zboží na DealExtreme pomáhá hodnocení produktů, které jim nakupující udělují.

DealExtreme se specializuje na prodej elektroniky a příslušenství.

Stejně jako MiniInTheBox je i DealExtreme koncovým prodejcem veškerého svého zboží. Na vše se tudíž vztahují stejné obchodní podmínky, včetně výše poštovného a doby dodání.

Zákazníci si DealExtreme chválí, považují za spolehlivý a zboží popisují jako kvalitní. Stejně jako u ostatních čínských e-shopů je i zde potřeba počítat s delší dodací lhůtou okolo několika týdnů.

Publikováno: 04. 11. 2021

Štítky:

RecenzeSlevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang