Látkové a EKO sáčky na zeleninu, pytlíky na ovoce

Látkové a EKO sáčky na zeleninu, pytlíky na ovoce

Nakupování ovoce a zeleniny obvykle zahrnuje odtržení několika igelitových pytlíčků, které za pár minut skončí v odpadkovém koši. A to životní prostředí pěkně zabolí. Používáním recyklovatelných sáčků na ovoce a zeleninu zákazníci mohou omezit stovky plastových sáčků, které zbytečně zamořují přírodu. Kde sehnat sáčky na ovoce a zeleninu za dobrou cenu?

Recyklovatelné sáčky na ovoce a zeleninu úzce souvisí s minimalizováním odpadu našich domácností. Dle statistik je v České republice spotřeba 400 plastových sáčků na osobu ročně. Znovupoužitelné sáčky mohou jednoduše pomoci toto číslo redukovat.

TIP: Nádherné ovocné kytice s belgickou čokoládou nabízí e-shop Frutiko.

Proč přestat používat igelitové pytlíky? Kromě toho, že zanáší životní prostředí, nejsou ideální ani pro skladování samotného ovoce a zeleniny. Co se v něm totiž nechá, rychle zhnědne a zplesniví. Lehce se také trhají, takže nejsou vhodné pro těžší ovoce ani zeleninu.

Potraviny v eko sáčcích naopak mohou volně dýchat, a zůstanou tak déle čerstvé. Výhodou je i to, že eko sáčky na zeleninu i ovoce jsou využitelné také jinde, než při nakupování. Mohou sloužit například jako vzdušný a lehce přenositelný obal na svačinu.

TIP: O omezování plastových obalů se snaží například i Sushitime, kdy nedává do svých objednávek automaticky plastové příbory.

EKO sáčky na zeleninu a ovoce – kde je sehnat?

Nákup eko sáčků na zeleninu mohl kdysi představovat problém. Dnes je o tomto tématu trošku větší povědomí a nabídka eko pytlíčků roste každým měsícem. Kde zkusit své štěstí při hledání tohoto zboží? Jednou z možností je vyzkoušet nákupy z Číny.

Čínské e-shopy disponují širokou nabídkou zboží a nabízí lákavé ceny. Mnoho z nich má také dopravu zdarma, takže zákazníci mohou velmi ušetřit. Na co je ovšem důležité dát si pozor je clo a DPH z Číny. Pokud však zásilka stojí méně než 22 €, clo ani DPH se neplatí.

TIP: Také udržitelná móda je mnohem šetrnější k životnímu prostředí.

Jedním z e-shopů, na kterém je možné hledat eko sáčky na zeleninu (ale i pečivo a další produkty), je AliExpress. Nabízí látkové sáčky na ovoce, bavlněné pytlíčky i populární síťovky. Často se vyplatí koupit si rovnou vícekusovou sadu. Za kolik jsou tyto eko sáčky na zeleninu a další potraviny k dostání?

Recyklovatelné sáčky na ovoce jsou na AliExpressu k dostání v mnoha stylech. Cena za tyto sáčky je většinou v rozmezí 50 až 150 Kč v závislosti na velikosti a provedení. Ceny sad těchto sáčků obsahující více velikostí mohou být i o něco dražší.

TIP: Pro zachování vitaminu, které se v zelenině vyskytují, je potřeba zeleninu kvalitně uvařit. Možné to je například v nejlepších rýžovarech.

Sáčky na ovoce a zeleninu je možné zakoupit online. Prohlédnout nejlepší zahraniční e-shopy.

Klasické síťovky

AliExpress nabízí například klasické síťovky. Ty jsou velmi praktické v tom, že jsou lehké, nezaberou mnoho místa a cestou do supermarketu se dají zabalit do malé kuličky. Díky svému materiálu jsou naopak schopné se i roztáhnout a pojmout velký objem ovoce a zeleniny.

Síťovky jsou samozřejmě víceúčelové, takže je lze využít i na jiné věci. Skvěle se hodí na skladování hraček (např. AliExpress lega), ale i pro přenesení svačiny či krabiček s obědem do školy či do práce. Výhodou je i stahovací šňůrka, která zajistí, že ovoce ani zelenina z tašky nevyklouzne.

 • Název: Cotton mesh produce bag with drawstring
 • Velikost: 19 x 25 cm / 31 x 25 cm / 41 x 25 cm
 • Cena: 22 Kč / 33 Kč / 44 Kč

Koupit >

Klasické síťovky jsou velmi praktické a jsou schopné pojmout mnoho ovoce a zeleniny.
Klasické síťovky jsou velmi praktické a jsou schopné pojmout mnoho ovoce a zeleniny.

Barevné síťovky

Kromě klasických síťovek neutrální barvy AliExpress nabízí i trendy barevné síťovky. Zákazníci si tak mohou vybrat od výrazné červené, přes svítivě zelenou až po světle modrou. I tyto síťovky jsou lehoučké – mají pouze 55 g, a proto těžkému nákupu nepřidají nic navíc.

Milovníci trendů ocení širokou nabídku barev, díky které bude možné síťovku sladit s každým outfitem. Růžová síťovka vynikne na pláži jako taška pro ručník a plavky, nenápadná černá se bude hodit na knížky do knihovny. Tyto síťovky pojmou jak ovoce a zeleninu, tak pečivo či těžší lahve od vína.

 • Název: Cotton mesh net string shopping bag
 • Velikost: 35 x 35 cm / 40 x 35 cm
 • Cena: 31 – 35 Kč

Koupit >

Síťovky jsou lehoučké, a proto těžkému nákupu nepřidají nic navíc.
Síťovky jsou lehoučké, a proto těžkému nákupu nepřidají nic navíc.

U některých zásilek AliExpressu je nutné platit DPH a clo.

Zjistit, jak probíhá AliExpress celní řízení >

Bavlněné sáčky a pytlíky na ovoce

Mezi populární eko sáčky na zeleninu i ovoce a zeleniny patří i bavlněné sáčky a pytlíky. Na rozdíl od jednorázového plastového sáčku je tento bavlněný pytlík na ovoce a zeleninu opakovatelně použitelný, prodyšný a bezpečný pro životní prostředí. Je vyroben z odolného materiálu s dvojitým prošitím a je odolný vůči protržení.

Bavlněná taška se snadno složí do kapsy či do kabelky. Je vhodná pro skladování ovoce a zeleniny, hraček, kosmetiky či cestovních potřeb. Tento produkt je nabízen ve třech velikostech – malá, střední a velká. Taška disponuje i stahovací šňůrkou, která její obsah zabezpečí.

 • Název: 1Pc HOT Reusable fruit/vegetable/rice/bread Grocery Shopper
 • Velikost: 20 x 28cm / 33 x 28 cm / 43 x 28 cm
 • Cena: 30 Kč / 39 Kč / 46 Kč

Koupit >

Na rozdíl od jednorázového plastového sáčku je bavlněný pytlík opakovatelně použitelný a bezpečný pro životní prostředí.
Na rozdíl od jednorázového plastového sáčku je bavlněný pytlík opakovatelně použitelný a bezpečný pro životní prostředí.

Sady sáčků

Recyklovatelné sáčky na ovoce se často prodávají v sadách o různých velikostech. Mnohdy se vyplatí koupit rovnou celou sadu sáčků – cena se od jednoho pytlíku velmi neliší a díky víceúčelovosti se eko pytlíky na ovoce a zeleninu v domácnosti jednoduše využijí.

Tyto recyklovatelné sáčky na ovoce jsou vyrobeny z prodyšného, síťovaného materiálu, takže se v nich zboží nezapaří. Na druhou stranu je materiál dost silný na to, aby udržel i těžší náklad. Eko sáčky na zeleninu jsou omyvatelné, znovu použitelné a šetrné k životnímu prostředí.

Na výběr je buď sada o 12 či o 15 kusech. Sada o 12 kusech zahrnuje 3 červené, 3 modré a 3 zelené sáčky. Sada o 15 kusech zahrnuje od každé barvy 5 sáčků. Ovoce je možné omýt přímo v těchto sáčcích a uložit rovnou do lednice.

 • Název: 12pcs/15pcs Reusable Mesh Produce Bags for Grocery Shopping
 • Velikost: 20 x 31 cm / 33 x 31 cm / 41 x 31 cm
 • Cena: 76 – 91 Kč

Koupit >

Ovoce je možné omýt přímo v těchto sáčcích a uložit rovnou do lednice.
Ovoce je možné omýt přímo v těchto sáčcích a uložit rovnou do lednice.

Látkové tašky

Eko sáčky na ovoce jednoznačně uleví životnímu prostředí. A co takhle pořídit si také eko tašku na celý nákup? Látkové tašky přes rameno jsou šetrné k životnímu prostředí a navíc vypadají mnohem lépe než ty plastové. Dají se zatáhnout zipem, vzít do ruky či přehodit přes rameno.

Tašky jsou vhodné k nakupování samotného ovoce a zeleniny, ovšem jednoduše unesou i celý nákup. Díky svému designu se hodí i k cestování či místo kabelky nebo batohu na procházku po městě.

 • Název: Reusable, high capacity shopping bag 
 • Velikost: 34 x 37 cm
 • Cena: 101 Kč

Koupit >

Látkové tašky přes rameno jsou šetrné k životnímu prostředí a navíc dobře vypadají.
Látkové tašky přes rameno jsou šetrné k životnímu prostředí a navíc dobře vypadají.

Eko sáčky je možné nakoupit ve výprodeji. Stejně tak umožňuje ušetřit i Ikea výprodej.

Sáčky na zeleninu a ovoce od českých prodejců

Nákupy z Číny nemusí být pro každého. Naštěstí pro všechny příznivce recyklovatelných sáčků a tašek na různé zboží je možné tyto produkty najít i u českých výrobců. Kdo tyto eko sáčky na zeleninu nabízí, za jakou cenu a v jakém provedení?

TESCOMA

Jednou z českých firem nabízejících eko sáčky na ovoce a další produkty, je Tescoma. V nabídce Tescomy jsou bavlněné pytlíky, které bezpečně uchovají chleba a další pečivo. Některé pytlíky jsou dokonce vhodné i pro ohřívání pečiva v mikrovlnné troubě.

Tescoma nabízí i stahovací sáčky na ovoce a zeleninu s neprosákavým dnem. Cenové rozpětí tohoto zboží se pohybuje od 43 Kč do 200 Kč. Nakupovat na Tescoma je možné skrze tento odkaz.

Tescoma nabízí i stahovací sáčky na ovoce a zeleninu s neprosákavým dnem.
Tescoma nabízí i stahovací sáčky na ovoce a zeleninu s neprosákavým dnem.

SAACZECH

Zajímavým e-shopem je Saaczech, který své výrobky produkuje v chráněných dílnách v České republice. Hlavním materiálem, ze kterého se zde sáčky šijí, je padákovina. Tento materiál pochází z vyřazených nákladních padáků české armády. 

Dále zpracovávají odřezky z prvovýroby, které by jinak skončily bez využití ve spalovně. V nabídce jsou sáčky ve velikosti malý, střední a velký. Koupit lze i celou sadu a to buď po třech nebo šesti kusech. Nakoupit eko sáčky na zeleninu a další potraviny je zde možné v rozmezí od 49 Kč do 414 Kč.

Hlavním materiálem Saaczechu je padákovina.
Hlavním materiálem Saaczechu je padákovina.

FRUSACK

Pytlíčky Frusack jsou vyráběny z vlákna na bázi kukuřičného škrobu. Tento materiál se v prostředí průmyslové kompostárny rozloží za 8-12 dní a nezanechá za sebou žádnou stopu. Materiál je odolný a pratelný. Díky své prodyšnosti eko sáčky na zeleninu i ovoce nezadržují vlhkost a udrží tak ovoce i zeleninu déle čerstvou.

Sáčky je možné nakoupit buď po dvou nebo po třech a je možné je nakoupit v různých barvách. Kromě eko sáčků nabízí Frusack také znovupoužitelné ubrousky. Sáčky po dvou jsou za 210 Kč, trio je k dostání za 320 Kč.

Frusack ke své výrobě používá vlákna na bázi kukuřičného škrobu.
Frusack ke své výrobě používá vlákna na bázi kukuřičného škrobu.

Jak zacházet s eko sáčky v obchodě?

Recyklovatelné sáčky na ovoce pomalu přechází z alternativy v normu. Je tak dost možné, že vedle nás v supermarketech eko sáčky na zeleninu využívá více lidí, než si myslíme. Není tedy třeba se obávat toho, že by snad někdo nad těmito sáčky či taškami kroutil hlavou.

Kusové ovoce a zeleninu je možné do speciálních pytlíčků dávat rovnou či na konci nákupu. Otázkou ovšem může být, co se zbožím, které se musí vážit. V případě sáčků, které jsou lehké, je možné zboží vážit přímo v nich. Váha sáčku výslednou cenu příliš neovlivní.

TIP: Sáčky lze využít například v Bille, kde mohou zákazníci díky Billa bonus klubu na nákupu ovoce a zeleniny také ušetřit.

U těžších tašek a pytlíků je možné zboží zvážit na váze samotné, vzít si samolepku a tu poté nalepit na vlastní pytlík. V obchodech, kde zboží váží prodavač u kasy, je možné postupovat stejně – prodavači jsou již zvyklí vážit ovoce a zeleninu bez pytlíků.

Eko sáčky na ovoce a látkové tašky na nákup si s sebou nosí čím dál více lidí. Plastové igelitky stále ještě nevymizely, ovšem s rostoucím zájmem o toto téma roste i nabídka sáčků šetrných k životnímu prostředí. Eko sáčky na zeleninu i ovoce je možné nakoupit na čínských e-shopech, ovšem je možné podpořit i české výrobce.

Publikováno: 18. 08. 2021

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang