Nákupní galerie Lunzo.cz – recenze, jaké má klady a zápory?

Nákupní galerie Lunzo.cz – recenze, jaké má klady a zápory?

Lunzo.cz je webový portál nabízející široké spektrum produktů. Najde se zde dámské, pánské i dětské oblečení, elektronika, potřeby do domácnosti, potřeby na zahradu, hračky, obuv, kabelky, peněženky, šperky, hodinky a mnoho dalšího. Připomíná Vám to nabídku jiného internetového obchodu? Není to náhoda. Lunzo.cz je totiž nákupní galerie, která zprostředkovává zboží od zahraničních prodejců, nejčastěji těch čínských. Nachází se zde podobné zboží jako na AliExpressu nebo třeba Wish.

Lunzo.cz na svých stránkách uvádí, že zprostředkovává kvalitní produkty za skvělé ceny. Až po trochu důkladnějším pátrání na webových stránkách se zájemce dozví, že se jedná nejčastěji o zprostředkování zboží z Asie. Nejčastěji z Číny, Hong Kongu nebo Singapuru. Jinými slovy zprostředkovává prodej zboží od mnoha čínských internetových gigantů.

Na přední místa své prezentace samozřejmě Lunzo.cz řadí své výhody:

 • nejvyšší kvalitu za nejnižší cenu
 • dopravu zdarma na všechno zboží
 • dodací lhůtu 5 až 25 dnů
 • věrnostní program

Na jednu stranu výše uvedená tvrzení víceméně souhlasí, na stranu druhou je zapotřebí tyto informace o něco upřesnit.

Pod přízviskem „nákupní galerie“ se často prezentuje i světoznámý eBay. Jeho nabídka je však na rozdíl od Lunzo rozmanitější a prodejci i kupujícími jsou lidé z celého světa.

Navštívit eBay je možné zde >

Prodejní podmínky Lunzo.cz

Doprava zdarma je nabízena proto, že ji nabízí sami asijští prodejci. E-shop Lunzo.cz zkrátka do své nabídky zařazuje pouze takové zboží, u kterého prodejce deklaruje tzv. free shipping. Například u nejznámějšího AliExpressu se doprava zdarma týká naprosté většiny produktů do hodnoty 22 eur (resp. ekvivalentu této hodnoty v jiných měnách).

Nad tuto částku sice doprava zdarma zůstává, platí se ale clo a případně i DPH. Prohlédnout nabídku AliExpressu je možné zde >

Dodací lhůta 5 až 25 dnů může také přilákat mnoho zákazníků. Jenže tato lhůta se počítá až od chvíle odeslání zboží prodejcem. A do té doby může uplynout pěkných pár týdnů, protože:

 • Lunzo.cz neprovede objednávku, dokud není zaplaceno
 • Lunzo.cz má od zaplacení celých 10 dnů na objednávku v zahraničním e-shopu
 • čínskému e-shopu, nebo jinému internetovému prodejci, může několik dnů trvat vypravení zboží
 • následuje odeslání zboží, cesta může trvat různou dobu, nezřídka kdy se ale také stává, že se zásilka ztratí

Lunzo.cz nemá žádné zboží skladem. Zájemce o produkty z portálu Lunzo.cz tak musí počítat spíše s delší dodací lhůtou.

Věrnostní program Lunzo.cz

Ti, co se rozhodnou na Lunzo.cz nakupovat častěji nebo za vyšší částky, se dostanou do věrnostního programu. U něj je rozhodující celkový součet objednávek.

Při dosažení částky 1 000 Kč získává nakupující slevu ve výši 1 %, při dosažení částky 3 000 Kč získává slevu 3 % a nad 5 000 Kč se poskytuje sleva ve výši 10 % z objednávky.

I když to zní lákavě, měl by si každý nakupující ověřit, z jakých cen se tato sleva počítá. Asi každému musí být jasné, že Lunzo.cz musí nějakým způsobem vydělávat. K běžným cenám čínských prodejců si proto připočítává svou marži za zprostředkování.

Cenová úroveň zboží z Lunzo.cz

Recenze lidí, kteří již na Lunzo.cz nakupovali, bohužel nejsou moc kladné. A to mimo jiné i s ohledem na cenovou úroveň. Cena zboží z Lunzo.cz je mnohdy několikanásobně vyšší než na AliExpress.com nebo Wish. Pro zajímavost se níže nachází zajímavé srovnání.

 • Lunzo: šaty mikinové se stojáčkem = 579 Kč
 • AliExpress: 9,80 € (251 Kč)
 • Wish: 121 Kč

 • Lunzo: obuv svítící vel. 32, zlaté = 789 Kč
 • AliExpress: 14,58 € (373 Kč)
 • Lunzo: mikina pánská Just Break It = 599 Kč
 • AliExpress: 15,76 € (403 Kč)
 • Wish: 474 Kč

A podobných případů by se našlo ještě více. Pro koho se tedy nakupování na Lunzo.cz hodí? Především pro ty, kteří:

 • chtějí mít nabídku čínského zboží plně v češtině
 • chtějí mít nabídku čínského zboží v české měně
 • nechtějí posílat peníze na bankovní účet v zahraničí
 • nemají problém s vyššími cenami
 • nepředpokládají vzhledem k charakteru zboží, že bude nutná reklamace

A právě u posledního bodu je potřeba ještě trochu zbystřit. Narozdíl odAliExpressu zde může být reklamace velmi problematická. Reklamovat zboží na AliExpressu je možné zde >

Reklamace zboží z Lunzo.cz

V obchodních podmínkách Lunzo.cz pečlivě uvádí, v jakých případech akceptuje reklamaci, a naopak kdy je zapotřebí obrátit se přímo na zahraničního dodavatele.

Na zprostředkovatele, tedy na Lunzo.cz, se lze obrátit pouze v případě, kdy dochází k prodlevě v doručení zboží, zboží nedošlo vůbec nebo přišlo jiné. V těchto situacích Lunzo.cz deklaruje, že reklamaci vyřídí s čínským nebo jiným prodejcem za zákazníka.

Recenze a zkušenosti nakupujících bohužel tak optimistické nejsou. Podle jednotlivých komentářů Lunzo.cz prakticky jen zjistí, kdy bylo zboží odesláno, přílišnou aktivitou k vyřešení reklamace ve prospěch nakupujícího ale nehýří. Naopak, pokud to jen jde, snaží se přesměrovat komunikaci napřímo mezi kupujícího a prodávajícího.

U Lunzo.cz nelze reklamovat kvalitu a jakost zboží a také nesoulad zboží s českými či evropskými normami a standardy. Stejně jako například u eBay, Wish, AliExpress, Amazon, DealExtreme, Cooling, BangGood nebo LightInTheBox není možné očekávat návody ke zboží v češtině.

Některé z čínských e-shopů nabízí i snadnější a přehlednější proces reklamace. Jedním z takových je i LightInTheBox, který na svých stránkách uvádí i Reklamační řád.

Najít reklamační řád na LightInTheBox můžete zde >

Lunzo.cz – recenze a zkušenosti

Jak již bylo zmíněno, Lunzo.cz nemá příliš kladné hodnocení. Na největším cenovém srovnávači Heureka.cz se lze setkat prakticky jen s negativními zkušenostmi.

Nejčastěji se stížnosti týkají reklamací a dlouhé dodací lhůty. Někteří uživatelé také zmiňují fakt, že i přes prezentaci nízkých cen vyjde nakupování přímo u čínských prodejců mnohem levněji. Ušetřit na nákupu na Lunzo.cz jde alespoň díky cashback portálu Tipli, kdy se nakupujícímu vrací částka až 3 %.

Kladné hodnocení si vysloužily webové stránky Lunzo.cz a jejich celková přehlednost.

Kdy nakupovat na Lunzo.cz

Jaké je shrnutí na závěr? Lunzo.cz je zajímavá alternativa pro nákupy v Číně. Jelikož je celý web v češtině, zorientuje se v nabídce skutečně každý. Na druhou stranu, dnes není problém si ani AliExpress přepnout do češtiny.

Na Lunzo.cz se vyplatí kupovat spíše levnější zboží. Nákupní galerie může být dobrou inspirací na netradiční dárky, různé vtipné drobnosti a maličkosti do domácnosti.