Jak platit na AliExpressu?

Jak platit na AliExpressu?

Plateb na internetu se stále ještě mnoho lidí obává a o to víc, pakliže se jedná o platbu do zahraničí. Obavy ale opravdu nejsou na místě, vše probíhá velice jednoduše a bezpečně. A to platí i pro platby za zboží zakoupené na čínském AliExpressu. Zde je možný výběr z několika platebních metod. Jaký způsob je ten nejlepší a z jakého důvodu?

Ve chvíli, kdy uživatel potvrdí obsah svého elektronického nákupního košíku na čínském e-shopu AliExpress, dostává se k výběru platební metody. Stačí kliknout na nabídku More payments methods a zobrazí se veškeré možnosti. Nemusí řešit platbu za dopravu, protože na AliExpressu je poštovné zdarma na většinu nabízeného zboží.

AliExpress.com - TOP produkty s dopravou zdarma

Více než 100 milionů výrobků na jednom místě, spolehlivá zákaznická podpora, atraktivní slevy i doprava zdarma. To vše jsou důvody, proč je AliExpress jedním z nejoblíbenějších e-shopů současnosti.

Začít nakupovat

Jak se dá platit na AliExpressu?

První způsob, jak platit na AliExpressu, je prostřednictvím WebMoney. Jedná se o internetovou peněženku, která ovšem není jednoduchá na ovládání. Někomu nemusí vyhovovat, že aby ji člověk mohl plně využívat, musí si do počítače stáhnout speciální program.

WebMoney je oblíbený především v Rusku. Rozhodně se nevyplatí si WebMoney instalovat jen kvůli platbám na AliExpressu. Pokud tuto internetovou peněženku už někdo využívá, může jejím prostřednictví platit, ale existují i jednodušší a rychlejší způsoby.

Méně složitá cesta, ovšem bohužel ne levnější, je placení prostřednictvím Western Union. Poplatky za převod peněz jsou velmi vysoké, a navíc se finanční obnos převádí rovnou obchodníkovi, nikoliv AliExpressu. Tím pádem se omezuje i možnost případné reklamace na AliExpressu a vrácení peněz zpět.

Jak se vyhnout reklamaci? Částečně jí lze zabránit pečlivým čtením zákaznických recenzí. Napsat recenzi na AliExpress není složité. Hodnocení navíc může pomoci budoucím zákazníkům při koupi.

Přímo na stránkách AliExpressu lze najít kompletní seznam možných platebních možností, ne všechny jsou ovšem použitelné i pro české nakupující.

Kromě výše zmíněných platebních metod nabízí AliExpress také klasický bankovní převod. Za převod peněz do zahraničí si však většina bankovních institucí účtuje velmi vysoké poplatky a nákup levného zboží z Číny se kvůli nim může celkem prodražit. Bankovní převod je rovněž jednou z možností platby na Banggood a platby na DHgate.

Z uvedeného tedy vyplývá, že objednávku je vždy třeba uhradit předem. Zboží z Číny na dobírku nelze objednávat z jednoduchého důvodu – ztráty při nepřevzetí zásilky by pro obchodníka byly příliš vysoké.

Platba kartou na AliExpress

Platba kartou je v podstatě jediným způsobem, jak bezpečně platit na AliExpressu. Mnoho „poradenských“ serverů o AliExpressu uvádí, že platby jsou možné prostřednictvím kreditních karet. Už ale většinou nezmiňují, že naprosto stejným způsobem lze použít kartu debetní. Před samotnou platbou si jen každý držitel karty musí zkontrolovat, zda má povolené platby přes internet. AliExpress podporuje platbu kartou MasterCardVisa Maestro.

Platba prostřednictvím kreditní karty je nejrychlejší a zároveň nejbezpečnější platební metodou na AliExpressu.

Celá finanční transakce v tomto případě nepodléhá žádným poplatkům, platí se čistě jen hodnota zboží (není zahrnuto případné clo nebo DPH na zboží z AliExpressu, pro které platí jiné podmínky). Není potřeba se bát zneužití, AliExpress má vše dobře ošetřeno, využívá zabezpečené šifrování pro přenos dat. Peníze jdou navíc nejdříve AliExpressu a až po doručení zboží jsou přeposílány samotnému prodejci.

A nyní konkrétně – jak platit kartou na AliExpressu? Jednoduše, zadávají se totiž stejné údaje jako při jakékoliv jiné platbě na internetu. Jedná se o číslo karty, datum expirace a bezpečnostní kód.

AliExpress poté požaduje ještě vyplnění jména a příjmení držitele karty. Navíc, platební kartu si lze uložit, takže není potřeba při každém dalším nákupu vyplňovat stále stejné údaje o kartě.

Publikováno: 29. 05. 2020

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang