Lunzo.cz recenze – zkušenosti s nákupem, hodnocení

Lunzo.cz recenze – zkušenosti s nákupem, hodnocení

Lunzo je český internetový obchod se smíšeným zbožím, který zprostředkovává sortiment od asijských prodejců. Ve své nabídce má tisíce produktů od módy, přes elektroniku, až po sportovní vybavení. Slibuje garanci doručení a dopravu zdarma. Jaké jsou zkušenosti zákazníků s Lunzo? Vyplatí se na tomto e-shopu nakupovat? A je to vůbec bezpečné?

Lunzo je nákupní galerií v českém jazyce, která funguje na principu prodeje zboží od asijských prodejců, konkrétně od tchajwanských a čínských. Proto se svou nabídkou velice nápadně podobá AliExpressu, Wish a dalším.

Slevový kód 10632 přináší zákazníkům Lunzo slevu ve výši 10 % na celý nákup.

Nakupovat na Lunzo.cz s 10% slevou >

Kdo není v nakupování zboží z Číny úplným nováčkem, tomu je jasná, že slogan „Nejvyšší kvalita za nejnižší cenu se nemůže zakládat na pravdě. Zejména levné oblečení z Číny, ale i kosmetika, hračky a další jsou známé svou kvalitou, která ani zdaleka neodpovídá částkám, které Lunzo za své zboží požaduje.

Nabídka e-shopu Lunzo

V katalogu e-shopu Lunzo se nachází tisíce položek z následujících kategorií:

 • oblečení a doplňky
 • boty
 • dům a zahrada
 • elektronika
 • kabelky, batohy a peněženky
 • sport a zábava
 • šperky a hodinky
 • vše pro děti
 • zdraví a krása
V recenzích Lunzo zákazníci chválí mimo jiné také hezké oblečení.

Každá kategorie se dělí ještě na podrubriky, které slouží ke snadnější orientaci na webu. Zákazníci s konkrétním požadavkem mohou využít i pole vyhledávání.

TIP: Kvalitní hodinky a šperky lze sehnat také na českém e-shopu Hodinky.cz.

Kladné recenze Lunzo

Recenze na obchod Lunzo lze hledat zejména na Heurece, Zboží.cz a Recenzer.cz. Stejně jako nejlevnější čínské e-shopy nedisponuje velkým množstvím 100% spokojených zákazníků, přesto jsou však některá hodnocení Lunzo pozitivní.

Na Heurece Lunzo zákazníci chválí:

 • velký výběr
 • nízké ceny
 • hezké oblečení
 • přehledný web

Kladné zkušenosti s Lunzo se týkají zejména širokého výběru. Oceňují, že na Lunzo.cz kromě módního oblečení a bot zakoupí i potřeby do domácnosti, kosmetiku, hračky či sportovní vybavení. Množství produktů je navíc nabízeno v nejrůznějších barvách a provedení.

Ceny na Lunzo.cz je vzhledem k charakteru obchodu potřeba brát s rezervou. Ve srovnání s ověřenými českými e-shopy možná jsou nízké, oproti asijským obchodům, z nichž pocházejí, jsou však mnohonásobně vyšší. Kladné hodnocení Lunzo získává také za vzhled a přehlednost webu.

Na všechny produkty v katalogu Lunzo se vztahuje doručení zdarma.

Nakupovat bez poštovného na Lunzo.cz >

Některé příspěvky vyjadřují 100% spokojenost s obchodem a uvádějí, že na Lunzo.cz nakupují opakovaně a vždy bez problémů. Objevují se však velmi výjimečně. Zákazník by měl mít na paměti, že se může jednat o uměle vytvořená hodnocení, za nimiž se neskrývají skuteční nákupčí.

Ani recenze e-shopu Floryday nejsou hodnoceny příliš kladně.

Záporné recenze Lunzo

V naprosté většině jsou zkušenosti zákazníků s Lunzo nešťastné. Například na Heurece Lunzo za poslední rok dostalo pouze od 3 recenzentů více než 50 %. Množství zákazníků uvádí, že není nic, co by se e-shopu dalo pochválit, a označuje Lunzo za podvod.

Nejvíce kritiky se týká:

 • dlouhé dodací lhůty
 • kvality zboží
 • komunikace
 • nedodaného zboží
 • nepřiměřených cen

Recenze Lunzo.cz si stěžují na nedodání zboží a následnou problematickou komunikaci s e-shopem. Uvádějí, že na svůj balík čekají již měsíce a Lunzo na jejich stížnosti nijak nereaguje.

Prodejce není schopný svou chybu napravit, vrátit peníze nebo alespoň vyjádřit omluvu. Nespokojenost zákazníků absolutně nijak neřeší. Na zprávy ani hovory neodpovídá a nakupující tak často vyjdou na prázdno – bez peněz i bez zásilky.

Na Recenzer.cz zákazníci Lunzo uvádějí více záporů než kladů.

Kdo už svou objednávku nakonec dostane, čeká na ni i několik týdnů. To se děje v důsledku toho, že zboží neodesílá Lunzo ze svého českého skladu, nýbrž přímo zahraniční prodejci.

Hodnotitelé kritizují také kvalitu, která není ani zdaleka úměrná tomu, kolik zboží stojí. Materiály a provedení odpovídají levné asijské produkci, ceny se však podobají tomu, kolik si účtují ověření evropští výrobci. Případná reklamace zboží či vrácení zboží je vzhledem k neochotě prodejce takřka nemožné.

Nakupovat na Lunzo.cz nebo ne?

Z pouhého letmého pohledu na recenze na obchod Lunzo je každému jasné, že tomuto obchodu by se měl obloukem vyhnout. V tom lepším případě totiž bude měsíc čekat na předražené nekvalitní zboží, v tom horším ho zaplatí a nedorazí mu nic.

Ve srovnání se zmiňovanými čínskými e-shopy s sebou nepřináší žádné přednosti. Výhodami, jako je doručení zdarma a velký výběr, disponuje třeba i DealExtreme nebo LightInTheBox. Některé asijské obchody existují i v českém provedení.

Věrným zákazníkům Lunzo uděluje speciální slevy a další výhody.

Stát se členem věrnostního programu Lunzo >

Zároveň však tyto e-shopy nabízejí mnohonásobně nižší ceny, ještě obsáhlejší katalog a zákazníci jsou s nimi vesměs spokojení. Nelze říci, že by fungovali na 100 %, jejich hodnocení však bývá výrazně příznivější, než je tomu u recenzí na Lunzo.

Na co si zákazníci musí dát pozor jsou recenze přímo na webu Lunzo.cz. Ty e-shop opěvují a udávají neuvěřitelných 4,9 spokojených zákazníků z 5. Vzhledem k nezávislým recenzím na Heurece a dalších portálech lze s jistotou říci, že toto hodnocení je podvodné a uměle vytvořené.

Doprava a platba na Lunzo

Lunzo nabízí pouze možnost platby bankovním převodem a doručení Českou poštou. Pokyny k platbě zákazník obdrží v e-mailovém potvrzení objednávky.

TIP: Zákazník Lunzo.cz může využít službu sledování zásilky České pošty s níž bude v obraze o tom, kde se jeho balík právě nachází.

Při převodu peněz na bankovní účet trvá zpracování objednávky déle, než je tomu například u platby debetní či kreditní kartou, přes PayPal nebo pomocí Twisto. Platba převodem ještě více prodlužuje doručení zboží, které už tak trvá několik týdnů z důvodu skladů v zahraničí.

Kromě rozsáhlého sortimentu Lunzo láká na dopravu zdarma a garanci doručení.

Obchod Lunzo uvádí, že dodací lhůta činí 5 až 25 dní. Kdo má zkušenost s čínskými e-shopy, čímž Lunzo svým způsobem je, ten ví, že tomu údaji se nedá úplně věřit.

Lhůta 25 dní se totiž počítá až od odeslání objednávky. Problém je v tom, že:

 • Lunzo neodešle objednávku, dokud není uhrazená
 • Lunzo má od zaplacení 10 dnů na provedení objednávky v příslušném čínském e-shopu
 • čínskému e-shopu může odeslání zboží trvat i několik dnů

Recenze na Lunzo udávají skutečnou dobu doručení. Podle nich doba od provedení objednávky do jejího dodání činí i několik měsíců. V žádném případě nelze počítat s avizovaným jedním či dvěma týdny.

Alternativy Lunzo.cz

Pro ty, koho lákají nákupy z Číny, existují vhodnější možnosti, než je Lunzo.cz. Konkrétně se jedná o čínské e-shopy v češtině.

Kromě možnosti přenastavení do českého jazyka disponují ještě rozsáhlejším sortimentem než Lunzo a zpravidla poskytují dopravu zdarma a výrazně nižší ceny. Zároveň se jejich zákazníci nemusejí bát, že se jedná o podvodný e-shop. Které to jsou?

AliExpress

AliExpress funguje jako online tržiště. Působí zde různí prodejci, kteří nabízejí přes 100 milionů produktů z kategorií módy, elektroniky, hraček, domácích potřeb a dalších. Na AliExpressu je k dohledání takřka vše, na co si jen uživatel vzpomene.

Prodejci si stanovují vlastní obchodní podmínky. Je proto potřeba u každého produktu zvlášť věnovat pozornost výši poštovného, dodací lhůtě, informacím o reklamaci na AliExpressu a dalším. Většina obchodníků poskytuje poštovné zdarma. Výhodu pro tuzemské zákazníky představuje fakt, že je AliExpress v češtině.

Tomu, kdo se obává, zda je AliExpress bezpečný, pomůže přečíst si AliExpress recenze. Nacházejí se u každé položky i u každého prodejce a zákazníci v nich sdílí své zkušenosti i reálné fotografie výrobků. Potenciální zájemce si díky hodnocení může udělat poměrně přesný obrázek o tom, co od nákupu očekávat.

Wish

Wish je svou nabídkou i podmínkami největším konkurentem AliExpressu. Zákazníci si mohou nastavit Wish v češtině, užívat si nízkých cen a širokého výběru v nejrůznějších kategoriích. Nejoblíbenější rubrikou je móda a zejména položky Wish botyWish šaty a Wish hodinky.

I Wish sdružuje velké množství obchodníků, kteří si kladou různé obchodní podmínky a disponují odlišnými recenzemi. Možnost přečíst si hodnocení prodejců i jednotlivých položek zákazníkům dává oprávněný pocit, že je Wish bezpečný. V případě nespokojeností není problém provést na Wish reklamaci.

Oproti AliExpressu je však zde nutno hradit poštovné. Dále se musí každý návštěvník webu i každý uživatel aplikace Wish, který si chce katalog i pouze prohlédnout, na Wish zaregistrovat.

DHgate

E-shop DHgate se podmínkami a nabízenými kategoriemi podobá výše uvedeným prodejcům. Má v katalogu vše od módy, přes elektroniku, až po bytové doplňky, jeho celkový rozsah je však nesrovnatelně skromnější.

DHgate láká na řadu výhod. Těmi nejzásadnějšími je to, že se také řadí mezi čínské e-shopy s poštovným zdarma a že si uživatelé mohou DHgate nastavit do češtiny.

E-shop prodává zboží od tisícovek různých obchodníků. Proto je i zde potřeba před každým nákupem věnovat zvláštní pozornost hodnocení a podmínkám.

Publikováno: 28. 02. 2021

Štítky:

ČeskyRecenze

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang